• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ludzie v Elfy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser63
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser63

Guest
Co myślicie o zbalansowaniu frakcji ?
Ludzie chyba sa w tyle, mają generalnie większe budynki podstawowe, nie mają jednostek strzeleckich dalekiego zasiegu, 80% ludzi gra elfami, wiem że nie ma pvp i da sie grać każdą nacją ale chyba wydawcy gry coś niedopracowali z balansem frakcji.
 

DeletedUser14

Guest
No, na razie nie widać jakiś znaczących różnic, może w przyszłości to zmienią...
 

DeletedUser37

Guest
Witam :)

Zrobiłem porównanie budynków i aż takich wielkich różnic nie ma ;) (porównując przychód/kratkę). Moim zdaniem balans jest dobry.

Dałem wszystko w spoilerach bo post byłby za długi.

W tabelkach lepie by to wyglądało ale nie wiem jak je na forum zrobić.

Ludzie vs Elfy

Budynki podstawowe

(ratusz, rezydencja, warsztat, kupiec, koszary, zbrojownia i kwatera robotnicza)
Ratusz
Wymiary:
6x7 vs 6x6
Czas i koszt budowy: taki sam.

Rezydencja 15 poziom
Wymiary:
4x3 vs 3x3
Daje: 2 083/h - 173,58/kratkę vs 1 500/h - 166,67/kratkę
Daje: 560 ludzi - 46,67/kratkę vs 447 elfów - 49,67/kratkę
Koszt i czas budowy: większy u ludzi.

Warsztat 15 poziom
Wymiary: 3x4 vs 4x3
Daje: 828/h - 69/kratkę vs 828/h - 69/kratkę
Wymaga: 471 ludzi - 39,25/kratkę vs 476 elfów - 39,67/kratkę
Czas i koszt budowy: taki sam.

Kupiec
Wymiary:
4x4 vs 3x4
Koszt i czasz budowy: taki sam.

Koszary 15 poziom
Wymiary:
5x6 vs 6x5
Koszt i czasz budowy: praktycznie taki sam.

Zbrojownia 15 poziom
Wymiary:
4x4 vs 4x4
Koszt i czasz budowy: praktycznie taki sam.

Kwatera robotnicza
Wymiary:
2x3 vs 3x3
Koszt i czasz budowy: taki sam.
Nie wiem czemu tu mi rozdziela na 2 spoilery.

Manufaktury podstawowe
(marmur, stal i deski)
Marmur 15 poziom
Wymiary:
4x3 vs 3x2
Daje: 342/d - 38,5/kratkę vs 173/d - 28,83/kratkę
Wymaga: 775 ludzi - 64,58/kratkę vs 356 elfów - 60,83
Koszt i czas budowy: większy u ludzi.

Stal 15 poziom
Wymiary:
4x4 vs 3x3
Daje: 458/d - 28,63/kratkę vs 257/d - 28,56/kratkę
Wymaga: 939 ludzi - 58,69/kratkę vs 480 elfów - 53,33/kratkę
Koszt i czas budowy: większy u ludzi.

Deski 15 poziom
Wymiary:
4x4 vs 3x2
Daje: 458/d - 28,63/kratkę vs 173/d - 28,83/kratkę
Wymaga: 845 ludzi - 52,81/kratkę vs 391 elfów - 65,17/kratkę
Koszt i czas budowy: większy u ludzi.

Manufaktury rzemieślnicze
(kryształ, zwoje i jedwab)
Kryształ 15 poziom
Wymiary:
4x3 vs 4x3
Daje: 342/d - 28,5/kratkę vs 342/d - 28,5/kratkę
Wymaga: 986 ludzi - 81,17/kratkę vs 1096 elfów - 91,33/kratkę
Koszt i czasz budowy: taki sam.

Zwoje na 15 poziomie
Wymiary:
3x4 vs 4x4
Daje: 342/d - 28,5/kratkę vs 458/d - 28,63/kratkę
Wymaga: 1085 ludzi - 90,42/kratkę vs 1195 elfów - 74,69/kratkę
Koszt i czasz budowy: większy u elfów.

Jedwab na 15 poziomie
Wymiary:
4x4 vs 3x4
Daje: 458/d - 28,63/kratkę vs 342/d - 28,5/kratkę
Wymaga: 1184 ludzi - 74/kratkę vs 996 elfów - 83/kratkę
Koszt i czasz budowy: większy u ludzi.

Manufaktury magiczne
(eliksiry, magiczny pył i klejnoty)
Eliksiry na 15 poziomie
Wymiary:
4x4 vs 4x5
Daje: 458/d - 28,63/kratkę vs 571/d - 28,55/kratkę
Wymaga: 1353 ludzi - 84,56/kratkę vs 2087 elfów - 104,35/kratkę
Koszt i czasz budowy: większy u elfów.

Magiczny pył na 15 poziomie
Wymiary:
5x4 vs 5x4
Daje: 571/d - 28,55/kratkę vs 571/d - 28,55/kratkę
Wymaga: 2067 ludzi - 103,35/kratkę vs 1897 elfów - 94,85/kratkę
Koszt i czasz budowy: taki sam.

Klejnoty na 15 poziomie
Wymiary:
5x4 vs 5x4
Daje: 571/d - 28,55/kratkę vs 571/d - 28,55/kratkę
Wymaga: 1879 ludzi - 93,95/kratkę vs 1708 elfów - 85,4/kratkę
Koszt i czasz budowy: taki sam.

Budynków kulturowych nie porównywałem ale mniej więcej wychodzi po równo zadowolenia/kratkę.

I jeszcze jedno
Szkodniczek napisał:
nie mają jednostek strzeleckich dalekiego zasiegu
Jak to? U ludzi jest kusznik czy jak on tam się nazywa, później mag (czy jak mu tam, gram elfami i nie wiem jak ludzkie jednostki się nazywają, a na wiki też o jednostkach nic nie ma)
 

DeletedUser41

Guest
Elfy mają trzech strzelających, ale za to ludzie mają 3 jednostki na starcie w tym jedną przebiegającą całe pole bitwy i bijące strzelających właśnie dość mocno. Balans dobry. Poza tym coś mi się widzi, że w przyszłości będzie pewnie więcej różnorodnych jednostek. Chociażby u ludzi pasowałyby mi moździerze, które już w grze są, a u elfów można by dodać jakieś żywiołaki.
 

DeletedUser37

Guest
Witam :)

Może nie do końca na temat ale tez chodzi o wojsko. Dziś wybadam ulepszonych/zaawansowanych tancerzy ostrzy. I tu pytanko, co się stanie z wojskiem w koszarach? Za darmo przeszkolą się do ulepszonej wersji, pójdą sobie na spacer i nie wrócą, jak to jest?
 

DeletedUser14

Guest
O ile pamiętam to od razu wszyscy wejdą na poziom 2, nie będzie nic trzeba szkolić od nowa...
 

DeletedUser13

Guest
Witam :)

Może nie do końca na temat ale tez chodzi o wojsko. Dziś wybadam ulepszonych/zaawansowanych tancerzy ostrzy. I tu pytanko, co się stanie z wojskiem w koszarach? Za darmo przeszkolą się do ulepszonej wersji, pójdą sobie na spacer i nie wrócą, jak to jest?
Zawsze posiadane zmieniają się już do wersji zupgrade'owanej :)

Balans? Wydaje mi się że jest widoczny, to na czym elf zaoszczędzi, człowiek wyda więcej, ale działa to też odwrotnie w innych przypadkach, gdzie elfy ponoszą większe koszty niż ludki ;)
 

DeletedUser14

Guest
Ciekawe, czy w przyszłych rozwiązaniach będą starać się uwidocznić różnice czy może je trochę zatuszować i nie wprowadzać niczego różnego dla ras...
 

DeletedUser

Guest
Wszyscy którzy piszą, że balans jest dobry albo nie najgorszy grają elfami - wniosek elfom się podoba. (Btw wszyscy tutaj piszący poza autorem to elfy).
Gram ludźmi i mówię, że jest niekorzystny dla ludzi. Gdybym widział te wyliczenia zmieniłbym rasę na elfów.
 

DeletedUser13

Guest
Gram z żoną. Ja gram elfami a Ona gra ludźmi. Oboje też graliśmy na becie (taki sam zestaw) w zaawansowanym stadium i bardzo łatwo można wtedy sobie zestawić wszystko. Jest balans. Wcześniej czy później go dojrzysz.
 

DeletedUser52

Guest
Ja gram zawsze elfami, ale mój mand gra na becie ludźmi i z tego, co widzę, pod względem budowy miasta elfy są nieco lepsze, jeżeli chodzi o planowanie rozbudowy, podstawowe budynki nie zmieniają rozmiarów tak często jak ludzkie. Ale to tylko opinia z obserwacji, nie testowałam w praktyce miasta ludzkiego, widziałam tylko bałagan w jego włościach po kolejnych upgrade'ach . :D Z drugiej strony elfie wojska są nieciekawe, brakuje im jednostek długiego zasięgu a ludzie maja cerbery. Enty są fajne dopiero na 2 poziomie, golemy jakoś się nie sprawdzają, a czarodziejki nie działały do ukończenia przez mnie technologii i nie wypróbuje ich do momentu, kiedy inno nie raczy wprowadzić jakiegokolwiek sposobu dla wykorzystania punktów wiedzy.
 

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

Na becie gram elfami, i już wiem dlaczego powinienem również i tutaj grać elfami. Powód jest dość prosty, tam gdzie elfowie mają przewagę dość istotną, tam ludzie cierpią na tym. O ile wiele rzeczy jest sprawiedliwie zbilansowanych o tyle osoby grający ludźmi powinny olać sobie kulturę. Nawet na dość późnych stadiach rozwojowych gry elfy mają bardziej korzystnie zaprojektowaną kulturę aniżeli człowiek. Dodatkowo człowiek nie dostaje co rusz budowli kulturowych typu 3x3, tak jak elf, a to jest dość mocna dyskryminacja. Niby jak człowiek ma dbać o kulturę, skoro już na samym początku sama gra tobie mówi, skoro grasz ludźmi ignoruj kulturę ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser13

Guest
Nie masz racji. Zwróć uwagę, że kultura ludzi zajmuje mniej miejsca, przez co możesz jej więcej postawić...
Ludzie - kodeks 2x2 - 110.
Elfy - okręt 3x3 - 250.
Czyli na jednej ekspansji (5x5) postawisz 4 kodeksy (ludzie) lub 1 okręt (elfy). (Liczbowo - 4 x 110 = 440, 1 x 250 = 250).
To kto ma więcej?
Przykładów jest multum i nie tylko jeśli chodzi o kulturę (ja podałem akurat wyrażoną na jedną ekspansję)
 

Mikekun

Rozbójnik
Tak natomiast podaj mi przelicznik finansowy takiej zabawy jak możesz. Sądzę że wolę postawić na jedną ekspansję jeden sensowy budynek kulturowy aniżeli cztery dekoracje. W takim wypadku jeden kodeks kosztuje 6250 monet oraz ok 750 zaopatrzenia, dajemy je w twoim wypadku razy cztery sztuki wszystkiego i wychodzi nam 25 tys monet, oraz 3 tys zaopatrzenia. W wypadku elfów jeden budynek kulturowy o wielkości 3x3 kosztuje jeśli się nie mylę 10500 monet oraz 950 zaopatrzenia i daje nam 300 albo 400 pkt dodatkowego zadowolenia. W moim wypadku pod względem kulturowym elfy są lepiej zaprojektowani oraz zbilansowani aniżeli ludzie. Dodatkowo przy następnych aktualizacjach elfy mogą też zdobyć bonus w postaci zadowolenia wynikających z domków które są według twórców schludne oraz nacechowane naturą.
 

DeletedUser95

Guest
Mikekun,budynek o korym piszesz to latajacy okret,kosztuje-13500monet,2050 zaopatrzenia,a kultury daje tylko 250 .I nie elfy nie dostaja "co i rusz" budowli 3x3, tylko 2 w ciagu calej gry.Jedyna roznica jest na poczatku-2x2 kodeks kontra 3x3 okret,reszta jest dokladnie taka sama,chyba ze widzisz roznice pomiedzy 4x3 i 3x4...
 

DeletedUser123

Guest
Przeglądając wikipedie zauważyłem właśnie że Elfy mają budynku które zajmują mniej miejsca, mniej niekiedy kosztuje rozbudowa.
Do tej pory jeszcze takich większych różnic nie zauważyłem, zobaczymy jak będzie potem :)
 

DeletedUser95

Guest
No niestety elfy nie maja nic 2x2.Niektore budynki sa troche tansze.ale daja mniej kultury/kratke,np 1szy budynek 3x4 u ludzi kosztuje 37k golda i daje 430 kultury/u elfow 29.900 za 400 kultury.
 

DeletedUser13

Guest
Jest balans, ale niektórzy go po prostu nie zauważają...:oops:
Zresztą, pierwszy klik po odpaleniu gry dawał możliwość wyboru - LUDZIE i ELFY. A teraz narzekanie...
I dam sobie rękę pociąć w talarki, że to samo będzie przy PvP.
Połowa tematów na forum to teraz jazgotanie, że lepiej, żeby był wybór czy ktoś chce, czy nie, oddzielne servery czy inne bzdury...
A potem znów będzie jazgotanie, że mogło być tak, albo zmienne... Nie dogodzisz...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Rozbójnik
Shchoopac, a czy kiedykolwiek komuś udało się wszystkich zadowolić jeśli chodzi o gry przeglądarkowe. Mam wrażenie że jeszcze nie było takiej produkcji ;)
 

DeletedUser13

Guest
Nie, ale to nie powód, aby samemu sobie robić problemy... masakra jakaś... :confused::confused:
 
Status
Zamknięty.
Do góry