• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Limit ekspansji

skuter

Zwiadowca
Witam

Czy przewidywane jest powiększenie limitu ekspansji z 60 na wyżej - ja już dobijam do 457 prowincji ( 60 ekspansja). Później wyświetla sie już "0" do kolejnej ekspansji
 

DeletedUser1496

Guest
Wydaje mi się, że nowe ekspansje mogą się pojawić dopiero z nową rasą.:(
Może warto zgłosić pomysł do IG żeby ich dołożyli, przecież za darmo to one nie są. :p
No tak ... zapomniałam, że IG karze za aktywność, po prostu zbyt szybko zrobiłeś te ekspansje ;)
 

DeletedUser48

Guest
Witam

Czy przewidywane jest powiększenie limitu ekspansji z 60 na wyżej - ja już dobijam do 457 prowincji ( 60 ekspansja). Później wyświetla sie już "0" do kolejnej ekspansji
Odkryj jeszcze jedną prowincję i wszystko będziesz wiedział :)
 

DeletedUser80

Guest
Stajemy teraz przed wyborem:
Kupić diamenty i za nie ekspansje premium
czy podziękować za grę
Załóżmy, że kupię najpopularniejszy pakiet za 80zł w promocji 100%, dostanę 6000 diamentów.
mogę za to kupić 5 ekspansji. Można powiedzieć - do łyknięcia.
Problem w tym, że koszt kolejnych ekspansji zaczyna być abstrakcyjny i wtedy nie będę miał wyboru - zostanie skończyć grę bo kto się nie rozwija ten się cofa.
Więc lepiej zaoszczędzić te 80 zł i zakończyć grę, co zresztą podobnie jak coraz więcej graczy niedługo uczynię.
Zrobię miejsce dla nowych, oni może będą wydawać po kilkadziesiąt złotych za jedną ekspansję, ja na pewno nie.
 

DeletedUser80

Guest
poczekacie na to, żeby najkrótsze poszukiwania trwały 9 dni?
Żeby jedna ekspansja była raz na 3 miesiące:)
 

DeletedUser626

Guest
Zauważ, że mówimy o limicie sięgającym 457 prowincji, podczas gdy Niziołki do odblokowania wymagają 250. Ekspansja to nie towar czy monetki, które się wydaje na prawo i lewo, to główny element rozbudowy miasta, od którego zależy bardzo wiele i zostaje już u Ciebie na zawsze, dlatego dodawany jest do gry stopniowo i wraz z jej rozwojem. Będą się zwiększały wymagania skrzynek, będzie się zwiększał teren pod miasto, to będą się też zwiększały limity i pojawiały nowe ekspansje.
 

DeletedUser174

Guest
ooo mój post zniknął o_O ciekawe dlaczego?

Drago zauważ że rozmawiamy o "zaawansowanym" graczu. Teoretycznie to nie jego wina, ze jest na grze długo. Teoretycznie powinien mieć rozległe bonusy z tego powodu (o korzyściach "starej gwardii" to takie peany potrafisz pisać, ze klękajta narody). A tu sie okazuje, ze jest ściana? Też mam ponad 400 prowincji zrobionych, a zapewniam, ze na zwiady nie wykorzystałam nawet złamanego diaxa. Jak to zestawić z problemem diamentowych dzieci, które nie mają gdzie postawić swoich ekspansji, bo za dużo kupiły... ale spoko, mamy trąbkę!
 

DeletedUser629

Guest
ja mam odkrytych 419 ... więc jeszcze można powojaczkować o te ekspansje ... a potem będę dumać co z tym fantem zrobić :) diaxów na bank już nie kupię ... najwyżej przestanę grać ... już mnie to ni ziębi ni grzeje :(
 

DeletedUser1174

Guest
Dzięki za info, to mi umknęło. Też się w takim razie zbliżam do limitu prowincji. Jest to o tyle zniechęcające, że wprowadzone niedawno do gry zwoje 20-godzinnego skracania czasu byłyby idealne do skrócenia czasu zwiadu i szybszej eksploracji. Teraz te zwoje (a mam ich sporo) mogę sobie w ramki oprawić. Za kilka tygodni dobiję do ściany - brak możliwości ekspansji, drzewko nauk zrobione, motywować mapy nie ma po co, wydawać surowców i młotków nie ma na co, zdobywać nagród w eventach też raczej nie ma sensu (budynków nie ma gdzie stawiać, zwoje dające złoto i młotki bezużyteczne bo magazyn pełny, zwoje skracania czasu - patrz wyżej). Zostaje ewentualnie do robienia turniej, ale ile można, i po co? Jakieś sugestie? Pewnie aby zburzyć wszystko i zacząć od nowa hehe :p ;)
 

Midi67

Rozbójnik
Niestety IG wyraźnie stawia na nowych graczy... tych doświadczonych mają w 4 literach...... wg. mnie bardzo złe rozumowainie, dużo z tych graczy inwestowało w grę (ja również) jednak jak zauważyłem, że im jestem wyżej tym zamiast ciut łatwiej mam coraz gorzej (np. ekspansje z drzewka zamiast coraz więcej to coraz mniej) to nawet promocje 100% nie robią na mnie wrażenia.... niestety tak doprowadzają do tego, że są w grze ludzie z potencjałem "finansowym" którzy jednak ze względu na działania twórców nie chcą inwestować już ani grosza.... i chcą zakończyc grę... dziwna droga obrana przez IG..
 

DeletedUser171

Guest
@Pan Gry - dostanę 6000 diamentów.
mogę za to kupić 5 ekspansji. Można powiedzieć - do łyknięcia.
To masz jakieś znajomości ? Bo u mnie ekspansja za diamenty wynosi 4600.
 

DeletedUser80

Guest
Mówię o początkach a nie o kimś, kto ma już kupionych 13 ekspansji i wydał na to (w dzisiejszych cenach) 30.000 diamentów.
 

DeletedUser1496

Guest
To może faktycznie warto by było, żeby IG zastanowiło się nad kolejnym sposobem zdobywania ekspansji - np. przez wykorzystanie schematu :
I ekspansja - 3 schematy
II ekspansja - 4 schematy
III ekspansja - 5 schematów
itd.
Dla informatyków to chyba nie jest problem nie do przeskoczenia ?

Poza tym, może warto zastanowić się nad dołożeniem ekspansji również w drzewku badań - jest nawet taki wątek na forum o zatrzymaniu zmniejszającej się liczby ekspansji z rozdziału na rozdział.

Oprócz tego należałoby zwiększyć liczbę ekspansji z prowincji - byłby to "ukłon" w stronę najwytrwalszych graczy, może z czasem zapomnieliby jak są traktowani i znowu sypną diamentami ? Przecież na takich graczach IG powinno zależeć najbardziej - już pokazali, że łatwo się nie poddają i może jeśli dacie im szansę to pozostaną w grze?

Dodatkowe miejsce łatwo będzie zagospodarować - w każdym kolejnym rozdziale zabudowa zajmuje więcej miejsca, może więcej osób zacznie budować cuda, poza tym to też zachęta do uczestniczenia w eventach, bo tak - to za chwilkę i tak wszystkie wygrane i wylosowane budynki pozostaną w worku.
No i oczywiście - może ktoś w IG wpadnie na pomysł co dorzucić do gry, żeby nam te "dodatkowe" ekspansje w głowach nie poprzewracały ?
Gra się przecież rozwija, więc dlaczego nie ma przełożenia tego w liczbie ekspansji ?
Może warto to przemyśleć i podzielić się tym pomysłem z "GÓRĄ" ? ;)

Wiem, ze sporo tych może .... ale chwilami odnoszę wrażenie, że brakuje koncepcji na ciąg dalszy tej gry, a przecież może być znowu fajnie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
No to się w@#$%łem.
Czyli co, dla mnie to już koniec gry...?

Zrzut_ekranu_2017-10-25_o_21.35.24.png

Z tego, co wcześniej pisaliście, prowincja 457 to ostatnia prowincja dająca ekspansję.

A miasto tak się przedstawia:

Zrzut_ekranu_2017-10-25_o_21.36.57.png

Czyli: niewykorzystane zupełnie ekspansje niziołkowe i smocze. Nie do końca wykorzystane ekspansje z archaicznej epoki Leśnych Elfów.
Postawię sobie jeszcze jedną ostatnią kratkę 5x5 i tak już zostanie do... po łacińsku to się tłumaczy "ad defecandum mortem"... ????
CZY TO JEST NORMALNE???
Rozumiem, nie płacę, to nie pogram. Ale choć jeden pasek mógłby być jeszcze dostępny za wysiłek włożony w grę, a nie za ordynarną kasę.
 

DeletedUser2054

Guest
Zawsze możesz za cel postawić sobie 1350 prowincji - po 150 każdego rodzaju.
...Aby w każdym turnieju samemu 10 skrzynek zdobyć... :p
 
Dzięki za ten wątek w forum,teraz przynajmniej wiem na czym stoję. Ja mam 387 zdobytych prowincji i w życiu nie zainwestuję realnych pieniędzy na ekspansję. To jest śmieszne,wręcz pod absurd podchodzi. Rozumiem ,że są gracze,którzy pieniądze ładują w tą grę,ale są też tacy,którym satysfakcję sprawia dostanie się na sam szczyt swoich możliwości bez udziału kasy. Tak nie powinno być,ale być może jestem oderwana od rzeczywistości i żyję w innym świecie równoległym,gdzie twórcy gry liczą się z opinią graczy,szczególnie tych zaawansowanych......
 

Midi67

Rozbójnik
Spójrzmy na to oczyma IG - po co trudzić się nad nowymi rozdziałami, wymyślać nowe cuda na kiju, żeby zaangażować "starych graczy" i wyciągnąć z Nich jeszcze trochę kasy.... jak wystarczy zniechęcić starych graczy do gry i w to miejsce natarczywą reklamą przyciągnąć nowych, którzy wystartują od zera a dotarcie im do końca 11 rozdziału i limitu prowincji zajmie im ok 2 lat a w tym czasie przynajmniej część z Nich kupi diamenty. Nie trzeba myśleć, angażować twórców, projektantów - wystarczy opierać się na tym co już jest :)

szkoda, że NIKT z IG nie ma odwagi tego jasno napisać (co też częściowo rozumiem) bo wizerunkowo wyglądałoby to bardzo słabo.... starym graczom już dziękujemy.... spadajcie i zróbcie miejsce nowym, którzy przez ok 2 lata będą mieli jakiś tam FUN :)

niestety:
- ograniczenie ekspansji,
- spowolnienie wprowadzania nowych rozdziałów

czyż nie daje do myślenia...???
 
Do góry