• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Moje pytania ;)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3975

Guest
Z przyjemnością skorzystam z Waszej wiedzy, jako starych wiarusów tej gry :)
Liczę, że szybciej doczekam się odpowiedzi tutaj niż na czacie, a pytań mam wiele...

1. Odblokowałam Akademię Magii, jednak magiczne budynki nadal są za diamenty. W takim razie, co daje te odblokowanie?
2. Wylosowałam 2 x Platforma Orków, nie wiem czy to błąd czy norma. Czy w takim razie istnieje możliwość sprzedaży lub wymiany?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Załączniki

  • magia.jpg
    magia.jpg
    668,8 KB · Wyświetlenia: 22

Nusion

Kapłan
1. Odblokowanie Akademii Magii umożliwia postawienie tego budynku w mieście. Znajdziesz ją w menu budowy w zakładce "podstawowe". W akademii magii produkuje się zaklęcia pomagające w grze. Ma też inne funkcje, ale to zobaczysz po wybudowaniu jej. Nie ma to zupełnie nic wspólnego z magicznymi budynkami, te zawsze będą do kupienia tylko za diamenty.
2. Platformy orków czy jakiekolwiek inne nagrody dzienne możesz wylosować w dowolnej ilości, oczywiście na ile pozwoli Ci szczęście i ilość cukierków :) Platformy dają Ci dodatkową kulturę i populację, nie da się ich sprzedać ani wymienić na inne. Możesz je jedynie usunąć z miasta, ale wtedy po prostu je stracisz...
 

DeletedUser2017

Guest
Dodam jedynie że jeśli wylosowałaś już platformy a nie chcesz ich stawiać w mieście z różnych tam powodów możesz je przepalić w akademii i z tego tworzyć inne fanty oczywiście do tego potrzebne są katalizatory.
Więcej na ten temat na pewno znajdziesz na forum w odpowiednich tematach lub w wiki :)
 

DeletedUser3975

Guest
PMprzemek, z wiadomego powodu - braku miejsca :)
Jak to przepalić i jakie katalizatory? :eek: Cóż... poszukam info, choć nie wiem czy znajdę.

Korzystając z okazji, kolejne pytanie:
Stawiając koszary, zaczęłam przygodę z Armią/Tancerz, Łucznik i Trent. Wiadomo, w walkach/konfliktach grupa ta zubożała o jednostki, szczególnie chodzi mi o Trenta. Wiem, że nie mogę go szkolić bo nie mam na to odblokowania, ale jak zwiększyć jego liczbę?
Skoro nim walczyłam, to skądś go pozyskałam o_O

Dziękuję koledzy
 

Załączniki

  • trent.jpg
    trent.jpg
    730,8 KB · Wyświetlenia: 12

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Informacje o Tworzeniu możesz znaleźć na naszej Wiki pod tym linkiem. :)

Co do jednostek - na początku gry dostaje się pewną ilość oddziałów tych 3 typów jednostek, nawet jeszcze przed odblokowaniem koszar, o ile pamiętam. Jednak poza tym "pakietem startowym" jest się zdanym na samego siebie - tj. na szkolenie w koszarach czy innych budynkach produkujących wojsko.
 

DeletedUser

Guest
Witaj. Jeśli chcesz niszczyć(przetapiać) budynki w Akademii Magii, to proponuję rozbudować ją do 5 lvl i dopiero wtedy odczarowywać. Na 5 lvl Akademii dostajesz z przetopionych budynków 100% fragmentów zaklęć. Na niższym lvl odpowiednio mniej. Pozdrawiam.
 

DeletedUser2017

Guest
Witaj. Jeśli chcesz niszczyć(przetapiać) budynki w Akademii Magii, to proponuję rozbudować ją do 5 lvl i dopiero wtedy odczarowywać. Na 5 lvl Akademii dostajesz z przetopionych budynków 100% fragmentów zaklęć. Na niższym lvl odpowiednio mniej.
Dziewczyna dopiero co zaczęła grę właśnie to sprawdziłem będąc na kompie i też trochę się zapędziłem z odpowiedzią pisząc z apki za co przepraszam :) Nie mieszajmy jej w głowie o poziomach akademii a raczej odpowiedzmy na konkretnie zadane pytania.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm jak widzę jesteś na początku gry więc akademia jest ci niepotrzebna do niczego ewentualnie do czarów na produkcje czy zasoby
z tworzenia ja nie korzystam jest to beznadziejne i nie opłacalne nawet szkoda czasu
tu ci może ktoś pisać 500diax ale zanim je zobaczysz znudzi ci się ta gra
co do woja trenty są najsilniejsze u ciebie ale tak jest na początku gry że walka wojem wydaje się dobrą strategią gry ale ja bym ci radził skupić się na manufakturach i reliktach
manu wiadome surka a relikty to bonus do ich produkcji ( bonusowe)
produkcje woje możesz zwiększyć cudami zbrojownią czy rozbudową koszar lecz wojsko będzie coraz słabsze wraz z rozwojem bo tylko cuda do woja zwiększają staty woja więc nie ważne czy masz koszary na 1lv czy na 20lv są tak samo słabi
jedyne nad czym się można zastanowić to nad taktyką gry
 

DeletedUser3975

Guest
Jednak nie miałam zwidów, że walczyłam Trentami ;)
Dziękuję Lisha za linka.

Elelkal, dobrze by było :) Słabymi jednostkami trudno jest pokonać wroga, a przekupić - szkoda surowców bo są na wagę złota.
Szkolę ich non stop, nie wiem czy jest sens i to coś daje :confused:

Właśnie nabyłam Akademię Magii i jestem na stopie "poznawczej" :)

PMprzemek, fakt ogarnąć tę grę nie jest łatwo ale sądzę, że z czasem się polubimy :]

Shadows Dragon, za późno bo AM już sobie sprawiłam i czaruję ;D hehe
Jak nie wojem/siłą to pozostaje przekupstwo, a do tego traci się mnóstwo cennych (dla mnie) surowców jak drewno, stal i marmur. Wiadomo ile godzin trzeba czekać (dobę lub dwa dni) aby wpadło z parędziesiąt sztuk. Trochę za ubogi ten przelicznik - moim zdaniem. Dlatego wolę walczyć :cool:

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam
 

DeletedUser3033

Guest
na początku gry jest najłatwiej i można popełnić najwięcej błędów ;)
wybór strategi gry to jedyne co trzeba rozważyć
ja sobie zadałem proste pytanie co posiadam mając 1000 jakiejś surki a 1000 woja nie mogłem znalezć odpowiedzi
lecz była taka sytuacja musiałem zdobyć jedną prowincje i 1k woja wyciełem a jednej walki nie wygrałem :)
po 3h miałem surki na 2 prowincje więc wybór był oczywisty ;)
każdy może napisać że lepiej jest walczyć wojem a inni wolą surką ale to niema znaczenia bo to ty grasz ;)
ommm w badaniach masz powiększenie oddziału to taki typ badań co są zupełnie niepotrzebne w całym tym drzewku ale to nie istotnie takie utrudnienie gry by wyrzucać PW na niepotrzebne badania ale tego omijaj w szczególności jeśli nie musisz robić to omiń to jedyne badanie co teoretycznie ma ci pomagać ale więcej szkodzi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3975

Guest
Shadows Dragon powoli ogarniam grę i jej "pułapki", wszystko wychodzi w praktyce :rolleyes:

greg8373 przekonałam się na własnej skórze, w starciu straciłam dużo wojska :confused:
Teraz już wiem, że tylko negocjacje i surowce.
 

Greg8373

Zwiadowca
Na razie posiadam 6 manu z 1 grupy, 6 z drugiej i 5 z trzeciej ... chociaż teraz dostawiam jeszcze 4 budynki z 2 grupy bo zwojów akurat u sąsiadów jak na lekarstwo więc wszystko schodzi jak ciepłe bułeczki i wierz mi ... wystarcza na wszystko :D
 

DeletedUser2262

Guest
Mi (jak to kobiecie ;)), nie wystarcza, szczególnie jeśli chodzi o wolne miejsce, w szafie też :D hehe

Pozdrawiam
I generalnie o to chodzi w tej grze - o miejsce, którego ciągle jest brak więc ciągle trzeba tak ustawiać budynki i upgrade'ować aby optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń pod zabudowę.....
 

DeletedUser2017

Guest
Najważniejsza w mieście jest przestrzeń im masz mniej dróg tym lepiej dlatego staraj się upchać tak budynki aby tą przestrzeń jak najlepiej wykorzystać. Pamiętaj jednak o tym że budynki zmieniają kształt w zależności od rozdziału w jakim się znajdujesz. Więcej info na ten temat znajdziesz na wiki w zakładce budynki. Tam masz podane tabele dla każdego budynku oraz koszta, czasy rozbudowy itp. :)
Ta gra niestety polega na planowaniu do przodu :)
 

DeletedUser3975

Guest
Szafę da się odchudzić i co nieco wyrzucić, tu szkoda bo każdy budynek przydatny, piękny, a już najgorzej jak XXL i nijak nie da się wcisnąć. Szkoda, że nie można ich przycinać ;)
W tej grze trzeba myśleć z wyprzedzeniem i perspektywiczne.

Dzięki wielkie za rady.
 

Sorcha

Rycerz
Szafę da się odchudzić i co nieco wyrzucić, tu szkoda bo każdy budynek przydatny, piękny, a już najgorzej jak XXL i nijak nie da się wcisnąć. Szkoda, że nie można ich przycinać ;)
W tej grze trzeba myśleć z wyprzedzeniem i perspektywiczne.

Dzięki wielkie za rady.
Jak się Tobie podobają budynki, faktycznie są piękne, to rób zrzut ekranu, zdjęcie, cokolwiek i usuwaj jak potrzebne miejsce. Innego wyjścia raczej nie ma.
 
Do góry