• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kto gdzie mieszka?

  • Rozpoczynający wątek mamucik69
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Ooooo! I tylko ja gram z Poznania? No ładnie :p Tempus, jak to zrobiłeś że wstawiłeś kółkowate avatary na mapie? :D
 

DeletedUser

Guest
Cześć, ja jestem z miasta prawdziwych królów Polski, czyli Krakowa. ;)
 

DeletedUser

Guest
Cała edycja robiona za pomocą najprostszego GIMPa i zrobienie kółek z kwadratów jest akurat najłatwiejszą częścią ;)

Nową, zaktualizowaną wersję mapy mam zamiar wrzucać co weekend. W zależności od skomplikowania potrzebnej edycji - ile nowych graczy i gdzie - będzie to między sobotą wieczór a poniedziałkiem wieczór.

Jeżeli ktoś chce być umieszczony gdzie indziej (bo na przykład bardziej się identyfikuje z innym miastem), chce być umieszczony na mapie ale nie chce wpisywać swojego miasta, chce być usunięty z mapy lub ma jakiekolwiek inne uwagi to może się zawsze ze mną skomunikować a ja postaram się uwzględnić te prośby w najbliższej wersji mapy

Ja będę wkrótce też wysyłał prywatne wiadomości do osób u których miałem wątpliwości gdzie umieścić.
Dziękuję za pozytywne reakcje. Jak zwykle wszelkie uwagi są mile widziane :)
 

DeletedUser

Guest
Mam do was pytanie - nie tylko Ślązków, choć na ich przykładzie zademonstruje problem.
W przypadku większego nagromadzenia użytkowników w jednym miejscu lepszy (ładniejszy, ciekawszy, itp.) będzie blob cały wypełniony czy z dziurą w środku? Który wolicie, który się wam bardziej podoba?

nb4M2M.png
 

DeletedUser14

Guest
Ładniejszy wypełniony, a dlaczego - wiadomo ^^

Przy okazji oszczędzasz miejsce i jest dla +1 osoby więcej :p
 

DeletedUser

Guest
Nowa wersja mapy

Dzięki bardzo za opnie. Śląsk i inne duże bloby (jak kiedyś się zdarzą) będą więc wypełnione.

Nowości w tym tygodniu (niewiele ich było):
- nowość: powiększenie Śląska - pomyślałem, że gdyż na Śląsku jest tylu użytkwników a lewy, dolny róg mapy jest niewykorzystany można go przeznaczyć pod niejaki zoom obszaru Śląsk
- nowi użytkownicy: +1 w Krakowie (Virrun120); +2 na Śląsku (kirares i Roana); + nowa miejscowość - Jasne Pole (mamucik 69)
- zmiany: ulQuiorra'ę przeniosłem na środek pomiędzy Zieloną Górę i Świebodzin; Prz3mQ (Chełm) zmienił avatar

W wolnej chwili poprosiłbym któregoś moda o zaktualizowanie pierwszego posta. Dzięki

JFnzHv.jpg
 

DeletedUser

Guest
Jestem laikiem w tych sprawach ale czy dałoby się zrobić tak, żeby najeżdżając na avatar pojawił się nick gracza? Avatary będą zmieniane, jest też kilka takich samych.

Mapka poprawiona
 

DeletedUser

Guest
Mam tylko średnie doświadczenie w tworzeniu takich rzeczy (poprosiłbym kogoś, kto się lepiej zna na tych sprawach o skorygowanie/potwierdzenie moich przypuszczeń). Jedynym znanym mi sposobem, żeby po najechaniu na ikonkę wyświetlał się nam nick gracza byłoby wrzucenie tej grafiki na stworzoną przeze mnie stronę www (albo posiadanie dostępu do jej edycji). Jeżeli ktoś zna inny sposób to niech się nim podzieli - spróbuję wtedy poszukać o nim jakichś informacji i jest szansa, że się nauczę tego sposobu :)

Avatary są taki same w przypadku, gdy ktoś nie ustawił sobie swojego indywidualnego avatara i jest używany domyślny (męski, żeński lub pytajnik jeśli ktoś nie ustawił sobie płci). Chyba, że gdzie zrobiłem babola i niechcący wkleiłem komuś innego avatara. To mogłoby sprawić, że są dwa takie same na mapie - jeśli zauważycie taki błąd dajcie mi znać - poprawię go najszybciej jak się da :)

Dzięki za szybką aktualizację :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Niestety @Tempus ale obrazki same w sobie nie potrafią tego. A tego byś potrzebował. To da się tylko jako narzucenie dodatkowej warstwy ponad obrazkiem przykładowo jako html-owy znacznik AREA.
 

DeletedUser

Guest
no właśnie też pomyślałem o zmapowaniu obrazka, ale to umiem tylko w html-u. Na obróbce grafiki znam się średnio więc nie byłem pewien czy na pewno nie ma jakiegoś sposobu
 

DeletedUser

Guest
Niestety nie, ponieważ obrazy same w sobie nie są elementami multimedialnymi, z zagnieżdżonymi skryptami i tak dalej.
 

DeletedUser200

Guest
Niemcy -Wuppertal
w Polsce mieszkalm w malej wiosce Grabowiec niedaleko Miedzyrzec Podlaski
 

DeletedUser

Guest
Hmm. Od urodzenia mieszkałem w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj.świętokrzyskie), miasto liczące ponad 72 tysiące ludności. Lecz aktualnie mieszkam i pracuje w Bytowie (woj.pomorskie) ;).
 
Do góry