• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone likwidacja zakładek wyboru budynków wojskowych w turnieju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

panel z pełnym zastawem jednostek to:

  • Tak, bezwarunkowo niezbędne ułatwienie

    Głosy: 54 93,1%
  • Nie jest potrzebny. Teraz jest dobrze i nie trzeba nic zmieniać

    Głosy: 2 3,4%
  • nie mam zdania, bo nie gram wojskiem

    Głosy: 0 0,0%
  • inne... (opis w komentarzu)

    Głosy: 2 3,4%

  • W sumie głosujących
    58

DeletedUser174

Guest
Gdy obudzimy w sobie żądzę krwi i aby ją zaspokoić idziemy toczyć jakieś zacięte boje to szybko nam przechodzi przez natłok klikania. Zwłaszcza turnieju to dotyczy. Na ten ogrom klikania składa się też wybór zakładki z określonym budynkiem wojskowym, aby dogrzebać się do konkretnej jednostki. Jeżeli korzystamy tylko z koszar nie mamy większego problemu. Schody zaczynają się, gdy mamy fanaberię użyć jednostek z terenów lub obozu. Pół biedy gdy wybieramy tylko jeden typ jednostki. Ale jak chcemy zrobić jakąś szachownicę przykładowo: obóz /koszary / obóz / tereny / koszary to jest już droga przez mękę. O ile ktoś robi turniej na więcej niż 500pkt to wie jak bardzo to skakanie miedzy zakładkami jest upierdliwe.

W związku z powyższym mam propozycję, aby ig sie nad nami zlitowało i dało nam pełny panel z wyborem jednostek bez konieczności skakania miedzy zakładkami. Takie okienko mamy już w przeglądzie armii dostępnym w każdym budynku wojskowym, więc nie trzeba wymyślać koła od początku w tym zakresie. Wystarczy skopiować to okno i wkomponować je w okienko "wojenne" na turnieju, ale także na mapie czy w iglicy, bo tam tez by w niczym nie przeszkadzało. Ten "prosty" zabieg zaoszczędziłby nam tonę beznamiętnego klikania i jestem pewna, ze większość graczy przyjęłoby taką zmianę jako błogosławieństwo. W bonusie mielibyśmy cały przegląd naszych armii i byłby to spory ukłon w stronę mneij obeznanych z grą graczy. Oczywiście, że nie raz by pewnie ułatwiło grę nawet starym wyjadaczom, ale mniej oblatani w grze gracze byliby z tego pomysłu akurat bardziej zadowoleni jak mniemam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aslana

Tancerz ostrzy
Jestem za i to obiema łapkami :)
Wstyd się przyznać :oops:ale ja najczęściej poprostu zapominam że mam inne jednostki poza koszarowymi, bo pozostałych budynków wojskowych nie postawiłam, a przecież pluszaczek, tereny stratega i valoriany dają jednostki które przez te zakładki są pochowane i tak leżą i czekają na zmiłowanie.
A jak już doznam olśnienia że taki potencjał leży i się marnuje to skakanie pomiędzy zakładami wykańcza.
 
Taka zmiana jest bardzo potrzebna, na przelaczanie zakladek traci sie teraz mnostwo czasu. Kazda zmiana zmniejszajaca ilosc zbednego klikania jest dobra :) Kiedys problemem nr.1 w grze byly bezuzyteczne schematy i brak zaklec renowacji, pozniej brak wiadomosci na apce, a teraz najwazniejszymi problemami w grze jest moim zdaniem wlasnie nadmiar klikaniny w turniejach. Portalowki z bossow sa problemem nr.2 (tak, tak - nie moglem nie wykorzystac okazji i musialem o tym wspomniec ;))
 

DeletedUser897

Guest
Każdy pomysł ,który zmniejszy ilość klikania jest dobry,
jednak najlepszą opcją było by dodanie 2 okienek, do których można by wprowadzić 2 zestawy jednostek na dany turniej
całość wyboru jednostek ograniczyła by się DO JEDNEGO KLIKNIĘCIA odpowiedniego okienka
nic nie przebije jednak problemu portalówek w iglicowych bossach
 

Sorcha

Rycerz
Każdy pomysł, który zmniejszy ilość klikania jest dobry więc proponuje wprowadzić obsługę głosowa gry Elvenar, ale by była zabawa;)! Już to widzę "Zaatakuj prowincję nr 1 Valoriańskimi Strażnikami!" ZERO klikania! Ale tak poważnie, to to chyba problem dra grających na aplikacji, bo ja jak gram przeglądarce to raczej mi wszystko jedno. Owszem traci się dużo czasu, ale jak się robi kilkadziesiąt prowincji, a jak się robi takie minimum (10 na jedną *) to czy ja wiem?
 

Sorcha

Rycerz
Zdecydowane TAK!
Pomysł jak najbardziej uzasadniony. Przeklikanie 40 prowincji + z przemieszaniem jednostek w obecnym wydaniu jest bardzo czasochłonny.
Czas, który trzeba poświęcić na turniej uległby zdecydowanemu skróceniu gdyby zastosowano np takie rozwiązanie:
Dobry pomysł proponuję jeszcze dodać opcje:
(Przeglądarka) Shift+kliknięcie na wybranej jednostce: wszystkie wolne pola wypełniamy wybraną jednostką
(Aplikacja) Dłuższe przytrzymanie na wybranej jednostce: wszystkie wolne pola wypełniamy wybraną jednostką
Pozwoli to albo na wybranie wszystkich takich samych jednostek albo ich mieszanie, jednocześnie redukując ilość klikania.
 

DeletedUser2262

Guest
Zagłosowałem oczywiście na TAK. :)

Ja osobiście preferowałbym rozwiązanie z możliwością wyboru 5-ciu najczęściej używanych przez nas jednostek (w danym turnieju) jako indywidualnej czwartej zakładki jak na załączonej grafice:

struktura armii.png
 

Steefann

Zwiadowca
Zdecydowane TAK!
Pomysł jak najbardziej uzasadniony. Przeklikanie 40 prowincji + z przemieszaniem jednostek w obecnym wydaniu jest bardzo czasochłonny.
Czas, który trzeba poświęcić na turniej uległby zdecydowanemu skróceniu gdyby zastosowano np takie rozwiązanie:
Jestem na tak ale wolałbym jak jest w przeglądzie woja tzn. każdy budynek jeden pod drugim a nie obok siebie. Tak byłoby szybciej jak masz ciężkie w 1 słupku, strzelców, magów itd. Odruchowo można wtedy jeszcze szybciej przeklikać :)
 

Sorcha

Rycerz
Nie czepiam sie, ale z jednej strony glosujesz za zniesieniem zakladek, a z drugiej chcesz dodatkowej zakladki ?... ;)
To właściwie była tylko taka odpowiedź na propozycję Garotha, ale nie zależy mi na tej zakładce. Lepiej, żeby jakoś rozwiązać problem tzw. najczęściej używanych jednostek. Bo jak tak jednostka będzie najczęściej używana, ale jej nie będzie bo jej brak. Jak to pokazać? To chyba na oddzielny temat.
@chris07070707 i przepraszam jeżeli twoja wypowiedź nie była skierowana do mnie, ale nie zależy mi na zakładkach. Są to są, nie ma tym lepiej ;)!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3489

Guest
Witam,
Oczywiście jestem na tak, moim zdaniem powinno to wygladac podobnie jak przegląd wojska w koszarach czy obozie.
Mój pomysł również znacząco zmniejszał ilość klikania szczególnie dla nowych graczy (a chyba wszystkim chodzi o to aby było nas jak najwięcej, bo to służy rozwojowi gry i daje większe możliwości w grze, np. handel).
Wszyscy głosujący wypowiedzieli się na TAK.
Może warto się zastanowić nad wprowadzeniem tej zmiany, tym bardziej że system takiego zaliczania zadań jest już znany wszystkim z Przygód Bractw.

Link do mojej ankiety
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Nie czepiam sie, ale z jednej strony glosujesz za zniesieniem zakladek, a z drugiej chcesz dodatkowej zakladki ?... ;)
I tak i nie. Z założenia tego wątku chyba autorowi nie tyle chodziło o likwidację zakładek ale o to żeby nie przeskakiwać ciągle między nimi. Jestem za właśnie takim rozwiązaniem. Obawiam się jedynie że aż 15 jednostek do wyboru może przytłoczyć niejednego gracza i przez omyłkowe wybranie jednostki trzeba będzie często poprawiać układy wojsk.moze to tylko ja tak odczuwam. pozostawiam temat do dalszej dyskusji.
 
Czy ja wiem ? 15 jednostek do wyboru raczej nie przytloczy zaawansowanego gracza, a poczatkujacy nie bedzie mial nawet polowy tego, wiec u niego nie bedzie tych jednostek zbyt wiele. Podoba mi sie propozycja, ktora zapodal @Steefann, zeby jednostki z koszar, obozu i terenow umiescic piatkami jedne pod drugimi. Wlasciwie mogloby to wygladac dokladnie tak samo, jak w przegladzie wlasnych jednostek po wejsciu do ktoregos z budynkow szkoleniowych:

Armia.jpg

Oczywiscie pod spodem w osobnym pasku widoczne by byly jednostki przeciwnika w danej walce.
 

DeletedUser2262

Guest
Czy ja wiem ? 15 jednostek do wyboru raczej nie przytloczy zaawansowanego gracza, a poczatkujacy nie bedzie mial nawet polowy tego, wiec u niego nie bedzie tych jednostek zbyt wiele. Podoba mi sie propozycja, ktora zapodal @Steefann, zeby jednostki z koszar, obozu i terenow umiescic piatkami jedne pod drugimi. Wlasciwie mogloby to wygladac dokladnie tak samo, jak w przegladzie wlasnych jednostek po wejsciu do ktoregos z budynkow szkoleniowych:

Armia.jpg

Oczywiscie pod spodem w osobnym pasku widoczne by byly jednostki przeciwnika w danej walce.
na ekranie komputera spoczko, ale na ekranie smartforna? musiały by być conajmniej w takim układzie jak pokazane na załączonym obrazku - czyli do wyboru jednostki które de facto zajmują 60-70% ekranu, mniejsze ikonki obawiam się że byłby niewygodne do optymalnego klikania palcami.

Screenshot_20190212-002745_Elvenar.jpg

A jeszcze potrzebne miejsce na pasek z wybranymi jednostki oraz pasek z wojskiem wroga......
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry