• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Multikonta do Antycznych cudów

miodziox

Wędrowiec
Witam
Mam pytanie dot. Multikont czy są one legalne w tej grze ?
Czy mogę sobie stworzyć 30kont i co 10godzin pakować wszystkie punkty wiedzy w swoje Antyczne cuda ?
Pytam ponieważ dziś przeglądając wiele topowych graczy widzę antyczne cuda 30/35poziom i kilka znalazłem ukończonych i nie rozbudowanych a tam wpłaty po 20/30 punktów wiedzy przez nowych 50 kont.

Jak to się ma do legalności ewentualnie są jakieś triki żeby to się stało "legalne" ?
 
Jak to się ma do legalności ewentualnie są jakieś triki żeby to się stało "legalne" ?
Nie jest to legalne i nie ma zadnych trikow, by stalo sie legalne. Jesli przeszkadza Ci to u innych graczy, to zglaszaj takie przypadki obsludze gry. Zazwyczaj przymykaja wprawdzie oboje oczu na zjawisko pushingu, ale w tak ekstremalnych przypadkach, jakie opisales (kilkanascie-kilkadziesiat wplat od nowych kont) powinni chyba zareagowac. Choc nie wiadomo, kiedys Nusion zamiescila tu linki do kilku wypowiedzi tworcow, z ktorych wynikalo, ze pushing jest wprawdzie zakazany, ale nie jest scigany z cala surowoscia. Uzasadnienie bylo takie, jesli dobrze pamietam, ze Elvenar nie jest gra typu "gracz kontra gracz" (czyli nie ma bezposredniej rywalizacji pomiedzy graczami) i dlatego nadmierny rozwoj cudow nie daje graczom jakiejs wielkiej przewagi nad innymi. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze to sie w sumie zgadza, choc za legalizacja pushingu oczywiscie nie jestem. To po prostu wnioski wynikajace z obserwacji wynikow roznych graczy przez ostatnie 2 lata.

Troche zabawny jest dla mnie fakt, ze najwieksi "koksiarze" juz sa w sumie posrednio karani i to bez interwencji obslugi gry ;)
Suma poziomow cudow stanowi wazny skladnik algorytmow decydujacych o kosztach w Iglicy, a niedlugo takze w turniejach. Czyli im wiecej ktos sobie sztucznie nabil tych poziomow cudow, tym wyzsze ma koszty ;) Niektorzy juz pluja sobie w brode z powodu kosztow w Iglicy, a kiedy wejdzie nowy system turniejow, to przypuszczam, ze u niektorych zacznie sie wrecz akcja usuwania nadmiernie rozwinietych mniej potrzebnych cudow.
 

mayder

Tancerz ostrzy
tworcow, z ktorych wynikalo, ze pushing jest wprawdzie zakazany, ale nie jest scigany z cala surowoscia

Chyba w ogóle nie jest ścigany. Na S3 mam za sąsiada multikonto, i tylko dlatego że nick jest baaaardzo podobny do kogoś z kim gram wszedłem sprawdzić bractwo a tam normalnie same multikonta, nazwa wszystkich taka sama tylko numerki na końcu inne xD
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Chyba w ogóle nie jest ścigany. Na S3 mam za sąsiada multikonto, i tylko dlatego że nick jest baaaardzo podobny do kogoś z kim gram wszedłem sprawdzić bractwo a tam normalnie same multikonta, nazwa wszystkich taka sama tylko numerki na końcu inne xD
Jeśli coś takiego znalazłeś to proszę zgłoś nam to.
 

miodziox

Wędrowiec
Na S3 Gracz TOP2 o nicku ArturG78 Cud: Arena Turnieju lvl 33
Wpłaty od 50 fake kont po 20/30pkt coś z tym robicie ? pokażcie ;)
Dziękuję za odpowiedź chris
 

xEasyRiderx

Rycerz
Multikonta to sprawa indywidualne każdego z graczy osobiście nie chciało by mi się w to bawić ponieważ oprócz gry istnieje jeszcze życie prywatne w realu :)
@miodziox jednak jeśli masz ochotę na takową zabawę możesz sobie stworzyć takie multikonta a nawet całe bractwo lub dwa takie. Gwarantuję ci jednak że to wymaga poświęcenie więcej czasu na grę a im dalej rozwijasz swoje główne miasto to tego czasu zaczyna brakować :)
Istnieje wiele innych sposobów na zdobycie pw niż multi
 

DeletedUser3159

Guest
Rychło wczas opamiętanie, że multi konta istnieją ;-)) Istnieją i będą istnieć.... Jak ktoś ma czas siedzieć na gierce całymi dniami...niech se gra, może przy okazji kupi diaxy i IG zarobi, na pensje dla adminów. Jakby to "ścigali" już ze 2 lata temu większość czołówki powinna wylecieć...

@miodziox zanim zaczniesz "podpierniczać" innych sam spróbuj czy dasz rade i czy się faktycznie opłaci...ale pamiętaj, że to jest nielegalne!!!...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djmags14

Rozbójnik
No dobra, a jak takie multibractwo postanowi wesprzeć konkretnego gracza? Wszyscy przekazują PW w cud konkretnego gracza, który nie ma nic wspólnego z tym multibractwem. Każdy może grać tak jak zechce, a skoro multi jest legalne to efekty tej pracy (dosłownie trudu) legalnie mogą trafić do docelowego gracza? Pytam się, bo taki gracz nie ma wpływu na to od kogo dostaje PW i nadzwyczajniej może paść ofiarą wrogiego multi.

Swoją drogą taka sytuacja pokazuje jak mocno zostały wygięte kręgosłupy moralne IG. Legalne multi ... :confused: I ta argumentacja, że one nic konkretnego nie dają, bo są za trudne do ogarnięcia ... o_O Komentarz zbyteczny. Żenujące :confused:
 

xEasyRiderx

Rycerz
No dobra, a jak takie multibractwo postanowi wesprzeć konkretnego gracza? Wszyscy przekazują PW w cud konkretnego gracza, który nie ma nic wspólnego z tym multibractwem. Każdy może grać tak jak zechce, a skoro multi jest legalne to efekty tej pracy (dosłownie trudu) legalnie mogą trafić do docelowego gracza? Pytam się, bo taki gracz nie ma wpływu na to od kogo dostaje PW i nadzwyczajniej może paść ofiarą wrogiego multi.

Swoją drogą taka sytuacja pokazuje jak mocno zostały wygięte kręgosłupy moralne IG. Legalne multi ... :confused: I ta argumentacja, że one nic konkretnego nie dają, bo są za trudne do ogarnięcia ... o_O Komentarz zbyteczny. Żenujące :confused:
Jeśli ktoś zakłada multi to na pewno nie z zmyślą o wolontariacie dla innych graczy lecz z zyskiem dla siebie :)
Celem multi jest przekazywanie pw na własne konto główne czyli pushing a to jest już zabronione regulaminem gry o czym pisał wyżej @BlossomValvi
 

djmags14

Rozbójnik
Jeśli ktoś zakłada multi to na pewno nie z zmyślą o wolontariacie dla innych graczy lecz z zyskiem dla siebie :)
A ja już tej pewności nie mam. W dzisiejszych czasach korzystanie z kilku źródeł połączenia z netem to normalka. Jaki problem, aby to jedno wybrane działało tylko w multi i nie miało nic wspólnego z "czystym" graczem. Powiedzmy, że taka uczynna sąsiadka :cool:
 

djmags14

Rozbójnik
Skoro sam nie wiesz nic na temat multi poszperaj sobie w archiwum na forum temat ten był już poruszany natomiast robienie z tego drugiego dna nie ma sensu.
Od strony praktycznej z multi nie mam nic wspólnego. Fuj :mad:

Ale napisałem, że nie mam pewności, co do zasadności Twojej argumentacji (bo zacytowałem Twój post), a nie tego, że o multi nic nie wiem. Taka subtelna różnica zdań :cool: Chciałem delikatnie napisać, że mam zupełnie inne zdanie i z Twoją argumentacją się nie zgadzam :p
 

xEasyRiderx

Rycerz
@djmags14 ja nic nie argumentuję tylko stwierdzam fakty o których sam piszesz a prościej odpowiadam na twoje pytania. Osobiście też nie jestem za multi o czym już pisałem w tym temacie :)
 

BlossomValvi

Łucznik
A ja już tej pewności nie mam. W dzisiejszych czasach korzystanie z kilku źródeł połączenia z netem to normalka. Jaki problem, aby to jedno wybrane działało tylko w multi i nie miało nic wspólnego z "czystym" graczem. Powiedzmy, że taka uczynna sąsiadka :cool:
Są odpowiednie narzędzia do rozpoznania takich połączeń, zreszta wystarczy dosyć prosty algorytm do przeczesywanie logow pod katem podejrzanych transferów i pokazanie tego operatorowi.

Z tego co wiem to pewne transakcje u kupca idą z automatu pod lupę iG

To nie tak ze się „nie” da, bardziej to co pisze @chris070707 zysk dla multikontowca jest iluzoryczny bo co wykoksuje sobie antyki? Ok i co to ma do mojego miasta? Mnie tam to nie boli, bardziej mi kogoś żal ze nie ma co robić w życiu tylko 25 razy się logować do tej samej gry...
Niby ma łatwiej w rankingu (Serio ktoś gra o ranking?) ale takie sztuczne pompowanie odbija się czkawka w iglicy a wkrotce i turnieju

Edit
I co to za „smak” zwycięstwa jeśli był robiony na cheatach ;) to tak jak grać CS na god mode
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
ale takie sztuczne pompowanie odbija się czkawka w iglicy a wkrotce i turnieju
No właśnie, że nie zawsze. Powidzmy, że ktoś dzięki multi uzyskał w "legalny" sposób 35 poziomów d222, Iglicy lub jakiegoś innego cudu militarnego. Od strony parametrów w Iglicy i turnieju (na nowych zasadach) ciąży? Oczywiście, że tak chociaż jeszcze ostatecznej wartości dociążenie nie znamy (np. może się okazać, że gracz jest w XVI rozdziale, więc ciążą tylko poziomy cudu 17-35). Ale korzyść w postaci np. +46% wojska zawsze działa :cool: , więc finalny efekt jest oczywisty.
 

BlossomValvi

Łucznik
No właśnie, że nie zawsze. Powidzmy, że ktoś dzięki multi uzyskał w "legalny" sposób 35 poziomów d222, Iglicy lub jakiegoś innego cudu militarnego. Od strony parametrów w Iglicy i turnieju (na nowych zasadach) ciąży? Oczywiście, że tak chociaż jeszcze ostatecznej wartości dociążenie nie znamy (np. może się okazać, że gracz jest w XVI rozdziale, więc ciążą tylko poziomy cudu 17-35). Ale korzyść w postaci np. +46% wojska zawsze działa :cool: , więc finalny efekt jest oczywisty.
A skąd ta wiedza ze ciąży tylko poziom 17-35? Wedle formuły ciąży suma wszystkich poziomów antyków to co piszesz to tylko propozycja graczy do formuły turniejowej i jak na razie zignorowana przez iG

Dlatego prosiłbym trzymać się tego co jest lub już jest „klepniete” przez iG reszta to palcem na wodzie pisana

Ponadto piszemy raczej o ekstremalnych przypadkach bo jak ktoś dociskał tylko militarne dla iglicy... to bez sensu ;) większe korzyści ma z nich w turnieju a zreszta to po co mu robienie iglicy? Po co mu iglica z mini klonami jak będzie musiał wszystkimi robić poziomy by ugrać skrzynki? Tak jak pisze to smutna gra solo ;p

Ok załóżmy ze robi ta iglice po co? Dla diamentów? Po co jak ekspansje tez podrazaja iglice i po co mu kolejne miejsce jak postawił tylko militarne ...

Generalnie to się kupy nie trzyma bo albo ktoś stawia wszystkie antyki bo ma taki cel gry i tu nawet multikonto rozumiem bo podnieść je wszystkie z limitowanym miejscem to jest duży problem (Nie ma opcji przechowywania antyku jak jego użyteczność spadnie)

Albo chce zrobić miasto turniejowo/ iglicowe tylko po co ? Iglice mu duzi lepiej załatwia te małe miasta klony a turnieju nie potrzebuje bo ma pw z klonów

W normalnym bractwie nie usiedzi bo go wykopią wiec tak czy inaczej Elvenar nie dla niego ;) jak pisałem uznaje tylko jeden przypadek ze ktoś chce mieć cała galerie antyków i tyle

Edit
I podkreślam ponownie nawet jak ma takie pomysły to w sumie... czemu nie nijak to się ma do mojego miasta i mojej przyjemności z gry (a co zablokuje mi to dostęp do iglicy czy turnieju?)
Dlatego iG zamyka oczy bo szkodliwość takiego czynu jest znikoma poza bólem części ciała u niektórych ;)

Ba wedle opisanego tutaj scenariusza ktoś może dostać fajny prezent w postaci mnóstwa pw ;) od multikontowca w niecnym zamiarze :)
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Ok załóżmy ze robi ta iglice po co? Dla diamentów? Po co jak ekspansje tez podrazaja iglice i po co mu kolejne miejsce jak postawił tylko militarne ...
A skąd ta wiedza ze ciąży tylko poziom 17-35? Wedle formuły ciąży suma wszystkich poziomów antyków to co piszesz to tylko propozycja graczy do formuły turniejowej i jak na razie zignorowana przez iG
A prawda jest taka, że nadal nie znamy ostatecznych decyzji IG. Formuła tylko dodatkowych poziomów cudów raczej przepadnie, ale też ekspansje premium raczej przestaną ciążyć w Iglicy. Chodzież mimo upływu czasu (kolejnych tygodni) nadal jest to tylko gdybanie.

Chciałem napisać, że czasami opłacalne jest zdobycie cudu dzięki zaangażowaniu multikont, chociaż sam sposób jego uzyskania jest dosłownie chory. Nawet gdy uzyskana korzyść czasami ciąży (jej wpływ jest ujemny przy określaniu parametrów iglicy/turnieju, np. zwiększa koszty negocjacji), ale finalnie dzięki uzyskanym bonusom z działania samego cudu korzyści przewyższają koszta.
 
No właśnie, że nie zawsze. Powidzmy, że ktoś dzięki multi uzyskał w "legalny" sposób 35 poziomów d222, Iglicy lub jakiegoś innego cudu militarnego. Od strony parametrów w Iglicy i turnieju (na nowych zasadach) ciąży? Oczywiście, że tak chociaż jeszcze ostatecznej wartości dociążenie nie znamy (np. może się okazać, że gracz jest w XVI rozdziale, więc ciążą tylko poziomy cudu 17-35). Ale korzyść w postaci np. +46% wojska zawsze działa :cool: , więc finalny efekt jest oczywisty.
Cuda najbardziej przydatne w turnieju i w Iglicy da sie w stosunkowo krotkim czasie podniesc na dosc wysokie poziomy wylacznie o wlasnych silach bez zadnych lewych numerow. Do tego multikonta naprawde nie sa potrzebne, tyle ze gracz musi sie oczywiscie zdecydowac na scisla specjalizacje. Musi tez byc aktywny w turniejach, ale to sie rozumie samo przez sie, jesli chce sie zdobywac sporo PW.

Typowi multikonciarze podnosza wiele cudow na raz, z czego przynajmniej polowa (jesli nie wiekszosc) tak naprawde niewiele im daje w normalnym rytmie gry. Te cuda niewiele pomagaja, pozwalaja tylko poprawic troche komfort gry (np. dzieki dodatkowym mlotkom czy czemus tam jeszcze), ale nie zwiekszaja wydajnosci turniejowej i iglicowej jako takiej. I to jest wlasnie dzialanie kontraproduktywne, bo wprawdzie multikonciarze sa wyzej w rankingu, za to szkody wyrzadzane przez te dodatkowe, praktycznie zbedne poziomy cudow sa wieksze, niz korzysci z nich plynace. Mam na mysli Iglice, a niedlugo tak samo bedzie w turniejach.

czasami opłacalne jest zdobycie cudu dzięki zaangażowaniu multikont, chociaż sam sposób jego uzyskania jest dosłownie chory. Nawet gdy uzyskana korzyść czasami ciąży (jej wpływ jest ujemny przy określaniu parametrów iglicy/turnieju, np. zwiększa koszty negocjacji), ale finalnie dzięki uzyskanym bonusom z działania samego cudu korzyści przewyższają koszta.
I z tym sie wlasnie nie zgadzam. Mialbys racje, gdyby multikonta wykorzystywane byly wylacznie do podnoszenia tylko 3-4 cudow w ramach scislej specjalizacji, ale u wiekszosci koksiarzy wykorzystywane sa raczej tak, jak opisalem to wyzej. A wtedy wzrost kosztow znacznie przewyzsza ewentualne korzysci.

EDIT:
Byc moze wlasnie dlatego multikonta u niektorych turniejowych konkurentow nigdy mi w sumie za bardzo nie przeszkadzaly i to nawet jeszcze przed wejsciem Iglicy. Po prostu widzialem, ze te kilkanascie napompowanych do oporu cudakow tak naprawde niewiele im pod kreska daje i nie powoduje, by mieli jakas warta wspomnienia przewage nad innymi. Co najwyzej troche wygodniej im sie gralo, co musieli pewnie okupic nakladem pracy i czasu na obskoczenie tych wszystkich multi. Ale spokojnie mozna bylo dotrzymac kroku nawet najwiekszym koksiarzom, jesli wlasne cuda rozwijalo sie wylacznie o wlasnych silach, byle z jakims pomyslem, a nie rozmieniajac sie na drobne na zasadzie "wszystkiego po trochu". Po wejsciu Iglicy sytuacja wrecz sie odwrocila, bo teraz to wlasnie ci multikontowi potentaci maja najgorzej :) Ot, ironia losu. Po wejsciu zmian w turniejach bedzie im jeszcze gorzej. Gracz, ktory o wlasnych silach rozwijal na wysokie poziomy tylko kilka swoich cudow, bedzie teraz paradoksalnie w lepszej sytuacji, niz posiadacz 15-20 cudow na maksymalnym poziomie.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
I z tym sie wlasnie nie zgadzam. Mialbys racje, gdyby multikonta wykorzystywane byly wylacznie do podnoszenia tylko 3-4 cudow w ramach scislej specjalizacji, ale u wiekszosci koksiarzy wykorzystywane sa raczej tak, jak opisalem to wyzej.
Szczerze mówiąc nie analizowałem w co docelowo multikonta ładują zdobyte korzyści. Aż się nie chce wierzyć, że budują wszytko jak leci, a nie skupiają się na tym co faktycznie jest potrzebne. Ale to świadczy o tym, że nie mają pojęcia o grze i sami robią sobie krzywdę. Jednak brzmi to nazbyt różowo. Czy taki gracz (topowe multi) nie potrafi podejmować świadomych i racjonalnych decyzji?
 
Do góry