• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone magazyn budynków

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser594
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser594

Guest
Witam mam takie pytanie czy kiedyś zostanie wprowadzona opcja schowania budynków żeby zrobić sobie porządek na placu np magazyn budynków itp chodzi o to że chciałbym zrobić porządek na placu zupełnie zmienić ustawienie budynków ale nie ma na to miejsca jeśli coś źle napisałem z góry przepraszam pozdrawiam
 

DeletedUser1199

Guest
Opcja jest niemożliwa do zrealizowania. Wyobraź sobie sytuacje, w której umieszczasz jeden z budynków w takim magazynie, a następnie przemeblowałeś miasto i okazało się, że nie masz możliwości postawienia z powrotem ostatniego budynku, który ostał się w magazynie. Taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa, po zmianie położenia pewna budowla może się nie zmieścić, nie pasować kształtem. Co wtedy zrobić z takim budynkiem, czy będzie sobie czekał w wirtualnym magazynie na "lepsze czasy", czy może trzeba będzie go usunąć. Druga sprawa co z punktami za taki budynek i jego właściwościami - gdyby przykładowo nie zmieściły się na powrót koszary, to czy trzeba byłoby się pożegnać ze szkoleniem wojska? Właśnie dlatego trzeba sobie radzić tylko i wyłącznie z dostępnym miejscem, żeby do takich sprzeczności nie dochodziło :)
 

DeletedUser382

Guest
Powyższy problem pojawia się co jakiś czas na forum bo jego istotą jest to że gracze są zmuszani do niszczenia budynków aby zrobić sobie miejsce na odstawianie budynków - większość odczuwa przyjemność przy szukaniu najlepszego układu miasta i ten element gry jest spieprzony jak wiele rzeczy w tej grze. @fizo12 - powiedz mi co za problem byłby jak by w grze zrobić loch treningowy w którym mielibyśmy kopię naszego miasta ale budynki byłby pozbawione swoich cech (nic by nie produkowały ani nie można by ich rozwijać) byłyby tylko klockami do przestawiania . Jedyną istotną różnicą byłaby większa powierzchnia (wszystkie pola byłyby odblokowane )_ i na ścianie zamiast cudów magazyn do odładania budynków.
W takim lochu można by znaleść najlepszy naszym zdaniem układ i go zrealizować po wyjściu z lochu
Tyle że filozofią tej gry jest "gracze nie mogą mieć za dużo przyjemności" więc nigdy taki loch nie powstanie
 

DeletedUser449

Guest
Jeśli planuję zmiany położenia budynków, to zwlekam z tym do zdobycia nowej ekspansji z badań lub z podbojów, ewentualnie do wymiany kultury (wtedy burzy się zbędne budynki kulturowe i odzyskuje się niemałą część miasta, robi się przemeblowanie i dopiero stawia nowe budynki). Tak więc nie ma kłopotu nawet jeśli wykorzystuje się obecne 100% terenów miasta.
Planować możesz na kartce lub przy pomocy odpowiednich narzędzi, jak plannery.
 

DeletedUser382

Guest
Jeśli planuję zmiany położenia budynków, to zwlekam z tym do zdobycia nowej ekspansji z badań lub z podbojów, ewentualnie do wymiany kultury (wtedy burzy się zbędne budynki kulturowe i odzyskuje się niemałą część miasta, robi się przemeblowanie i dopiero stawia nowe budynki). Tak więc nie ma kłopotu nawet jeśli wykorzystuje się obecne 100% terenów miasta.
Planować możesz na kartce lub przy pomocy odpowiednich narzędzi, jak plannery.
- ja o tym jak wzbogacić rozgrywkę w grze a TY odpowiadasz jak typowy CM: że Twój sposób jest najlepszy i gra jest ok, nie wybrzydzać i robić tak jak JA
 

DeletedUser1199

Guest
Asun, trzy sprawy:

1. Architekta już ktoś stworzył na zewnętrznym serwerze, link dostałeś w drugim temacie.
2. Obrażając się nawzajem do niczego nie dojdziemy.
3. Dużo łatwiej będzie budować, gdy twórcy odblokują całkiem naturalną opcje odwracania budynków np. 4x5 na 5x4. Ja poszedłbym w tą stronę ze zmianą. Oczywiście wymaga to zrobienia dwóch oddzielnych grafik dla każdego budynku (dwie perspektywy). ale na pewno byłoby korzystne dla gracza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry