• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupiec i boskie ziarna

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 172852
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 172852

Guest
Witam :)
Mam mały kłopocik ze zrozumieniem naliczania bonusu do produkcji boskich ziaren u kupca.
W wiki znalazłam taki opis:

W zakładce "Zbierz" Kupiec automatycznie produkuje nowy, trwały zasób, Boskie Ziarna. Zasób ten działa jak Mana, jest produkowany, można go zebrać wcześniej, wyświetlany jest w zakładce "Inne surowce", podany jest rozkład, itd. Dodatkowo posiada bonus do wcześniejszego zbioru. Za każdym razem, gdy Gracz zbiera Boskie Ziarno z Kupca, otrzyma dodatkową ilość Ziarna, zgodnie ze swoim połączonymi poziomami Antycznych Cudów.

  • Produkcja
  1. - Kupiec generuje Boskie Ziarna co 24 godziny. Wysokość produkcji obliczana jest na podstawie Poziomu Ratusza pomnożonego przez liczbę ukończonych prowincji.
  2. - Bonus wcześniejszego zbioru. Każdy wcześniejszy zbiór otrzymuje dodatkową ilość Ziarna obliczoną na podstawie Poziomu Ratusza pomnożonego przez zsumowane wszystkie Twoje poziomy Antycznych Cudów jakie posiadasz w mieście.
A teraz to czego nie rozumiem.
Posiadam 370 prowincji i ratusz na 25 poziomie. To daje mi produkcję ziaren w ilości 9.250. Z kolei suma wszystkich poziomów antycznych cudów (37) pomnożona przez 25 poziomów ratusza daje mi wynik 925. Czyli owo 925 to bonus do produkcji ziaren.
Wychodzi więc na to, że podstawa produkcji (9.250) + bonus (925) = 10.175. Tyle powinnam otrzymywać.
Ale kiedy zbieram produkcję, to nigdy nie pokazuje mi się suma większa niż 9.250. Kupiec wyświetla mi tylko podstawową produkcje (ten pasek z info, na który najeżdża się myszką). Oczywiście opisy w otwartym oknie kupca pokazują jaki mam bonus. Tyle tylko, że nie zauważyłam abym go otrzymywała. I tego właśnie nie rozumiem.
Czy ktoś może mi to jakoś wyjaśnić w prostych słowach? :) Próbowałam to rozgryźć na różne sposoby - wcześniejszy zbiór, planowy zbiór - ale i tak otrzymuję tylko tyle ile wynika z podbojów prowincji pomnożonych przez poziom ratusza :)

Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
Alex35
 

DeletedUser2054

Guest
Nie moja epoka jeszcze, ale zauważyłam (np. przy zasobach), że ilości: podpowiadana (po najechaniu myszką na budynek), wyświetlana przy zbieraniu a faktyczny przyrost w magazynie to czasem różne wartości.
Głównie (u mnie) tak się dzieje gdy bonusy się zmieniają, choć czasem wystarczy zmiana ekranu (miasto, mapa, badania) i zupełnie inne wartości niż przed chwilą były. Raz nawet policzyła sobie ile powinno być a co pokazuje - w magazyn dodało tak jak powinno.
Może sprawdź w ten sposób? (Chyba że już to robiłaś)
 

Deleted User - 172852

Guest
Już mi się dobrze wyświetla i otrzymuję bonusowe ziarna. Musiał być jakiś błąd w wyświetlaniu ilości. Dziś przyłapałam bonusa na gorącym uczynku :)
 

DeletedUser2732

Guest
Witam...

Pytanie co do samego Kupca...:
Czy gdy go usunę to będę mógł postawić go ponownie -
.. . - przy jego budynku w menu budowy jest napisane,
.. .. że mogę go wybudować 'tylko raz' -
.. . .- czy to prawda czy tylko słabe tłumaczenie i chodzi o to,
.. .. .że mogę mieć tylko jednego Kupca w mieście?
 

DeletedUser2732

Guest
Aaaa... OK dzięki...

Teraz tak sobie myślę:
. . . Czy są jeszcze jakieś budynki, których nie można usunąć (zburzyć)...?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2732

Guest
Dzięki za odpowiedź...
No tak się właśnie zastanawiałem nad 'Akademią'...
Trzeba więc podejść do niej z rezerwą...
Jeszcze raz dzięki...
 
Do góry