• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupowanie punktów wiedzy / hurtownik towarów

Deleted User - 848918641

Guest
Drodzy,
Chciałbym zmienić mechanizm kupowania punktów wiedzy i towarów u hurtownika. Obecnie każdy taki zakup podwyższa cenę następnego - na stałe. Mamy w sezonowych kampaniach zadania wymagające kupna punktów wiedzy, bez alternatywy ani możliwości pominięcia. W pewnym momencie ceny osiągają taką wysokość, że zakup wymagałby produkowania pieniędzy przez kilka dni, nawet w zaawansowanym mieście, a to bardzo osłabia grywalność.
Proponuję, żeby zakup punktu wiedzy / towaru u hurtownika uruchamiał odliczanie czasu w dół (na przykład dwa dni, 60 godzin, itp.), a w momencie ukończenia odliczania, cena wracała na poprzedni poziom. W razie braku ponownych zakupów, proces odliczania byłby powtarzany aż do osiągnięcia minimalnych wartości z początku gry. Odliczanie miałoby odbywać się w tle i przeskakiwać na następny poziom, kiedy gracz nie jest zalogowany - tak, jak dodawanie punktów wiedzy.
/OADH
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Przecież cena towaru u hurtownika resetuje się co dziennie ( a właściwie co noc;))
Jednak nad resetem ceny pw warto by się zastanowić.
Choć z tego co kojarzę ten temat był już gdzieś poruszany.
 

Deleted User - 848918641

Guest
Forum jest dość rozległe i nie dokopałem się do postów na ten temat, zanim dodałem swój, ale to może dobrze - zakładam, że jeśli coś zostanie więcej razy zaproponowane, wtedy wzrośnie szansa, że Twórcy okażą uwagę tej koncepcji ; )
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Co do resetowania pw to raczej nie przejdzie.
Gdyby tak było, rozbudowa antycznych cudów i opracowywanie technologii nie byłyby wyzwaniem.
Raczej nic takiego nie wprowadzo.
Przecież cena towaru u hurtownika resetuje się co dziennie ( a właściwie co noc;))
 

Deleted User - 848918641

Guest
Ankieta już jest. Pytanie sformułowałem tak, ażeby pokazało, czy potrzeba zakupu PW wstrzymuje graczy w osiąganiu jakichś celów w grze.
 

Deleted User - 848918641

Guest
@chris07070707 - tego nie wziąłem pod uwagę. A że dopiero zacząłem udzielać się na forum i zamieściłem pierwszą ankietę, brakuje mi jeszcze nieco obycia z tymi narzędziami.
@tajniakos - tak, ale to jest powiązane. Propozycja obniżania cen PW po upływie czasu ma służyć temu, żeby w sytuacji, w której chcemy przyspieszyć badania kupując PW, nie stopował nas brak środków potrzebnych na ten zakup. Dlatego pytanie jest odrobinę nie wprost.

Jeżeli Użytkownicy Forum mają sugestie, jak poprawić ankietę albo całą koncepcję ułatwień w kupowaniu PW - chętnie usłyszę.
 

Nusion

Kapłan
Jeżeli Użytkownicy Forum mają sugestie, jak poprawić ankietę albo całą koncepcję ułatwień w kupowaniu PW - chętnie usłyszę.

Co do ankiety
Dajesz jakiś pomysł i do tego pomysłu dodajesz ankietę, gdzie inni mają możliwość:
- zagłosować ZA
- zagłosować PRZECIW
- ewentualnie jakieś inne opcje (np. nie wiem, nie mam zdania, mam inny pomysł.....)
Natomiast Twoja ankieta nie daje możliwości zgodzić się lub nie z Twoim pomysłem, zadałeś w niej zupełnie inne pytanie.
Możesz przejrzeć inne pomysły i ankiety w tym dziale i zobaczyć, jak to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
pomysł dobry i potrzebny, ale bez szans na realizację zapewne

Na dobrą sprawę moglibyśmy do tego tematu podejść z innej strony. W mojej ocenie naszym problemem nie jest sam fakt kupna pw (i wzrostu ceny), ale wymuszanie przez twórców u nas takiego działania. Jest wielce prawdopodobne, że na którymś evencie to będzie dla mnie zadanie zaporowe. Już na golemie miałam takie przebłyski, aby nie robić kolejnych zadań i nie kupować pw.
Innym problemem jest tez ilość wymagana przez zadania. Gdyby to było kilka pw (1? 2?3?) to pewnie nikt by nie traktował tych zadan jako trudne (w skrajnych wypadkach ekstremalnie trudne czy wrecz niewykonalne). ale gdy w zadaniach mamy 8 to już sie zaczyna robić mało przyjemnie. W sytuacji gdy mamy rząd wielkości 12 czy 16 szt to mnie ta ilość odstrasza od wykonania zadania... i kiedyś na pewno podejmę decyzję, aby tych pw z premedytacją nie kupować

W związku z tym na reset ceny za pw nie mozemy liczyć, ale jakbyśmy swoją uwagę skierowali na ograniczenie ilości wymaganych do kupienia pw ... kto wie jakby ta historia się skończyła
 

KociMord

Zwiadowca
Bez szans na realizację
A poza tym, to gdyby teraz (czy nawet co miesiąc) ceny PW się resetowały - wyobraźcie sobie, że taki gracz po 16 rozdziale jak ja, który ma na koncie miliony surki, ratusz ma 54 miliony monet pojemności - mógłby kupować PW za 500 monet (+ zwiększenie każdego o 500), 40, 20 czy 10 szt. surki
co pozwalało by mi za 1 zapełniony na max ratusz kupić 464 PW ustalając cenę za punkt na koniec na poziomie 232k (otchłań co 3h daje mi 2,7 miliona monet)
To samo dla surki
Uwaga do wszystkich narzekaczy, że PW są takie drogie, u mnie teraz 1 PW kosztuje 1029k - niby dużo, ale naprawdę kupienie 8 czy 16 PW w evencie nie stanowi problemu - ale nigdy nie przechodziłem rasy za same kupione PW, więc nie mam tego rozdmuchanego do niewiarygodnego poziomu - ot okazjonalnie wspomagałem się zakupem :) (gram 3 lata, przez ten czas wychodzi, że kupiłem 2400PW, tj. średnio 60 miesięcznie)
Biorąc to pod uwagę uważam, że byłoby to szkodliwe dla gry
 

xEasyRiderx

Rycerz
W mojej ocenie naszym problemem nie jest sam fakt kupna pw (i wzrostu ceny), ale wymuszanie przez twórców u nas takiego działania.
Zgadzam się że cena pw przy zakupie jest windowana zwłaszcza w eventach jako wymagane do zaliczenia danego zadania. Normalnie ze swojej strony nie kupuję pw i gdyby nie eventy to pewno bym ich nie kupował.
W mojej ocenie powinny być zamienniki do takich zadań ponieważ nie wszystkich stać na kupno pw i nie mam tu na myśli jakiejś określonej grupy graczy ale piszę ogólnie bo to jest mało śmieszne kiedy takowych zadań mamy kilka np. kup 3, 5, 8 czy X pw to cena rośnie zastraszająco.

Zagłosowałem na tak choć nie sądzę aby ten pomysł przeszedł a jak już to znając IG możemy sobie na niego poczekać tak jak na możliwość dodawania pw w cuda na apce czyli dłuuuugo :)
 

Deleted User - 848918641

Guest
@kikimora; @xEasyRiderx - mam to samo na myśli. Chodzi też o brak możliwości pominięcia zadań - w tych niezwiązanych z Eventem dla niektórych zadań taka możliwość jest. Więc jeśli nie obniżać ani ceny pw, ani ilości wymaganej zadaniem, to może umożliwić pominięcie zadania razem z cząstkową nagrodą?
@KociMord - ja nie proszę o resetowanie ceny pw, czyli sytuację, w której masz kupione 2400 i nagle cena znowu jest 500. Ja proszę, żeby po każdym kupionym pw uruchamiał się timer, który po wyzerowaniu przywróci cenę na poprzednią, a nie od razu na początkową. I uważam, że ta moja wersja nie zaszkodziłaby grze.
 

BlossomValvi

Łucznik
Bardzo rozmyty pomysł, takie błądzenie we mgle
- w ankiecie nie ma nic na temat czasowej obniżki ceny
- o ile ten timer miałby zmniejszać ceny?

Generalnie za dużo komplikacji jak na prostą idę, przecież wystarczy by IG dorzuciło to jak jeden z:
- dzień podwojenia produkcji (manu/warsztatów)
- promocje na ekspancje
- promocje na magiczne

Tu byłaby czasowa promocja na ceny u hurtownika (-10%?)

A tak serio, naprawdę akurat tutaj to raczej sensownie działa, bo wraz ze wzrostem magazynu, wydajności towarów możesz kupować więcej
Moje miasto założone w2017:
1600953077482.png

Towarowa wymiana jest zarezerwowana tylko na ewenty :) a o złocie często zapominam...
Choć w sumie dobry pomysł w co utopić nadmiarowe bonusowe towary ;)
 

Deleted User - 848918641

Guest
Timer zawsze zmniejszałby cenę o jeden poziom, czyli 500 - pozostaje uzgodnić, jaki czas miałby odliczać.
*
Czy poparlibyście zastosowanie tego mechanizmu dla ekspansji? Uprzedzając uwagi niektórych: jestem świadomy, że ekspansje to jeden z najistotniejszych elementów tej gry i nie może być o nie za łatwo, dlatego kiedy dla pw zaproponowałem przywrócenie ceny z poprzedniego poziomu po 1-2 dniach, to dla ekspansji zaproponowałbym 2-3 tygodnie.
Jeszcze nie daję ankiety o ekspansjach, chcę zobaczyć, jakie będą głosy. Przypominam, że nie chodzi o resetowanie ceny, ale jej stopniowe przywracanie na poprzednie, niższe poziomy, jeden po drugim.
 
Do góry