• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Muzeum

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 849025336
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz żeby muzeum ułatwi ci w rozwoju w mieście

  • Tak

    Głosy: 2 11,8%
  • Nie wiem

    Głosy: 3 17,6%
  • Nie

    Głosy: 13 76,5%

  • W sumie głosujących
    17
  • Głosowanie zakończone .

Deleted User - 849025336

Guest
Witam wszystkim. Mam propozycję o 1 budynek przydatnych do rozwoju i nie zabierze cennych miejsc jak wstawiasz kilku cudów.

Muzeum jest to taki budynek gdzie będziemy wstawiać cuda, ewolucje i zestawy budynków jakby wszystkie w jednym miejscu.

Rozmiar budynku do muzeum proponuje na 7x8 klatek lub na odwrót. Na rozwój tyle klatek będzie tyle samo co później.

Na początek jak będzie nowy rozdział to będzie taka technologia do muzeum. Do rozbudowy będzie aż bardzo dużo wymagań czyli kilku milionów podstawowych surowców(marmur, żelazo, drewno) przez 2 lvl a następnie to wyrafinowane przez kilku milionów ale trochę więcej wymagań będą mieli. Jak przejdziemy muzeum aż do krasnoludów to będziemy musieli wyciągnąć osadę na wymagające surowce czyli granit i miedź na kilku milionów żeby dobrze ukończyć budynek muzeum a to długa droga i gracze nie będą się nudzić aż tyle zbiorów aż do ukończenia.
Muzeum na początek dajemy do 4 lvl czyli będzie 2 cuda (złota otchłań, wykopalisko, iglice,księga tajemnic do wyboru), 1 budynek ewolucyjny, 1 zestaw do wyboru. Następny rozdział muzeum dodajemy tylko 2 miejsca czyli 1 cuda (sanktuarium, dzwonnica dla ludzi, klasztor, latarnia dla elfów do wyboru), ewolucyjny budynek. Jeszcze następny rozdział to też 2 miejsca 1 cuda i 1 zestaw budynków na zmianę itd.

Co do zbioru będzie 3h, 12h, 21h, 24h, 48h zależy to co wybudujesz.

Karmy dla zwierząt myślę że nie będzie tyle problemów.
 

Deleted User - 198835

Guest
A czemu miałby służyć ten budynek ?
Czy to ma być coś w rodzaju magazynu do którego wstawi się budynki , żeby nie zajmowały miejsca ale i nie dawały profitów ?
Co do rozbudowy za towary , czy surowce ras gościnnych to jak mają go rozbudować ci , co są już dużo dalej w rozwoju ?
Czyli daleko za rasą w której się tworzy te towary - musieliby postawić na nowo i rozwijać budynki danej rasy obok tych z aktualnej rasy a jak wiadomo miejsca w mieście nie ma za dużo
 

Serengeti

Szef kuchni
Witam wszystkim. Mam propozycję o 1 budynek przydatnych do rozwoju i nie zabierze cennych miejsc jak wstawiasz kilku cudów.

(...)

Karmy dla zwierząt myślę że nie będzie tyle problemów.

Zagłosowałam "Nie wiem", ponieważ przy takim opisie zupełnie nie rozumiem na czym polega twój pomysł.
Czemu miałby służyć? Co nowego wnosić? Jakie problemy rozwiązać? Albo jakie dać korzyści graczom? Nie wiadomo...

Jedyne co zrozumiałam, to że miałby to być nowy budynek, który się nazywa Muzeum, zajmuje 7x8 kratek i jego budowa jest bardzo kosztowna oraz długotrwała... Powiem szczerze, nie brzmi to zachęcająco ;)
 

Deleted User - 849025336

Guest
Ten budynek służy do magazynowania to fakt ale i tak jest możliwość do zbioru żeby mieli miejsca co podstawić na inny budynek potrzebującej np. rezydencja czy zbrojownia.
Towary to twórcy coś wymyślą ja tylko przykłady daje a co do ras gościnnych po co to stworzono żeby to wykorzystać jako 2 życie. Tym lepiej wykorzystasz to muzeum będzie mocniejszy.
Co do nowych rasy najpierw główne cele jak skończysz rozdział to osiągniesz technologie muzeum, odblokujesz potem rasy krasnoludów wstawisz i pozbierasz ilość surowców wymagających do muzeum.
 

Deleted User - 849025336

Guest
Zagłosowałam "Nie wiem", ponieważ przy takim opisie zupełnie nie rozumiem na czym polega twój pomysł.
Czemu miałby służyć? Co nowego wnosić? Jakie problemy rozwiązać? Albo jakie dać korzyści graczom? Nie wiadomo...

Jedyne co zrozumiałam, to że miałby to być nowy budynek, który się nazywa Muzeum, zajmuje 7x8 kratek i jego budowa jest bardzo kosztowna oraz długotrwała... Powiem szczerze, nie brzmi to zachęcająco ;)
No tak na początek kiepsko idzie to wiadomo że to dopiero początek a potem następny rozdział to mocniejszy i więcej miejsca na cudów i nie tylko. Tym większy lvl muzeum to więcej wolnego miejsca będzie w mieście. Te stare cuda jak złota otchłań czy budynek ewolucyjny czujna sowa nie będzie dla ciebie problemem, bo muzeum ich zabierze.
Tak że muzeum produkuje ich co im dasz.
Np. złota otchłań masz 5k ludzi i 300k monet co 3h i tak muzeum ci da tyle samo co masz.
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na nie - budynek dla graczy z dalszych rozdziałów kompletnie mija się z celem , ponieważ zajmie więcej miejsca , niż gracze zyskają , a nie będą mieli szans rozbudowy , bo nie będą mieli żadnych towarów ras gościnnych do jego rozbudowy
Jak ma to być budynek TYLKO dla tych , co dopiero w przyszłości zaczną grać , to nie ma sensu go w ogóle wstawiać do gry , bo ci wszyscy , którzy już grają i będą grać w momencie jego wprowadzenia nie będą mieli szans jego rozbudowy ponad pierwsze 2 - 3 poziomy , czyli budynek zajmie więcej miejsca , niż zyska się z wstawienia budynków z miasta , a dodatkowo trzeba będzie NAJPIERW znaleść tak ogromną ilość miejsca w mieście w którym nie ma jego na postawienie potrzebnych budynków
//
Początek gry , to miasto jakieś 25 x 25 kratek a więc budowla 8x7 zajmie tyle miejsca , że nie będzie jego na rezydencje , warsztaty i manufaktóry , które potrzebne są do rozbudowy budynków , badań i negocjacji w prowincjach na mapie
Czyli stare i nowe konta nie będą tego używały - młode z powodu braku miejsca , a stera z powodu zablokowania możliwości rozbudowy ponad pierwsze poziomy - wstawić złotą otchłań o rozmiarach 3x3 do budynku o rozmiarach 7x8 - no to rzeczywiście będzie zysk

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
O matko i córko :) Jak długo gram to jeszcze nie spotkałem się z tak zagmatwaną propozycją pomysłu :)
@RedHulk Rozbij Twój pomysł na podpunkty, może wtedy będzie bardziej przejrzysty bo jak na razie z postu na post Twój pomysł staje się co raz bardziej niejasny i nie czytelny. Ja osobiście z tego pomysłu nie wiem nic, więc ciężko jakoś się do niego odnieść w głosowaniu.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ponadto pomysł ingeruje w inne aspekty gry np cuda antyczne nie stawia się nie z braku miejsca tylko z powodu kosztowniejszych iglic/turnieju (zysk z antyku mniejszy niż koszt)

Jak ma to współgrać z reszta gry? A może trzeba pół gry zmienić ;)
 

Deleted User - 849025336

Guest
Początek gry , to miasto jakieś 25 x 25 kratek a więc budowla 8x7 zajmie tyle miejsca , że nie będzie jego na rezydencje , warsztaty i manufaktóry , które potrzebne są do rozbudowy budynków , badań i negocjacji w prowincjach na mapie
Czyli stare i nowe konta nie będą tego używały - młode z powodu braku miejsca , a stera z powodu zablokowania możliwości rozbudowy ponad pierwsze poziomy - wstawić złotą otchłań o rozmiarach 3x3 do budynku o rozmiarach 7x8 - no to rzeczywiście będzie zysk
Hmm mówisz o nowe konta to nie mają dostępu ten budynek będzie odblokowany po np. zemsta wygnańca. Coś dla weteranów gry. Mówię że na początek ma 4 lvl przykład otchłań ma 9 klatek, iglica 15 klatek, ewolucyjny ma 16 klatek no i oczywiście zestaw np. krasnoludka cytadela ma całość 42 klatek razem jest to 82 klatek a muzeum wymaga tylko 56 i proszę zaoszczędziłeś 26 klatek wolnych.
Taki jest początek a potem następny rozdział to dodajemy 2 wolne okienka czyli cuda i ewolucja wybierasz np. sanktuarium ma 25 klatek i ewolucja 16
I to już dopiero większy zysk. Ale na spokojnie staram się ulepszać żeby wszyscy zrozumieli.
 

Deleted User - 198835

Guest
Zemsta wygnańca to aktualnie ostatni rozdział
Czyżby wcześniej ten budynek nie był potrzebny ?
A co z tą rozbudową za towary ras gościnnych z prehistorii większości graczy ?
Jak to chcesz rozwiązać ?
Omijasz z premedytacją połowę swojej propozycji, a i całość jest tak napisana , że ciężko zrozumieć
Nadal jestem na nie
 

Deleted User - 849025336

Guest
A co z tą rozbudową za towary ras gościnnych z prehistorii większości graczy ?
Jak to chcesz rozwiązać ?
Mówisz rasy z prehistorii to będzie na koniec jak główny rozdział skończysz zrobi się wolne miejsca to dasz rozdział z prehistorii.
 

Deleted User - 198835

Guest
Czyli mam na nowo stawiać i rozbudowywać budynki starych ras po kolei , zamiast iść na przód ?
Takie stawianie i rozbudowa to jakiś 1 - 1,5 roku , nie mówiąc już o miejscu który zajmie na przykład zestaw budynków z rozdziału smoków
Jestem na NIE - takie rozwiązanie to totalna pomyłka konstrukcyjna
Do tego jak dopiero w 19 rozdziale pojawi się możliwość postawienia takiego budynku , to już za późno
Jeszcze jedno - to , o czym już ktoś wspomniał tutaj - mało kto postawi taką ilość budynków (cudaki i inne budynki) , żeby opłacało im się stawiać to coś
Do tego miejsce jest potrzebne od początku , bo ekspansje miasta pojawiają się sukcesywnie co rozdział i co ileś odkrytych prowincji
Stawianie dodatkowego budynku , żeby wrzucić w niego inne to marny pomysł według mnie i to w takim późnym okresie gry
Zaznaczam - według mojego subiektywnego zdania jest to wszystko na nie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 849025336

Guest
Być może chcecie zamiast stare rasy gościnne na jeszcze większe wyzwanie.
Większe wymagania surowców niż inwestycja w iglicy. To musiałoby kosztować fortunę
 

Deleted User - 198835

Guest
@RedHulk przeczytaj wszystko a nie po łepkach
Okej , ja się już tutaj nie udzielam - wyraziłem swoje negatywne zdanie wyjaśniłem powody , więc reszta dyskusji z mojej strony jest zbędna
 

Charlene

Szef kuchni
Nie rozumiem o czym piszesz :/ Chcesz budynku, który będzie magazynem dla ewolucyjnych, zestawów i cudów? Totalny bezsens, ponieważ zaklęcie Teleportu działa na ewolucyjne i zestawy, więc można je schować od tak. Cuda to bardziej złożona sprawa dla Twórców- może kiedyś ogarną to programiści.
 

Deleted User - 849025336

Guest
Nie rozumiem o czym piszesz :/ Chcesz budynku, który będzie magazynem dla ewolucyjnych, zestawów i cudów? Totalny bezsens, ponieważ zaklęcie Teleportu działa na ewolucyjne i zestawy, więc można je schować od tak. Cuda to bardziej złożona sprawa dla Twórców- może kiedyś ogarną to programiści.
Schowasz i one produkują. A teleporter schowasz i nie produkują. A kto by chciał odnowić cuda od 1 lvl.
 

Deleted User - 849025336

Guest
Dobra to tylko początek i bałagan się zrobił no cóż skończę ten temat.
Poprawie żebyście to dobrze odebrali.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Zagłosowałem na NIE... Cała zabawa tej gry polega na dokonywaniu wyborów i wykorzystaniu miejsca... prawda jest jedna... nie można mieć wszystkiego... a więc Twoje miasto jest tak "mocne" jak wykorzystasz miejsce przy obecnych realiach ;) Pozdrawiam M78.
 
Do góry