• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupowanie punktów wiedzy / hurtownik towarów

Timer zawsze zmniejszałby cenę o jeden poziom, czyli 500 - pozostaje uzgodnić, jaki czas miałby odliczać.
To juz ma wiecej sensu niz reset. Poparlbym pomysl, choc, jak juz wielu tutaj napisalo, pomysl raczej nie ma szans na realizacje.

Czy poparlibyście zastosowanie tego mechanizmu dla ekspansji? Uprzedzając uwagi niektórych: jestem świadomy, że ekspansje to jeden z najistotniejszych elementów tej gry i nie może być o nie za łatwo, dlatego kiedy dla pw zaproponowałem przywrócenie ceny z poprzedniego poziomu po 1-2 dniach, to dla ekspansji zaproponowałbym 2-3 tygodnie.
Jeszcze nie daję ankiety o ekspansjach, chcę zobaczyć, jakie będą głosy. Przypominam, że nie chodzi o resetowanie ceny, ale jej stopniowe przywracanie na poprzednie, niższe poziomy, jeden po drugim.
To rowniez mialoby sens. Kto wie, moze nawet dla IG mialoby to sens z ekonomicznego punktu widzenia ? Ciezko powiedziec.
Niestety jak wyzej, pomysl mozna zglosic, nawet przeglosowac, ale prawie na pewno nie przejdzie.
 

Sorcha

Rycerz
Towarowa wymiana jest zarezerwowana tylko na ewenty :) a o złocie często zapominam...
Choć w sumie dobry pomysł w co utopić nadmiarowe bonusowe towary ;)
@BlossomValvi Widzę po obrazku, który wkleiłeś, że kupujesz głównie za monety i czasem za bonusowy T3. Nic dziwnego, że masz tak wysoką cenę za PW, co do tego, że tylko za bonusowy T3 to rozumiem, tam najmniej koszt rośnie. Zgadnij w którym roku zostało założone? Powiem, że też tylko podczas eventów kupuje PW.
Punkty_Wiedzy.png
Cena za monety nie jest tak wysoka jak u Ciebie, bo ja kupuje tak aby koszty rozłożyły się równomiernie. To chyba najlepszy sposób! Dlatego powiem, że pomysł może dobry, ale tylko dla tych, co kupują tylko za monety, albo tylko za jeden bonusowy towar. Ja oszczędzam monety jak tylko mogę. Trzeba kupować elastycznie, czego ma się za dużo to za to kupujesz, proste! @OADH W sumie zmniejszenie o jeden poziom może jest i dobre ale nie wiem jak to ma pomóc, jak ktoś za wysoko wywindował cenę PW? Lepsze jest zamrożenie na czas eventu cen, ale to już ktoś zgłaszał.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 848918641

Guest
Ja wiem, że każdy ma swoje techniki i niektórzy zdołali to rozegrać naprawdę sprytnie, ale pamiętajmy, że trzeba sporo trudu, zanim miasto osiąga ten etap rozwoju, na którym pieniądze przestają blokować cokolwiek, bo po prostu przybywają wystarczająco szybko albo i z zapasem. Jest sporo graczy na wczesnych etapach i ciągle przybywają nowi i to jest ukłon przede wszystkim w ich stronę, a w drugiej kolejności - weteranów. Od początku liczyłem się z tym, że niektórzy zasugerują, że takie ułatwienie zepsuje grę. Ale ono ma mieć charakter pomniejszej zmiany, a nie rewolucji. Stąd propozycja: nie reset, tylko obniżanie co poziom. Oczywiście w sytuacji, gdy ktoś w momencie odliczenia timera od razu nie skorzysta z obniżonej ceny, timer powinien ruszyć od nowa na taki sam okres i tak w kółko - w skrajnym przypadku można byłoby w ten sposób powrócić do wyjściowej ceny 500, ale pw są potrzebne i w użyciu na tyle często, że to ostatnie zupełnie nie jest prawdopodobne - no chyba że ktoś stoi z badaniami albo jest na urlopie.
 

BlossomValvi

Łucznik
I tam drogo skarbiec mieści ponad 40mln A sam zbiór z miasta to kilka mln

@OADH w twoim ostatnim poście są błędne założenia:
- nowi maja śmieszne ceny i do momentu zapewnienia odpowiednik ilości run antycznych w pewnym momencie nie maja co robić z pw (ja na początku dawałem nawet 100 pw byleby mieć runy do otchłani) Bo pw szybciej przybywało niż miałem zasoby na drzewko a antyki były zablokowane w 5 poziomie

- cały ten pomysł wesprze weteranów, choć u weteranów są tacy co nie maja co robić z pw
 

Deleted User - 848918641

Guest
Ja mam chyba jakąś dziwną technikę gry, skoro mnie z reguły najbardziej limitują pw i postęp drzewka badań wydłuża się przede wszystkim z ich powodu. W każdym razie i tak uważam, że proponowane rozwiązanie gry nie popsuje - nawet, jeśli byłoby tak, że to gracze na wyższych poziomach, a nie nowi bardziej odczują korzyści z niego. Wystarczy tak dobrać timery, żeby nie sprawiały, że zdobycie pw czy ekspansji przestaje w ogóle wymagać jakiegokolwiek trudu. To się wszystko da zrobić.

...A Ci, co nie mają co robić z pw, mogą pomagać innym, o ile tylko Ci inni mają cuda ;)
 

Tajniakos

Paladyn
Jeszcze nie daję ankiety o ekspansjach, chcę zobaczyć, jakie będą głosy. Przypominam, że nie chodzi o resetowanie ceny, ale jej stopniowe przywracanie na poprzednie, niższe poziomy, jeden po drugim.
Jeżeli chcesz poznać nasze zdanie na temat obniżenia ceny ekspansji to załóż może nowy wątek , który będzie dotyczył tego zagadnienia. Dyskusja na ten temat tutaj może wprowadzić chaos i będzie najzwyczajniejszym oftopem a w rezultacie gdy pomysł został by zgłoszony mógłby utrudnić twórcom podjęcie decyzji czy wprowadzić go do gry ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Ta infantylnosc nowicjusza jest taka rozkoszna :) ta naiwna wiara w moc zmian... Ech... Starość mi chyba już lupie w kościach

Rozważania tutaj są czysto akademickie. Szans na wprowadzanie tego pomysłu brak.

Jako gracze to my se możemy zgłaszać pomysły. I zgłaszamy sobie a muzom, a ku uciesze gawiedzi nawet dyskutujemy udając, że kogoś w Ig obchodzi nasze zdanie. Potem zapominamy o pomyśle, bo ile razy można to samo klepac w klawiaturę... Szkoda klawiatury. Czasami Ig nas szokuje wprowadzając zmiany zgodne z pomysłami zglaszanymi 2-3 lata wcześniej. Wiele do myślenia daje to nasze zdziwienie wtedy...
 

Sorcha

Rycerz
Ta infantylnosc nowicjusza jest taka rozkoszna :) ta naiwna wiara w moc zmian... Ech... Starość mi chyba już lupie w kościach

Rozważania tutaj są czysto akademickie. Szans na wprowadzanie tego pomysłu brak.

Jako gracze to my se możemy zgłaszać pomysły. I zgłaszamy sobie a muzom, a ku uciesze gawiedzi nawet dyskutujemy udając, że kogoś w Ig obchodzi nasze zdanie. Potem zapominamy o pomyśle, bo ile razy można to samo klepac w klawiaturę... Szkoda klawiatury. Czasami Ig nas szokuje wprowadzając zmiany zgodne z pomysłami zglaszanymi 2-3 lata wcześniej. Wiele do myślenia daje to nasze zdziwienie wtedy...
Też u mnie było kilka pomysłów, ale potem jak zaczniesz sikę zastanawiać jakie są szanse jego wprowadzenia, to albo zapominasz jaki to był pomysł, albo tak jak to napisała @kikimora przypominasz sobie, że może kiedyś akurat się domyślą to po co zgłaszać;):rolleyes:? (ironia).
 
Trzeba zglaszac pomysly i o nich dyskutowac :)

Czasem jednak robia cos po naszej mysli, wystarczy tylko odpowiednio dlugo podziamgac i pozawracac gitare. Troche takich rzeczy juz bylo i dzisiaj nie jest juz wazne, ile to trwalo, bo w koncu je mamy. Chocby wiadomosci na apce, zmienione przeliczniki u kupca, prostsze i bardziej przejrzyste eventy i jeszcze pare innych rzeczy.
 

Deleted User - 848918641

Guest
@chris07070707 - przyjmij moją wdzięczność.
Źle znoszę, kiedy ktoś wypowiada się w tonie tak aroganckim, jak na przykład Pani @kikimora i przy każdym spotkaniu z tym odczuwam z tego tytułu niemały dyskomfort.
Chciałbym, żeby nasza dyskusja miała bardziej merytoryczny charakter, czyli innymi słowy, żebyśmy wskazywali co wartego albo niewartego uwagi widzimy w proponowanym rozwiązaniu, a emocje, jakie w nas to budzi uważam, że należy zagospodarować we własnym zakresie i kategorycznie wstrzymać się od takich kpiących komentarzy nacechowanych wyższością, jak niektóre z powyższych.
Dziękuję.
 

DeletedUser174

Guest
@chris07070707 - przyjmij moją wdzięczność.
Źle znoszę, kiedy ktoś wypowiada się w tonie tak aroganckim, jak na przykład Pani @kikimora i przy każdym spotkaniu z tym odczuwam z tego tytułu niemały dyskomfort.
Chciałbym, żeby nasza dyskusja miała bardziej merytoryczny charakter, czyli innymi słowy, żebyśmy wskazywali co wartego albo niewartego uwagi widzimy w proponowanym rozwiązaniu, a emocje, jakie w nas to budzi uważam, że należy zagospodarować we własnym zakresie i kategorycznie wstrzymać się od takich kpiących komentarzy nacechowanych wyższością, jak niektóre z powyższych.
Dziękuję.
bardzo dziekuje za tak ciepłe słowa. Miód na moje serce...
 
Kiki, przestan pacyfikowac nowych forumowiczow ;)
Przypominam, ze ze mna tez tego kiedys probowalas, ale "srednio" to wyszlo :p

@OADH, nie bede przepraszac za kogos innego czy go tlumaczyc, ale co do poczucia wyzszosci i arogancji Kikimory troche sie mylisz. Gramy w jednym bractwie od 2 lat i znamy sie jak lyse konie. To nie arogancja, tylko totalny, zupelny brak cierpliwosci. Efekt jest wprawdzie ten sam, czyli to, jak odbierane sa jej wypowiedzi, ale mimo wszystko chcialem to sprostowac. Kiki nie jest odosobnionym przypadkiem, brak cierpliwosci to ogolna tendencja u starszych stazem graczy, tylko ze niektorzy swiadomie z tym walcza. Kiki akurat sie nie chce ;)
Dlatego ma tu na forum w pelni zasluzona "odpowiednia" opinie.
 

Deleted User - 848918641

Guest
Wniosek stąd prosty: ze mną będzie być może trochę podobnie jak z Tobą, należę bowiem do tych stworzeń, które świadome, jak cudnie wielofunkcyjnym i użytecznym elementem wyposażenia bywa język, potrafią go użyć stosownie do okoliczności ;)
Nadal wyrażam wdzięczność, że Ty masz tę cierpliwość i że Ci się chce czuwać nad tym, żeby nowi na forum na byli tłamszeni, na zasadzie przeciwwagi. Wielu bowiem dba wyłącznie o własne podwórko.

Wróćmy jednakże do meritum i liczmy na to, że jeszcze chociaż kilka osób powie, czy chciałoby wprowadzenia timerów powoli obniżających ceny pw i ekspansji.
 

Sorcha

Rycerz
Kiki, przestan pacyfikowac nowych forumowiczow ;)
Przypominam, ze ze mna tez tego kiedys probowalas, ale "srednio" to wyszlo :p

Nie na darmo nasz 'kochany" @chris07070707 ma jako avatar Wiedźmina, żeby bronić przed różnymi kikimorami ;)! Co do tematu to mam pytanie czy ten timer miałby być w wersji Elvenar tylko mobilnej czy również na przeglądarce? Bo skoro to są dwie niezależne wersje to może ten pomysł też robić na dwie wersje? Co myślisz @OADH ?
 

Deleted User - 848918641

Guest
Wiecie co, ja się od samego początku liczę z tym, że to może nie przejść i od początku liczyłem się z tym, że już na forum to będzie krytykowane. Zauważcie proszę, że nie kłócę się dla zasady i nie "ma być, bo wymyśliłem", tylko chodzi mi o ton, w jakim formułujemy wypowiedzi, bo na to jestem wrażliwy. I nawet, jeśli to dla niektórych naiwne, albo infantylne, albo jeszcze coś innego - zgłoszę tę propozycję twórcom, a potem - będzie, co będzie.

@Sorcha: Ja jestem jednym z tych dinozaurów, które strasznie powoli oswajają się z nowymi wynalazkami i ani tej gry, ani żadnego innego oprogramowania nie używam w postaci apek mobilnych. Chciałbym, żeby timer był dla wszystkich, czyli przede wszystkim w przeglądarce, ale też w apce. Żeby nie prowokować sytuacji, w której jeśli ktoś woli apkę od przeglądarki, to jest dyskryminowany przez to, że niektóre funkcjonalności nie są dla niego dostępne - i na odwrót.

Wedle tego, co mi doradzono, otworzę osobny temat dla ekspansji, nadchodziły bowiem wypowiedzi podobne do tych o pw, czyli: "Widzę w tym sens, tylko nie bardzo wierzę, żeby zostało wprowadzone".
 

xEasyRiderx

Rycerz
@OADH nie musisz raczej otwierać osobnego tematu, dyskusja i tak jest prowadzona tutaj.
Co prawda mógłbyś ten temat najpierw wprowadzić do dyskusji zanim zrobiłeś ankietę i się rozeznać a dopiero potem przedstawić ją w tym dziale ale skąd miałeś o tym wiedzieć :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zdecydowanie większe mam zaufanie do @tajniakos , który mi radzi tworzyć osobny, niż do @xEasyRiderx , który sugeruje nie tworzyć.
Teraz to i tak musztarda po obiedzie, źle sprecyzowałeś ankietę i jest wiele niejasności w twojej propozycji dlatego sugerowałem że już po fakcie ale to tylko moje zdanie :)
Dyskusja nadal może się toczyć swoim torem w tym dziale chyba że poprosisz @jarq aby przeniósł ją do działu Dyskusje o grze ale wtedy musiałbyś raczej zamknąć ankietę ;)
 

Deleted User - 848918641

Guest
Skoro już rozmawiamy o precyzji, to proszę o więcej szczegółów: co to za niejasności zawiera propozycja? Chętnie objaśnię.
 
Do góry