• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Multikonta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1256
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1256

Guest
Ostatnio miałem niestety okazję zetknięcia się z graczem który używa multikont do rozbudowy cudów. Pech chciał że jedno multikonto posiadał w moim bractwie. Konto to zatrzymało się w rozwoju w okolicach 5500 i przez 2 miechy nawet się nie ruszyło. Dziwne bo gracz w opisie cały czas domagał się motywki na ratusz i robił co turniej w okolicach 1000 pkt. Pewnie dalej by tak pogrywał w moim bractwie, gdyby przez przypadek nie był zbyt łapczywy. Otóż kończyłem cud i było do wzięcia sporo PW i runów, więc dałem na czacie bractwa info o tym. Jakie było moje zdziwienie że w ciągu 5 min cud był uzupełniony o te 20 pkt. , ale tylko jedno było konto z bractwa, 4 jakieś obce. Posprawdzałem te konta i okazało się że gracz z bractwa z top 20 gry ma u nas lewe konto i zdobywanymi PW pompuje sobie cudaki. Dodatkowo założył sobie bractwo z 5 lewych kont i ma jeszcze jedno w małym bractwie. Ciekawe co na to mówi regulamin i jakby się do tego odniósł support, bo to łatwo udowodnić. Tak właściwie to nawet o support mi nie chodzi tylko o społeczeństwo skupione wokół gry. Większość pewnie potępi takie działania, ale skrycie sami używają multikont. Ciekawi mnie co robić z takimi graczami co jawnie używają multikont do podbijania swojego konta głównego. Jakieś pomysły tych co potępiają ten proceder.
 

DeletedUser2553

Guest
Doskonale wiem o czym piszesz. Też spotkałem się z takim przypadkiem na Felyndralu. Koleś wygrał cały turniej ze sporą przewagą nad drugim graczem. Zainteresowało mnie to i wpadłem zobaczyć do niego co tam ma ciekawego. Ma swoje bractwo z kilkoma (kilkunastoma?) fejkowymi kontami i ładuje sobie codziennie punkty w cuda, po kolei, jeden skończy to robi następny. Zgłosiłem sprawę do supportu, ale jak było, tak jest nadal :/ Strasznie demotywujące jak taki pajac w nieuczciwy sposób wygrywa turnieje...
 

DeletedUser1447

Guest
W mojej opini za takie procesy najpierw ban na minimum miesiąc, a za 2 razem skasowanie konta.

Nie ma w sumie problemu sprawdzić jak często są logowania z danego konta z konkretnego adresu IP, a myślę że i "ostatnie akcje" też są gdzieś odnotowane na serwerze, więc jeśli występuje jedynie przekazywanie książek, no to ciach.... ;)
 

DeletedUser2264

Guest
Tyle, że Inno nie ma w tym żadnego celu, w regulaminie jest tak mglisto na ten temat, że niby nie wolno, ale nie jest to zabronione.. PR-owo mają tysiące graczy, a może i z tych kont coś kupią za diaksy..
 

DeletedUser

Guest
§7 Pushing
  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
  • Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
  • Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub Graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione.
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasady-gry-obowiązujące-od-01-09-2015.1/

ciekawe co znaczy to "pomiędzy różnymi światami" to jest taka możliwość, przecież to różne serwery, chyba że wkradła sie pomyłka i miało być miastami

Swoją drogą marny regulamin aż kusi by stosować metody doładowania kont, może @Dragomira się wypowie? Bo ja też wolę założyć x kont niż marnować stosy zasobów w turnieju dla np 100 PW (co jest ekwiwalentem jednego dodatkowego konta i 4 dni po 24 PW na dobę...)
 

DeletedUser1256

Guest
Może nasz łącznik z INNO się wypowie na ten temat. Tutaj nie trzeba daleko szukać. Bractwo z top 3 wręcz chyba nie przyjmuje graczy którzy nie mają kilku lewych kont. Wpadli nawet na pomysł by stworzyć drugie bractwo z samych lewych kont. Zwyczajnie producent tej gierki wręcz nie chce ukrócić tego procederu, bo udowodnienie tego jest banalnie proste. Zwykły gracz z poziomu klienta gry jest w stanie to zobaczyć, a co dopiero programiści. Proponuję nawet by INNO stworzyło reklamę "Więcej lewych kont, szybciej się rozwiniesz, bo my na to po cichu pozwalamy".
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
ciekawe co znaczy to "pomiędzy różnymi światami" to jest taka możliwość, przecież to różne serwery, chyba że wkradła sie pomyłka i miało być miastami

To nie jest pomyłka, chodzi o coś typu "ja Ci wrzucę 50 PW w cud na Arendyll, a Ty mi wrzuć 50 w cud na Felyndral". To może działać przy założeniu, że jeden świat jest główny, a na drugim gra się... no, z małym zaangażowaniem.
Z tego, co czytałam, to serwery w każdym kraju mają ten sam problem z pushingiem.
 

DeletedUser2264

Guest
Gracz, o którym pisał Krzyżyk31 kiedyś wypowiedział się na forum, że skoro się komuś chce to można... i dopóki Inno nie podejmie decyzji o wyczyszczeniu gry z tego procederu to cóż możemy zrobić.. od Dragomiry usłyszymy to samo co zawsze, czyli bla bla bla, zabronione, trzeba zgłaszać itd.. i tyle, czyli NIC

Proponuję nawet by INNO stworzyło reklamę "Więcej lewych kont, szybciej się rozwiniesz, bo my na to po cichu pozwalamy".

:D Dobre!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2553

Guest
Jak nic z tym nie robią to niech mi oddadzą moje pieniądze...
 

astoN-

Rozbójnik
dopiero teraz zauwazyles? ten proceder trwa od ponad roku a topowi gracze byli zglaszani przez cale bractwa i co? nic... jedyne co mozesz zrobic to albo skonczyc gre albo robic to samo, bo konkurowac np. w turniejach juz sie z takimi nie da... proceder jest juz tak zaawansowany ze musieli by cale serwery usunac jakby chcieli zaczac banowac....
 

DeletedUser1256

Guest
Złapali złodzieja i go się pytają dlaczego kradnie. Złodziej odpowiada- jak to przecież wszyscy kradną. Tłumaczenie " chcę z nimi konkurować, więc zniżę się do ich poziomu" jest dla mnie jak koks w sporcie. Totalnie lajtowa gra, a ktoś chce być w nią najlepszy. Dla mnie to totalne kuriozum.
 

DeletedUser2264

Guest
Ja dowiedziałam się o tym całkiem niedawno, bo podczas bojkotu przygody.. też nie kumam, że się komuś chce aż tak kombinować.. Może opcja Bractw "Czyste ręce" i opisy, że multikonciarzom dziękujemy..
 

DeletedUser

Guest
To nie pomoże (tak jak "bojkot" widać było po wynikach), jedyne co to egzekucja ze strony IG, starczy kilka pokazowych kasacji albo ostrzegawczy ban na tydzień - miesiąc + zerowanie antyków i za moment będzie spokój
 

DeletedUser1660

Guest
Jak nic z tym nie robią to niech mi oddadzą moje pieniądze...

Chcesz inwestować kupkę pieniędzy w grę- Twoja decyzja! Nikt nie zmusza gracza do wydawania pieniędzy. To jest indywidualna decyzja. Chcesz być lepszy od innych, proszę bardzo, wydawaj kasiorkę. Czy to przyśpieszenie prowincji, więcej surek itd. Nikt Cię do tego nie zmusza.
Sama kupowałam diaxy, czasami wydane bez sensu na surki- bo turniej. A te mogę uzbierać w ciągu x czasu.

Gra uczy cierpliwości, a Ci niecierpliwi i zbyt "ambitni" zakładają multikonta...
Poza tym gra stwarza wiele możliwości rozwoju, a głównie rozchodzi się o bractwo, o ludzi, którzy je tworzą...
 

DeletedUser

Guest
i jak tu ich karać :) ... biedactwa
Rozbroiło mnie to stwierdzenie, całe szczęście że nie jestem ambitny, tylko uczciwy :cool:
 

DeletedUser1660

Guest
Czyli multikonciarze to niecierpliwi i zbyt ambitni gracze, którzy trafili do gry pełnej możliwości :D
Jeśli interpretujesz to w ten sposób to tak.
Głównie chodzi mi o to, że jeśli należysz do aktywnego bractwa, nie ma potrzeby zakładania multikont, podejrzewam że tworzą je gracze należący do mniej aktywnych i na wysokich poziomach, bo szkoda wywalać graczy nieaktywnych ze względu na pkt- ranking...
 

DeletedUser2553

Guest
Chcesz inwestować kupkę pieniędzy w grę- Twoja decyzja! Nikt nie zmusza gracza do wydawania pieniędzy. To jest indywidualna decyzja. Chcesz być lepszy od innych, proszę bardzo, wydawaj kasiorkę. Czy to przyśpieszenie prowincji, więcej surek itd. Nikt Cię do tego nie zmusza.
Sama kupowałam diaxy, czasami wydane bez sensu na surki- bo turniej. A te mogę uzbierać w ciągu x czasu.

Gra uczy cierpliwości, a Ci niecierpliwi i zbyt "ambitni" zakładają multikonta...
Poza tym gra stwarza wiele możliwości rozwoju, a głównie rozchodzi się o bractwo, o ludzi, którzy je tworzą...

Nie wiem skąd Ci do głowy przyszło, że chcę zainwestować kupkę pieniędzy w grę. Jeżeli Ty wydałaś to współczuję. Ja wydałem kilka złotych i więcej nie mam zamiaru, ale chciałbym aby regulamin był egzekwowany w stosunku do oszustów. Tym bardziej właśnie, że wydałem na tę grę pieniądze i spędziłem przy niej sporo czasu. Mam więc prawo czuć się oszukanym gdy multikonciarzy nie spotyka żadna kara.
 

DeletedUser1660

Guest
Nie wiem ile wydałeś pieniędzy na grę kolego, nie wnikam. Z "kupki" pieniędzy możesz równie dobrze wziąć pod uwagę niewielką ilość wydaną na grę, nawet głupiego sms'a. I też nie napisałam ile sama wydałam. Owszem, mogłam te pieniądze wykorzystać w inny sposób, ale wolałam w ten- moja decyzja, większości nie żałuję. Więc jeśli sam z własnej, nieprzymuszonej woli wydajesz kasę na diaxy nie domagaj się ich zwrotu.
Również nie linczuję graczy, którzy decydują się wydawać setki zł, aby szybciej przejść epokę itp. To ich decyzja!
A oszustów w grze może znaleźć się wielu, i już nie chodzi mi o same diaxy, czy multikonta...

Mogę podać wiele przykładów, chociażby pomoc w rozbudowie cudów. Wydawałam setki pkt wiedzy u "obcych", żeby zdobyć runę na budowę cudu. Możliwości wcześniejszego zdobycia nie było. Nie oczekiwałam od tego gracza pkt. Robiłam to dla siebie... Teraz gracze mogą zdobywać runy np w turniejach.

Nie korzystacie z możliwości jakie daje Wam gra, więc stąd te multikonta...
 

DeletedUser

Guest
Jeśli interpretujesz to w ten sposób to tak.
Głównie chodzi mi o to, że jeśli należysz do aktywnego bractwa, nie ma potrzeby zakładania multikont, podejrzewam że tworzą je gracze należący do mniej aktywnych i na wysokich poziomach, bo szkoda wywalać graczy nieaktywnych ze względu na pkt- ranking...

Akurat nie ma problemu ze znalezieniem aktywnego bractwa, zerknij do odpowiedniej części forum, więc jak dla mnie to słaba wymówka na posiadanie multikonta. Ich posiadanie naprawdę robi różnicę, kilka kont i równolegle nabijam punkty wiedzy a nie trzeba pisać jakiego kopa daja antyki zwłaszcza na początku rozgrywki, ba w obecnym ewencie mamy łaskawie jeden punkt pw na dobę! Co oznacza, że wg IG to to ma być cenna nagroda a tu puszcza sie płazem dziesiątki lub setki pw na dobę dla wybranych ambitnych i niecierpliwych to moze ta gra nie dla nich?

Edit:

mimia napisał:
Nie korzystacie z możliwości jakie daje Wam gra, więc stąd te multikonta..

Tutaj piszesz do graczy którzy wykorzystują te możliwości i irytuje ich pójście na skróty niby nielegalne a jednak puszczane z przymrużeniem oka coś jak "Nie deptać trawników"
 
Do góry