• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Możliwość przywrócenia ostatniego skasowanego budynku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem opcji, która pozwalałaby na przywrócenie ostatniego skasowanego budynku?

  • TAK

    Głosy: 26 92,9%
  • NIE

    Głosy: 2 7,1%

  • W sumie głosujących
    28

DeletedUser2262

Guest
UZUPEŁNIJ ANKIETĘ!

Czy jesteś za wprowadzeniem opcji, która pozwalałaby na przywrócenie ostatniego skasowanego budynku?
 

DeletedUser174

Guest
dałam łapke na tak. Zwłaszcza na apce to by było uzyteczne. Pewnie nie tylko ja coś skasowałam przypadkiem / juz o momentach blisko skasowania nie wspominam
 

Tajniakos

Paladyn
Jak najbardziej TAK! :) Sam niechcąco wywaliłem sobie swojego czasu wylęgrnię i to nie jest problem bo ją można odbudować. Inaczej sprawa wyglądała by gdybym wywalił np fenka, wtedy strata jest niepowetowana i nie do odrobienia:)
 
Inaczej sprawa wyglądała by gdybym wywalił np fenka, wtedy strata jest niepowetowana i nie do odrobienia:)
Kolega wywalil sobie kiedys przez przypadek Hale na wysokim poziomie i to tuz przed eventem.
Zostal z ujemna populacja, czyli oprocz straty Hal nie mogl jeszcze sensownie robic eventu ;)
Jestem na "tak", ale tylko jesli rzeczywiscie chodziloby o jeden ostatni budynek.
 

DeletedUser

Guest
Kolega wywalil sobie kiedys przez przypadek Hale na wysokim poziomie i to tuz przed eventem.
Zostal z ujemna populacja, czyli oprocz straty Hal nie mogl jeszcze sensownie robic eventu ;)
Jestem na "tak", ale tylko jesli rzeczywiscie chodziloby o jeden ostatni budynek.
no nie wiem..jak kończy sie event to ja potrafię skaskować dziesiątki budynków ciągiem. A co z czystkami po PB?
wywalasz 20 manuf t1, hale 30 lv i 20 manuf t1.. no odzyskujesz ostatnia manufe t1...
nie wiem jak ten problem rozwiązać..
a wróć...WIEM

----
nowa opcja - zakładasz kłódkę na budynku - nie możesz go przenieść ani skasować. Musisz odblokować kłódkę.
Na budynkach na których Ci nie zależy nie zakładasz kłódki , wybierasz tylko te które są wartościowe (ale możliwość masz na każdym budynku). Prosta opcja rozwiązująca wszystkie problemy.
 

DeletedUser2262

Guest
Pomysł z kłódką jest świetny!
Jest dobry, ale możliwość przywrócenia ostatniego skasowanego budynku jest lepsza, ponieważ daje jeszcze jedną dodatkową opcję - mianowicie w przypadku robienia przemeblowania w wioskach zwalnia nam tymczasowo określoną liczbę pól z budynku, który na chwilę "przenieśliśmy do schowka".
 

Koval92

Kapłan
Fajny pomysł, mogli by jeszcze tak zrobić, że jak klikasz i stawiasz jeden budynek na miejscu drugiego to ten drugi automatycznie jest brany "do łapy" do przeniesienia, to by masakrycznie ułatwiło aranżację miasta.

Oczywiście ani jednego nie zrobią
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Jest dobry, ale możliwość przywrócenia ostatniego skasowanego budynku jest lepsza, ponieważ daje jeszcze jedną dodatkową opcję - mianowicie w przypadku robienia przemeblowania w wioskach zwalnia nam tymczasowo określoną liczbę pól z budynku, który na chwilę "przenieśliśmy do schowka".

obawiam się ze temat schowka był już wielokrotnie wałkowany i z definicji zostanie odrzucony (a przynajmniej powinien być). Tak samo jak akcje "podmiany" budynków jak to działa w foe. A pomiędzy anulowaniem ostatniej operacji przypadkowego skasowania budynku a zrobieniem sobie miejsca na przemeblowanie to jednak jest różnica chytrusku ;) Ten numer nie przejdzie :D

ale kwestia przypadkowego skasowania budynku jest jak najbardziej warta pochylenia. Ostatnio przenosiłam coś na apce. Właściwie to raczej próbowałam, bo po kilku ruchach próby przeniesienia kawałka drogi zrezygnowałam z obawy o wykasowanie studni, która stała niebezpiecznie blisko pola operacyjnego. Uświadomiłam sobie jak niebezpiecznie jest umiejscowiony klik >sprzedaj<... przeraziła mnie jego obecność na środku ekranu - może gdyby był chociaz w innym mnie newralgicznym miejscu? Wiadomo ze jak coś przestawiamy to ustawiamy obraz na srodku ekranu i dłubiemy. Raczej będę omijać opcję >przesuń< na apce o ile to będzie tylko możliwe...
I tym bardziej widze potrzebę cofnięcia ostatniej operacji. Tylko jak wyżej... nie mylić tego z pojęciem schowka. Nie o to tu chodzi
 

DeletedUser2474

Guest
wystarczy zrobić aby cofnięcie skasowania budynku kosztowało np 250 diamentów :D
Za dużo aby uzywać jako schowek, za mało aby było szkoda odzyskać skasowany wartościowy budynek :)
 

Elelkal

Rozbójnik
Nierealny pomysł, ze względu na różnice w wielkości budynków.
Skoro nierealny, to jakim cudem w FoE to działa ? :p W sumie to nadal się dziwię, że nie ma tego u nas od początku, bardzo pomogłoby to w przemeblowaniach. Sam przez długi czas nie mogłem połączyć 2 wysp z pozostałymi bo musiałem najpierw przenieść portal w miejsce tych dwóch wysp a nie miałem dodatkowo wolnej przestrzeni. A wystarczyłaby możliwość "podmiany" budynków.
Co do pomysłu to oczywiście na tak. Można byłoby dodać nowy przycisk z funkcją "Cofnij ostatnią akcję", który często pojawia się w tego typu grach.
 
to dziala w FoE
Przeciez takie porownania nie maja najmniejszego sensu. Wydawca ten sam, ale to przeciez inna
gra. Gdyby przeniesc tu wszystkie rozwiazania z FoE, to mielibysmy tu... FoE, a nie Elvenar.
Kiedys, juz dano temu ktos z Teamu uzasadnial, dlaczego w Elvenarze nie ma (i nie bedzie)
schowka na budynki, mozliwosci ich obracania itd.. W wielkim skrocie: zeby nie bylo za latwo.
I bardzo dobrze moim zdaniem, ta gra opiera sie na dlugoterminowym planowaniu. Zbyt wiele
ulatwien po prostu by te gre zarznelo. Powtorze to, co pare osob juz w ostatnim czasie pisalo
na ten temat tu na forum: i tak juz jest za latwo. Ja osobiscie czekam na Iglice Wiecznosci, czyli
pozeracza wojska i surowcow :) W koncu trzeba sie bedzie troche wysilic, chcac ja przejsc cala.
Wracajac do tematu - jesli pomysl przywracania ostatniego zburzonego budynku przejdzie, to
pewnie w formie, ktora uniemozliwi wykorzystanie tej funkcji jako ulatwienie w przebudowach.
 

DeletedUser2262

Guest
Skoro nierealny, to jakim cudem w FoE to działa ? [...]
Takim, że ciężko jest postawić budynek 5x5 w miejsce czterech budynków 2x2 - bo trzeba byłoby wziąć cztery budynki "do łapy". A przenoszenie budynków o tych samych rozmiarach (czyt. zamiana miejscami) mija się z "przebudową" wioski.
 

visit0r

Paladyn
Przeciez takie porownania nie maja najmniejszego sensu. Wydawca ten sam, ale to przeciez inna
gra. Gdyby przeniesc tu wszystkie rozwiazania z FoE, to mielibysmy tu... FoE, a nie Elvenar.
Kiedys, juz dano temu ktos z Teamu uzasadnial, dlaczego w Elvenarze nie ma (i nie bedzie)
schowka na budynki, mozliwosci ich obracania itd.. W wielkim skrocie: zeby nie bylo za latwo.
I bardzo dobrze moim zdaniem, ta gra opiera sie na dlugoterminowym planowaniu. Zbyt wiele
ulatwien po prostu by te gre zarznelo. Powtorze to, co pare osob juz w ostatnim czasie pisalo
na ten temat tu na forum: i tak juz jest za latwo. Ja osobiscie czekam na Iglice Wiecznosci, czyli
pozeracza wojska i surowcow :) W koncu trzeba sie bedzie troche wysilic, chcac ja przejsc cala.
Wracajac do tematu - jesli pomysl przywracania ostatniego zburzonego budynku przejdzie, to
pewnie w formie, ktora uniemozliwi wykorzystanie tej funkcji jako ulatwienie w przebudowach.
po 1) to nie bylo porownanie, tam dziala ale to nie oznacza ze bedzie tutaj
po 2) cos obiecales ....
 

DeletedUser

Guest
Jest dobry, ale możliwość przywrócenia ostatniego skasowanego budynku jest lepsza, ponieważ daje jeszcze jedną dodatkową opcję - mianowicie w przypadku robienia przemeblowania w wioskach zwalnia nam tymczasowo określoną liczbę pól z budynku, który na chwilę "przenieśliśmy do schowka".
skopiuje to co napisałem
no nie wiem..jak kończy sie event to ja potrafię skaskować dziesiątki budynków ciągiem. A co z czystkami po PB?
wywalasz 20 manuf t1, hale 30 lv i 20 manuf t1.. no odzyskujesz ostatnia manufe t1...

ale rozumiem ten Twój tok rozumowania (zwolnienie przestrzeni umożliwiającej przebudowę)
 

DeletedUser2262

Guest
[...]wywalasz 20 manuf t1, hale 30 lv i 20 manuf t1.. no odzyskujesz ostatnia manufe t1...[...]
Każde usunięcie budynku należy potwierdzić, nie zaznacza się opcji usuń i nie przeciąga kursorem po mapie. W związku z powyższym, pomyłkowe ostatnie usunięcie - wynikające z (np. jak zostało to wymienione w podanym przez ciebie przykładzie) kasowania dużej ilości budynków - można zawsze w takiej sytuacji cofnąć.

I o ile w przypadku standardowych budynków z pozycji "Budowania" nie jest aż tak bardzo żal, bo można je odtworzyć, o tyle usunięcie wysoko rozwiniętego Cuda, tudzież rzadkiego budynku eventowego (w którego ktoś już np. dodatkowo zainwestował Królewską Renowację) - jest olbrzymią stratą dla każdego gracza.
 
Do góry