• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Nie można spowrotem postawić budynków wcześniej przeniesionych do inwentarza

StachuSiekiera

Wędrowiec
Wersja gry: v1.154.3-(619e3db) - html5 (2022-06-09 10:44)
Świat gry: Winyandor
Przeglądarka + wersja: Firefox v.101
Wersja Flash Playera: wersja html5 gry
System operacyjny: Windows 7 64
Rozdzielczość ekranu: 1920x1080
Nazwa konta: StachuSiekiera
Elfy czy Ludzie: Ludzie
Powtarzalność:
5/5
Opis sytuacji: Przed przygodą bractw, używając zaklęcia "Teleportacja Budynku", przeniosłem do inwentarza budynki "Farma Dnia" i "Farma Nocy". Obecnie nie da się ich spowrotem postawić, sa otoczone czerwoną ramką podczas próby postawienia.

Spodziewane działanie: Jeśli dało się te budynki przenieśc do inwentarza, powinno się dać też je spowrotem postawić.
Dopisze, bo może to nie być oczywiste, warto sprawdzić też inne budynki ras.

Kroki do odtworzenia błędu
1. Stawiamy "Portal Wróżek"
2. Budujemy odpowiedniej długości "Drogę Kwiatów"
3. Stawiamy "Farmę Dnia" bądź "Farmę Nocy", bądź obie
4. Za pomocą zaklęcia "Teleportacja Budynku" przenosimy farmy do inwentarza
5. Kasujemy "Drogę Kwiatów" (nie jestem pewny czy ten krok jest potrzebny, ja tak zrobiłem)
6. Budujemy "Drogę Kwiatów" ponownie, j/w
7. Próbujemy postawić farmy, wcześniej schowane w inwentarzu

Zrzut ekranu z widocznym błędem:
blad.png
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Sprawdziłeś, czy masz wystarczającą ilość słoneczników/monet/ młotków, żeby postawić ten obiekt? Tylko zgaduje, bo może w tym tkwi problem, skoro są potrzebne do postawienia tego budynku.
 

Nusion

Kapłan
Sprawdziłeś, czy masz wystarczającą ilość słoneczników/monet/ młotków
Też o tym najpierw pomyślałam, ale to by było nieco bez sensu, to jest wymagane do wybudowania i raz już zostało wybudowane, ale do wystawienia z inwentarza już chyba nie powinno być kolejny raz tych kosztów. Jeśli chcę wystawić z inwentarza np. schowaną manufakturę, to potrzebuję tylko mieć dostępną odpowiednią ilość kultury i popki, ale nie surowce/młotki/kasę.
@StachuSiekiera, napisz do supportu z poziomu gry bo jeśli to błąd, to tu na forum nikt nie będzie mógł Ci pomóc
 

Deleted User - 198835

Guest
Przenosiłem już pare budynków z inwentarza i nigdy nie było potrzeby , żeby posiadać cokolwiek z towarów potrzebnych do budowy czy rozbudowy przenoszonego budynku
Stawiałem dzisiaj krasnoludzkich zbrojmistrzy i nie było problemu
Teraz postawiłem schowaną rezydkę z powodzeniem
Obie sprawy były na pl2
Teraz schowałem na pl1 budynek rasy gościnnej - zakład hodowlany i postawiłem go ponownie z d powodzeniem znowu , chociaż straciłem produkcję z tego budynku , czyli nastawiona produkcja podczas chowania i wystawiania skasowała się
Znaczy , że to jakiś błąd u Ciebie , albo jest coś postawione na tym miejscu , na przykład kawałek ścieżki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

StachuSiekiera

Wędrowiec
A miałeś w tym czasie wolnego robotnika?
Przywoływanie budynku co prawda rwa tylko kilka sekund, ale robotnik jest do tego potrzebny.
I to jest prawidłowa odpowiedź. Tylko że, w grze nie ma na ten temat nic, zero, null. Olewka ze strony developerów.
Żadnych sugestii, zero "dymka", nic. Dla nowego gracza, takiego jak ja, to jest poważny błąd.
Człowiek siedzi, ma tam z godzinke, żeby przywrócić miasto do poprzedniego stanu, a tu tzw, (użyje wulgaryzmu, bo jest w tym miejcu niezbędnie konieczny) <ciach>

Tak że, błąd dalej istnieje, moze nie 5/5, ale 3/5 na pewno, dla nowych graczy 5/5, dla starych 3/5, jak widać powyżej


do moda, który pewnie przekleństwo zmoderuje, przeczytaj edycje i liczę na konkretną odpowiedź
...
<ciach> w zupełności wystarczy//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
Podczas wyciągania budynku z inwentarza jest potrzebny wolny robotnik - nie wspomniałem o nim , bo dla mnie było to oczywiste - każdy stawiany budynek , który wyciąga się z inwentarza można postawić tylko i wyłącznie przy wolnym robotniku i bez tej opcji nie zrobi się tego
 
każdy stawiany budynek , który wyciąga się z inwentarza można postawić tylko i wyłącznie przy wolnym robotniku
Z drugiej strony kazdy budynek eventowy z inwentarza, a to wlasnie one stanowia u graczy najczesciej wiekszosc w inwentarzu, mozna postawic bez wolnego robotnika, wiec z ta rzekoma oczywistoscia roznie pewnie bywa u wiekszosci graczy. Trzeba po prostu zapamietac, ze do stawiania budynkow z drzewka technologii wymagany jest robotnik, a do eventowych nie. Zeby to zapamietac, trzeba sie tego dowiedziec, a zeby sie tego dowiedziec, najczesciej trzeba sie natknac na dokladnie ten sam problem, z ktorym spotkal sie zalozyciel tego watku ;) Pewnie wiekszosc z nas dowiedziala sie tego wlasnie w ten sposob, a nie z forum czy z "wymagan" w opisie budynku. Niemniej niczego bym nie zmienial - znaczek robotnika w wymaganiach jest moim zdaniem wystarczajacy i nie ma tu mowy o zadnym bledzie.
 

Avintia

Wędrowiec
Zależy co się uważa za budynki. W Inwentarzu Zaklęć jest zakładka Budynki i część tych budowli nie wymaga robotników.
W tym przypadku NIE powinno być możliwości wyjęcia budynku z inwentarza wszak brakowało robotników.
 

Deleted User - 198835

Guest
Chris wyciągnąłeś fragment mojej wypowiedzi a część Twojej odpowiedzi jest na temat innego fragmentu - dla mnie oczywistym jest , że potrzebuję robotników , a dla innych nie musi to być oczywiste z dwóch powodów - wiedzy i niewiedzy
Ja nigdy nie wchodzę w zakładkę budynki w inwentarzu nie upewniając się najpierw , czy mam wolnych robotników - czy są potrzebni , czy nie
I od razu zaznaczam - JA tak robię - inni nie muszą
Zgadzam się z Avintia , że nie powinno być możliwości wyciągnięcia budowli z inwentarza , które potrzebują wolnych robotników , których w danym momencie brak
 
Chris wyciągnąłeś fragment mojej wypowiedzi a część Twojej odpowiedzi jest na temat innego fragmentu
Zauwaz prosze, ze w zaden sposob nie zanegowalem ani jednego fragmentu Twojej wypowiedzi i nie zaczalem polemiki - dla mnie to tylko wygodny punkt wlaczenia sie w dyskusje i wyrazenia wlasnej opinii :) Moze uscisle. Uzycie w takiej sytuacji robotnika NIE jest wedlug mnie oczywistoscia dla wiekszosci graczy, choc powinno nia byc - i wlasnie dlatego wszystko powinno zostac tak, jak jest. Czyli obecny stan rzeczy uwazam za logiczny i prawidlowy :)
 

stapa11

Rozbójnik
Trzeba po prostu zapamietac, ze do stawiania budynkow z drzewka technologii wymagany jest robotnik, a do eventowych nie.
Sprawdziłem z ciekawości z feniksem zmierzchu, którego miałem teleportowanego czas temu. Zajałem czymś robotników i mogłem go postawić, więc teoria o budynkach eventowych wydaje się słuszna, ale: skad mamy wiedzieć, że nie ma jakiś innych wyjatków, skoro komunikat się nie pojawia po kliknięciu?
Faktem jest, że teleportowany budynek, który wymaga robotnika, pokazuje brak robotnika, jeśli przesunie się kursor nad tym obiektem:
1655797607882.png


IMHO, jak klikniesz, a aplikacja ma problem z wykonaniem czynności, to powinno pojawić się okienko, że "hola-hola, nie tym razem".
Spróbuj wystawić ofertę 5 marmur za 5555 drewna; kiedy kursor znajdzie się nad przyciskiem
1655797210494.png
A kiedy go kliknę, pojawia się okienko
1655797158214.png
Więc byłoby miło dostać komunikat, że brak robotnika i stawiać się nie da; ewentualnie okienko z robotnikami, tak, jak to jest kiedy chcę postawić warsztat (itp.), a robotników brak.
 

StachuSiekiera

Wędrowiec
dokładnie o to mi chodzi, tak jak to opisał stapa11, dla was, obeznanych z grą, jest to oczywiste, dla mnie, nowego żółtodzioba, no nie koniecznie
siedziałem pół dnia, kombinowałem, czy może tak, czy może trzeba przelogować grę, czy co ......

po prostu nie jest to zrozumiałe dla nowych graczy, zamiast zająć się czymś, to się tylko wku...
a tak sobie myślę, że twórcom gry zależy na przejżystości, a na pewno chcą, aby gra była czytelna i dawała jasne komunikaty, a nie, żeby szukac po małych ikonkach, ehhh
 
Do góry