• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupiec - informacje giełdowe

Czy twoim zdaniem dodanie takiej informacji pomoże graczom?

  • Tak

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie

    Głosy: 8 80,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 2 20,0%

  • W sumie głosujących
    10

ChrisBaggins

Zwiadowca
Witam,
Kupiec - ważne ogniwo gry, pozwalające na wymianę barterową między graczami. Jakiś czas temu zauważyłem, że brakuje mi dwóch informacji na tej placówce:
1) lista towarów deficytowych oferowanych w danej dobie
2) nadpodaż towarów oferowanych w danej dobie.
Można oczywiście zorientować się w tym pośrednio, ale zajmuje to czas, a i wtedy można się pomylić. Dlatego proponuję dodanie do Kupca zakładki pod nazwą "Giełda" z następującą informacją:
- "Deficyt" - lista towarów o najmniejszej ofercie, po jednym z każdej grupy (zwykłe, żywe, wzniosłe)
- "Nadpodaż" - lista towarów o największej ofercie, po jednym z każdej grupy jw.
Moim zdaniem pozwoli to graczom efektywniej planować produkcję i wystawiać oferty. Dane do informacji mogą być zbierane na bieżąco, a jeśli to niemożliwe - uśredniane za ostatnie 24 godziny. Informacja powinna zawierać wyłącznie nazwę towaru, bez oferowanych ilości.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Nie bardzo rozumiem jak to ma pomóc… produkuje się swoje bonusowe towary i jeśli jest deficyt jakiegoś, to po prostu brakuje na serwerze graczy z tym towarem i jak informacja o deficycie ma to zmienić? Gracz ma zacząć produkować towary niebonusowe?
No niezupełnie. Miałem na myśli, że jeśli jest deficyt np. stali, a u ciebie jest jej dużo, to można wykorzystać ten moment, by zyskać na towarze, który ma nadpodaż, a którego u ciebie jest akurat mało.
No ale widzę, że to i tak nie przejdzie. Nieważne, to pomysł tylko na pewien dodatek, na grę jak taką wpływu nie ma żadnego. Może faktycznie niepotrzebnie to wyłożyłem
 

Klops

Rozbójnik
Dałem nie mam zdania (mimo, że mam zdanie;), ale innej opcji nie ma) - pomysł nie wniesie niczego ważnego do mojej rozgrywki, ale tez nie skomplikuje mi gry. Na S1 od czasu zmian związanych z zestawami bibliotek, towarem rzadko pojawiającym się u kupca są zwoje i niezależnie od sytuacji zbieram wszystkie oferty 3-2 gwiazdkowe, bo w bractwie mamy deficyt z reguły największe zapotrzebowanie na surowce T2 z naciskiem właśnie na zwoje. Moje ruchy na rynku nie są spowodowane sytuacją na serwerze, tylko tym co się dzieje w bractwie. Poza tym, proponowane usprawnienie delikatnie sprawia wrażenie jak chęć wykorzystywania sytuacji na rynku w celu zarabiania surowcami - w moim przypadku raczej daję zarobić graczom, którzy zbierają moje oferty, więc profity płynące z w/w pomysłu są mi zupełnie obojętne.
 
- "Deficyt" - lista towarów o najmniejszej ofercie, po jednym z każdej grupy (zwykłe, żywe, wzniosłe)
- "Nadpodaż" - lista towarów o największej ofercie, po jednym z każdej grupy jw.
Mam pytanie dotyczace tego, co decydowaloby o tym, ze towar jest deficytowy lub nadmiarowy. Chodziloby o liczbe ofert na dany towar na rynku czy o laczna ilosc danego towaru ze wszystkich zsumowanych ofert na dany towar ?
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Mam pytanie dotyczace tego, co decydowaloby o tym, ze towar jest deficytowy lub nadmiarowy. Chodziloby o liczbe ofert na dany towar na rynku czy o laczna ilosc danego towaru ze wszystkich zsumowanych ofert na dany towar ?
Raczej liczbę ofert - moim zdaniem to daje obraz zbliżony do realnej giełdy. Ale to już nie ma znaczenia, widzę, że to nie chwyci. Szkoda, że nie ma możliwości wycofania zgłoszenia, chętnie bym skorzystał.
 
Do góry