• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kultura

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3330
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3330

Guest
Wiem, że potrzebuję kultury aby postawić czy też rozbudować budynek.
Nie wiem jednak w jakim celu jest np. 150% kultury.
Nie potrafię też zrozumieć powodu pomagania w budynkach kultury. Lub czar podnoszenia jej.
Jakiś cel tego jest tylko dalej nie mogę dojść jaki.
 

DeletedUser80

Guest
Kultura zwiększa produkcję monet i młotków.
150% oznacza, że masz produkcję większą o 50% od nominalnej.
Motywując dostajesz monety, różną ilość w zależności od wielkości ratusza oraz możesz dostać młotki o ile motywujesz gracza, który wcześniej zmotywował Ciebie. Oprócz klikania na budynki kulturowe możesz dosypać trochę monet graczowi do ratusza lub klikając w budowniczego skrócić czas budowy.
Z Twojego punktu widzenia (czyli tego który motywuje) obojętne co klikniesz, nagroda jest zawsze ta sama ale temu któremu klikasz już niekoniecznie. Patrz co gracze mają napisane w nazwie miasta, często wpisują tam co chcieliby żeby było motywowane w pierwszej kolejności.
Nie potrafię też zrozumieć powodu pomagania w budynkach kultury
Żeby mieć większą kulturę (czyli większą produkcję podstawowych surowców) musisz stawiać budynki kulturowe które mają jedną wadę - zajmują cenne miejsce. Klikając komuś budynek kulturowy podwajasz jego kulturę na jakiś czas. Czyli dzięki pomocy członków bractwa i sąsiadów możesz mieć więcej kultury przy mniejszej ilości budynków kulturowych.
 

DeletedUser3330

Guest
Wreszcie to zrozumiałem. Niestety gram mobilnie i nie mogę zobaczyć co gracz wstawił w opisie miasta. Na razie piszę na czacie Bractwa co mi potrzeba. Właściwie tylko jeden z Bractwa też napisał. Do wpisu Jego stosuję się. Do mojego część ludzi też się stosuje.
Nie ukrywam, że jestem b. zadowolony z Twojej odpowiedzi za co oczywiście dziękuję.
Może za miesiąc już się nauczę grać dzięki takim podpowiedzia :)
 

DeletedUser3330

Guest
To może nie wpisują ?
Ale zaraz przyjrzę się lepiej, uważniej.
 
Do góry