• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wprowadzone Mapa świata , zastępowanie usuniętych graczy nowymi aktywnymi

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser816
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser816

Guest
Jak wszyscy wiemy nieaktywni dłużej gracze są usuwani z mapy świata . Stwarza to czasami sytuacje że koło niektórych aktywnych graczy na mapie jest olbrzymia dziura .Nie mają oni sąsiadów do handlu do pomocy sąsiedzkiej i do werbowania do bractwa .Są jak pustelnicy mogą się znudzić grą bo coraz mniej się dzieje po sąsiedzku.
Proponuje zapełnianie takich dziur na mapie świata innymi aktywnymi graczami.
Na pewno pomysł się spodoba dużej Grupie osamotnionych graczy
Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł przewala się na forum od około połowy lipca ubiegłego roku co jakiś czas. Był poruszany już wiele razy, ale jedyne co słyszymy to fakt, że wiedzą o problemie i starają się zmienić algorytm. Problem w tym, że zmiana algorytmu tu nic nie da. Zwłaszcza w sytuacji, gdy przykładowo na Arendyll jest wyłączona możliwość rejestracji, a więc nowi gracze nie mają nawet jak się pojawić. Wałkowałem to już wielokrotnie, ale twórcy myślą, że znajdą magiczny sposób na to, choć jest to równie prawdopodobne jak to, że zdobędą przepis na kamień filozoficzny :) Od miesięcy wielu graczy postuluje możliwość dania graczom możliwości przeniesienia swojego miasta w inne na mapie, bliżej środka. Oczywiście na zasadzie: "Kliknięcie tej opcji na własne ryzyko! Nie da się cofnąć." Możliwa raz na miesiąc w razie gdyby trafiło się na podobną dziurę do starej. Koszt zależny od epoki... przypuśćmy: era^2 * 150 tysięcy monet, era^2 * 10 tysięcy zasobów i era^2 * 1000 towary 3 typu, era^2 * 1500 towary 2 typu, era^2 * 2000 towary 1 typu. Oczywiście o ile są dostępne w danej erze, bo logiczne że towary 2 i 3 typu nie są dostępne w 1 erze czy 2
 

DeletedUser

Guest
Nie wymyśliłem jeszcze co zrobić z tym że gracze odkrywają prowincje i numerologia by wzrastała mimo wszystko samoczynnie, a ograniczenie mapy z tego powodu nie wchodzi w rachubę no ale
załóżmy że:

Mapa powinna być ograniczona do pewnej ilości graczy załóżmy sobie ale TYLKO dla przedstawienia idei: do 500.
Każde pole powinno mieć swój ID, nazwijmy to numerem, kolejne numery od 0,1,2,4...340..459... itd.
Każda następna rejestracja powinna wypełniać kolejne pole - nawet w przypadku kiedy usunięto gracza z numerem 10 to jeśli, ostania rejestracja była na numerze 300 to następna rejestracja powinna zostać przeprowadzana >300 (wyższym niż ostania).
I tak aż do 500 bądź 499 (patrząc na to jako programista).
Wówczas następna rejestracja odbywa się na kolejnym wolnym numerze ale tym razem od początku ponieważ dobiliśmy do ostatniego pola na mapie, które teraz zostało zajęte.
W przypadku kiedy wszystkie pola są zajęte na mapie, albo twórcy myślą o zmniejszeniu(to słowo to nie błąd) obecnego limitu na np 1000 pól, a gdy stwierdzą, że mapa jest na tyle ogromna, że nie da się jej w ten sposób regularnie wypełniać, to wówczas limit zwiększony.
Należy wziąć pod uwagę Obszar Prowincji odkrywanych.
Mam nadzieje że w miarę przejrzyście.

Skąd ten pomysł? Otóż prowadziliśmy kiedyś projekt z grą oktagonową i tam działało to na tej samej zasadzie jak tu, wypełniało do środka mapy. Postanowiliśmy to rozwiązać takim sposobem jednak problem stanowił fakt że Ci na krańcu mapy nie mogli odkrywać we wszystkie strony. Później nie ograniczaliśmy mapy tylko po prostu wypełniano ją kolejno i tyle.
Obecne rozwiązanie (do środka mapy) to rozwiązanie z założeniem że gracze będą grać, mało kto się wykruszy i dużo będzie się rejestrować. Dzięki temu pola na mapie są generowane do zapotrzebowania: [ Ilość graczy + n+ OP (n - dodatkowy obszar dookoła aby nie wyglądało że jakiś gracz jest na krańcu mapy)
(OP - obszar prowincji odkrytych przez gracza).
Dzięki temu zmniejsza się to zasobożerność gry, ponieważ odgórnie nie narzuca dużej ilości potrzebnych pól. To tak jak w niektórych grach teren jest ładowany tam gdzie się znajdujemy + dodatkowy obszar a są gry gdzie cały świat jest załadowany niezależnie gdzie się znajdujemy.

Moje rozwiązanie niestety też ma minusy: przy małej ilości graczy większa zasobożerność niż w przypadku obecnego rozwiązania.
Natomiast jeśli jest pól załóżmy 500 to ten 499 na krańcu mapy może być graczem aktywnym i nawet gdy zostaną sami gracze w środku, to nie będę mógł zmniejszyć mapy.. poza tym on jakieś pola odkrywa no i to takie dyskusyjne.
Poza tym jest tutaj również system odkrywania prowincji i to trochę uprzykrza przy tym pomyśle funkcjonowanie.
Ciężko znaleźć złoty środek, to o czym mówi @thek że jest wyłączona rejestracja to już jest problem, no i to z przeprowadzką to jestem na tak może w innej formie co prawda, mimo to zgadzam się z nim, to jest rozwiązanie które należy wprowadzić.
 

DeletedUser

Guest
@aldzik Tak można myśleć jeśli identyfikator gracza jest jednocześnie identyfikatorem pozycji na mapie, ale tu przecież nie musi być zależności. Nawet jeśli pozycja na mapie ma swój identyfikator określony, to wystarczy ten identyfikator przypisać do identyfikatora gracza. W ten sposób są one niezależne od siebie. Z tą grą jest taki problem, że istnieje jeśli dobrze pamiętam schemat 27 możliwych pozycji startowych. Tym samym jeśli gracza chcemy przenieść, musimy znaleźć mu pozycję na mapie, która ów układ ma identyczny. I to jest jedyna trudność tego algorytmu. A że to jest schemat, to jestem na 100% pewien, iż można potencjalne nowe pozycje też z jakiegoś wzoru wyliczyć i dopasować do luk po usuniętych graczach możliwie najbliżej środka. Taki system przenoszenia graczy bliżej środka jest ze wszech miar wskazany.
 

DeletedUser

Guest
@thek tzn z tym id gracza nie oto mi chodziło, tylko o to że pola na mapie miały by swój ID no ale mniejsza z tym.
Też uważam że jest schemat, tym bardziej, że schematyczne jest rozmieszczenie prowincji z danym surowcem. No, cóż gdyby to było jednoznaczne rozwiązanie to już by to zrobili. Rzeczywiście, wskazane jest przenoszenie graczy.
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem czy dobrze piszę ale nie tylko na pierwszym świecie jest ten problem.Na Wynyandorze od grudnia mam problem z sąsiadami a raczej brakiem ich,koszty rozbudowy miasta rosną,zwiadu też a sąsiadów mam może 10 nawet nie chce mi się liczyć.Obiecują algorytmy czy coś w tym stylu.Moje pytanie brzmi kiedy to nastąpi,niedługo stanę w rozwoju miasta bo bez monet nic nie zrobisz.U mnie w bractwie mają pełne mapy a ja się czuje jakbym mieszkał w oazie na pustyni.
 

DeletedUser724

Guest
To fakt. Od sylwestra też mi wyludniło mapę na s2 w miesiąc zostawiając z 10 sąsiadów, z których 4 jest aktywnych, a 2 motywuje. Do tego jak do kogoś dobije, to po 2-3 motywacjach z mojej strony, delikwent znika z mapy. Nic, tylko podbijać prowincję. Nawet koszty zwiadu z motywacji się nie zwracają.
 

DeletedUser

Guest
Właśnie mape obleciałem,15 naliczyłem 1 aktywny tylko zarobiłem coś nieco 200k monet koszty zwiadu 370k:( Ale po co odkrywać skoro nie ma sąsiadów??
 

DeletedUser824

Guest
Znikający gacze jest to problem dla aktywnych graczy, a dla mózgogłowych informatyków to juz w ogóle czarna magia jak ten problem rozwiązać bo sporo czasu obiecują a efektu nie ma.

Mam taki pomysł moze i wam przypadnie do gustu.
Graczom którym juz nie graja od jakiegoś czasu likwiduje sie konto, (czyli jak do tej pory) ALE ich wioski zostają tam gdzie były, tak by inni aktywni i grający gracze, którzy go odkryli mogli nadal dawać pomoc sąsiedzka.
Sądzę, ze takie rozwiązanie jest bardzo proste, realizacja tego jest jeszcze prostsza, skoro gracz dostaje bana na jakiś czas nie mając dostępu do swojego konta- z tym ze jego wioska nadal istnieje, to by było na tej samej zasadzie tylko ze globalnie.
Pola już puste można by było zapełnić takimi wirtualnymi kontami czy tez wioskami, tak, by można było juz udzielać pomocy sąsiedzkiej, kiedy by ktoś tworzył nowe konto to zajmował by miejsce tej wirtualnej wioski.

Jeśli wam graczom sie ten pomysł spodoba to może sie doczekamy rozwiązania tego problemu.
 

DeletedUser626

Guest
Nowy system jest w przygotowaniu, pomysłów jest zgłoszonych wiele, także temat zamykam i proszę o nie zakładanie kolejnych. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry