• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Moje pytania ;)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3033

Guest
w jednym się zgadzamy są to ekspansje lecz z mojego punktu widzenia ekspansje mają jednakową wartość niezależnie od etapu gry
a magiczne rezydki jak i warsztaty wraz z up etap rośnie ich cena
wszystko opiera się na oszczędności miejsca jak i cenie a w tym przypadku magicznych rezydek jak i warsztatów im wcześniej tym lepiej więcej taniej
 
Nie chodzi o etap gry, tylko o rosnaca z kazdym zakupem cene ekspansji.
Pierwsza kosztuje 450 diamentow, a kazda nastepna coraz wiecej.
Jak dojdzie sie do kilku tysiecy za sztuke, to czlowiek zaczyna sie po
prostu zastanawiac, czy zamiast jednej ekspansji nie lepiej kupic kilku
warsztatow czy rezydek.
 

DeletedUser2017

Guest
@chris07070707 trudno się z tobą nie zgodzić jednak najlepszą inwestycją wg. mnie na początek są ekspansje ponieważ do magicznych warsztatów czy rezydek po prostu trzeba "dojrzeć" w grze aby stwierdzić ich opłacalność i to tak dopiero na poziomie ras.
dopoki Tobie samej ich cena nie wyda sie juz zbyt wysoka,
inwestuj wylacznie w ekspansje :) Nie znam nikogo, kto po fakcie zalowalby
wydanych na ekspansje diamentow ;)
Sam kiedyś kupiłem kilka ekspansji za diaksy i nie sądzę aby to była inwestycja rzucona w błoto :)
Teren zawsze w tej grze stanowił problem nr.1 :D
 

Nusion

Kapłan
Ja też nigdy nie pożałowałam kupna ekspansji :)
Natomiast co się tyczy magicznych budynków, to wybrałabym warsztaty, ALE jest jedna bardzo ważna kwestia. Trzeba je rozbudowywać, żeby miało sens je trzymać, a do tego potrzebne są schematy. Gracze, którzy nie mają do nich dostępu muszą przemyśleć, czy będą chcieli rozbudowywać je co rozdział za diamenty ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
hmm nom tak nie do końca
jestem w smokach i pierwsza ekspansja nadal kosztuje 450:diamond:
a rezydka czy warsztat 1400:diamond: i myślę by wegetować na tym etapie gry bo w niziołkach cena wzrośnie
ale każdy wybiera sam co i kiedy jest dla niego niezbędne
 

Nusion

Kapłan
hmm nom tak nie do końca
jestem w smokach i pierwsza ekspansja nadal kosztuje 450:diamond:
a rezydka czy warsztat 1400:diamond: i myślę by wegetować na tym etapie gry bo w niziołkach cena wzrośnie
ale każdy wybiera sam co i kiedy jest dla niego niezbędne
Cena rezydek i warsztatów już nie wzrośnie, 1400 to max jak na razie. W konstruktach też tyle kosztuje.
Natomiast cena ekspansji nie jest zależna od rozdziału, po prostu każda kolejna jest droższa niezależnie od tego, w którym rozdziale je kupujesz.
 

DeletedUser3033

Guest
dziękuje za sprostowanie, ale ja specjalnie tak napisałem nie inaczej by podkreślić, że na wcześniejszych etapach gry cena rezydek jak i warsztatów była korzystniejsza ;)
 

DeletedUser3033

Guest
oki rozumiem, ale nie napisałem nic co nie mija się z faktem, że im wcześniej wybudujesz np rezydki czy warsztaty, tym korzystniej ktoś na tym wyjdzie
a jak już bym chciał kogoś wprowadzić w błąd, to napisał bym kup ekspansje za 450:diamond: kolejna będzie tańsza :D
nie kupuj rezydek za 500:diamond: poczekaj do konstruktów to się będzie lepiej kalkulować :D:rolleyes::confused:
a tak lepiej kupić 2x rezydke czy warsztat za 1000:diamond: czy 1x za 1400:diamond: o_O:rolleyes:
 

mayder

Tancerz ostrzy
a tak lepiej kupić 2x rezydke czy warsztat za 1000:diamond: czy 1x za 1400:diamond: o_O:rolleyes:

No nie wiem czy lepiej. Rezydki i warsztaty musisz co rozdział rozbudować a na to potrzeba schematów lub diamentów, a jeśli nie jesteś w bractwie które robi regularnie 10 skrzynek to pozostają ci diamenty. Do tego dochodzi fakt że rozdziały do ras gościnnych robi się w miarę szybko więc dość często trzeba je podnosi, a zostawianie ich na jednym poziomie całkowicie niweluje sens ich posiadania.

A co do ekspansji to na początku gry też bym się z nimi wstrzymał. Pierwsze rozdziały mają sporo ekspansji z badań, a dopiero przy rasach gościnnych zaczynają się problemy z miejscem w mieście.

Moja rada to wstrzymać się z ekspansjami i magicznymi budynkami do ras gościnnych bo wcześniej spokojnie wystarczają budynki podstawowe i ekspansje z badań/prowincji.
 

DeletedUser3761

Guest
Dzień dobry :) Mam pytanko odnośnie Mgły Wizji . Co to i jak zdobyć ?
 

DeletedUser

Guest
No nie wiem czy lepiej. Rezydki i warsztaty musisz co rozdział rozbudować a na to potrzeba schematów lub diamentów, a jeśli nie jesteś w bractwie które robi regularnie 10 skrzynek to pozostają ci diamenty. Do tego dochodzi fakt że rozdziały do ras gościnnych robi się w miarę szybko więc dość często trzeba je podnosi, a zostawianie ich na jednym poziomie całkowicie niweluje sens ich posiadania.

A co do ekspansji to na początku gry też bym się z nimi wstrzymał. Pierwsze rozdziały mają sporo ekspansji z badań, a dopiero przy rasach gościnnych zaczynają się problemy z miejscem w mieście.

Moja rada to wstrzymać się z ekspansjami i magicznymi budynkami do ras gościnnych bo wcześniej spokojnie wystarczają budynki podstawowe i ekspansje z badań/prowincji.

Schematy to nie jest problem, po prostu trzeba szukać bractwa jest dużo które chętnie przytulą aktywnego gracza (sam szukam 3-4 osoby do dopięcia bractwa i przeskoczenia z 9 skrzyń na 10) tutaj raczej kwestia doświadczenia w grze jak i samych zmian, jako przykład:

- sam bym chętnie wykupił 2-3 warsztaty i resztę rezydencji jak najwcześniej (najtaniej) aktualnei teraz miałbym ich 2-3 razy więcej, schematy to nie problem bractw nie brakuje, raczej ludzi w nich :)
- aktualnie mam 4 magiczne warsztaty to za dużo, po ostatnich ewentach - w każdym zestawie był/jest budynek który daje młotki. Teraz mógłbym wyrzuć 1-2 ale szkoda diamentów, niestety tego sie nie przewidzi, ponieważ w momecie zakupu to była dobra i długofalowa inwestycja

- akademia/robotnicy mocno zależą od stylu gry np. akademię rozbudowałem tylko dla bonusu do rozkładu fragmentów :p a przy cenach 1400 diaksów za budynek to rozbudowa nie wyglądała tak drogo, natomiast nie potrzebuję więcej robotników niż 2, przy dobrym planowaniu przynajmniej mają co robić a nie wałkonić się pod chmurką

- ekspansje niezależnie od momentu zakupu zawsze będą pozytywnym dodatkiem i na pewno (nawet jak iG znowu coś pozmienia) nie będę rozczarowywać
 
Do góry