• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupiec Inwentarza Zaklęć

Jesteś za utworzeniem Kupca Inwentarza ?


  • W sumie głosujących
    10
Proponuję dodać Kupca Inwentarza Zaklęć.
Każdy z Nas ma masę zaklęć, szybkich bonusów, budynków, których nie używa, nie korzysta, nie potrzebuje, dobrze by było gdyby można było je po prostu wymienić na potrzebne nam w danej chwili. Można dodać opcję, że w bractwie jest korzystniejszy przelicznik, ale nie koniecznie.
 

Tajniakos

Paladyn
@Sir Patrick the Sharp każdy pomysł powinien być opatrzony bezterminową anonimową ankietą:

pkt7. Temat z pomysłem musi zawierać ankietę anonimową, jednokrotnego wyboru, nieograniczoną czasowo. Ankieta musi umożliwiać oddanie głosów zarówno popierających dany pomysł jak i przeciwnych.

Co do samego pomysłu sprecyzuj może bardziej jak taki kupiec miał by działać bo ciężko się jest odnieść do Twojego pomysłu. Nie mniej jednak uważam, że było by chyba z taką wymianą za duże pole do nadużyć.
 
Dodawałem Ankietę, ale jej nie widzę, nie wiem co poszło nie tak, to mój pierwszy post i jeszcze nie bardzo wiem jak się tu poruszać :)
Co do zasady działania to wydaje mi się, że powinien działać podobnie jak normalny kupiec, wybieramy z listy co chcemy sprzedać i wybieramy z listy co za to chcemy, tak samo jak działa kupiec z surowcami, jeżeli oferta jest nieatrakcyjna po prostu nikt jej nie zaakceptuje, można dodać znacznik czy to ma być oferta publiczna, czy tylko dla Bractwa, nie wiem o jakie nadużycia się tu obawiasz ?
 

Tajniakos

Paladyn
nie wiem o jakie nadużycia się tu obawiasz ?
Zakładając, że poza tym kontem mam jeszcze pięć innych kont, którymi robię co tydzień iglicę. Zdobywam na każdym z tych kont po 5 Dzinów. Łącznie mam już 25 Dzinów które mogę wymienić za 25 budynków z inwentarza. Wystawiam Swoim kontem oferty wymiany np 25 Valoriański Duch Walki za 25xDzin. Oczywiście klony akceptują wymianę ;) W ten oto sposób robię sobie farmę Dzinów na świecie na którym nie gram i zbieram diamenty na koncie głównym. Takich przykładów można by podać wiele, na budynkach militarnych z AM, karmach i zbrojmistrzach kończąc .
Jest też problem natury czysto technicznej. Budynek na Twoim etapie gry daje mniejsze ilości surowców niż u mnie i był by to dla teamu gry lekki problem aby to rozwiązać dlatego uważam ten pomysł przedstawiony w takiej formie za nie do końca przemyślany. Z tych powodów, które opisałem a z pewnością znalazły by się też inne, niestety jestem na nie.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Dodawałem Ankietę, ale jej nie widzę, nie wiem co poszło nie tak, to mój pierwszy post i jeszcze nie bardzo wiem jak się tu poruszać :)
Co do zasady działania to wydaje mi się, że powinien działać podobnie jak normalny kupiec, wybieramy z listy co chcemy sprzedać i wybieramy z listy co za to chcemy, tak samo jak działa kupiec z surowcami, jeżeli oferta jest nieatrakcyjna po prostu nikt jej nie zaakceptuje, można dodać znacznik czy to ma być oferta publiczna, czy tylko dla Bractwa, nie wiem o jakie nadużycia się tu obawiasz ?
zdecydowanie NIE.
 

Klops

Rozbójnik
Oczywiście, to co wspomniał @Tajniakos to bardzo problemowa sprawa, więc trzeba by było zrobić to bardzo rozważnie, np. dżiny, studnie życzeń, fontanny życzeń nie były by objęte wymianą. Sama wymiana powinna odbywać się na zasadzie hurtownika, na niekorzystnych warunkach i tylko na poziomie gracz - gra. Zgadzam się z @Tajniakos, że wspomniany handel na poziomie gracz - gracz, to "zbyt duże pole do popisu";). Sam pomysł wydaje się bardzo ciekawy, więc ode mnie głos na TAK.
 

Poziomek

Rycerz
predzej mogloby to sie odbyc na zasadzie - mgiel wizji w AM. Przykladowo - rozbijasz 20x mlotki 50% zbierasz np 10tys fragmentow - losujesz randomowa rzecz z puli ktora w tej grupie sie znajduje (np przyspieszacze surowce mlotki wojsko). Fajnie jakby byla opcja ze np rozbijasz 20 tys fragmentow - i masz juz opcje na wylosowanie ciekawszej nagrody (surowce osady, przyspieszacze 14-20h punkty pw lub dowolne inne lepsze niz w pierwszej grupie) . I dla najlepszych najwiekszych sknerusow - np rozbijasz itemow za 50tys fragmentow - i wtedy do gry wchodza np magiczne budynki dziny i inne dosc unikalne rzeczy.. ale tylko gracz vs gra (nic gracz vs gracz)
 
Do góry