• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nagroda Dzienna Eventowa gwarantowana co 6 proszę!

Jestem na:

  • Tak

    Głosy: 7 46,7%
  • Nie

    Głosy: 8 53,3%

  • W sumie głosujących
    15

jakub357

Łucznik
Pomysł jak w temacie;
dotyczyłby tylko Dużych Jajek, za 140, lub Skrzynek czy czegokolwiek innego największego w przyszłych eventach.

Co 6 otworzone Jajo, w przedziale konkretnej nagrody, dawałoby z szansą 100% Nagrodę Dzienną.
Mankament polega na tym, że te Jajo z 100% szansą na Nagrodę Dzienną jest poprzedzone zawsze 5cioma losowaniami bez Nagrody Dziennej.
Dodatkowo, rzadko kto otwiera jednego dnia 12 Dużych Jaj. Myślę, że to byłoby sprawiedliwe gdyby co najmniej raz na te 6 losowań, nagrodę dostał.

Przykład 1: NAGRODA DZIENNA - 1losowanie - 2losowanie - 3losowanie - 4losowanie - 5losowanie - 100% SZANS NA NAGRODĘ DZIENNĄ
Wyjaśnienie przykładu: Po 5 losowaniach Dużych Jaj, zawsze z szansą 100% następne losowanie będzie skutkować wypadnięciem Nagrody Dziennej.

Przykład 2: NAGRODA DZIENNA - 1losowanie - 2losowanie - 3losowanie - 4losowanie - NAGRODA DZIENNA - 1losowanie - 2losowanie...
Wyjaśnienie przykładu: Nagroda Dzienna wypadła po 4 losowaniach. Od każdego wypadnięcia Nagrody Dziennej licznik z 100% Nagrodą Dzienną się zeruje.
 

jakub357

Łucznik
Widzę, że pomysł się raczej nie przyjmie.
@visit0r - powiedz co masz na myśli, że szczęśliwcom się dostanie? Pytam, ponieważ nie rozumiem.

Pomysł miał na celu zapewnić danemu graczowi upragnioną nagrodę - przynajmniej jedną, jeśli po wielu losowaniach nie udało mu się jej zdobyć. Czy samo założenie tego pomysłu się Wam nie podoba? Czy może gdyby zwiększyć rygor, że po 10 losowaniach, na które gracz wydał bardzo dużo a wciąż nie otrzymał ani jednej nagrody dziennej, byłaby ta nagroda w następnym losowaniu gwarantem?
Wiem, że może się to niektórym wydawać rzadkie, lecz takie sytuacje się zdarzają; pomyślałem więc, że to byłoby sprawiedliwe, gdyby po wielu losowaniach gracz wreszcie otrzymał to, co chciał zapewne wylosować, bo dlatego też w tym dniu tyle razy losował.

Będę jednak starał się jeszcze bronić tego pomysłu, lub go zmodyfikować, ponieważ jest on niezmiennie na korzyść gracza.
Wariant 1, to Nagroda Dzienna Gwarantowana po wielu losowaniach (do ustalenia po ilu losowaniach).
Wariant 2, to dodanie opcji w oknie eventu: byłaby możliwa do zaznaczenia i odznaczenia w dowolnym momencie. Zwiększałaby koszt losowania dużej nagrody o, powiedzmy, 30 esencji. Koszt losowania wynosiłby zatem 170 esencji. Każde takie droższe losowanie, przybliżałoby nas do Nagrody Dziennej Gwarantowanej. Po 4 droższych losowaniach, piąte losowanie zawierałoby Nagrodę Dzienną Gwarantowaną - czyli łączny koszt wynosiłby 140 esencji + 120 esencji, zapłaconych przy wcześniejszych droższych losowaniach.

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzu poniżej.
 

DeletedUser626

Guest
W sumie jestem ciekawa czemu tyle osób głosuje na "nie", kiedy większość na forum narzeka na brak nagrody dziennej po x losowaniach. ;)

@jakub357 O ile pierwsza wersja jest dość prostym warunkiem typu "daj 100% po x losowaniach bez nagrody" i można dodać ładny i czytelny pasek z informacją ile Cię dzieli od "losowania specjalnego", to w drugim wariancie troszkę przekombinowałeś. Jak najmniej dodatkowych okienek, zaznaczania i kombinowania, gra musi być możliwe prosta i intuicyjna. Samo pojęcie "25% szansy na nagrodę dzienną" sprawia teraz problem, według niektórych Graczy oznacza gwarancję nagrody w 4 losowaniach.
 

jakub357

Łucznik
Myślę, że albo uważają iż ze szczęściem się nie dyskutuje, albo robią po prostu na złość.
W pierwszym przypadku to wielka szkoda, że ktoś może patrzeć wilkiem jak komuś w biedzie coś się wreszcie dostanie; a w drugim przypadku, jest to po prostu przykre i niedojrzałe.
 

DeletedUser2823

Guest
Głosowałem na nie.
Uważam, że gra powinna być grą; nie układanką.
Dużo szczęścia; nie tylko w losowaniach i dużo powodów do uśmiechów; życzę Wszystkim ;-))
 

Hassano

Łucznik
Ja również zagłosowałem na nie i już tłumacze dlaczego. Budynki z eventów są beznadziejne i akurat w tym konkretnym który teraz trwa czekam tylko na studnie. Obecnie mam zebrane 3785 niebiańskiej esencji bo nie losowałem jeszcze NIC od początku. Za dwa dni jak dobrze pamiętam będzie studnia i mam zamiar wywalić wszystko na te losowania i właśnie za 140 esencji czyli największe jajko. Gdyby było takie ograniczenie już miałbym problem a zobacz sobie miasta graczy z topki którzy losują budynki z eventów kultura+ludzie
 

visit0r

Paladyn
Widzę, że pomysł się raczej nie przyjmie.
@visit0r - powiedz co masz na myśli, że szczęśliwcom się dostanie? Pytam, ponieważ nie rozumiem.

j.
pisales o nagrodzie dziennej co ktores losowanie (6), zakladajac ze ktos ma 300 jajeczek to moze losowac 2 duze skrzynki, w przypadku zastosowania algorytmu ktory chcesz wprowadzic ta osoba nie ma szans na nagrode dzienna, musi zbierac az bedzie mogla losowac 6 raz tego samego dnia, dlatego uwazam osobe ktora trafia 2 nagrody dzienne majac 2 losowania za szczesliwca ktory w takim przypadku traci cale szczescie na zasade daj cos po 6 losowaniu, gra traci swoja przypadkowosc, w niektorych grach jest lepszy motyw, pranie na 100% moze pokazac napis fail, i kolejna sprawa ktora calkiem pomijasz, nie zawsze sie ma ochote dostac nagrode dzienna, czasami mozna uznac za lepsze te pozostale otrzymywane z losowan w stylu 25 PW wiec narzucenie systemowe ze zamiast szansy na kolejne 25 PW ktorych mi brakuje zostalo zastapione przymusowym uszczesliwieniem jakims budynkiem na ktory nie mam miejsca lub nic mi nie da wg mnie osobiscie nie jest do konca fair
 

jakub357

Łucznik
Teraz rozumiem, dziękuję za odpowiedzi.
Myślę, że cały problem polega na tym, że zostałem źle zrozumiany...

Gdyby było takie ograniczenie
osoba nie ma szans na nagrode dzienna, musi zbierac az bedzie mogla losowac 6 raz tego samego dnia

Nie o to chodzi w tym pomyśle. Moje rozwiązanie nie jest ani żadną ujmą, ani ograniczeniem.
Pomysł nie polega na tym, że Nagrodę Dzienną dostaje się tylko co 6 losowań.
Chodzi o to, że losuje się wszystko tak jak zawsze i w każdym losowaniu można wylosować Nagrodę Dnia; jest tylko dodany bonus, że jeśli komuś dużo razy pod rząd Nagroda Dzienna nie wypadnie, to po x-losowaniach ma ją gwarantowaną na 100%. Jest to forma prewencji przez sytuacjami, że ktoś otworzył 10 Dużych Jaj, a nie wypadło mu to czego chciał...

nie zawsze sie ma ochote dostac nagrode dzienna, czasami mozna uznac za lepsze te pozostale

W założeniu mojego pomysłu licznik Gwarantowanej Nagrody Dziennej zerowałby się wraz z nowym dniem eventowym, czyli kiedy zmienia się nagroda. W takim wypadku, jeśli ktoś bardzo by nie chciał na pewno trafić na takową nagrodę, to wystarczy rozłożyć sobie losowania na kilka dni - tak, żeby nie dojechać do bonusu z gwarantowaną nagrodą dzienną; co zresztą i tak może być trudne nawet jeśli ktoś by chciał, ponieważ zazwyczaj w ciągu takich 6, czy 8 losowań - zazwyczaj jednak ta Nagroda Dzienna wypadnie, a jak wiemy licznik wtedy się zeruje.
 
Do góry