• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Magazynowanie Grzybków Mądrości i Łupów

Sorcha

Rycerz
Grzybki Mądrości mogłem już robić kilka dni temu, ale ponieważ na portalu były oznaczone ciemniejszym kolorem (patrz zrzut ekranu)
Portal_OiG_Grzybki_i_Łupy.png
to po instrukcjach z Rozdziału Wróżek gdzie to jest dokładnie opisane, żeby nie produkować wcześniej niż ma się miejsce na magazynowanie zaczekałem. Rozbudowałem Portal Orków do poziomu drugiego i dalej kolor magazynu na Grzybki Mądrości ma ten sam kolor (tylko pojemność się zwiększyła i produkcja w farmach). Pytanie czy można je magazynować od pierwszego poziomu portalu bo u mnie od kilku dni stoi główna linia zadań. W rozdziale Wróżek wszystko było jasne, a w Orkach niestety nie jest. Przeszukałem dostępne fora i nie ma jasno napisane od którego poziomu można magazynować Grzybki Mądrości i Łupy. Dziękuję za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
zerknij na dane portalu (ewentualnie zakładka rozbudowa w przypadku właśnie takich "blokowanych " produkcji). tam masz podaną pojemność portalu i wszystko będzie jasne

zerkłam na wiki (aż strach pomyśleć!) Orki dawno temu robiłam to i pamięć nie ta... ale wydaje mi sie że takie "czarne" pole jest standardowe i ma podkreślać wyższość akurat tych konkretnych pozycji
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
To ja pokażę zrzut z Czarowników:
surosad.png
Większość ma jasne tło pod ilością, bo można ich magazynować nieograniczoną ilość. Te, których ilość jest ograniczona pojemnością portalu, mają ciemne tło pod ilością, które się zapełnia na niebiesko w miarę zdobywania surowców.
A dla pewności warto dokładnie przeczytać w opisie portalu, jaką na danym poziomie ma pojemność.

Edit:
42783b_6869355e56e14c709c26062a0dac0dda~mv2.webp

Info o portalu Orków: level - poziom, requirements - wymagania (przestrzeń i czas rozbudowy), costs - koszta (budowy/rozbudowy), benefits - korzyści, capacity - pojemność.
 

Sorcha

Rycerz
Dzięki @Lisha , właśnie po obejrzeniu filmiku nomen omen wprowadzającego Orki i Gobliny zobaczyłem, że tak jak pisze @kikimora to pole wskazuje "wyższość" tych towarów. Mianowicie jest to rodzaj paska postępu, kiedy dojdzie do końca to tak jak z monetami staje się czerwony i pojawia się konieczność rozbudowy Portalu. Widocznie co pokazuje zrzut z Czarowników, który zamieściła @Lisha trzeba się do tego przyzwyczaić. Widocznie każda rasa po Orkach będzie już tak miała. Tylko gdybym wcześniej obejrzał ten filmik, to może byłbym już dwa zadania do przodu w linii głównych zadań.Oczywiście wtedy nie musiałbym też pisać tego posta, ale może przyda się komuś!:) Dziękuję raz jeszcze! Grzybki już się robią !!
P.S. Z angielskim pisanym nie mam problemu ;), pewnie jak większość tu obecnych!!
 

DeletedUser2017

Guest
Żeby produkować grzybki mądrości potrzebujesz orkowy gnój z miejsc zbiórki a łupy z wyprawy też są produkowane w miejscach zbiórki. Ciemny pasek oznacza jak pisała @Lisha ograniczoną ilość do magazynowania zależną od poziomu portalu.
Zresztą w miejscach zbiórki wszystko masz przedstawione w formie obrazkowej co jest potrzebne do wyprodukowania danego towaru.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
@PMprzemek tak jak pisałem w poprzednim swoim poście w tym temacie, wszystko, stało się dla mnie jasne po obejrzeniu wymienionego filmiku z oficjalnego konta Elvenaru na YT. Nie wiem dlaczego piszesz o produkcji Grzybków Mądrości jak to jest dla mnie jasne, ale temat jest o magazynowaniu, które nie jest tak jasno wytłumaczone jak w poprzedniej rasie. W poradniku we Wróżkach było wytłumaczone nie produkować zanim się nie osiągnie odpowiedniego poziomu portalu bo nie ma możliwości magazynowania. Bo można było wcześniej robić potrzebne dobra, choćby za diamenty tylko byłby problem z ich przechowywaniem. W Orkach myślałem, że będzie podobnie, a tu niespodzianka, produkty końcowe tylko są ograniczone miejscem w magazynie Portalu, resztę możesz robić bez ograniczeń!!
 

Sorcha

Rycerz
Jeżeli nie zmieniono tego dzisiaj to pojemność portalu była na :
https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Portal_Orków
Faktycznie teraz porównałem wiki o Portalu Wróżek i Orków, jest informacja:oops:. Niestety częściej zaglądam na wiadomą stronę z poradnikami. Wiki tylko służy jako odnośnik co do poziomów, wymagań produkcyjnych i rozbudowy. Po prostu się przestraszyłem, że 2 dni roboty a tu nie będzie gdzie tych grzybków "upchać";). Znalazłem zdanie na Forum US Elvenaru
Low level portals do not allow Shrooms of Wisdom and Loot to be stored until upgraded.
co po polsku brzmi niepokojąco:
Portale niskiego poziomu nie pozwalają na przechowanie Grzybków Mądrości i Łupów, dopóki nie zostaną ulepszone.
Ktoś mi to wyjaśni?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
Ciemnym kolorem zaznaczone są tylko te towary które mają ograniczoną ilość na magazynowanie zależną od poziomu portalu. Krótko mówiąc im wyższy poziom portalu tym więcej możesz magazynować. Każda rasa jest inna i ma inne wymagania dlatego nie patrz się na wróżki bo te już masz przerobione i zakończone :D
Kolor jasny przy towarach oznacza nieograniczoną ilość na składowanie a kolor ciemny patrz jak wyżej.
Nie szukaj dziury w całym tylko produkuj ponieważ przy twojej rozbudowie miasta zajmie ci przejście orków sporo czasu a tak jest to chyba jeden z najtrudniejszych rozdziałów gry :)
 

Sorcha

Rycerz
Sam się tego domyśliłem, po obejrzeniu filmiku wprowadzającego rasę (chyba to będę musiał zrobić jako stały element gry) może masz jakieś porady @PMprzemek. Co warto usunąć, trochę kultury albo jakieś inne "delikatne" zmiany. Proszę o ewentualne sugestie, bo już kilka dni myślę i nie wiem co zrobić. na razie zbieram na ulepszenie farm i punktów zbiórki!
 

DeletedUser2017

Guest
Dopóki masz co budować trzymaj kulturę ale tak od połowy zostaw sobie tylko tyle abyś miał minimum. Produkcja i tak będzie tylko bez bonusu na kulturę trudno orki jak to powiedzieć są bez kultury. W leśnych i tak zmieniasz kulturę na wierzby. W wolne miejsce wstaw ile się da farm i przynajmniej 5-6 miejsc zbiórki rozbudowuj farmy i miejsca zbiórki na max. daje ci to więcej z produkcji bez powiększenia rozmiarów budynków rasy ponieważ zastają takie jak w 1 poziomie tylko portal im wyżej tym zmienia rozmiar.
Będziesz potrzebował dużo twordo i psycho grzybków oraz orkowego gnoju. Uzbieraj na początku spory zapas abyś potem mógł produkować dalej inne towary.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Sorcha pozwoliłam sobie spojrzeć na Twoje miasto (s3) i przede wszystkim mam wrażenie sporej dezorganizacji. Gdyby to uporządkować i poustawiać tak, żeby użyć minimum dróg, to już by się zrobiło trochę miejsca. Druga rzecz to trzymanie budynków kulturowych sprzed co najmniej epoki. Rozumiem taki staw, bo jest z wróżek i sama trzymałam kilka u siebie przez dość długi czas, ale już ogród harmonii na tym etapie się nie opłaca, a pewnie znalazłoby się więcej tego typu obiektów.
Teraz czekam na zaklęcie renowacji, więc cierpliwie trzymam parę budynków ze starych eventów, ale normalnie tworzę sobie taki prosty arkusz w excelu lub w arkuszach google (zwykła kartka papieru też się nada, tylko trzeba więcej samemu liczyć ;)) i te budynki, które dają w porównaniu najmniejszą wartość na kratkę, kasuję.

Np.:
Ogród Harmonii - Przestrzeń: 5x6 = 30; Kultura: 2100; Łącznie: 2100; Na kratkę: 70
Staw Wypoczynku - Przestrzeń: 5x6 = 30; Kultura: 3700; Łącznie: 3700; Na kratkę: 123,(3)
Lśniący Ogród (Orki) - Przestrzeń: 5x3 = 15; Kultura: 1050; Populacja: 1050; Łącznie: 2010; Na kratkę: 134

Dla kasy, zasobów i towarów stosuję dodatkowe przeliczniki, bo takie 1k monet =/= 1k populacji, to by fałszywie zawyżało wartość danego budynku.


Edit:
Poszłam nawet o krok dalej i pobawiłam się z Twoim miastem, @Sorcha w ramach wyzwania. :p
Nie wiem, jaki bilans kultury i populacji wychodzi, w razie czego zostało miejsce na nowe domy, kulturę i budynki osady. I na rozbudowę obecnych.
Moja propozycja układu miasta
Możesz się tym zainspirować, zasugerować, możesz to olać i kazać mi spadać. ;p Na powyższym usunęłam budynki kultury krasnoludów oraz wszystkie eventowe z rozdziałów 5-.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1530

Guest
Przy orkach jak nie chcesz utknąć na długi czas to zrób następująco
zbuduj i rozbuduj na max samą osadę (nawet portal rozbudujesz samymi twardogrzybkami i gruzem zresztą pozostałe budynki też)
dopiero potem zacznij rozwijać pozostałe badania i resztę miasta
 
Do góry