• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Możliwość logowania na forum bezpośrednio z gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser810
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zaraz zaraz, chwileczkę. To że mamy rejestrację jaką mamy nie oznacza ze ktoś nie wie że istnieje forum.
To już raczej błąd promocji. Błąd o innym podłożu, wynikający ze słabej komunikacji w grze i o grze.
Na forum z gry możemy wejść na 2 sposoby:
Prawym w okienku gry i wybieramy "Forum"
Lub
Prawy dolny róg(zębatka), wybieramy "Pomoc", w okienku wybieramy "Forum".
Promować forum możemy poprzez ogłoszenie w grze, kiedyś przy okazji konkursu było to testowane.

@Dragomira na moje pytanie dlaczego forum błędnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych, odpowiada mi że to nie błąd bo wersja mobilna nie istnieje, a jak czegoś nie ma to błędem nie jest. Wiesz to jest troszeczkę zabawne. Ponieważ z tego miejsca mogę odpowiedzieć. Szanowna Dragomiro, jest to błąd, a Ty się mylisz, z tego powodu, że to że nie ma wersji mobilnej nie oznacza że forum musi się błędnie wyświetlać. Ze względu na to że wystarczy, aby wersja komputerowa strony bądź forum, była poprawnie napisana i wyświetlać będzie się nie w wersji mobilnej ale komputerowej poprawnie na każdym urządzeniu mobilnym czy też kosmiczno-kosmicznym.

Też ubolewam nad tym ale wina bardziej leży po skrypcie forum, a dopóki nie ma mobilnej wersji gry, nie będzie mobilnej wersji forum, bo z forum korzysta na ten moment mało Graczy.

Potrzebujemy aktualnej wiki, która obecnie jest zaniedbana. Mam wrażenie że wiki obsługuje osoba która nigdy na oczy nie widziała: Zagnieżdżeń, VisualEditora i do tej pory nie wie co to WikiCode.
Ciągle nad nią pracujemy i jest spora poprawa, a jak nadal widzisz jakieś błędy lub masz jakąś propozycje to wpisz się w tym temacie i wspomnij też o tym "WikiCode" :)

Wiesz, zaproponowałem pomoc przy forum, nawet nie otrzymałem odpowiedzi ;).
Zgłaszałeś się do Teamu tak?

Więc @thek, rozumiem Twoje podirytowanie, ale dopóki team śpi możemy sobie tylko pisać co powinno, a co nie powinno ;).[/QUOTE]
Team nigdy nie śpi, team czuwa :)
 

DeletedUser

Guest
Na forum z gry możemy wejść na 2 sposoby:
Prawym w okienku gry i wybieramy "Forum"
Lub
Prawy dolny róg(zębatka), wybieramy "Pomoc", w okienku wybieramy "Forum".
Promować forum możemy poprzez ogłoszenie w grze, kiedyś przy okazji konkursu było to testowane.
Tyle to my wiemy. Nie przeczytałeś wątku i nie zrozumiałeś co @thek przekazał swoimi wypowiedziami. Jeśli problem byłby tak błahy nawet byśmy o nim nie dyskutowali. Mam nadzieje, że gdy tu się zjawi to Ci to wytłumaczy krok po kroku :) tak jak to powinno być w tutorialu a nie jest:) - poprowadzi Cię za rączkę :).

Też ubolewam nad tym ale wina bardziej leży po skrypcie forum, a dopóki nie ma mobilnej wersji gry, nie będzie mobilnej wersji forum, bo z forum korzysta na ten moment mało Graczy.
Tę wypowiedź rozumiem i jest ona na +, w porównaniu do wypowiedzi Dragomiry. Jest uzasadniona. Jeśli wina leży po skrypcie forum to oznacza że jest problem. Wersji mobilnej być nie musi, ale lepiej by było gdyby wersja komputerowa działa po prawnie na urządzeniach mobilnych. A to nie oznacza ze jest ona mobilna :).

Ciągle nad nią pracujemy i jest spora poprawa, a jak nadal widzisz jakieś błędy lub masz jakąś propozycje to wpisz się w tym temacie i wspomnij też o tym "WikiCode"
Z chęcią z tego skorzystam. Jednak kiedy przeglądam wiki i widzę "ostatnia zmiana" to po tym idzie wywnioskować ileż to pracy wkładacie w wiki.. Screeny metoda kopiuj wklej z wiki ang. wiele by można o tym pisać.

Zgłaszałeś się do Teamu tak?
W PW zaproponowałem :)

@DamYan Mam nadzieje ze w tym wątku postąpisz tak samo jak w tym: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/przestawianie-budynków.1178/page-2
Podpowiem: musiałbyś usunąć również swoją wypowiedź :)
 

DeletedUser

Guest
Tyle to my wiemy. Nie przeczytałeś wątku i nie zrozumiałeś co @thek przekazał swoimi wypowiedziami. Jeśli problem byłby tak błahy nawet byśmy o nim nie dyskutowali. Mam nadzieje, że gdy tu się zjawi to Ci to wytłumaczy krok po kroku :) tak jak to powinno być w tutorialu a nie jest:) - poprowadzi Cię za rączkę :).
Nie musicie mnie prowadzić. Temat przeczytałem ale pisałem o czym innym. Ja niestety nie mam wpływu na te rzeczy. Integracja jest jaka jest i na razie taka pozostanie, a Drago może zgłosić do poprawki ale nie wiadomo kiedy by zostały prowadzone.

Z chęcią z tego skorzystam. Jednak kiedy przeglądam wiki i widzę "ostatnia zmiana" to po tym idzie wywnioskować ileż to pracy wkładacie w wiki.. Screeny metoda kopiuj wklej z wiki ang. wiele by można o tym pisać.
Napisz mi o tym na priv, bo to zły temat na takie rozmowy.

@DamYan Mam nadzieje ze w tym wątku postąpisz tak samo jak w tym: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/przestawianie-budynków.1178/page-2
Podpowiem: musiałbyś usunąć również swoją wypowiedź :)
Chcieliście odpowiedzi kogoś z teamu to jej udzieliłem.
 

DeletedUser810

Guest
Rozebraliście temat do ostatniej kosteczki. Tak całkiem jakbym chciała kupić czerwone auto, a ktoś by mi wyciągnął z niego silnik i opowiadał o tłokach. Ja tylko chciałam żeby ikonka była gdzieś na widoku ;)
Ale uwielbiam Was Panowie za to :)
 

DeletedUser

Guest
nie argumentujmy sobie w taki sposób, bo to że ktoś zapomni maila to tak samo że zapomni nazwy gracza
Dlatego napisałem to z przymrużeniem oka. Taki mały żarcik z mojej strony :D
Potrzebna jest większa integracja z forum
O czym na wielu forach gracze piszą. Nie tylko ja i nie tylko tutaj :)
potrzebny jest też czat ogólny na którym będziemy się informować o wszystkim
To się pojawiało na dłuuuuuuuuugo zanim wprowadzono chat dla bractw. Gra była jeszcze w fazie zamkniętej bety gdy ta propozycja się pojawiła. Chat w bractwie to taki "odprysk", którym chyba chciano zamknąć ludziom usta. Zastanawiające tym bardziej, że większość gier ma takie rozwiązanie, ale często z podziałem na zakładki: chat ogólny, chat bractwa/gildii, chaty prywatne (rozmowy), jeśli gra umożliwia to także chaty sojuszy itp ;)
potrzebujemy większej promocji/informacji o tym gdzie różne rzeczy można znaleźć
I zauważ jak to się kończy. Tylko niektóre eventy lądują w powiadomieniu na starcie gry. Jednorazowym. O wiki wiedzą nieliczni. Jeszcze mniej chyba niż o forum :) Choć w sumie w google wyświetla się jako jedne z pierwszych wyników. SEO forum pod tym względem mocno kuleje :D
Też ubolewam nad tym ale wina bardziej leży po skrypcie forum
Nie po stronie skryptu forum, ale zastosowanego tematu. XenForo ma mobilne skórki, ale skoro gra nie ma wersji mobilnej, to przyklepano, że forum też nie ma jej mieć. A to głupota, ponieważ przykładowo mogę nie grać w grę, ale chcieć coś się dowiedzieć lub odpisać na forum, będąc w trasie/podróży i mam tego smartfona. Utrudnia się takim osobom korzystanie z forum.
Mam nadzieje, że gdy tu się zjawi to Ci to wytłumaczy krok po kroku
Ależ tu wiele można by napisać, ale sam post rozpoczynający ten temat mówi wprost wszystko: opcje dostępu do forum, mimo iż są, są schowane tak, że są nieintuicyjne. Forum schowane jako "Pomoc"? Tylko desperat by tam zajrzał :D Lepiej z prawoklikiem, ale nadal menu kontekstowe to coś, gdzie raczej rzadko się szuka. Userzy nie mają przyzwyczajenia, że w grach coś takiego może być tam ukryte. Zapłacić by należało sensownemu UX-owcowi, to by oczka w firmie otworzył na pewne sprawy, bo niestety ale pod tym względem w grze nie jest najlepiej. Wiele źle zaprojektowanych ekranów, kiepsko umieszczone opcje, bezsensownie nieraz zbudowany interfejs. To będzie kuleć jeszcze długo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie po stronie skryptu forum, ale zastosowanego tematu. XenForo ma mobilne skórki, ale skoro gra nie ma wersji mobilnej, to przyklepano, że forum też nie ma jej mieć. A to głupota, ponieważ przykładowo mogę nie grać w grę, ale chcieć coś się dowiedzieć lub odpisać na forum, będąc wtrasie/podróży i mam tego smartfona. Utrudnia się takim osobom korzystanie z forum.

Kurczę :D Uprzedziłeś mnie, najpierw ja przyklepałem to co nasz szanowny moderator napisał, ale tknęło mnie żeby sprawdzić silnik. XenForo posiada wersję mobilną zresztą wystarczy wejść na ich stronę która tez jest o XenForo oparta (jakby inaczej). Postawiłem XenForo u siebie na serwie i okazuje się że bez instalacji dodatkowych modułów działa. Wasz theme, po prostu nie jest przystosowany tak jak thek napisał.

Ależ tu wiele można by napisać, ale sam post rozpoczynający ten temat mówi wprost wszystko: opcje dostępu do forum, mimo iż są, są schowane tak, że są nieintuicyjne. Forum schowane jako "Pomoc"? Tylko desperat by tam zajrzał :D Lepiej z prawoklikiem, ale nadal menu kontekstowe to coś, gdzie raczej rzadko się szuka. Userzy nie mają przyzwyczajenia, że w grach coś takiego może być tam ukryte. Zapłacić by należało sensownemu UX-owcowi, to by oczka w firmie otworzył na pewne sprawy, bo niestety ale pod tym względem w grze nie jest najlepiej. Wiele źle zaprojektowanych ekranów, kiepsko umieszczone opcje, bezsensownie nieraz zbudowany interfejs. To będzie kuleć jeszcze długo.

Haha, rzeczywiście desperat, o odnośniku w grze do forum dowiedziałem się przypadkowo klikając prawym, kiedy to robiłem porządek na biurku :)
A tak za każdym razem klik-> nowa karta.. :D
 

DeletedUser

Guest
bo z forum korzysta na ten moment mało Graczy.
Nie korzystają z forum, bo o nim nie wiedzą. Nie wiedzą o nim bo w grze nie jest nigdzie dostępne w sposób, w jaki gracze znają to z innych gier (kiepski UX). Co prowadzi, do tego, że... nie korzystają z forum :D Kółeczko się zamknęło. To są jedne z podstawowych błędów UX. Jeśli user nie widzi czegoś, to dla niego to nie istnieje. Menu kontekstowe niemal nigdzie nie jest używane w grach webowych, więc userzy tam nie szukają. Z kolei zagnieżdżenie go w "Pomoc" sugeruje opcję Support czy Helpdesk, a nie Forum :)
a ktoś by mi wyciągnął z niego silnik i opowiadał o tłokach
Niestety takie coś czasami jest potrzebne, bo tak jak w dowcipie bywa, że facet z nowiutkim samochodem trafia do mechanika i po naprawie na następny dzień znowu. Bo jedzie zmieniając biegi: 1, 2, 3, 4, 5, a teraz R-akieta :D Kto nie kuma dowcipu... W niektórych skrzyniach biegów 1, 3, 5 są u góry, pod 1 jest 2, pod 3 jest 4, a pod 5? Wsteczny, czyli R :) A przeskok z 5 na wsteczny w większości przypadków skończy się fatalnie dla układu przeniesienia napędu :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Spoko, popytam, co i jak, bo to nie problem naszej wersji, a zapewne wszystkich odnośnie działania forum na telefonach :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry