• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone "Motywacja" cudów z kulturą

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1530
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby Sanktuarium( Klasztor), Ruiny Strażnicy, Trony Wysokich Ludzi można było zmotywować

  • Tak

    Głosy: 11 78,6%
  • Nie

    Głosy: 3 21,4%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser1530

Guest
Nie spotkałem tego tematu nigdzie wcześniej
Mam propozycję aby cuda które dają nam kulturę można było motywować. chodzi mi o to że inne budynki dające kulturę
o powierzchni większej niż 4 pola są do zmotywowania ( nawet kanały w osadzie Żywiołaków.) Jak byście nie wiedzieli to chodzi mi o 3 cuda:
1. Klasztor sztuk walki lub sanktuarium
2. Ruiny Strażnicy
3. Trony Wysokich Ludzi
 

DeletedUser110

Guest
Właściwie to pomysł jest słuszny: skoro cuda wymienione przez Autora dają kulturę, to powinny być 'klikalne'. Problem programistyczny wydaje mi się taki, że dotychczas, klikając u kogoś Cud, pojawia się możliwość dorzucenia PW. I tyle. Mogę sobie wyobrazić, że będąc u kogoś w odwiedzinach, nad cudem 'kulturogennym' oprócz koła zębatego pojawi się 'łapka'. I klikam albo w koło zębate (dorzucanie PW), albo w łapkę (motywacja). Tylko co, jak kliknę w Cud po prostu, a nie w ikonki nad cudem?
Rozwiązaniem byłaby adaptacja rozwiązania z fonowej wersji: wybór "łapka albo koło". W tedy, wybierając łapkę, klikamy jako motywację.
W wersji fonowej oczywiście, dopóki obsługa cudów nie zostanie wprowadzona, cud kulturowy byłby pokazywany jako jedna z trzech możliwości - o ile oczywiście byłby lepszy, niż inne posiadane budynki kulturowe.
 

DeletedUser1921

Guest
Nie ma co proponować,bo dużo cudów jest już zepsutych przez IG i ich aktualizacje robione na kolanie.
 

DeletedUser629

Guest
Fajna propozycja tym bardziej że obniżone zostały wartości kultury niektórych budynków :)
 

DeletedUser1220

Guest
Pomysł bardzo fajny, ale IG się na to nie zgodzi. Gracze mieliby za dobrze, a sami wiecie jaką politykę ma IG wobec graczy :>
 

jakub357

Łucznik
Ja też jestem za.
To dobry pomysł, zwłaszcza dla graczy w dalszych rozdziałach, gdzie osiągnięcie chociażby 150% kultury jest często bardzo trudne, o ile nie niemożliwe. Oczywiście nie wliczając zaklęć Podarunków - mówimy o bazowej kulturze + tej dodanej z motywacji.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
U mnie klasztor / sanktuarium na którymś tam lvl daje ponad 13200 kultury... czy 1 kliknięciem innego gracza można by dać komuś TAKIEGO "kopa" kulturowego...? uważam że to zły pomysł i znowu zakłóci balans kulturowy gry... wszyscy wzdłuż i w szerz... będą mieć przez większość czasu maxa w produkcji monet i młotków... a to też nie o to chodzi w grze by było zbyt łatwo... gdzie przyjemność z "kombinowania" :) Pozdrawiam.
 

DeletedUser80

Guest
A u mnie Wielka Aukcja daje 16.200 kultury, Stadne zgromadzenie 14.000 i jakoś balans kulturowy nie jest zakłócony.
Przez grzeczność nie powiem, że nie jestem wyjątkiem.
Podejrzewam, że więcej osób ma Wielką Aukcję niż klasztor/sanktuarium na tak wysokim poziomie.
Ja na przykład go nie postawiłem. I mimo braku tego budynku jestem za tym, żeby go można było premiować.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
A u mnie Wielka Aukcja daje 16.200 kultury, Stadne zgromadzenie 14.000 i jakoś balans kulturowy nie jest zakłócony.
Przez grzeczność nie powiem, że nie jestem wyjątkiem.
Podejrzewam, że więcej osób ma Wielką Aukcję niż klasztor/sanktuarium na tak wysokim poziomie.
Ja na przykład go nie postawiłem. I mimo braku tego budynku jestem za tym, żeby go można było premiować.

Łał... takich parametrów w budynkach się nie spodziewałem... to oznacza tylko jedno... czeka nas kolejne "docinanie" kulturki :D:D:D
 

DeletedUser174

Guest
pomysł jest zacny i logiczny. Tylko chyba nierealny w realizacji. Posiadam klasztor, który zapewnia mi 29k (chyba, a jest na 16 poziomie dopiero), więc osób żywotnie zainteresowanych klikalnością cudów kulturowych pewnie by się kilka znalazło... tylko w swoim egoizmie (wg definicji kolegi @kukaszek20) obawiam się że nic z tego nie będzie :( dostalibyśmy za dużego kopa przy motywce :(
 

DeletedUser1530

Guest
No to jeszcze się wypowiem w tym temacie
otóż nie wiem czy śledzicie jakie statystyki mają wymienione przeze mnie cuda ale stwierdziłem że cała kultura jaką można uzyskać
z tych cudów jest co tu dużo ukrywać porażająco duża:
34 % wymaganej kultury z klasztoru( sanktuarium)
34% wymaganej kultury z ruin strażnicy a tu również dochodzi mnożnik motywacyjny w wysokości 68%
czyli mamy 68% wymaganej kultury ale
sprawa tronów wysokich ludzi to inna bajka
otóż maksymalna kultura w tronach wynosi 128 x każdy lvl antycznego cudu jaki jest zbudowany w mieście a tych może być od 25 do obecnie 550 i to oczywiście przemawia na niekorzyść wprowadzania mojej propozycji:(
Ale powiem to co IG zapewne nie dostrzega. Nie jest mi potrzebne aż 550 poziomów dla tronów wysokich ludzi zadowolę się z zupełności 300 poziomami cudów z bonusami militarnymi plus jeszcze te z kulturą i produkcją zasobów , do tego będę bardziej skłonny kupić diamenty na 2 no 3 budynki kulturowe które uzupełnią mi ewentualne braki kultury w mieście A o to chyba jak najbardziej słuszny argument żeby był wilk syty i owca cała
 

Elelkal

Rozbójnik
Pomysł nie ma szans na realizację. Cuda z założenia dają wraz z każdym poziomem coraz większe korzyści. Motywacja cudów oznacza, że otrzymujemy większe korzyści bez ich rozbudowy co jest sprzeczne z powyższą zasadą. Dodatkowo ilość kultury z cudów jest na tyle duża, że w przypadku realizacji tego pomysłu cuda musiałyby zostać osłabione.
 

DeletedUser626

Guest
Ze wspomnianych wyżej powodów - odrzucone. Cuda celowo nie są budynkami, które można motywować, gdyby to się zmieniło to zgodnie z tym co napisał @Elelkal , musiałyby zostać osłabione.
 
Status
Zamknięty.
Do góry