• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

NIE BIERZEMY UDZIAŁU W PRZYGODACH

PRZYGODY BRACTW??


  • W sumie głosujących
    125

DeletedUser2264

Guest
Nie zgodzę się. Powodzenia życzę w łapaniu multikont. Jakie chcesz kryterium? Niestety ale nie ma możliwości wyłapania multi, bo mogę grać z dzieckiem na jednym kompie i on bardzo chce mi pomagać i co mi zrobisz?
Lekarstwem jest to co wcześniej było opisane. W czasie przygód konta dochodzące tracą odznaki I PRODUKCJĘ (też ważne), trzeba by jeszcze coś wymyslić żeby nie było podmian kont zwykłych na czysto produkcyjne. Moim zdaniem nie multikonta sa najgorsze ale to, że można je w tak prosty, wręcz banalny sposób wykorzystać. Multi będą zawsze i niech sobie będą ale tam gdzie liczy się produkcja ich użycie powinno być maksymalnie utrudnione.


@Kattina - nie zgodzę się co do Twej opinii o "TOP-ce" (to co napisałaś, dotyczy części ale nie wszystkich) - to, że część z Nas ma wolne miejsce wynika, głównie z tego, że odkryli już grubo ponad 400 prowincji oraz w większości zdobyli ekspansje z drzewka badań oraz nie stawiają budynków "bezwartościowych" np. z samą kulturą (no chyba że to Ich kaprys). Do tego liczą kwadraciki i planują rozłożenie budynków w mieście.

Inną sprawą jest, że część graczy z Topki angażuje w grę realne środki bo muszą "byś najlepsi" w każdej grze :) ale z czegoś ta gra musi się rozwijać i to trzeba zrozumieć...

Zobacz - ja już kilka tygodni temu zakończyłem rozdział 11 i czekam na nowy 12 - miasto mam ułożone, totalnie olewam ranking - bo ze względu na postęp w grze powinienem być wyżej - jednak nie stawiam żadnych cudów pod ranking i nie walczę o miejsca w rankingu i rywalizację w tym zakresie odpuszczam. Niestety trzeba się pogodzić z tym, że część graczy musi wygrać "wszystko - nawet.... byle co.." bo inaczej serce by nie wytrzymało :) i gratuluję decyzji o bojkocie PB cz.2
@Kattina - nie zgodzę się co do Twej opinii o "TOP-ce" (to co napisałaś, dotyczy części ale nie wszystkich) - to, że część z Nas ma wolne miejsce wynika, głównie z tego, że odkryli już grubo ponad 400 prowincji oraz w większości zdobyli ekspansje z drzewka badań oraz nie stawiają budynków "bezwartościowych" np. z samą kulturą (no chyba że to Ich kaprys). Do tego liczą kwadraciki i planują rozłożenie budynków w mieście.

Inną sprawą jest, że część graczy z Topki angażuje w grę realne środki bo muszą "byś najlepsi" w każdej grze :) ale z czegoś ta gra musi się rozwijać i to trzeba zrozumieć...

Zobacz - ja już kilka tygodni temu zakończyłem rozdział 11 i czekam na nowy 12 - miasto mam ułożone, totalnie olewam ranking - bo ze względu na postęp w grze powinienem być wyżej - jednak nie stawiam żadnych cudów pod ranking i nie walczę o miejsca w rankingu i rywalizację w tym zakresie odpuszczam. Niestety trzeba się pogodzić z tym, że część graczy musi wygrać "wszystko - nawet.... byle co.." bo inaczej serce by nie wytrzymało :) i gratuluję decyzji o bojkocie PB cz.2

@Midi67 - chodziło mi dokładnie i tylko o zasady fair play, czyli realne szanse konkurowania z tak uzbrojonymi i przygotowanymi na takie rozgrywki bractwami grającymi bez względu na nagrody, tylko dla miejsca bo "muszą być najlepsi" . W nosie mam ile kasy w to wkładają, każdy może, ale układ sił/możliwości w kwestii właśnie miejsca w mieście jest niewspółmierny do miast, gdzie nie ma gdzie wcisnąć choćby jednego mikro warsztatu.. Inni muszą/ musieliby wywalić w kosmos pół miasta i grubo się cofnąć w rozwoju.. Topka to nie multikonciarze, oni mają pierdyliard miejsca, nie muszą się w to bawić..


Na Arendyllu kończę smoki i serio, nie widzę szans, ani powodów (marcheweczki), żeby poświęcać rozbudowywane miesiącami budynki dla śmiesznej rozgrywki. Przecież musisz widzieć tę przepaść..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2287

Guest
są osoby mające po 50 multi i czerpiące z nich pełnymi garściami.
Szczerze, to nie zazdroszczę osobom mającym po 50 multikont (jeśli takie są).. Wyobrażam sobie ile ci gracze musieliby poświęcić czasu na przygotowanie takich kont, żeby z nich korzystać. Większość z nas gra dla przyjemności, a wiadomo, że znajdą się też tacy ludzie, co po prostu MUSZĄ być we wszystkim najlepsi... Co do ograniczenia wykorzystania takich multikont w Przygodach to myślę, że fajnym pomysłem jest pusta pula przedmiotów przy wchodzeniu do bractwa.
 

DeletedUser2264

Guest
Szczerze, to nie zazdroszczę osobom mającym po 50 multikont (jeśli takie są).. Wyobrażam sobie ile ci gracze musieliby poświęcić czasu na przygotowanie takich kont, żeby z nich korzystać. Większość z nas gra dla przyjemności, a wiadomo, że znajdą się też tacy ludzie, co po prostu MUSZĄ być we wszystkim najlepsi... Co do ograniczenia wykorzystania takich multikont w Przygodach to myślę, że fajnym pomysłem jest pusta pula przedmiotów przy wchodzeniu do bractwa.
Mnie wywala przy przelogowywaniu z arendyllu na win i odwrotnie ;) i jeszcze kilkanaście razy dziennie bez powodu. Dziękuję, wystarczy ;) Swoją drogą musi być niezła desperacja za przyśpieszacze i gniazdo orków :))
W przypadku przygód, pełna zgoda, pusta pula to może być idealny patent na takie kombinusium..
 

rispetto

Wędrowiec
A czy ktoś to kontroluje?
Bo śmiem wątpić, skoro są osoby mające po 50 multi i czerpiące z nich pełnymi garściami.
No ale w czym problem? Skoro ktoś stwierdza, że ma tye wolnego czasu, że jest w stanie nad tym zapanować, to i ma z tego profity. Podążając tą logiką za pushowanie można uznać ustawianie warsztatów na 5 minut przez całą dobę nonstop. To w końcu spore fory w stosunku do tych, którzy czasu nie mają i nastawiają produkcję na 3h lub jeszcze rzadziej, czyż nie? Zakazać z tego powodu 5min? Ludzie ...
 

DeletedUser2287

Guest
Mam wrażenie, że trochę odbiegamy od tematu skupiając się na multikontach i wzajemnych przytykach graczy uczestniczących do bojkotujących i odwrotnie.....
A przecież nasz protest dotyczył głównie SŁABYCH NAGRÓD W PRZYGODACH BRACTW!!!!
 

DeletedUser80

Guest
W przypadku przygód, pełna zgoda, pusta pula to może być idealny patent na takie kombinusium.
Ależ nowy ma pustą pulę. Tyle, że zakończoną produkcję w manufakturach czy warsztatach.
Wchodzi, robi co trzeba, wrzuca do przygody i wychodzi. I następny wchodzi.
Zakaz wstępu z zakończoną produkcją?
To przyjmą 5 minut przed końcem.
Jedynym rozwiązaniem eliminującym tego typu zachowania jest brak możliwości udziału w przygodzie osoby która została przyjęta w trakcie trwania.
A przecież nasz protest dotyczył głównie SŁABYCH NAGRÓD W PRZYGODACH BRACTW!!!!
I dlatego protest brutalnie rzecz ujmując nie wypalił.
Bo zbyt wielu sądziło że jest to protest tylko przeciw niskim nagrodom.
A to nieprawda, to był protest przeciw polityce IG, ich zachowaniu, lekceważeniu graczy, wręcz niszczeniu gry.
A sprawa multikont jest jedną z tych, która przeszkadza uczciwym graczom i to jest wbrew pozorom dobre miejsce na dyskoję o nich.
No ale w czym problem? Skoro ktoś stwierdza, że ma tye wolnego czasu, że jest w stanie nad tym zapanować, to i ma z tego profity.
A kto powiedział, że przy oszustwie nie trzeba trochę popracować?
Tyle tylko że profity są niewspółmierne do włożonego czasu.
Obsługa jednego konta nastawionego tylko na PW to 1 minuta (wejść, wrzucić gdzie trzeba PW, wyjść).
Mając 15 multi kosztem 30 minut dziennie masz 300 PW.
Ja 300 PW zdobywam w tydzień, wliczając w to PW zdobyte w turnieju. I przeszkadza mi ta dysproporcja a oszukiwał nie będę.
 

DeletedUser2264

Guest
Ależ nowy ma pustą pulę. Tyle, że zakończoną produkcję w manufakturach czy warsztatach.
Wchodzi, robi co trzeba, wrzuca do przygody i wychodzi. I następny wchodzi.
Zakaz wstępu z zakończoną produkcją?
To przyjmą 5 minut przed końcem.
Jedynym rozwiązaniem eliminującym tego typu zachowania jest brak możliwości udziału w przygodzie osoby która została przyjęta w trakcie trwania.

@PanGry Zgoda, niech blokują graczy w bractwie na czas przygód. Mam nadzieję, że rozwiązanie, które zostanie przyjęte będzie faktycznie ograniczało możliwość takiego kombinatorstwa zupełnie. "Niech się Inno głowi" ;)

I dlatego protest brutalnie rzecz ujmując nie wypalił.
Bo zbyt wielu sądziło że jest to protest tylko przeciw niskim nagrodom.
A to nieprawda, to był protest przeciw polityce IG, ich zachowaniu, lekceważeniu graczy, wręcz niszczeniu gry.

@PanGry Przygody dolały oliwy do ognia, przynajmniej dla tych, którzy ucierpieli na "innowacjach" w grze.. Jak dla mnie otworzyła się droga do reagowania i cieszę się, że sporo bractw się przyłączyło. Zakładam, że to dopiero początek :)

A sprawa multikont jest jedną z tych, która przeszkadza uczciwym graczom i to jest wbrew pozorom dobre miejsce na dyskoję o nich.

A kto powiedział, że przy oszustwie nie trzeba trochę popracować?
Tyle tylko że profity są niewspółmierne do włożonego czasu.
Obsługa jednego konta nastawionego tylko na PW to 1 minuta (wejść, wrzucić gdzie trzeba PW, wyjść).
Mając 15 multi kosztem 30 minut dziennie masz 300 PW.
Ja 300 PW zdobywam w tydzień, wliczając w to PW zdobyte w turnieju. I przeszkadza mi ta dysproporcja a oszukiwał nie będę.

@PanGry Mam jedno konto i dopiero tutaj dowiedziałam się, że można w ten sposób przykombinować, czego robić nie zamierzam..

jestem jeszcze Wędrowcem, więc muszę się nauczyć tak ładnie odpowiadać na wiele tematów ;)) w sensie edycji ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1496

Guest
Witam :)
Chciałam zwrócić uwagę na fakt, o ile mnie pamięć nie myli, że "przygody bractw" były zapowiadana jako możliwość rywalizacji między bractwami.
Czy mylę się ? - To twórcy gry wprowadzili ograniczenie liczebności bractw do 25 !!!
Więc wszystkie nasze (moje również) "żale, pretensje i marudzenia" tutaj (i jeszcze inne określenia) , a nawet nasz protest - faktycznie nie miałyby sensu, gdyby IG trzymało się wprowadzanych przez siebie zasad.
Faktycznie - poza przyznaniem się, chyba trudno udowodnić komuś korzystanie z multikont, tym bardziej że chyba nikt tego tak naprawdę nie ściga.
Ale można Przygody zorganizować w taki sposób, żeby naprawdę uczestniczyło w nich maksymalnie 25 osób (mam na myśli oczywiście kont) i to już leży w gestii autorów gry.
Na politykę IG nie mamy wpływu - o czym świadczą nasze "osiągnięcia" chociażby sprawdzenie ile naszych pomysłów i sugestii z działu "Pomysły i Propozycje" doczekało się realizacji.

Ale w tym przypadku sami sobie zaprzeczają.

Szkoda tylko, że opuściło nas trochę aktywnych graczy, ale to mnie jest przykro, twórcom gry - pewnie nie ... zrobiło się miejsce dla nowych ...

I druga sprawa - jakość nagród. Przy takim wysiłku - pamiętam to z pierwszych Przygód - byłoby miło gdyby takie zaangażowanie było lepiej nagradzane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rispetto

Wędrowiec
A kto powiedział, że przy oszustwie nie trzeba trochę popracować?
Tyle tylko że profity są niewspółmierne do włożonego czasu.
Obsługa jednego konta nastawionego tylko na PW to 1 minuta (wejść, wrzucić gdzie trzeba PW, wyjść).
Mając 15 multi kosztem 30 minut dziennie masz 300 PW.
Ja 300 PW zdobywam w tydzień, wliczając w to PW zdobyte w turnieju. I przeszkadza mi ta dysproporcja a oszukiwał nie będę.
NIE
Żeby mieć konto tylko tylko dla PW trzeba zainwestować trochę więcej, niż "1 min". Jednym się chce i coś z tego mają, innym z różnych przyczyn się nie chce i krzyk, że oszukujom, kombinujom i zabrać im!
Najbardziej chyba boli to, że "im się chce, a mi się nie opłaca". Multikonta NIE SĄ zabronione, więc dlaczego ich posiadaczy nazywa się oszustami?
 

blazius1

Paladyn
Argumenty przeciwko bojkotowi upadają zupełnie wobec faktu, że druga PB pokazała tak jasno patologię związaną z pushowaniem za pomocą multikont produkujących odznaki. Czy to nie wbrew założeniom dla gry, gdy tę grę tworzono???

Bractwa w drugiej edycji wzięły po prostu udział w zwykłej hucpie. Te duże zupełnie świadomie, te z niskich epok możne nieświadomie, ale fakt jest faktem, że to było miejscami dość żenujące widowisko.

Udział bractwa TOP 1 na s2 to była fatalna decyzja. Nie dla bojkotu, lecz dla samej gry.

Trzecią edycję, o ile formuła się nie zmieni, też będę bojkotował i namawiał znajomych z topek do tego samego. Moje bractwa są już zintegrowane bojkotem i pierwszą przygodą a nagrody, jak już była tu mowa, nie mają większego znaczenia.

Bojkot zintegrował bractwa w ramach całych serwerów i pokazał kto się wyłamuje. Bojkot był więc dość udany, bo zintegrował całe serwery!! Były rozmowy Magów i Arcy znajdujących się od roku lub dwóch w różnych bractwach. Odnowiliśmy stare znajomości. Zamiast integracji graczy w bractwach była integracja całych bractw. Jedyny pozytyw z PB nr 2.

Niestety wyłamali się gracze biorący udział w grze nie fair lub przyzwalający na naginanie zasad w swoich bractwach, bo faktycznie: dobry wynik mogło zrobić kilku maniaków rotujących takimi miastami, jakie widzimy na obrazkach w tym wątku. Jeśli tacy gracze uważają to za "dobrą zabawę", to współczuję takiej zabawy.

Blazius
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Cała rywalizacja tych kilku bractw na danym serwerze polegała na tym jak by tu efektywniej przechytrzyć grę i prześcignąć inne bractwo w kombinowaniu ilością graczy/kont.
To musi się zmienić. Tak samo możliwość podniesienia cudu na 25 poziom w trzy tygodnie.
 

Osteres

Zwiadowca
Niestety wyłamali się gracze biorący udział w grze nie fair lub przyzwalający na naginanie zasad w swoich bractwach, bo faktycznie: dobry wynik mogło zrobić kilku maniaków rotujących takimi miastami, jakie widzimy na obrazkach w tym wątku. Jeśli tacy gracze uważają to za "dobrą zabawę", to współczuję takiej zabawy.
Blazius
Tylko mi bez takich proszę. :confused:
Świadomie wzięliśmy jako Bractwo udział w Przygodach i nie oszukiwaliśmy z podmianą kont jak to robiły niektóre Bractwa.
To, że jako Bractwo wzięliśmy udział w Przygodach nie oznacza, że oszukiwaliśmy a sugerujesz, że to zrobiliśmy. :mad:
 

DeletedUser2054

Guest
Multikonta nie są złamaniem zasad gry, złamaniem zasad jest wykorzystywanie ich od pushu i dyskusja o tym pojawiała się już wielokrotnie. Sam fakt posiadania konta nie daje nic, dopóki się go nie wykorzystuje, a dopiero sposób korzystania z konta decyduje o złamaniu (lub nie) zasad gry.

Wybacz @Dragomira ale to się kupy nie trzyma.
Bo tak:
1. Robię multi - wrzucam SOBIE PW w cuda - to złamanie regulaminu
2. Robię multi - namawiam kogoś do tego samego - wrzucany PW nawzajem (moje multi komuś - mnie jego multi) = brak znamiom załamania regulaminu...

ALBO multi jest legalne ALBO nie - bo "sposób korzystania" masz choćby powyżej....
 

DeletedUser48

Guest
Multikonta nie są złamaniem zasad gry, złamaniem zasad jest wykorzystywanie ich od pushu i dyskusja o tym pojawiała się już wielokrotnie. Sam fakt posiadania konta nie daje nic, dopóki się go nie wykorzystuje, a dopiero sposób korzystania z konta decyduje o złamaniu (lub nie) zasad gry. Przechodząc natomiast do sedna, czyli kont inwestujących przedmioty w Przygodzie, właśnie to co napisałeś miałoby sens jako możliwe rozwiązanie problemu - czysta pula przedmiotów przy wchodzeniu do Bractwa. Decyzja w tej kwestii należy do projektantów, rozważają oni kilka różnych rozwiązań, to co przedstawiłeś jest jednym z nich.
§1 Multikonta
1.1 Gracz może posiadać tylko jedno konto na danym świecie gry, zarządzanie więcej niż jednym kontem jest naruszeniem regulaminu.
1.2 Tworzenie nowych kont w celu uzyskania korzyści jest surowo zabronione.
1.3 Możliwa jest gra na więcej niż jednym świecie z użyciem jednego konta w obrębie danej wersji językowej gry.
1.4 Gracz ma możliwość rejestracji więcej niż jednego konta w grze, pod warunkiem, że na jednym świecie zarządzać będzie tylko jednym kontem.

Przykro mi Dragomiro, ale nie rozumiem czegoś, piszesz, że multikonta nie są złamaniem zasad a powyżej przytoczyłem co w zasadach tej gry jest napisane, a zwłaszcza pkt1.1 nie wspomnę, że CAŁY paragraf 1 jest ciekawy a propos tego o czym w tym temacie dyskutujemy :) :)
 

DeletedUser2264

Guest
§1 Multikonta
1.1 Gracz może posiadać tylko jedno konto na danym świecie gry, zarządzanie więcej niż jednym kontem jest naruszeniem regulaminu.
1.2 Tworzenie nowych kont w celu uzyskania korzyści jest surowo zabronione.
1.3 Możliwa jest gra na więcej niż jednym świecie z użyciem jednego konta w obrębie danej wersji językowej gry.
1.4 Gracz ma możliwość rejestracji więcej niż jednego konta w grze, pod warunkiem, że na jednym świecie zarządzać będzie tylko jednym kontem.

Przykro mi Dragomiro, ale nie rozumiem czegoś, piszesz, że multikonta nie są złamaniem zasad a powyżej przytoczyłem co w zasadach tej gry jest napisane, a zwłaszcza pkt1.1 nie wspomnę, że CAŁY paragraf 1 jest ciekawy a propos tego o czym w tym temacie dyskutujemy :) :)

Czy to nie jest stary regulamin? W tym obowiązującym od 09.2015 już tego paragrafu nie ma..

W tym nowym jest par:
7 Pushing
  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
  • Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
  • Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub Graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione.
 

DeletedUser48

Guest
Czy to nie jest stary regulamin? W tym obowiązującym od 09.2015 już tego paragrafu nie ma..

W tym nowym jest par:
7 Pushing
  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
  • Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
  • Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub Graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione.
Mój cytat jest z 21. Sie 2015.
Ten "nowszy" gdzie jest?
 

DeletedUser2264

Guest
Mój cytat jest z 21. Sie 2015.
Ten "nowszy" gdzie jest?

https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasady-gry-obowiązujące-od-01-09-2015.1/
pierwszy od góry w forum/zasady gry

Multikonta nie są złamaniem zasad gry, złamaniem zasad jest wykorzystywanie ich od pushu i dyskusja o tym pojawiała się już wielokrotnie. Sam fakt posiadania konta nie daje nic, dopóki się go nie wykorzystuje, a dopiero sposób korzystania z konta decyduje o złamaniu (lub nie) zasad gry. Przechodząc natomiast do sedna, czyli kont inwestujących przedmioty w Przygodzie, właśnie to co napisałeś miałoby sens jako możliwe rozwiązanie problemu - czysta pula przedmiotów przy wchodzeniu do Bractwa. Decyzja w tej kwestii należy do projektantów, rozważają oni kilka różnych rozwiązań, to co przedstawiłeś jest jednym z nich.

@Dragomira W takim razie jeżeli wszyscy wiemy, że multikonta, które wykorzystują pushowanie głownie do nabijania cudów są powszechnym procederem to jest to ogólnie akceptowane łamanie zasad gry? Takich kont są setki, może i tysiące.. Czy jest w planach usuwanie takich kont, jakaś konkretna kontrola?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry