• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupiec - usunięcie blokady przelicznika towarów

  • Rozpoczynający wątek Usunięty użytkownik 2143
  • Data rozpoczęcia

Jak oceniasz obecny przelicznik towarowy?

  • Lubię tak jak jest, nic nie zmieniajmy

    Głosy: 8 38,1%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%
  • Tak, podoba mi się ta propozycja

    Głosy: 13 61,9%

  • W sumie głosujących
    21

Sorcha

Rycerz
Temat dotyczy blokad handlowych... pozwolę sobie jednak dodać że losowe umiejscowienie miasta na mapie "świata gry" także jest swego rodzaju blokadą... jak ktoś trafi w nieaktywną okolice to i oferty z 3 gwiazdkami mu nie pomogą... uważam że na mapie świata powinien być "guzik" typu przenieś do innej lokalizacji... mógłby działać co jakiś czas... np. 14 dni... lub za diamenty "expres" ;) - dało by to szanse na trafienie między aktywnych graczy i lepszy handel. Można by pójść także w przeciwnym kierunku... klikając w nieaktywnego sąsiada dać możliwość eksmitowania go na dalekie peryferie np. od kliknięcia go 30 dni... jak nie zareaguje - to wylot z okolicy ;)
@Miroslaw78 "guzik" typu przenieś może jest w tej chwili niedostępny, ale jest jego namiastka w postaci opcji: Przenieś do lepszej lokalizacji, jak pamiętam domyślnie jest ta opcja chyba zaznaczona. Jak zaczynałem grę przeniosło mnie po tym jak zaczęły powstawać wokół mnie "kopalnie złota", potem odznaczyłem jak już nawiązałem "stosunki handlowe" i dostałem się do mojego obecnego sojuszu. Skoro pozycja na mapie nie ma znaczenia dla współtowarzyszy w sojuszu to po co się przenosić a i "darmowego" złota z pustych kont można trochę zebrać.
Co do twojej propozycji wyrzucania nieaktywnych miast temat co jakiś czas wypływa w różnych wątkach. Można powiedzieć nawet usuniecie blokady u kupca nic nie da bo to grający wystawiają oferty i może się pojawić więcej spekulantów. Możesz wystawić t3: t1 1:16, możesz wystawić 1:4 (system nie zabroni, będą nawet trzy gwiazdki) ale 1:1 już nie da obecnie rady. Dla mnie akurat brakuje niebonusowych T1, bo co ciekawe niebonusowe T2 i T3 mam z budynków eventowych.
 

DeletedUser

Guest
Nie pisalem NIE dla zasady, podalem argumenty i roztoczylem tu okreslony czarny scenariusz, dosc prawdopodobny moim zdaniem... ;)
A tak troche bardziej na powaznie. Zupelnie czym innym jest, kiedy jakis doswiadczony gracz po rozwazeniu wszystkich za i przeciw podejmuje swiadoma decyzje odnosnie zabudowy swojego miasta i kierunku jego rozwoju, ale tu mielibysmy do czynienia z sytuacja w ktorej ci najmniej doswiadczeni gracze byliby niejako wprowadzani przez gre w blad. Byliby wrecz zachecani (a wrecz popychani) do obierania pewnej okreslonej strategii, ktora bardzo szybko (juz 2-3 epoki pozniej) by sie na nich zemscila i jak piszesz, na tym etapie rozwoju okazalaby sie slepa uliczka.

- gra od początku zmusza do określonej strategii, dając na stałe 3 bonusy, gracze sami zmuszają resztę do określonej strategii budowania tylko bonusowych manufaktur. W tym wypadku doszedł by warunek posiadania wszystkich rodzajów... ja tu nie widzę problemu
- gra od początku zmusza do określonej strategii dając ci określoną lokację
- gra od początku wprowadza w błąd, bo wartość tych towarów nie jest adekwatna do widełek ustalonych przez twórców

Uważam że piszesz za czarny scenariusz, ba ja się na nim przejechałem tylko w drugą stronę (za dużo manufaktur T3) od tego jest samouczek by gracze ogarneli temat a jak nie to serio dobudowanie manufaktur we wczesnych etapach to nie jest problem, zresztą w późniejszych też nie :) bo jakoś ludzie dochodzą do żywych i zaczynaja budowę od zera niebonusowych -> kolejny przykład jak gra wprowadza w błąd...

Tak jak pisałem weszliśmy w detale całkowicie niezwiązane z propozycją ja już przestaje pisać na temat budowy czy nie manufaktur to zależy tylko wyłącznie od widzimisie gracza (które i ile)


Dla mnie problemem są sztuczne bariery na rynku handlu, które i tak nie blokują tylko spowalniają proces wymiany handlowej i tyle. na domiar złego ten system to dobpiero wprowadza w błąd młodych graczy jak się napatrzą na oferty 1000T3 za 3500T1 to myślą że to ok

Patrząc na ankietę, no cóż będziemy się bujać z kupcem jak jest. Trochę to dziwne bo ostatnio najwięcej jest propozycji na ten aspekt gry
 

Proqrator

Rozbójnik
Ma to swoje plusy, bo nie byloby tyle tych tragicznych ofert, ale mysle ze przejscie od razu z przelicznika 1:4:16 do 1:1:1 moze nie przejsc. Zarowno przez głosowanie jak i przez tworcow.
Moze lepiej byloby sprobowac 1:2:4 (ktos to juz proponowal wczesniej)?
Oferty stałyby sie bardziej realne. Jest wieksza szansa ze to by przeszlo wedlug mnie.
Sytuacja by sie poprawila troche.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ilość głosów 12 do 7- zdecydowana większość to nie jest. Z tego co wiem i co było w odpowiedziach na pytania graczy w maju to coś robią z handlem, co z tego wyjdzie pewnie dowiemy się dopiero po wprowadzeniu.
 
Do góry