• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nagrody konkursowe na bogato.

Czy jesteś za zmianą nagrody konkursowej z 50x Niebiańska Esencja na wyższą?

  • Tak.

    Głosy: 12 75,0%
  • Nie.

    Głosy: 4 25,0%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Wypowiem się na temat konkursu wiosennego na forum.
Pomysł jest fajny.
Nagrody są marne.
Konkursem to nie jest, bo z założenia konkurs zawiera jakiś element rywalizacji, a tutaj go nie ma.

Już pisałem mój komentarz w tej sprawie pod postem ogłaszającym przedsięwzięcie, jednak został on ukryty, a następnie definitywnie usunięty.
Nie rozumiem, z czego wynika takie skąpstwo? Myślę, że 50 esencji, za które można nabyć jedno, najmniejsze Jajo, z którego z szansą 50% wypadnie marny odłamek runy, lub trzy niechciane relikty, to za mało! Zwłaszcza biorąc pod uwagę niską popularność takich ,,konkursów". Sprawia to, że takie wydarzenie ma raczej wymiar kameralny, więc nie obliguje Zespołu do przeglądania setek zgłoszeń.

Jeszcze raz, bardzo bym prosił, aby:
1) zwiększyć nagrody dla zwycięzców do przynajmniej 90 esencji (średnie Jajo), a najlepiej 140.
2) ponadto, wyłonić najlepsze prace i uhonorować je na podium dodatkową nagrodą.

Cena esencji za pieniądze jest stanowczo zawyżona i zupełnie nieadekwatna do realnej wartości, więc proszę się tym nie sugerować.

.
 

DeletedUser967

Guest
Standardowo się utarło, że jest to 100 diamentów, a teraz nawet tego nie ma. Poskąpili totalnie jakby to szło z ich kieszeni... Co mi po marnej esencji jak z dużym prawdopodobieństwem wyleci mi jakiś chłam? Według cudownego przelicznika 50 esencji to 250 diaxów, może tym się zasugerowali jednak obmyślając nagrodę w konkursie?
 

jakub357

Łucznik
Taką wiadomość wysłałem do Supportu:

Nagrody z konkursu wiosennego na forum są zbyt małe.
Wszyscy gracze, z którymi na ten temat rozmawiałem, są za ich zwiększeniem.
Nie podoba mi się, że jesteśmy traktowani po macoszemu i dostajemy takie marne ochłapy.
Bardzo proszę o wyjaśnienie sprawy, ponieważ nie chcę być traktowany w taki sposób.
Powiem wprost, chcę aby wartość tych nagród była zwiększona.
Gwoli prawdzie winny być także wyłonione 3 najlepsze prace, które dostaną większe nagrody w zależności od miejsca zajętego na podium - tak się utarło wedle powszechnej tradycji.
Jeśli nie możliwością jest, aby zorganizować konkurs z nagrodami, który by kontentował graczy, dla których ów konkurs został stworzony, to jaki jest sens takiego konkursu?
Czy osoby odpowiedzialne za konkurs ponoszą jakieś koszty związane z nagrodami? Jestem przekonany, że nie - ponieważ Niebiańska Esencja jest wirtualną walutą, której nie można wymienić na pieniądze.
Z czego w takim razie wynika takie skąpstwo? Dwie tylko widzę odpowiedzi na to pytanie:
1. Zdobylibyśmy, subiektywnie według organizatorów, zbyt dużą ilość Esencji w porównaniu do graczy, którzy dokonali zakupu Esencji po zdecydowanie zawyżonej cenie za pieniądze.
2. Marne nagrody za przyzwoity i wymagający konkurs, pokazałyby graczom, że skoro włożony, duży nakład pracy, daje 50 Niebiańskiej Esencji, to oznaczałoby to, że te 50 Esencji jest czymś bardzo cennym, skoro trzeba się tyle natrudzić, żeby je zdobyć. Wtedy oferta zakupu tejże Esencji za pieniądze wydawałaby się atrakcyjniejsza.
Lecz tak nie jest, bo 50 Esencji to jest tyle, co nic; biorąc pod uwagę, że tyle jest warte Małe Jajko, z którego z szansą 50% można uzyskać 3x Relikt, lub 1x Odłamek Runy. A to jest bardzo mało, ponieważ uzyskanie tych dóbr w grze jest całkowicie darmowe i dostępne dla każdego gracza w prosty sposób już od pierwszych minut gry.

Wiem, że mówiąc, iż cena zakupu Esencji za pieniądze, jest stanowczo zawyżona - poddaje krytyce nie tylko konkurs, lecz także System Marketingowy.
Lecz śmiem twierdzić, że bardzo słusznie! Ceny są ZBYT WYSOKIE i nieadekwatne do dóbr, które można za nie uzyskać!
Jeśli nie przekonuje Was to, co mówię, a co jest prawdą, to proszę spojrzeć na statystyki, jeśli macie do nich dostęp. Ile osób kupiło Esencję za pieniądze? Czy naprawdę nie lepiej byłoby obniżyć jej cenę, co by mogło oznaczać jej zakup przez większą liczbę Graczy? Jeśli nie wierzycie moim słowom i przedstawionym argumentom, to zajrzyjcie do portfeli.

Oczywiście, część mojej wypowiedzi jest skierowana do Organizatorów konkursu, a część do Działu Marketingowego, z którym nie mogę się skontaktować od ponad miesiąca. Proszę im jednak przedstawić moje wnioski i prośby, o ile to możliwe. Proszę coś uczynić w tej sprawie - jeśli nie odnośnie płatności, to przynajmniej odnośnie nagród konkursowych.
Jeszcze raz proszę o ich zwiększenie. Proszę o porządne nagrody, warte zachodu i włożonej pracy. O szacunek nie będę prosił, bo to po prostu ma być. Jednakże obecne nagrody pokazują jego brak. Proszę to zmienić.

- Jakub.
 

jakub357

Łucznik
Chciałbym, żeby zagłosował każdy, kto ten temat przeczyta; a najlepiej się wypowiedział.
Bardzo proszę o Twoje zaangażowanie - inaczej, czego obawiam się znając to forum, temat zostanie bez odzewu i zlekceważony...

.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser626

Guest
W żadnym wypadku zasady trwającego konkursu nie zostaną zmienione, byłoby to pod wieloma względami nieuczciwe i nieprofesjonalne.

Co do przyszłych konkursów natomiast oraz dotychczasowych: Nagrody są i będą symboliczne, w konkursach wymagających tak naprawdę minimum chęci, w których nagrodę otrzymują wszystkie zgłoszenia. Wspomniany konkurs wiosenny właśnie do takich należy, wystarczy napisać parę zdań, które mieszczą się w kryteriach konkursu i nagroda jest gwarantowana. Owszem, nagrody są akurat tutaj zamienione na walutę eventową, ponieważ jest to konkurs tematyczny z eventem związany i w miarę możliwości staramy się korzystać z jedynej okazji zaoferowania czegoś innego niż Diamenty, które są podstawową "walutą" konkursową. W przeliczeniu na wartość diamentową w grze, nagrody te są zwykle wyższe niż powinny dla danego typu konkursu. Jeśli ktoś uważa je za niewarte zachodu, może po prostu poczekać na następny konkurs, wrócą Diamenty.

Co do typu konkursu jeszcze - Istnieje również drugi typ konkursów, w których liczba zwycięzców jest ograniczona, np.: w organizowanych już Puzzlach, nagrody są nieco większe. Konkursu typu zagadki, krzyżówki czy inne wymagające nieco myślenia zawsze są i będą premiowane wyżej, niż konkursu z nagrodą dla wszystkich.
Mam jeszcze w planach trzeci typ, większy konkurs, dla którego jest zarezerwowana największa pula i tutaj wielkość konkursów jak i nagród się zakończy. Konkursy mają na celu urozmaicenie życia na forum, a nie rozdawanie Diamentów. Jeśli ktoś chce się szybko dorobić premium, to zapraszam do sklepu w grze.
 

DeletedUser80

Guest
Konkurs jako wydarzenie kojarzy się z elementami rywalizacji, losowości czy choćby uznaniowości.
To wydarzenie nazwałbym raczej festiwalem radosnej twórczości.
I to taki festiwal bez nagród bo te 50 esencji to za sam udział a gdzie coś lepszego?
Wprawdzie stare przysłowie rosyjskie mówi "po kopiejkę to i car się schyli a po trzy to nawet przyklęknie" ale tu to lekka przesada.
 

jakub357

Łucznik
W żadnym wypadku zasady trwającego konkursu nie zostaną zmienione, byłoby to pod wieloma względami nieuczciwe i nieprofesjonalne.

Droga Dragomiro, jakie względy masz na myśli? Ponieważ, pod jakimkolwiek względem nie rozpatrywałbym sprawy zwiększenia nagród, to nie potrafię doszukać się niczego, co by krzywdziło graczy. Po prostu byłoby więcej esencji! A możliwość udziału w konkursie ma cały czas każdy. Jeśli jednak pod wpływem zwiększenia nagród, konkurs cieszyłby się większym zainteresowaniem i ktoś zacząłby się w takim wypadku domagać dłuższego terminu, bo ,,za to co było - nie zrobię; ale jak jest więcej - to zrobię" - można przecież wydłużyć termin zamieszczania swoich prac - czy dla graczy dłuższy termin byłby krzywdzący Dragomiro? A jeśli tak, to w jakim wymiarze? Dodając do tego, że myśląc w taki sposób oskarżasz nas o pazerność na Esencje - co też widać pod koniec Twojej wypowiedzi, gdzie odsyłasz nas do sklepu... Bardzo mi smutno, że tak nas posądzasz, ale rozumiem - różni są ludzie. Lecz jak już pisałem, cóż za problem zmienić zasady? Przecież nikt nie podpisywał żadnego regulaminu, to jest wydarzenie dla wąskiego grona osób.

w konkursach wymagających tak naprawdę minimum chęci

Więc dlaczego tworzysz konkursy, które wymagają minimum chęci? Właśnie przyznałaś, że ten konkurs to atrapa. A my, ja - chcemy normalnego, porządnego konkursu; za który będą uczciwe nagrody. Dlaczego ten konkurs nie może takim się stać? Dlaczego nie będzie typowania trzech miejsc na podium? Co stoi na przeszkodzie, aby tak było; zwłaszcza, że społeczność Elvenaru tego właśnie chce? To jest konkurs dla Ciebie, czy dla nas?

Jeśli ktoś uważa je za niewarte zachodu, może po prostu poczekać na następny konkurs
Nagrody są i będą symboliczne

Właśnie o te nagrody chodzi, które są niewspółmiernie małe w kontekście zadania konkursowego. Czy wreszcie będzie nam dana możliwość wykazania się literacko? Czy raczej dalej będą organizowane konkursy-atrapy, mające na celu nabicie ilości odwiedzin?

Powiem wprost - jestem zły. Normalnego konkursu nie było już od miesięcy. Dodając do tego, że są one organizowane niezwykle rzadko. Chce, aby konkursy były częściej. Chce, aby nagrody z obecnego konkursu uległy zwiększeniu - według mnie włożony weń wysiłek zasługuje na większą wartość Esencji i zgadza się ze mną każdy, z kim o tym rozmawiałem. Ty jedna, Dragomiro, uważasz że nagrody są fair; i pojedyncza osoba, której powód głosowania na NIE jest nam nieznany.

Czuję się po prostu oszukany, bo stworzyłaś wydarzenie, którego celem nie jest możliwość wykazania swojej sympatii do Elvenaru i talentu literackiego, ale którego celem jest rozruszanie forum. Myślę, że biorąc to pod uwagę, konkurs rzeczywiście zrobiłaś dla siebie. Bardzo przykro mi to mówić i tak oskarżać, ale Twój post w tym temacie wykazał zero jakiegokolwiek zrozumienia dla nas, dla graczy.
Dragomiro, czy jesteś z nami, czy przeciwko nam?
Ponieważ raz w raz, czytając nawet starsze wypowiedzi ludzi z archiwum, wychodzi, że po prostu jesteśmy lekceważeni - mówię o pierwszym lepszym temacie jaki znalazłem: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/ostrzeżenie-2.1767/

Chciałbym zaznaczyć też to, co było już powiedziane - konkurs z definicji zawiera element rywalizacji, a tutaj go brak. Przypomina to bardziej zadanie domowe dla uczniów, za które dostaną cukierka. To przykre, że jesteśmy traktowani tak niepoważnie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wszystkie osoby, które brały udział w takich konkursach w przeszłości - przykładały się do nich, wkładały ogrom wysiłku i wychodziły z tego naprawdę wspaniałe opowieści. To, że tak zaniżyłaś wymagania konkursowe, aby dzięki temu nie musieć nam dawać zbyt wiele esencji - jaki w tym miałaś cel, Dragomiro? A przecież tak się sprawa ma, ponieważ sama to powiedziałaś.
Czy mogłabyś zrobić coś wreszcie dla nas - zawalczyć dla nas o coś? Czy dalej będziemy musieli się z Tobą gryźć o cokolwiek... Prawie każdy odnosi wrażenie, że nasze opinie są niewysłuchiwane; nasze pomysły zbywane i zapominane, a skargi ignorowane.
Jeśli chcesz, Dragomiro, aby to forum zaczęło jako tako funkcjonować - to nie licz na cud związany z konkursem. Tutaj chodzi bezpośrednio o Twoją osobę. To Ty jesteś w dużej mierze odpowiedzialna za atmosferę na tym forum. A jak dotąd można czuć się jak w urzędzie.
Jeśli chcesz zmienić ten stan rzeczy, to wysłuchaj moich próśb; lecz najpierw zacznij od zmiany swojego stosunku do nas i do tego forum. Jesteś odpowiedzialna za ten projekt i wiem, że nie zignorujesz moich słów. A pisząc to kraje mi się serce, bo to dotyka bezpośrednio Twojej osoby; lecz mam dość już obecnego stanu rzeczy...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
a czy mogę zadać jedno pytanie? Po co przystępujecie do konkursu? Wiecie jakiej nagrody możecie się spodziewać to o co chodzi? Mi nagroda nie pasuje to i po tą kopiejkę się schylać nie chce ;)

a jeżeli moge wyrazić swoje zdanie to wolę nagrody za zgłoszenie niż za uznaniowo przyznawane miejsca wg widzi mi się nie wiadomo kogo... A tak to przynajmniej jest "sprawiedliwie"
 

jakub357

Łucznik
To jest moja wypowiedź z innego tematu, który Dragomira zamknęła chwilę temu, więc nie zdążyłem wysłać. Dlatego umieszczam tutaj:

Dragomiro, ciężko mi Cię usłyszeć, jeśli traktujesz mnie tak biurokratycznie.
Powiedziałaś w innym miejscu, że pragniesz aby to forum zaczęło być bardziej aktywne. Myślę, że jeśli sama wypowiadasz się tak rzadko i to tylko w konieczności; nadto konieczności łagodzenia sporów - jaki stosunek ma mieć reszta do tego forum? Pełnisz funkcję reprezentatywną, a myślę że nie wykazujesz względem nas życzliwości. Według mnie, brakuje w Twoich wypowiedziach zwrotów takich jak: rozumiem, wiem co chcesz powiedzieć, może to być dla Ciebie trudne, postaram się coś z tym zrobić; czy prostych zwrotów grzecznościowych. Czasem, mam wrażenie, jakbyś nie była prawdziwą osobą, tylko botem komputerowym - rzeczowym i bezwzględnym.
To bardzo przykre, że jesteś przy tym tak bardzo uparta i nie zamierzasz tego zmienić.
Jak widzę Twoje niektóre wypowiedzi, to po prostu odechciewa mi się udzielania w wątku - bo wiem, że temat jest skończony. Jawisz się zatem jako bezwzględna Królowa Forum, która zawsze ma ostatnie zdanie.
Powiedz mi proszę, jak mamy czuć się swojsko i swobodnie na tym forum, kiedy bardziej przypomina ono portal informacyjny? A za atmosferę jesteś odpowiedzialna w mierze większej niż ktokolwiek inny - Ty sama.
Nasze pomysły jednak były i są olewane, co brutalnie weryfikuje ząb czasu. Jak więc mamy wykazywać się inicjatywą, czy zaangażowaniem, jeśli wiemy, że nasze pomysły, nawet te naprawdę świetne, sprzed kilku miesięcy, nie zostały wdrożone? To sprawia, że czuję niechęć do przedstawiania kolejnych pomysłów, ponieważ wiem, że ich realizacja trwa w nieskończoność. A wiele pomysłów nie jest zauważanych wcale - nie zgłaszasz ich. Samaś sobie wędkarzem, przynętą i rybą.
Możliwe, że są to słowa, które niczym garść kruszców drogocennych cisnąłem w otchłań. Lecz wiem też, że one bolą. Ukazałem faktyczny stan rzeczy - Twoją odpowiedzialność i to, czego bym chciał; lecz też zaniechania i błędy.
Przyjmij proszę, choć ten jeden raz, z pokorą to, com napisał. Owszem, jesteś wspaniałą Dragomirą, ale Twój stosunek do nas wydaje się być oczywisty, i skaluje się jeszcze wyraźniej patrząc na opinie graczy na Twój temat z przeszłych miesięcy...
Zrozum moje rozgoryczenie, gdy od długiego czasu kołaczę w drzwi, które wciąż pozostają mi zamknięte.

.
 

Christo

Rozbójnik
Zbytnio mnie konkursy nie interesują z powodu częstotliwości ich występowania i brakiem poinformowania, że nadchodzi konkurs. To jest tak rzadko robione, że zapominam w ogóle o tym dziale. Przez to, że konkurs startuje tego samego dnia co powstaje temat tylko czujni mogą załapać się na nagrodę (i chodzi mi tutaj o puzzle, krzyżówki itp). Pytam się, dlaczego? Nie lepiej poinformować "Za 3 dni pojawi się konkurs na forum. Zapraszamy do zabawy!"? To tak ogólnie.. ale temat dotyczy esencji, a nie wszystkich konkursów.

Jeśli chodzi o te esencje, okruchy itd to też jestem za tym by w przyszłości były one większe. Co prawda lepsze 50 esencji niż nic, ale to tak wygląda słabo... Nie jestem za tym by było jakieś podium w stylu pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Jest to dodatkowy konkurs związany z konkursem w grze, gdzie wszyscy gracze w tym uczestniczą, więc niech mają możliwość jak inni zdobyć coś extra. Ja bym tutaj bardziej zaproponował coś takiego by nagrody były większe, ale ograniczona ilość miejsc. Przykład: 500 esencji/okruchów i pierwsze 40 osób.

Porozmawiajmy na ten temat o przyszłych konkursach, bo zmiana czegokolwiek w tym konkursie to na prawdę jest nieprofesjonalne i tutaj zgodzę się z @Dragomira . Stało się i tyle, ale fajnie, że temat został poruszony :)

Pozdrawiam
 

DeletedUser626

Guest
Moi drodzy, bardzo proszę zwróćcie uwagę na zgłoszoną tu propozycję.
jakub357 napisał:
Jeszcze raz, bardzo bym prosił, aby:
1) zwiększyć nagrody dla zwycięzców do przynajmniej 90 esencji (średnie Jajo), a najlepiej 140.
2) ponadto, wyłonić najlepsze prace i uhonorować je na podium dodatkową nagrodą.
jakub357 napisał:
Powiem wprost, chcę aby wartość tych nagród była zwiększona.
Gwoli prawdzie winny być także wyłonione 3 najlepsze prace, które dostaną większe nagrody w zależności od miejsca zajętego na podium - tak się utarło wedle powszechnej tradycji.

I wyobraźcie sobie teraz, że została spełniona. Pierwsi zbulwersują się Ci, którzy nie wzięli udziału w konkursie z powodu zbyt niskiej nagrody. Rozwiązanie od razu zaproponowane przez jakuba357 to wydłużenie terminu. Drudzy więc odezwą się Ci, co mieli czas w tym tygodniu, ale konkurs ich nie zachęcił nagrodą, a teraz jest lepsza, ale oni w przyszłym nie mają czasu i czują się oszukani - i będą mieli rację. Potem odezwą się Ci, którzy myśleli, że nagrody dla wszystkich będą takie same i nie będzie dalszej selekcji ani głosowań, zażądają możliwości wysłania nowego, ładniejszego zgłoszenia - będzie trzeba zmienić zasady, bo też będą mieli rację. Na końcu zostanę zmieszana z błotem przez biurokratów, dla których zmiana zasad w trakcie zabawy jest niedopuszczalna i karygodna, bez względu na to, w którą stronę miałaby nastąpić, bo tak się po prostu nie robi. I również będą mieli rację. Naprawdę, wciąż twierdzicie, że to tylko kwestia zmiany nagród i wszystkim to się spodoba? Łatwo wypowiadać się w imieniu "wszystkich", kiedy nie bierze się za to żadnej odpowiedzialności.

@jakub357 - Powiem Ci jednak szlachetny Jakubie , dlaczego myśli nasze jedną ścieżką iść nie mogą. Pod pięknymi słowami wyraziłeś swe pragnienia, które mimo wielu doniosłych słów sprowadzają się do: Ja chce, więc masz mi to dać. Napisałeś wszędzie gdzie mogłeś, raz ubrałeś to w prośbę, raz w żądanie, za każdym jednak razem były to Twoje wizje i chęci, które podpiąłeś pod "wolę ludu". Nie sądzę, byś pytał wszystkich dookoła o zdanie, ale powiem Ci, co niektórzy by Ci odpowiedzieli: Nie chcemy konkursu, w którym wygrywa kto pierwszy ten lepszy. Chcemy konkurs, w którym wygrywa szybszy. Nie chcemy konkursu, w którym o wygranej decyduje Team albo głosy Graczy z multikontami. Chcemy konkurs, w którym decyduje społeczność. Nie chcemy się ścigać, wysilać i zgadywać co autor miał na myśli. Chcemy coś trudnego. Rozumiesz w czym rzecz? Oczywiście, wiele osób by się z Tobą zgodziło, "zróbmy większe nagrody" to zawsze dobre hasło. Potem jednak przychodzi konkurs - Puzzle głupie, zagadki za trudne, w quizie pytanie nieprecyzyjne, konkurs literacki? Bardzo chętnie, ale max. 10 zdań. Skąd wiem, że tak by było? Robiłam już wszystkie formy i kombinacje konkursów. Robiłam quizy, w których problemem było to, że każdy może teraz odpowiedzi znaleźć w google, skandal. Robiłam konkursy literackie, które nie dość, że wymagały myślenia, to były oceniane przez społeczność, skandal. I ja nie mówię, że nie zrobię znowu czegoś skomplikowanego, tylko wiem, że każdy od konkursów oczekuje czego innego i dlatego muszą się one różnić, a najlepsze są te, które są dla wszystkich i każdy może coś dostać, nawet jeśli niewiele. Tobie to nie odpowiada, ale odpowiada innym.

Nie odmówiłam jednak niczego poza zmianą aktualnego konkursu. Napisałam dość wyraźnie, że wysokość nagrody jest zależna od poziomu skomplikowania konkursu. Nigdzie nie napisałam, że konkursy są atrapą, że nie zrobię innych, trudniejszych, które zresztą już robiłam i robić będę, że nie da się większych nagród w większych konkursach. Ty jednak nie dostałeś czego chciałeś, nie zmieniłam konkursu w trakcie jego trwania, więc postanowiłeś wykazać, jaka jestem nieżyczliwa, źle nastawiona, jak o Was nie dbam, na co za dowód masz posty, które nawet nie wiesz czego dotyczyły, bo Cie tu nie było, a głównie wyrażają żal do firmy. Oraz pomysły, na których wprowadzenie nie mam wpływu. Oceniłeś mnie i moją pracę, niewiele o niej wiedząc. Staram się najlepiej jak potrafię bo lubię swój projekt - i może jest to za mało, na pewno popełniam błędy, może w niektórych sprawach niewiele mogę zrobić, jednak na pewno nie odmawiam współpracy. Chciałeś jednak, żeby mnie zabolały Twoje słowa, a wtedy Ty w swojej łaskawości dasz mi szansę się poprawić, jeśli tylko zrobię to, czego sobie życzysz. Piszesz pięknie, wzruszasz do łez, ale spod gładkich słów wylewa się błoto. A ja jestem mieszana z błotem codziennie, zwykle dla zasady, bo nie tańczę dla każdego jak kto zagra. I dla Ciebie też nie zatańczę. Tylko czy ładne słowa i długie wiadomości cokolwiek zmieniają? Czy jednak liczy się treść i fakt, przekazanej informacji?
 

DeletedUser995

Guest
Nagroda: 50 Niebiańskich Esencji za każde poprawne zgłoszenie.
(...)
Zasady:
(...)
6. Podanie listy zwycięzców nastąpi w ciągu 5 dni od daty zakończenia konkursu.

Na początku chciałbym dowiedzieć się o tej sytuacji . Z tych zdań wychodzi dość nielogiczny dla mnie porządek . W końcu zwycięzcami są wszystkie osoby , które zgłaszają czy wybrane osoby ? A jeśli wybrane osoby to jakie kryteria oceniania wchodzą w grę ? Poprosiłbym o rozwianie tych wątpliwości .
A wracając do głównego tematu . Z jednej strony nie znam wartości , którą można przeliczyć koszta włożonego wysiłku na walutę eventową czy diamenty . Więc pula nagród jest dla mnie ciężką do określenia . Niby wydaje się proste - napisać male opowiadanie . Więc 50 esencji za mały wkład wydaję się odpowiedni . Ale nadal pozostaje kwestia z tymi zwycięzcami .
Z drugiej strony jeśli osoby uważają że ta nagroda jest słaba - może warto brać pod uwagę ich zdanie . Jednakże żeby to miało i ręce i nogi . Moim zdaniem następny konkurs właśnie zrobić ze zmienionymi nagrodami a nie robić zmiany w czasie trwania konkursu . Do ludzi niezadowolonych z nagrody - doskonale widzieliście jakie są nagrody , jakie warunki trzeba spełnić . Konkurs nie jest obowiązkowy , dlatego osoby które już zgłosiły mają na pewno świadomość jaka pula nagród obowiązuje . Jednakże zmiana w czasie trwania , może te osoby utwierdzić w przekonaniu ze opiekunowie konkursu są nierzetelni jak i społeczność z żądaniami za szkodzących w zabawie i mogą mieć obawy że wyjdzie cokolwiek z konkursu . Pamiętajcie - " Lex retro non agit" , czyli "Prawo nie działa wstecz" . Uszanujcie uczestników , którzy podeszli do konkursu z pełna świadomością . Do opiekunów konkursu - zrobić po prostu następny z większymi nagrodami .
Myśle że ten kompromis pozwoli nasycić obie strony bez szkody dla uczestników, ktorzy biorą juz udział jak i dla uczestników wezmący w przyszłych konkursach . Pozdrawiam
 

DeletedUser80

Guest
Dragimiro - Twoim błędem było to, że nazwałaś to wydarzenie konkursem. Wiem, że się powtarzam, ale na przykład nazwał bym to "Wydarzenie - nocna przygoda wiosenna" - nagroda ZA UDZIAŁ w wydarzeniu 50 esencji.
Plus to co napisał Imir - nie ma zwycięzców tylko gracze którzy spełnili warunki wydarzenia.
I myślę, że nie byłoby wtedy tego wątku:)
 

DeletedUser626

Guest
Konkursem po prostu nazywam wszystkie "wydarzenia" w dziale konkursowym, nie widzę problemu, by następnym razem użyć słowa zamiennego, typu zabawa, rozdawajka czy wiosenny prezent.
Nagrody dostają wszyscy uczestnicy, którzy wyślą poprawne zgłoszenie, a zasady poprawności... cóż, są w zasadach konkursu. Zwykle jest to minimum słów, zdań czy konkretna forma zgłoszenia, np.: grafika. Niezgodne z zasadami są również zgłoszenia łamiące zasady forum, np.: obraźliwe. Dlatego też zasady mówią o zwycięzcach, ale również mogę użyć synonimu, jeśli robi to komuś znaczną różnicę. "Lista osób nagrodzonych" chyba pasowałaby wszędzie, chciałabym, aby w miarę możliwości zasady konkursowe brzmiały jednolicie bez względu na formę konkursu, by nie trzeba było za każdym razem ich analizować.
 

jakub357

Łucznik
Droga Dragomiro,
nazwałaś mnie szlachetnym, a o sobie wyraziłaś się z ogromną pokorą, wręcz poniżeniem. Jeśli zatem jam faryzeuszem, kim Ty jesteś? Nie lubię manipulacji, lecz rozumiem ciężar korony.
Od mych słów nie odejdę - nie sposób mylić prawdy z oszustwem, które jest jak oparzenie wrzątkiem.
Wyszczególnię: obecny konkurs, jest nim tylko z nazwy; nagrody z niego są niewspółmiernie małe; zmiany jednak nie będzie. Nadto, konkursy są organizowane niezwykle rzadko i nie dają możliwości wykazania się w rywalizacji, a ich obecna forma odbiera jedyny, poza płatniczy sposób zyskania sensownej ilości esencji/diamentów. Dalej, naświetliłem Twoje wycofanie na tym forum - małe zaangażowanie widoczne w publikowaniu postów jedynie koniecznych. Pokazałem też, że wprowadzasz na forum atmosferę pozbawioną wzajemnej życzliwości i zrozumienia - Twoje posty są pełne chłodu, który zwykłaś zwać profesjonalizmem. Wiemy też, że trwa to od dłuższego czasu. Rozdrapałem też strupa pod którym jątrzy się rana związana z niezadowoleniem spowodowanym ignorancją naszych pomysłów.

A więc poruszone zostały następujące problemy: źle organizowanych konkursów, zarzuty względem Twojej działalności, Dragomiro; a także deprymowania naszych pomysłów.

Ja chcę znaleźć wspólną nić i, oczywiście, wywalczyć dla nas, graczy to, co dobre. Zależy mi na rozwoju forum, oraz chciałbym wziąć udział w fajnym konkursie; lecz nie ukrywam, że przyzwoite nagrody są mi pragnieniem. Widzę też wyraźnie Ciebie, Dragomiro (...) i tym niezrozumieniem zajmę się teraz.
Przepraszam za skaleczenia - poczułem się jakby otoczony dumnym Twym płomieniem bezwzględnej niezmienności, Dragomiro. Tak walczy zwyklak, lecz jednak okryty, jak Ty również, cieniami życia. Nie jestem świnią w jedwabnych pończochach. Ja tak mówię - w taki sposób piszę, a treść ta jest, wbrew pozorom, nieprzerwanie rzeczowa. Jeśli coś jest niezrozumiałym - ja wyjaśnię. A nawet jeśli wzgardzisz, to prawda sama się obroni.
Pisałem już Ci w prywatnej wiadomości, że Cię szanuję, a nadto lubię; jednak czuję się jakbym chciał nakarmić zupą - ścianę, po której spłynie. A była smaczna. Lecz nie przyjęłaś.
Jednak ja dalej będę wyciągał do Ciebie rękę, aż zdrętwieje. Wczoraj przyćmił mnie gniew, teraz widzę sprawę jaśniej. Chcę z Tobą współpracować - uczynić lepszymi przyszłe konkursy, odmienić klimat forum i wskórać więcej wzajemnego zrozumienia i ekspansji twórczości.

Pozdrawiam ciepło,
Jakub
 
Status
Zamknięty.
Do góry