• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Loch treningowy i loch konkursowy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser382
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś mieć loch treningowy w grze?

  • Tak

    Głosy: 6 54,5%
  • Nie

    Głosy: 4 36,4%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 1 9,1%
  • Nie ale Loch Konkursowy tak

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    11

DeletedUser382

Guest
I.Proponuję stworzyć w grze loch treningowy po wejściu do którego :
- mielibyśmy kopię naszego aktualnego miasta
-budynki pozbawione byłyby swoich cech czyli nic by nie produkowały ani nie można by ich rozwijać, ale dalej ładnie by wygladały a nie jak w City Plannerze byłyby prostokącikami
-pole miasta byłoby całkowicie odblokowane
-zamiast grafik cudów byłaby półka(magazyn) z dodatkowymi polami na odkładanie budynków
Jedyną czynnością jaką można by było robić to przestawianie budynków
Cel -
znalezienie najbardziej optymalnego układu jaki według nas będzie się nadawał do odtworzenia po wyjściu z lochu. Ci którzy lubią sobie kombinować byliby w siódmym niebie
II. Proponuję równolegle stworzyć loch konkursowy
który byłby podobny do lochu trenigowego z tą różnicą że nie mielibyśmy kopii naszego miasta a układ stworzony przez twórców gry(np. z mniejszą ilością pól) i rolą gracza byłoby ułożenie budyneczków tak aby zrealizować jakieś zadanie za które dostawalibyśmy punkty ( ranking? itd) . Pomysł ten mozna rozwijać naprawdę w różne strony
cel- stworzenia miłego zajęcia dla lubiących zagadki logiczne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Korzystanie z lochu treningowego jest dokładnie tym samym, różnica jest tylko w grafice. Skoro proponujesz pomysły dla masochistów, pozbawione przyjemności i pełne matematyki, to powinieneś być zachwycony.
 

DeletedUser382

Guest
Przecież właśnie po to powstają pomysły schowków i planerów - by ułatwić rozplanowanie miasta tym, którzy nie mają wystarczająco wykształconej wyobraźni przestrzennej i nie chcą jej rozwijać.
Ja uważam że gra powinna dawać możliwość wyboru, chcesz - korzystasz z lochu treningowego , nie chcesz to korzystasz z planera - DECYZJE POWINIEN PODEJMOWAC GRAJĄCY
Ty uważasz że ludzie leniwi powinni poszukać pomocy poza grą.
Poza tym ja piszę o tym że fajnie jest poflirtować z dziewczyną, pójść do kina, na spacer ... itp a Ty mi podajesz adres burdelu na Krakowskim Przedmieściu !!! Nie sztuka złapać króliczka , największa przyjemność to go gonić !!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Poza tym ja piszę o tym że fajnie jest poflirtować z dziewczyną, pójść do kina, na spacer ... itp a Ty mi podajesz adres burdelu na Krakowskim Przedmieściu !!! Nie sztuka złapać króliczka , największa przyjemność to go gonić !!
Sam sobie przeczysz. Sam chcesz iść na gotowe, chcąc by twórcy dali narzędzie automatycznie odtwarzające miasto. W tym przykładzie proponujesz budowę nowego zamtuza, bo aktualne są złe, a sam sobie z dziewczynami nie potrafisz poradzić. A przecież jak twierdzisz żadna to przyjemność mieć od razu gotowe, nie lepiej się nieco postarać? Więcej czasu poświęcasz na tę dyskusję, niż byś poświęcił na odtworzenie miasta w planerze.
Największym wyzwaniem jest wyobrażenie sobie miasta, po czym wdrożenie planu. Ty chcesz zrobić z tego nudną przekładankę, która nie wymaga ani odrobiny myślenia, tylko przesuwania budynków aż nagle się odkryje przypadkiem lepszy układ niż obecny. Jakie to wyzwanie logiczne?
 

DeletedUser382

Guest
Niestety nasze pojęcia dotyczące przyjemności z grania różnią się zdecydowanie i są niemożliwe do pogodzenia bo kopiesz poniżej pasa znowu ustawiając się w pozycji "jakie to wyzwanie logiczne" - czyli stoisz murem za filozofią twórców Elvenara "GRACZE NIE MOGĄ MIEĆ LEKKO"
Stosujesz metodę destrukcyjną w dyskusji dezawuując to co może być pozytywne poprzez rozdmuchanie słabego punktu. Sorry ale jesteśmy z różnych światów i na tym zakończę dyskusję z Tobą bo zacząłbym złośliwie stosować Twoją metodę pacyfikowania gimbazy a to do niczego nie prowadzi. Ty zawsze bedziesz wiedział lepiej więc zycze sukcesów na Krakowskim Przedmieściu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Pomysł układanki logicznej ma większe szanse powodzenia, niż planer, widzę jednak tu piszące tylko dwie osoby, o skrajnie różnych podejściach.
I proszę w tym miejscu zakończyć personalne docinki.
 

DeletedUser382

Guest
poczekajmy kilka dni , niech wypowie się więcej osób to wtedy będzie można to rozsądniej ocenić
 

DeletedUser1143

Guest
Włączenie planera rozbudowy do gry, w jakiejkolwiek formie (nie zewnętrznego - jak obecnie), na pewno wzbogaciłoby rozgrywkę. Jak dla mnie pomysł na plus.

Często zaglądam do planera, fajna sprawa. Dlaczego miałabym jednak nie robić tego bezpośrednio w oknie gry? Dla twórców byłoby to chyba korzystne? Jakikolwiek zysk producenta zaczyna się przecież dopiero wtedy, gdy zatrzyma on uwagę potencjalnego konsumenta na swoim produkcie :)

Dlatego uważam pomysł za korzystny dla obu stron: twórców i graczy.
 

astoN-

Rozbójnik
po pierwsze elvenar architekt jest duzo lepszy, bo masz tam budynki z bety i na dlugo przez aktualizacja mozesz sobie miasto ustawic, po drugie serio jestes az tak naiwny ze tworcy gry, ktorzy nie radza sobie z prostymi bledami i po kazdej aktualizacji jest popsute cos co dzialalo dobrze, beda tracic czas aby ci ulatwic rozplanowanie miasta? przeciez oni kombinuja tak zebys tego miejsca zuzyl jak najwiecej, a nie najmniej, taki doswiadczony gracz a jeszcze tego nie pojales?

//edit: usunęłam odwołanie do skasowanej wiadomości//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Skasowałam wiadomości niezwiązane z tematem oraz dalsze personalne docinki i obrazy. Bardzo proszę o zachowanie kulturalnego poziomu rozmowy.
 

DeletedUser1143

Guest
Pamiętając poprzednie posty (teraz już skasowane), miałam się już w tę dyskusję nie włączać, ale chwilowo o tym zapominam (choć moim zdaniem ktoś zasłużył tu na przykładnego bana - tu na forum oraz w grze).

Ja pomysł wewnętrznego, zintegrowanego z grą planera rozbudowy, widziałabym jako zupełnie niezobowiązującą opcję dodatkową, od której niekoniecznie cokolwiek zależy (bo byłby to tylko projekt lub wyobrażenie naszego miasta za kilka dni). Mogłoby to przypominać znany planer (architect), z opcjami wczytania naszej aktualnej zabudowy i zapisania planu do późniejszego wglądu.

Byłoby to duże udogodnienie dla graczy, ale z korzyścią dla twórców gdyż mogłoby zatrzymać graczy dłużej w grze. Sądzę, że taki planer dałby graczom poczucie większej kontroli nad swoim miastem i wspomógłby ich w wyznaczaniu sobie kolejnych, własnych celów. Będę się upierała, że znacznie lepiej jest pokazać graczom planer od początku rozgrywki niż liczyć na to, że znajdą sobie taki planer gdzieś w sieci.

Ostatecznie pomysł mogłabym porównać do symulatora walk w Plemionach - bardzo przydatna opcja, bez której niemal nie wyobrażamy sobie gry, a jednak dalibyśmy sobie rady bez niej...
 
Do góry