• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Manufaktury

Jemsik

Zwiadowca
Witam,
wiem że to pewnie temat rzeka i każdy będzie miał swoje zdanie, ale ciekawi mnie ilość manufaktur. Ile warto mieć, na początku wiadomo że więcej ale z czasem trzeba będzie ich ilość zmniejszać podczas przechodzenia do kolejnych epok.
Ja w tej chwili mam manufaktury w ilościach 5-3-3 każdego rodzaju i myślę czy to odpowiednia ilość. Co jakiś czas potrzeba dużo populacji do rozwoju na kolejny poziom i jest to trochę kłopotliwe. Kończę krasnoludy.
Jak Wy się na to zapatrujecie?
 
Sam mam dosc ekstremalne podejscie do tematu wydajnosci miasta, ale patrzac
na miasta innych graczy widac, ze wiekszosc z nich decyduje sie na uklad 5-5-5, plus
minus 1 manufaktura w obrebie kazdej grupy. Czyli od 4 do 6. Powiedzialbym, ze
ok. 80% graczy w rasach goscinnych miesci sie wlasnie w tym przedziale. Przez ostatnie
pol roku mozna bylo zauwazyc trend redukcji ilosci manufaktur trzeciej grupy (T3).
Przypuszczam, ze spowodowane jest to wejsciem silnych zestawow dajacych sporo T3.
Poza tym weszlo sporo wzmocnien wojska, wiec chyba mozna sobie pozwolic na odrobine
nizsza produkcje i mniejsza ilosc manufaktur. Znam graczy, ktorzy swietnie daja sobie
rade z ukladem 4-4-4 i na Wrozki taki wlasnie uklad bym polecal, jesli ktos chce grac na
wzglednym luzie bez zbytniego cisnienia na wyniki ;)
 

Jemsik

Zwiadowca
Na tą chwilę jeśli chodzi o ilość produkowanych towarów plus handel plus budynki bonusowe nie mogę narzekać na ilość towarów w magazynie, zawsze mam zapas. Rozważam skasowanie jednej T1 żeby zostały 4 i wtedy tą czwartą podniosę na maxa na ile mogę, jedna daje tyle co dwie przed podniesieniem a ilość populacji po skasowaniu idzie akurat na podniesienie. Być może dobuduję po jednej T2 i T3 na tą chwilę ale jak będę miał miejsce :) I wtedy będzie 4-4-4. Nie śpieszy mi się jeśli chodzi o przechodzenie epok. Teraz zbieram granit na ostatnie badanie, więc PW mogę ładować w cuda.
Dzięki :)
 

DeletedUser3575

Guest
Ja miałam przez długi czas 3-4-3 (przy silnych setach t1 i t3) a teraz rozbudowuję na 3-5-3, bo ciągle brakuje mi t2 (obecnie leśne elfy). Produkcja t1 i t3 z setów i 3 maniek przewyższa moje aktualne potrzeby przy dość aktywnym udziale w turniejach.
 

Nusion

Kapłan
Ja miałam zawsze więcej t1 niż reszty. Może dlatego, że nigdy nie handlowałam międzygrupowo. Teraz mam 5-4-4, ale bywało wcześniej, że miałam nawet 7-8 t1 :) Teraz zejdę chyba do 4-4-4. Ale ja nigdy nie pytałam nigdzie, ile mam mieć manu. Wyznacznikiem były dla mnie stany moich magazynów. A że handel pomiędzy grupami zawsze był dla mnie be, to zawsze w danej grupie liczyłam tylko na swoją produkcję i handel 1:1
 

DeletedUser174

Guest
a mnie też nurtuje jedno pytanie i może autor wątku mnie oświeci, bo szczerze za rodzynka nie rozumiem. Pytanie o ilość manufaktur można zaklasyfikować jako pytanie z kategorii >ile potrzebuję chleba (nie, nie chodzi mi o produkcję z warsztatów a o pospolite pieczywko kupowane do kanapuni na śniadanko)?< Szczerze chciałabym wiedzieć dlaczego ktoś się o to pyta...

na s1 i s2 mam po 5 jedwabników. I o ile na s1 to mam jedwabiu po kokardki to na s2 już dłubię kolejną manufakturkę bo mi brakuje, a może nawet o 2 się pokuszę. Brakuje mi towaru i guzik mnie obchodzi ile maja inni... pomijam już fakt, ze każdy gra inaczej i inny czas rezerwuje na grę. Dlatego nie rozumiem sensu pytania o ilość manufaktur, a one co chwila wypływają.
I oczywiście za każdym razem pada wyczerpująca odpowiedź >to zależy od twojego stylu gry<, która pytającemu niewiele mówi, ale innej odpowiedzi udzielić się nie da i to jest właśnie ta właściwa. Będę naprawdę zobowiązana za wyjaśnienie, bo szczerze nie rozumiem sensu ciągłego pytania o ilość warsztatów czy fabryk... W przypadku budynków rasowych sprawa jest bardziej skomplikowana to tu już się aż tak czepiać nie bedę, ale tego też akurat nie ogarniam.

Jak ktoś mnie oświeci dlaczego co chwila pojawiają sie takie pytanie bedę wdzięczna.
 

Greg8373

Zwiadowca
Kiki - myślę, że to z nie wiedzy :)
Ja mam 6-10-5 no i co ?? Takie mam zapotrzebowanie jak nie swoje to bractwa ...
 

blazius1

Paladyn
Marnie zadane pytanie to i odpowiedzi takie sobie, niewiele wnoszące że tak powiem.

Ja mam silną ekonomię. 8-9-7 na najwyższych poziomach (to chyba ważne, bo poziomy nie idą równolegle).
Wysoką Gildią (czyli u hurtownika) uzupełniam t1 za monety (chyba nieliczni grają hurtownikiem?).

A że t1 lekko nadal brakuje (lepsze ostatnio rezultaty z powodu Ognistego Feniksa = wyższy koszt ucztowania), to zacząłem rzucać nawet MG Produkcje na manufaktury t1. Dopóki mam te zaklęcia po evencie. Czyli dostawię chyba po 1 t1 jeszcze.

Jakby Feniks Złoty, niby taki super ekonomiczny i w sam raz dla mnie, był sensowniej zaprojektowany, czyli z rozsądnym czasem karmienia i rozsądnie wyższymi bonusami do produkcji, to te t1 już bym miał dostawione.

To chyba super ważne w takim temacie czy się goni grę, czy dogoniło? Faktycznie temat rzeka...
 
Ostatnia edycja:
Jak ktoś mnie oświeci dlaczego co chwila pojawiają sie takie pytanie bedę wdzięczna.
Alez czego to sie nie robi dla swojej arcy, prosze bardzo, moge Cie oswiecic.
Poza tym juz od dawna nie udalo mi sie Ciebie wkurzyc (nie to zebym nie
probowal :D ), wiec zobaczymy jak mi pojdzie tym razem ;) Gotowa ?

Takie pytania pojawiaja sie po to, zeby starzy wyjadacze, ktorzy juz zapomnieli o
swoich poczatkach w grze, a teraz w malym palcu maja mechanike i wszelkie
niuanse gry mogli napisac, ze pytanie jest bez sensu i nie da sie na nie jednoznacznie
odpowiedziec i przez to samemu poczuc sie lepiej ;) Uuuu jakie to my teraz "som
mondre" i w ogole.

I jak mi poszlo ? :D

A tak na powaznie, takie pytania jak najbardziej maja sens. Chocby taki,
ze pytajacy dowiaduje sie, ze nie istnieje jedynie sluszna odpowiedz.
Tyle ze czytajac kilka nawet zupelnie roznych odpowiedzi mozna poznac
rozne punkty widzenia i strategie graczy (z dokladniejszym jej wyjasnieniem),
a wtedy mozna to sobie przemyslec i z niektorych odpowiedzi wybrac cos
dla siebie. Nie wiem w jaki sposob inni czerpali swoja wiedze o grze, ale ja
wlasnie w taki: zadajac mnostwo pytan, z ktorych na poczatku przynajmniej
90% byla z perspektywy czasu... no powiedzmy delikatnie, ze nie byly to
zbyt madre pytania ;).
 

Jemsik

Zwiadowca
a mnie też nurtuje jedno pytanie i może autor wątku mnie oświeci, bo szczerze za rodzynka nie rozumiem. Pytanie o ilość manufaktur można zaklasyfikować jako pytanie z kategorii >ile potrzebuję chleba (nie, nie chodzi mi o produkcję z warsztatów a o pospolite pieczywko kupowane do kanapuni na śniadanko)?< Szczerze chciałabym wiedzieć dlaczego ktoś się o to pyta....

Co do obecnych potrzeb mam (tak uważam) wystarczającą ilość manufaktur do drzewka, budowy i negocjacji.
Bardziej mi chodziło właśnie jak to wygląda z perspektywy kogoś już obeznanego dokładnie z gra w dalszych etapach, czy dobudowywać kolejne czy powoli ciułać towary i poświęcić miejsca na inne budynki. ( Wkurzający brak miejsca:) )
Wiadomo, że każdy gracz powinien sam do tego dojść, ale zapytać doświadczonych nie zaszkodzi, można trochę się zasugerować radami i inaczej zarządzać rozwojem miasta.
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser2264

Guest
U mnie (Konstrukty) proporcje totalnie się zmieniły, teraz t3 i t2 mi się przelewają, a t1, mimo dostawienia kolejnej manki nadal nędznie.
9-6-7. W turniejach trudniejszych do ogarnięcia wojskiem (zwoje, pyłek) surka z t1 płynie rzeką boleści.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
hmm teoretycznie podam proporcje ~ 80% ~100% ~110%
to się zmienia, zależnie od etapu, w jakim się znajdujemy
taki przykładzik: jestem w smokach, mam 7x manu bonusowe
produkcja niezależnie od czasu
-T3 ~ 110%
-T1 ~ 100%
-T2 ~ 80%
to się zmienia wraz z postępem w drzewku
czysta teoria, ale taka jest proporcja w pewnym etapie postępu w drzewku badań
--- -- smoki ---- niziołki -- -- żywioł -- -- amunowie ---- konstrukty
T2 ~~ 80% ~~ 110% --- ~~ 100% ~~ 80% -------~~ 110%
T1 ~~ 100% ~~ 100% --- ~~ 80% ~~ 110% ------~~ 80%
T3 ~~ 110% ~~ 80% ---~~ 110% ~~ 100% ------~~ 100%

hale odrobinę zmieniają proporcje, ale to za dużo zbędnych cyferek, to nie są dokładne wyliczenia, tak tylko napisałem, by to jakoś wizualnie zobrazować
oczywiście przy pewnych założeniach pewnej i równej ilości manu itp itd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry