• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Moje pytania ;)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

Sorcha

Rycerz
le dla mnie jak je wykonam to oznacza tylko tyle że za ten sam turniej zapłacę więcej tylko poco ?
Po to, że jak ci z ostatnich rozdziałów narzekają: "Nie mam co robić z surowcami, tyle ich mam. Mam za dużo tego, tam tego;):rolleyes:!" To niech nie narzekają tylko wykorzystają jakoś ten nadmiar. Rozumiem nie każdy musi badać Powiększenia oddziałów, ale może to jest jakiś sposób
hmm zgodzę się w 100% lecz dodał bym że podboje na mapie robimy nom może jedną prowincje średnio na tydzień a w turnieju walczymy przez tydzień
turniej trwa nie tydzień ale 4dni z kawałkiem dokładnie 99h od wtorku 19:00 do soboty 22:00, a u niektórych podobno zwiady idą 48h (to tak dla porównania). Ile przez tych 168h tygodnia (7*24h) zrobisz prowincji na mapie to zależy od długości zwiadu i jeszcze kilku czynników). Tak więc @Shadows Dragon nie opowiadaj, że turniej robimy prze tydzień raczej nie ma takiej możliwości. To nie wyprawy Gildii jak w FOE.
 

DeletedUser3033

Guest
aj nom tydzień to nie precyzyjne wyliczenia :D
ale jak policzysz sam turniej i dodasz przygotowania do niego to turniej trwa przez tydzień bez przerwy
te godziny to są tylko liczby nie dodałeś/aś że w turnieju walczymy co 16h
hmm czemu nie co 12h 6h czy co 5s taki sprytny cykl dobowy ale kto chce to zobaczy a kto nie chce no cóż
 

Sorcha

Rycerz
aj nom tydzień to nie precyzyjne wyliczenia :D
ale jak policzysz sam turniej i dodasz przygotowania do niego to turniej trwa przez tydzień bez przerwy
te godziny to są tylko liczby nie dodałeś/aś że w turnieju walczymy co 16h
hmm czemu nie co 12h 6h czy co 5s taki sprytny cykl dobowy ale kto chce to zobaczy a kto nie chce no cóż
te 16 godzin to czas na zebranie wojska /surki? co kto woli. Poza tym kto chce może użyć "klepsydr" do skrócenia tego czasu;). Kto bogatemu w bonusy zabroni:p?
 

DeletedUser2017

Guest
@Angel.A chodzi tu o "ślepe" badanie powiększenia oddziału które nie jest połączone z innymi badaniami te możesz opuścić i nie ma to wpływu na postępy w drzewku badań czyli możesz dalej badać pozostałe badania z drzewka :)
powiekszenie oddziału.png
 

DeletedUser

Guest
Ludzie. Odróżnijcie dwa różne systemy walutowe.
1. Turnieje. W tym wypadku badanie powiększenia oddziału jest niekorzystne
2. Mapa i produkcja wojska w cudach -> w tym aspekcie jest korzystne
Dla produkcji wojska w cudach powiększenie nie ma większego znaczenia.
Ilość jednostek produkowanych w cudach (bastion, grzybki, akademia, ropucha, piramida) to zawsze pewien procent wielkości twojego oddziału - przykładowo każdy z tych cudów na 3 poziomie wyprodukuje 30% oddziału w 3 godz. - z kolejnymi badaniami powiększenia dalej będzie to 30% (ilość jednostek będzie oczywiście rosła, ale dalej będzie to 30% oddziału - ja nie widzę tutaj wielkich korzyści)
 

DeletedUser3975

Guest
@Angel.A chodzi tu o "ślepe" badanie powiększenia oddziału które nie jest połączone z innymi badaniami te możesz opuścić i nie ma to wpływu na postępy w drzewku badań czyli możesz dalej badać pozostałe badania z drzewka :)
View attachment 746

Tak, teraz brzmi to po ludzku ;) (byłam "w terenie" i nie mogłam wcześniej odpisać)
Musiałam do tego dojść metodą prób i błędów. Wcześniej było połączenie i sugerowałam się tym co widzę.
Dzięki za wyjaśnienie i cierpliwość.
 

Ethel

Rozbójnik
Dla produkcji wojska w cudach powiększenie nie ma większego znaczenia.
Ilość jednostek produkowanych w cudach (bastion, grzybki, akademia, ropucha, piramida) to zawsze pewien procent wielkości twojego oddziału - przykładowo każdy z tych cudów na 3 poziomie wyprodukuje 30% oddziału w 3 godz. - z kolejnymi badaniami powiększenia dalej będzie to 30% (ilość jednostek będzie oczywiście rosła, ale dalej będzie to 30% oddziału - ja nie widzę tutaj wielkich korzyści)

no cóż... to tak nie do końca prawda np bastion- liczba produkowanych akrobatów ostrzy zależy od procentu WIELKOŚCI oddziału (a wielkość oddziału zależna jest od powiększeń) ergo im większy masz oddział w koszarach tym ten sam procent daje więcej akrobatów... no ale biorąc pod uwagę koszty turnieju po takim radosnym powiększeni i tak się to nie opłaca ;)
 
no cóż... to tak nie do końca prawda np bastion- liczba produkowanych akrobatów ostrzy zależy od procentu WIELKOŚCI oddziału (a wielkość oddziału zależna jest od powiększeń) ergo im większy masz oddział w koszarach tym ten sam procent daje więcej akrobatów...
Zgadza sie @Ethel, ale przeoczylas jedna rzecz ;) Z tej wiekszej ilosci produkowanych
akrobatow mozesz sformowac dokladnie tyle samo % oddzialu, co przed badaniem
na powiekszenie oddzialu, bo sam oddzial tez sie przeciez powieksza . Tu @radiradi ma racje,
badania na powiekszenie oddzialu nie maja wplywu na ilosc produkowanych w cudzie oddzialow.
Na ilosc produkowanych jednostek tak, na ilosc formowanych z nich oddzialow - nie. Na ilosc
oddzialow produkowanych na jednostke czasu wplyw ma wylacznie poziom cudu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
Bastion moim zdaniem jest mało opłacalny co z tego że produkuje nam darmowych akrobatów w rasie elfów jak i tak jest wielki mało ustawy w porównaniu do np. grzybów produkujących łuki bardziej przydatne i częściej wystepujace w turnieju :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser958

Guest
Ja mam pytanie skąd brać schematy są one potrzebne do rozbudowy Magicznych rezydencji? Przejrzałam wszystko ale nigdzie nie znalazłam.
 

DeletedUser3975

Guest
Z tego względu, że uciułałam sporo :diamond: (studnie mnie ostatnio nie zawodzą), a okazji na stratę jest mnóstwo bo kuszą ;)
Pytam Was, w co pierwsze najlepiej zainwestować i co jest najbardziej przydatne?

Dzięki i pozdrawiam.
 
Jesli grasz w bractwie, ktore w miare regularnie robi 10 skrzynek, polecam magiczne warsztaty.
Jesli nie masz dostepu do schematow, polecam ekspansje (w obu przypadkach warto poczekac na
prowmocje -10%). Nie jestem zbyt wielkim zwolennikiem magicznych rezydencji i ich nie polecam.
Ekspansji nie zastapi nic, wydajnych magicznych warsztatow takze nic, ale magiczne rezydki
bardzo latwo zastapic budynkami pop/kul z eventow, niektore w niczym im nie ustepuja jesli chodzi
o wydajnosc, a sa przeciez darmowe. Aha, absolutnie nie warto inwestowac diamentow
w inne budynki premium z drzewka (na przyklad kulturowe), te bardzo szybko sie dewaluuja ;)
 

DeletedUser3033

Guest
hmm a ja tu jestem za i przeciw jednocześnie :)
-magiczne rezydki polecam jak i ekspansje są jakby tu jednakowej wartości
-magiczne warsztaty raczej nie polecam są wydajne ale przykładzik bezdenne wykopaliska dają umnie 81600/24h 6lv
-budynki premium z tym się zgodzę w 100% nie warto
-wróce jeszcze do magicznych rezydek czekać na -10% jak i lepiej je budować na niższych etapach za kilka :diamond: bo ja już na smokach za jedną rezydke mam 1400:diamond:
magiczna rezydka na smokach 3100 ludków 3x5 zwykła 1820 ludków 3x5 jeden budyneczek hybrydowy pop/kult to odrodzenie feniksa ma jakąś wartość
a tak dodam w punkcie 0 wydajności miasteczka mam -10000 ludków mając otchłań na 30lv hale na 19lv to niewiem czy mi warsztat jest niezbędny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
magiczna rezydka na smokach 3100 ludków 3x5 zwykła 1820 ludków 3x5 jeden budyneczek hybrydowy pop/kult to odrodzenie feniksa ma jakąś wartość
Nie ma co porownywac magicznej rezydencji do zwyklej, tylko powinno sie ja
porownywac do innych budynkow, ktore z powodzeniem moga ja zastapic, np.
wlasnie do silnych budynkow eventowych. Nie chcialem sie w poprzednim poscie
bawic w wyliczenia, ale tak w skrocie:

Magiczna rezydka daje w Smokach ok. 206 ludkow na kratke, a Skala Venara II z
nadchodzacego eventu daje 175 ludkow na kratke. Po uwzglednieniu faktu, ze
magiczna rezydka kosztuje kulture, a Skala Venara ja daje, okazuje sie, ze to
wlasnie budynek eventowy jest bardziej wydajny. Wiec po co inwestowac diamenty
w cos, co mozna miec bez kosztow ? Piszac "cos" mam na mysli wydajny budynek
z populacja. Ale tu sie spierac nie bede, to kwestua gustu, a ja przedstawilem tylko
moja calkowicie subiektywna opinie oparta na zwyklych wyliczeniach. Wielu
zaawansowanych graczy inwestuje w magiczne rezydencje, wiec moze i jest w tym
jakis glebszy sens, choc ja sam poki co go na razie nie dostrzegam ;) Albo ujme
to moze inaczej: przy moim stylu gry magiczne rezydki sie nie sprawdzaja, bo schematy
i zaklecia renowacji wole zuzywac na budynki setowe i te dajace surowce.

Najbardziej wartosciowe sa oczywiscie ekspansje, ale moim zdaniem tez tylko do
pewnej granicy. Ich cena jest progresywna, wiec jesli mam do wyboru jedna
ekspansje za np. 3000 diamentow lub 2x magiczny warsztat po 1400, to
wybiore juz 2 magiczne warsztaty, ktore zastapia mi 4 zwykle. Oszczednosc miejsca
jest wtedy wyzsza niz w przypadku ekspansji.
Dodam na koniec, ze wcale nie twierdze, ze @Shadows Dragon nie ma racji, pewnie
ilu graczy, tyle opinii ;)
 

DeletedUser3975

Guest
Hm... Nie pomagacie :p
Myślałam, że jak jeden mąż rzucicie jednogłośnie konkretny zakup, a tu dalej się głów ;)
Cóż, muszę to jeszcze przetrawić.
 
Do góry