• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Nagradzanie za pomysły

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1953
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1953

Guest
Proponuję aby firma InnoGames.com nagradzała graczy, których pomysły chcą wykorzystać w grze.
Forma nagrody:
za każdy wykorzystany pomysł autorstwa któregoś z graczy otrzymywałby on 1000 diamentów do wykorzystania w grze.
Uzasadnienie

1.Firma nie traci realnych pieniędzy.
2.Graczy wizja nagrody zmotywuje do myślenia.
3. Ludzi mających dobre pomysły ale ceniących swoje dobra intelektualne być może skłoni do dzielenia się nimi.

ps.

Nagrody nie muszą być identyczne niezależnie od pomysłu wykorzystanego w grze.

Chętnie podzielę się swoimi pomysłami, ale nie wcześniej dopóki ten nie zostanie zaakceptowany
pozdrawiam ludzi odpowiedzialnych za wprowadzanie innowacji :)
 

DeletedUser1470

Guest
HAHAHAHAHA Geniusz :p:p:p a teraz przejrzyj sobie dzial "pomysly i propozycje i zobacz ile z nich jest zgloszone a ile faktycznie zostalo wprowadzone.... i pewnie te pomysly które jakims cudem udalo sie przepchnąc padaly jednoczesnie na wszystkich (kilkudziesieciu) wersjach jezykowych wiec teraz pytanie kto ma dostac za to nagrody?? kilkuset graczy z calego swiata po 1000 diamentow za jedna ze tak ujme "pierdołe"??

PS: graczy nie trzeba motywowac do wymyslania nowych rzeczy propozycji jest mnóstwo. Inna sprawa że duzych rzeczy twórcy i tak moga wprowadzic tylko kilka w ciągu roku i to są ICH WŁASNE pomysly. A jak chodzi o poprawki tego co juz jest to zglaszając pomysł sam sobie ulatwisz gre (o ile to przejdzie)
 

DeletedUser626

Guest
Nagradzać można za coś, co można zweryfikować. Nagradzanie za pomysły jest natomiast bardzo "uznaniowe". Odpowiedz mi na parę pytań proszę:
  • Pomysł zgłoszony przez Gracza na forum ewoluuje, inni dorzucają swoje sugestie, jest to często praca grupowa, a nagroda miałaby być tylko dla autora tematu, dla kogoś kto rozwinął go najbardziej, czy najlepiej? Kto o tym miałby decydować? Czasem wersja ostateczna ma niewiele wspólnego z pomysłem autora już.
  • Pomysł nie musi być wprowadzony takiej formie jak zgłoszona, więc znowu, jak zweryfikować, czy to jeszcze jest to pomysł Gracza czy już inne rozwiązanie?
  • Dalej, mamy ze 20 wersji językowych + betę i wersję międzynarodową, pomysł np. zostanie zgłoszony z 3 wersji, z każdej w nieco innej formie - który autor powinien dostać nagrodę i dlaczego on, a nie inni? Kiedy były zgłoszone, na ile są podobne do wprowadzonego? I znowu, kto zdecyduje?
  • Czy to, że CM np. w Norwegii nie przekazał pomysłu projektantom, bo już były 3 podobne zgłoszenia i nie było potrzeby robić kolejnego, ma pozbawić Gracza nagrody? Kto sprawdzi czy nie było podobnych pomysłów na innych forach?
  • Jeśli pomysłu nie zgłoszę wcale, bo podobne rozwiązanie jest już w przygotowaniu, czy znowu, decyduje fakt zaistnienia pomysłu, fakt zgłoszenia projektantom czy fakt jego zaakceptowania przez firmę?
  • Niektóre pomysły odrzucone np. 2 lata temu, mogą zostać zaakceptowane teraz, bo gra się zmieniła na tyle, że zmieniły się założenia. Nagroda powinna pójść do osoby, która pomysł zgłosiła jako pierwsza, czy do tej, która zgłosiła go w formie przekazanej dalej? A jeśli pierwsza już nie gra, a druga jest aktywnym użytkownikiem?
 

DeletedUser1953

Guest
Nagradzać można za coś, co można zweryfikować. Nagradzanie za pomysły jest natomiast bardzo "uznaniowe". Odpowiedz mi na parę pytań proszę:
  • Pomysł zgłoszony przez Gracza na forum ewoluuje, inni dorzucają swoje sugestie, jest to często praca grupowa, a nagroda miałaby być tylko dla autora tematu, dla kogoś kto rozwinął go najbardziej, czy najlepiej? Kto o tym miałby decydować? Czasem wersja ostateczna ma niewiele wspólnego z pomysłem autora już.
Jeżeli ostateczna wersja wprowadzonej innowacji okazałaby się pracą grupową to nagrodę można podzielić

  • Pomysł nie musi być wprowadzony takiej formie jak zgłoszona, więc znowu, jak zweryfikować, czy to jeszcze jest to pomysł Gracza czy już inne rozwiązanie?
Generalnie, nagrody są kwestią uznaniową, więc ostatecznie to od właściciela gry zależy jaką nagrodę da i za co. Weryfikacja też leży po stronie właściciela gry. Problem z określeniem pomysłodawcy czy ewolucji pomysłu brzmi bardziej jak sofizm, a nie jak problem. Natomiast skoro już pytasz to odpowiem. Wykorzystać można do tego procedurę jaka jest przy patentowaniu,
  • Dalej, mamy ze 20 wersji językowych + betę i wersję międzynarodową, pomysł np. zostanie zgłoszony z 3 wersji, z każdej w nieco innej formie - który autor powinien dostać nagrodę i dlaczego on, a nie inni? Kiedy były zgłoszone, na ile są podobne do wprowadzonego? I znowu, kto zdecyduje?.
  • Zasada jest prosta, czyli taka sama jak przy patentach, innymi słowy liczy się pierwszeństwo, przy równoległym i niezależnym od siebie składaniu zbliżonej propozycji nagrodę można podzielić
  • [*]Czy to, że CM np. w Norwegii nie przekazał pomysłu projektantom, bo już były 3 podobne zgłoszenia i nie było potrzeby robić kolejnego, ma pozbawić Gracza nagrody? Kto sprawdzi czy nie było podobnych pomysłów na innych forach?
  • Jeżeli już były podobne propozycje na forach to autor którejś z nich powinien zostać nagrodzony. W takim przypadku nagroda nie powinna trafić do dublera
  • [*]Jeśli pomysłu nie zgłoszę wcale, bo podobne rozwiązanie jest już w przygotowaniu, czy znowu, decyduje fakt zaistnienia pomysłu, fakt zgłoszenia projektantom czy fakt jego zaakceptowania przez firmę?.
  • W takim przypadku firma nie korzysta z rozwiązania gracza tylko jak sama napisałaś przygotowuje coś podobnego we własnym zakresie w związku z czym nagroda się nie należy
  • [*]Niektóre pomysły odrzucone np. 2 lata temu, mogą zostać zaakceptowane teraz, bo gra się zmieniła na tyle, że zmieniły się założenia. Nagroda powinna pójść do osoby, która pomysł zgłosiła jako pierwsza, czy do tej, która zgłosiła go w formie przekazanej dalej? A jeśli pierwsza już nie gra, a druga jest aktywnym użytkownikiem?
Nagroda powinna pójść do osoby która zgłosiła pomysł jako pierwsza, liczy się pomysł, a nie fakt jego zgłoszenia, jeśli osoba już nie gra to nikt nie otrzyma nagrody. Kwestią dyskusyjną jest, czy nagrody miałyby być przyznawane od momentu ewentualnego zaakceptowania niniejszej propozycji, czy miałyby pójść również do autorów pomysłów już wcześniej zaakceptowanych.

Dodatkowo moim zdaniem pomysł kwalifikujący się do nagrodzenia musi spełniać pewne warunki. Podstawowy to taki, że jest autorski, a nie skopiowany z innej gry. Pisząc w pierwszym poście o nagradzaniu za pomysł autorstwa gracza mam na myśli, że jest on autorem pomysłu, a nie że jest on autorem posta na forum w którym proponuje wykorzystać pomysł kogoś innego z którym to rozwiązaniem gdzieś się już spotkał. Mój pomysł to coś co wymyśliłem ja, a nie coś co wymyślili twórcy innej gry, a ja tylko proponuję już wymyślone rozwiązanie zaadaptować do niniejszej gry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Czyli pełna uznaniowość CMów, weryfikacja po stronie CMów. Rozumiem, że jak powiem, że Kowalskiemu się nagroda nie należy, bo Smith z DE napisał pomysł wprawdzie później, ale opisał lepiej, to nikt się nie sprzeciwi. Tak samo, jak powiem Graczowi, że jego pomysł był już w planach i nagroda mu się nie należy, w momencie gdy polityka firmy zakłada całkowite utajnienie prac do czasu publicznego ogłoszenia na becie. Problem @kybebe polega na tym, że tego typu projekt społecznościowy wymaga przejrzystości i jawności, a uznaniowość i tajność prac jest jego przeciwieństwem. Piszesz o patentach, ale patenty wymagają urzędów, systemów i tony przepisów prawnych, a masz do czynienia z komercyjnym projektem, tajnymi pracami i do dyspozycji tylko CMów i ich notatniki, bo nikt nie skieruje programistów gry do tworzenia specjalnej bazy.

Pomijając to wszystko, pomysłów na forach nie brakuje, jest wielu Graczy, którzy się nimi dzielą, bo po prostu chcą by gra wyglądała/działała lepiej. CMi to filtrują, ale pomysły napływają z 20 wersji i jest ich na tyle dużo, że projektanci nie mają czasu na regularne komentowanie i aktualizowanie stanu każdego, przez co rośnie niezadowolenie Graczy, bo nie jesteśmy w stanie każdemu w sensownym czasie napisać co się z danym pomysłem dzieje. To staramy się teraz zmienić, by przyśpieszyć prace i dać Wam szybciej informację zwrotną, wprowadzenie nagrody spowoduje tylko wysyp pomysłów z serii "a może się uda" i wrócimy do punktu wyjścia.
 

DeletedUser1953

Guest
W takim razie pozwolę sobie na kolokwializm - za darmo nie robie.
Co oznacza, że nadal 99% pojawiających się tzw pomysłów to będą takie, w których gracze kombinują jak zrobić żeby gra była łatwiejsza, a nie lepsza
 

jakub357

Łucznik
Pomysły napływają z 20 wersji i jest ich na tyle dużo, że projektanci nie mają czasu na regularne komentowanie i aktualizowanie stanu każdego, przez co rośnie niezadowolenie Graczy, bo nie jesteśmy w stanie każdemu w sensownym czasie napisać co się z danym pomysłem dzieje. To staramy się teraz zmienić, by przyśpieszyć prace i dać Wam szybciej informację zwrotną.

Bardzo dobrze to słyszeć. A jakie są na to pomysły? Sporo gier, w takich wypadkach, posłużyła się czymś w rodzaju blogu developera.
Fajnie byłoby, gdyby takie coś powstało. To fascynujące móc zobaczyć proces tworzenia od kuchni.
Jak narazie, u nas, są co miesięczne odcinki TV. Jest to coś bardzo udanego, tylko to jest za mało; biorąc pod uwagę, że dużo jest pasjonatów gry.
Z tego co mogę jeszcze powiedzieć w tym temacie, to bardzo miło wspominam Q&A związany z Eventem Wielkanocnym i mam nadzieję, że będzie więcej takich rzeczy.

A wracając do sedna tematu, to za pomysły nagród nie będzie. Wiele pomysłów już wysunąłem w mojej aktywności na forum i absolutnie nie chciałem i nie chcę na tym zarobić. Traktuję to jako wolontariat i myślę, że to najlepsze podejście do tej sprawy.
 

DeletedUser626

Guest
Może Elvenar kiedyś się kuchnią podzieli, na pewno nie w ciągu najbliższego roku, bo za dużo jest niewiadomych, to zresztą jest inny temat.
Ten zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry