• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Licznik odznak całego bractwa w PB

Charlene

Szef kuchni
Temat z innego wątku, który warto rozpatrzeć przez Twórców gry.

Pomysłem jest stworzenie licznika, np. na mapie (jakaś boczna zakładka) który pokazywałby stan wszystkich zebranych przez bractwo odznak w przygodach. Dzięki ogólnemu licznikowi, bractwo wiedziałoby czego jeszcze brakuje, a czego jest w nadmiarze i to dotyczy zwłaszcza odznak z krótszych produkcji, bo te dłuższe są raczej wcześniej rozplanowane. Można niby spytać na czacie, kto ile ma odznak, ale nie każdy się często loguje i może się okazać, że ktoś wstawił produkcje a inna osoba już te odznaki miała. Licznik ma pomóc w planowaniu produkcji i w moim odczuciu nie wpływa negatywnie na cały system przygód.
 
Na razie nie glosuje, bo sam licznik niewiele tak naprawde daje. Najbardziej potrzebna zmiana w PB bylby wspolny magazyn na odznaki dla calego bractwa, z ktorego wszyscy (lub tylko uprawnieni) gracze mogliby wrzucac odznaki na mapie. A sam licznik ? Wcale nie probuje sie czepiac, zastanowmy sie po prostu przez chwile na spokojnie.

Nie pokazywalby przeciez odznak w produkcji, czyli mielibysmy wprawdzie pewien element planowania PB, ale niepelny, bo i tak potrzebne bylyby dodatkowe narzedzia (tabela w Excelu, wiadomosci w bractwie itp.), by miec pelny przeglad sytuacji. Czyli dokladnie jak do tej pory !

W obecnych PB pomagalem w 3 roznych bractwach, a w kazdym z nich przygody byly robione inaczej. Inna strategia, inne sposoby planowania i inne kanaly komunikacji. Jak sobie teraz przypomne przebieg przygod w kazdym z tych bractw, to z reka na sercu moge powiedziec, ze taki licznik praktycznie w niczym by w tych bractwach nie pomogl. I tak komunikacja musialaby sie odbywac dokladnie tymi samymi kanalami, ktorymi sie odbywala.

Natomiast wspolny magazyn i mozliwosc korzystania z odznak calego bractwa bardzo wiele by uproscil w kazdym z tych bractw. Najwiekszym problemem w PB jest frustrujaca koniecznosc czekania na to, by kazdy gracz wrzucil swoje wyprodukowane odznaki. Brakuje np. 2 naszyjnikow, by isc dalej, a tu cale bractwo czeka, bo kolega te 2 naszyjniki ma, ale konczy prace dopiero o 22:00... W tej sytuacji licznik nam przeciez nie pomoze.
Nie wiem, po co zglaszac pomysl samego licznika, skoro moznaby zglosic pomysl, o ktorym dyskutowalizmy w innym temacie, czyli wlasnie wspolnego magazynu na odznaki, ktory juz z automatu zawieralby w sobie taki licznik.

Podsumowujac, nie jestem wprawdzie na nie, ale taki licznik bylby tylko czyms "nice to have", ale jeszcze bardziej pasowalby do kategorii "lepiej nie zawracac tworcom gitary drobnostkami", bo jego prawdziwa, praktyczna wartosc w grze dla wiekszosci bractw bylaby bliska zeru. Wybacz @Charlene, ale napisalem po prostu, co mysle :) Dla mnie to po prostu rozmienianie sie na drobne.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Taki licznik napewno nie zaszkodzi :)
Wiadomo są różne planery itd którymi posługuje się prowadzący pb, to jednak trochę by ułatwiło. Jednak nic nie zastąpi informacji odnośnie tego co na bieżąco jest przez kogo produkowane. A do tego wystarczą kopertki ;)
@chris07070707 taki wspólny magazyn może nie jest zły ale odbiera element współpracy, który w tym przypadku jest istotny
 

xEasyRiderx

Rycerz
Nie wiem, po co zglaszac pomysl samego licznika, skoro moznaby zglosic pomysl, o ktorym dyskutowalizmy w innym temacie, czyli wlasnie wspolnego magazynu na odznaki, ktory juz z automatu zawieralby w sobie taki licznik.
Zgadzam się z tym ponieważ jak już napisano sam licznik nic nam nie daje ale powyższe na pewno by pomogło w
prowadzeniu i planowaniu przygód.
@Aslana zapomniałaś ile było czekania na spuźnialskich oraz liczenia kto co ma ;)
Nie mam nic przeciwko licznikowi ale jak już wspomniano sam w sobie niczego nie zmieni a tylko będzie dodatkowym mało potrzebnym elementem do przygód dlatego wstrzymuje się od głosu
 
@Aslana, wiesz, czego tworcy powinni wystrzegac sie jak ognia planujac poszczegolne elementy gier ?

Odpowiedz: powodowania u graczy frustracji. Przy czym wcale nie chodzi tu o wprowadzanie ulatwien. Gracze najczesciej nie maja problemu z czyms, co jest trudne. Ja sam np. wrecz uwielbiam, jak cos jest trudne. Za to wiekszosc graczy ma ogromny problem, jesli cos jest po prostu frustrujace.

W turniejach frustrujacy byl nadmiar bezmyslnej klikaniny, w Iglicy sa to portalowki z bossow, a w PB jest to wlasnie koniecznosc czekania na spoznialskich. Tu nie ma co mowic o strategii. Strategia w PB polega na zaplanowaniu i wyprodukowaniu odpowiedniej ilosci odznak w odpowiedniej kolejnosci, a czekanie na spoznialskich (i to najczesciej nie z ich winy, bo kazdy z nas ma przeciez zycie w realu) jest po prostu frustrujace i niczego nie wnosi w sensie strategii.

EDIT: @Charlene, czy moglabys moze dodac w ankiecie opcje "Wstrzymuje sie od glosu" ? ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
tez mam swój pomysł: zlikwidować przygody

Wtedy ani licznik, ani magazyn nie byłby potrzebny. Gracze nie mieliby powodów do frustracji. Ogólnie same plusy :p

zgadzam się z @chris07070707 , ze taki licznik byłby przyjaznym dla oka dodatkiem, ale jego użyteczność byłaby znikoma. Chociaz w bractwach nastawionych przygodowo byłby użyteczny, ale to nie mój klimat

o magazynie to nie mamy co śnić :( niestety:(

wstrzymuję się od głosu. Mógłby być, ale nie jest niezbędny
 

Charlene

Szef kuchni
O takim magazynie odznak to można w ogóle zapomnieć. Mi chodziło zwłaszcza o odznaki, które ,, same wpadają”. Mnie osobiście frustruje sytuacja, gdzie np. produkuje w Akademii czary pod odznaki a potem się okazuje, że ktoś nie powiedział, że ma więcej i nie potrzebnie blokowałam sobie Akademię taką produkcją. Podobnie w turnieju, ponieważ uzupełnianie surowca i dopiero kliknięcie na prowincje też jest upierdliwe, więc jeśli widziałabym, że jest już komplet to bym nie musiała tego robić. Licznik to nie jest must have, ale dałby ogólny podgląd na ilości odznak, zwłaszcza tych spontanicznych.
 
Troche szkoda, ze nie chcialas zglosic pomyslu ze wspolnym magazynem. Czy ja wiem, czy to az tak nierealne ? Wbrew pozorom w punktu widzenia tworcow (w sensie: z programistycznego punktu widzenia) to nie bylaby jakas wielka zmiana, wywracajaca do gory nogami doslownie cale PB.

No ale OK, nie bede uparciuchem ;) Jesli sam licznik rzeczywiscie ma komus realnie w czyms pomoc, to glosuje na tak, choc wciaz uwazam to za zmiane natury raczej kosmetycznej dla wiekszosci graczy.
 

Elelkal

Rozbójnik
Pomysł z listą oczywiście na TAK, chociaż to było już zgłaszane 2 lata temu ale może warto znowu o tym przypomnieć.
Co do pomysłu z magazynem, to nie ma szans na to. Chociażby zacytuję wpis Dragomiry dotyczący tego pomysłu
- Magazyn, z którego tylko wyznaczone osoby wypłacają odznaki - Nie. Sprowadzenie eventu to kręcenia zadań i zostawienie całej "akcji" w rękach arcymaga/magów/innych "wybrańców" nie wpłynęłoby pozytywnie na Przygodę jako formę wspólnej zabawy, do tego mniej stabilne/niezgrane jeszcze Bractwa niestety zbyt chętnie oddają "władzę" w ręce nieodpowiednich osób.
O ile przygody i tak są specyficzne i powodują różne reakcje u graczy, o tyle taki magazyn wypaczyłby całkowicie sens przygód. Teraz i tak jest lepiej niż było na początku. Nie wspomnę, że w wyjątkowych sytuacjach bractwo mogłoby zostać pozbawione możliwości ukończenia przygody, teraz co najwyżej może utracić odznakę lub kilka i wywołać frustrację u innych niewłaściwym wrzuceniem odznaki.
 

Tajniakos

Paladyn
Jak dla mnie wpis Drago co najmniej nietrafiony i nieprzemyślany, bo czym że są PB jak nie wspólnym kręceniem produkcji do odznak?
Jaka to jest zabawa i dla kogo? gdy ktoś pomimo przyjętej strategii nie czytając wiadomości wrzuca odznaki gdzie popadnie, co działa frustrująco na innych członków bractwa?
 
Ostatnia edycja:

LukasArt

Zwiadowca
Wstrzymuję się od głosu, bo w tej formie licznik nic nie daję, musiałby pokazywać też odznaki w produkcji.
W niektórych bractwach, w których gram, stosujemy arkusz kalkulacyjny, który pokazuję odznaki w produkcji, zrobione i wydane, i jeśli licznik będzie właśnie w takiej formie, to chętnie zagłosuję na tak.
 
Do góry