• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Niebieskie budynki za Schematy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy takie wykorzystanie Schematów byłoby dobre?

  • Tak, oczywiście.

    Głosy: 17 94,4%
  • Nie!!! Nie po to płacę, żeby inni, poświęcający więcej czasu na grę, mieli choć cześć tego co ja!!!

    Głosy: 0 0,0%
  • Graczom, którzy nie kupili nawet najmniejszej ilości diamentów, skasować posiadane schematy!!!

    Głosy: 1 5,6%

  • W sumie głosujących
    18

DeletedUser110

Guest
@jarq stwierdził, że jeśli będziemy mieć jakiś ciekawy pomysł na wykorzystanie tej makulatury, to żeby pisać.
To w takim razie pomysł przedstawiam:
Niebieska Rezydencja - 10 schematów. Pierwsza zakupiona.
Następna - 20 schematów, następna 30 itd
Niebieskie Warsztaty tak samo.
Jeśli cena byłaby progresywna, wówczas gracze, którzy nawet nie wiedzą ile mają Schematów w tej chwili, postawiliby sobie ze 2-3, może w porywach 4 niebieskie budynki. A przy okazji, mieliby też przy kolejnych rasach możliwość użycia Schematów.
Zaraz się odezwą psy ogrodnika, że nie po to płacili, żeby teraz ktoś to miał "za darmo". Tak, ale ile niebieskiej architektury by u gracza 'przeciętnego' powstało? Znacznie mniej niż u Diamentowych Dzieci, więc przewaga byłaby nadal znaczna.
Resume: schematy mają być nagrodą "cenną" - więc niech służą zdobyciu czegoś cennego.
 

DeletedUser80

Guest
Myślę, że można to lekko zmodyfikować.
Owszem, 10 za niebieski budynek ale każdy, bez progresji.
Gdzie haczyk - ano budynek na 1 poziomie. Chcesz mieć na poziomie na którym jesteś - wydaj kolejne klika czy nawet kilkanaście.
Ominie się pewną niesprawiedliwość - za tą samą cenę dostaje się różne budynki w zależności od aktualnego poziomu gracza.
 

DeletedUser110

Guest
Widzę, że pomysł jest beznadziejnie słaby. Żadnego (poza Panem Gry) odzewu.
Czyżby na forum udzielały się tylko diamentowe dzieci, dla których wykorzystanie Schematów inne niż dotychczasowe jest nieistotne?
W takim razie, niech IG robi sobie jakikolwiek rebalans, niech poobniża statystyki budynków, a w nowej rasie wprowadzi konieczność oddania pięciu ekspansji.
Zasługujecie na to.
 

DeletedUser174

Guest
mi już sie nie chce odzywać...
tym bardziej, ze zabieranie głosu w dyskusji o pomysłach jest całkowicie bezproduktywne :(

pomysł ma coś w sobie. Ale też ta progresja mi się nie podobuje zbytnio. Pomysł z "kupnem" budynku na 1 poziomie + późniejszy up... no nie wiem czy to jest dobry pomysł... Aczkolwiek kierunek zacny :)

tylko wiadomo ze i tak nic z tego nie będzie :(
 

Koval92

Kapłan
Widzę, że pomysł jest beznadziejnie słaby. Żadnego (poza Panem Gry) odzewu.
Czyżby na forum udzielały się tylko diamentowe dzieci, dla których wykorzystanie Schematów inne niż dotychczasowe jest nieistotne?
W takim razie, niech IG robi sobie jakikolwiek rebalans, niech poobniża statystyki budynków, a w nowej rasie wprowadzi konieczność oddania pięciu ekspansji.
Zasługujecie na to.

Nie martw się na mój pomysł z reliktami nie było nawet 1 posta odzewu. Tu było 8 głosów na budynek społeczności elvenar gdy na amerykańskim forum były tysiące głosów.

Mam wrażenie, że nikt się nie odzywa, bo wszyscy stracili nadzieję, że na cokolwiek mamy wpływ. Żaden z naszych pomysłów nie był wzięty pod uwagę od bardzo dawna poza prozaicznymi typu "możliwość skopiowania tekstu w grze, z czatu i kopert" .

Pomysł bardzo fajny jak zwykle.
 

DeletedUser

Guest
Widzę, że pomysł jest beznadziejnie słaby. Żadnego (poza Panem Gry) odzewu.
Pomysł nie jest słaby, tylko nierealny, więc szkoda wysiłku. Niebieskie budyneczki są głównym powodem do wydawania kasy dla diamentowych graczy - G nie zredukuje świadomie dochodów z gry.
Jeżeli przy renowacji był taki opór przed udostępnieniem graczom F2P możliwości ich upgradu to wyobraź sobie reakcję graczy, którzy wydali kilkaset do kilku tys. złotych , mają całe niebieskie miasto i się dowiadują, że inni mogą też to mieć bez płacenia.
Nie ma szans na wprowadzenie tego, po prostu nie ma.
 
Gdzie haczyk - ano budynek na 1 poziomie. Chcesz mieć na poziomie na którym jesteś - wydaj kolejne klika czy nawet kilkanaście.
Ominie się pewną niesprawiedliwość - za tą samą cenę dostaje się różne budynki w zależności od aktualnego poziomu gracza.
Nie widze tu zadnej niesprawiedliwosci. Kupujac budynki za diamenty ich cena od Orkow wzwyz tez jest
stala, a staty budynkow przeciez rozne. Ale to i tak kwestia czysto akademicka, przyznaje.

Widzę, że pomysł jest beznadziejnie słaby.
Nie, nie jest. Jest za to przedstawiony w beznadziejnie slaby sposob. Bez urazy :)
Nie zaglosowalem, bo opcje glosowania nie dopuszczaja praktycznie zadnej alternatywy,
pozwalaja tylko na zajecie jakiejs ekstremalnie skrajnej postawy.
Magiczne budynki za schematy, w ostatecznosci czemu nie, ale osobiscie wolalbym mozliwosc ich
wymiany na zaklecia renowacji lub mozliwosc rozkladania ich w Akademii na Fragmenty zaklec.
A ankieta w tym temacie to "M. budynki albo smierc", cos w tym stylu. Na dodatek na zasadzie:
"Albo jestes z nami, albo przeciwko nam". Tez jestem sfrustrowany bezuzytecznoscia schematow, jak
wielu innych jestem rozczarowany niedotrzymaniem obietnicy ich wymiany na zaklecia renowacji,
ale nie uwazam, ze zasluguje na odebranie mi 5 ekspansji tylko dlatego, ze nie podpisze sie pod
zadna z trzech przedstawionych w ankiecie opcji (a przynajmniej nie w takiej ich formie) ;)
Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Nie zwróciłem wcześniej uwagi na ankietę, ale jest bardzo źle zaplanowana.
2 i 3 opcja jest równoznaczna z "jestem chciwym, samolubnym diamentowym dzieckiem" , dodatkowo 3 opcja jest, za przeproszeniem, idiotyczna - na jakiej podstawie miałyby być odbierane schematy.
To jest ankieta typu typu : Dlaczego bardzo kochasz IG ?
a) bo są cudowni
b) bo się o mnie bardzo troszczą
c) nie kocham aż tak bardzo , bo jestem plugawą, niemytą zawszoną świnią, chamem, gnojem i bydlakiem i wszystkich nienawidzę
 

DeletedUser110

Guest
Magiczne budynki za schematy, w ostatecznosci czemu nie, ale osobiscie wolalbym mozliwosc ich
wymiany na zaklecia renowacji
Ja też. Przecież tak to właśnie było zapowiadane. Ale okazało się, że Schematy nie mogą zostać zamienione na Renowację. Bo nie jest to brane pod uwagę w ogóle -> pisał to @jarq
Tenże nasz CM @jarq zaproponował, żebyśmy pisali pomysły, na co można wykorzystać Schematy.
Piszecie: Nieee, na to, żeby Schematy można byłoby zamienić na niebieskie budynki nie ma szans.
Na zamianę na Ekspansje nie ma szans.
No to na co szanse są? Na to, żeby Schemat można było wymienić na 1 pkt PW?
Na to IG z pewnością by się zgodziło.
Albo jeszcze lepiej: wymienimy Schemat na 10 szt drewna ...
 

DeletedUser80

Guest
Na zamianę na Ekspansje nie ma szans.
Bo nie ma, Ekspansje to produkt deficytowy i żeby były za schematy trzeba by było zabrać z puli ekspansji za diamenty. I dlatego nie przejdzie.
na to, żeby Schematy można byłoby zamienić na niebieskie budynki nie ma szans.
Tu się nie zgodzę.
W przeciwieństwie do ekspansji, niebieskich nie zabraknie:)
Jedynie można się zastanowić ile miały by kosztować. Czyli znienawidzone słowo rebalans:)
Na przykład - (dla amunów) niebieski kosztowałby 20 schematów plus 700 diamentów (50% ceny dla danego poziomu).
Dla żywiołaków - 19 schematy plus 700 diamentów.
Ale już dla wróżek - 14 schematów i 435 diamentów
Inna wersja - (mi najbliższa:)) 290 diamentów plus podwojona ilość schematów potrzebnych do podniesienia na dany poziom.
Dla amunów wyszło by 290 diamentów plus 26 schematów.
To są tylko cyferki wymyślone przezemnie i nie ich się czepiajcie, bo można je zmienić.
Uważam, że pomysł Fredka jest dobry i realny, dyskusyjna jest tylko kwestia tych nieszczęsnych cyferek:)
I musi być tak, że nie tylko my jesteśmy zadowoleni ale żeby i IG coś z tego miało.
 

DeletedUser3575

Guest
@PanGry jeśli dobrze rozumiem to co proponujesz to zmiana wartości schematów na diamenty powiedzmy 1 schemat to 50 czy 100 diaxów.
 

DeletedUser80

Guest
Kiedyś przewinął się pomysł (skądinąd bardzo fajny:)) żeby można było kupować niebieskie na pierwszym poziomie i upować je schematami.
Odkurzyłem ten pomysł z małymi zmianami (kupujemy nie budynek na pierwszym poziomie a na właściwym dla nas, gdzie za up płacimy nie jeden schemat a dwa - do momentu zakupu, później wraz ze wzrostem poziomu płacimy normalnie, jeden schemat).
To rozwiązanie faktycznie jest w jakiś sposób sprzedażą schematów za diaxy, ale sam pomysł Fredka dokładnie na tym bazuje, z malejącą ceną schematów.
 

DeletedUser3575

Guest
Wydaje mi się że możliwość wygrania w 10 skrzynce diaxów (lub schematu konwertowalnego na diaxy) byłaby miłą zmianą.
 

Koval92

Kapłan
Powinna być rozwijana lista na jakim poziomie chcesz kupić magiczny warsztat i rezydencję.

Rosnący koszt rezydencji i warsztatów, których nie da się kupić na niższym poziomie niż jesteś w grze, niejako często uniemożliwia ich zakup i ulepszanie schematami. Ten kto chce zakupić magiczny warsztat na 1 poziomie, powinien mieć tego możliwość i szansę ulepszenia go schematami, które uzbierał. Niestety fair-play nie po raz pierwszy przegrywa z chęcią zarobku Inno-Games.
 

DeletedUser110

Guest
Jedynie można się zastanowić ile miały by kosztować. Czyli znienawidzone słowo rebalans:)
Na przykład - (dla amunów) niebieski kosztowałby 20 schematów plus 700 diamentów (50% ceny dla danego poziomu).
Dla żywiołaków - 19 schematy plus 700 diamentów.
Ale już dla wróżek - 14 schematów i 435 diamentów
Inna wersja - (mi najbliższa:)) 290 diamentów plus podwojona ilość schematów potrzebnych do podniesienia na dany poziom.
Dla amunów wyszło by 290 diamentów plus 26 schematów.
To są tylko cyferki wymyślone przeze mnie i nie ich się czepiajcie, bo można je zmienić.
Ech, dodanie do kosztu zakupu niebieskich budynków diamentów pomysł zabija. Jak w takim razie choć jednego niebieskiego budynku mieli by dorobić się gracze niepłacący realnej kasy?
A Schematy mają również tacy - i jak nie mają, tak i nie będą mieli co z nimi zrobić :oops:
 

Koval92

Kapłan
Ech, dodanie do kosztu zakupu niebieskich budynków diamentów pomysł zabija. Jak w takim razie choć jednego niebieskiego budynku mieli by dorobić się gracze niepłacący realnej kasy?

images
 

DeletedUser80

Guest
Ech, dodanie do kosztu zakupu niebieskich budynków diamentów pomysł zabija. Jak w takim razie choć jednego niebieskiego budynku mieli by dorobić się gracze niepłacący realnej kasy?
290 diaxów to 12 szczęśliwych losowań w studni.
1400 - to 56 losowań.
Jeżeli o pieniądzach mówimy.
Za 20 zł możemy kupić (w promocji) 1260 diaxów.
normalnie nie wystarczy na jeden niebieski budynek.
W tej wersji można kupić 4 i jeszcze 100 zostanie.
Rozumiem Twoją niechęć do wydawania realnej kasy na grę ale bez dania czegoś IG pomysł ma niewielkie szanse realizacji.
 

DeletedUser110

Guest
OK - studnie. Z tym, że studni można nie wylosować. I co?
Poza tym, pomysł powstał, bo @jarq sugerował, żebyśmy coś wymyślali. Rozumiem nastawienie, że jakikolwiek pomysł ułatwiający grę graczom niepłacącym ma małe szanse, ale małe nie znaczy zerowe.
 

Greg8373

Zwiadowca
Zaraz się odezwą psy ogrodnika, że nie po to płacili, żeby teraz ktoś to miał "za darmo". Tak, ale ile niebieskiej architektury by u gracza 'przeciętnego' powstało? Znacznie mniej niż u Diamentowych Dzieci, więc przewaga byłaby nadal znaczna.
Resume: schematy mają być nagrodą "cenną" - więc niech służą zdobyciu czegoś cennego.


Akurat ta kwestia nie ma racji bytu gdyż osoby które kupiły wcześniej za diamenty mogłyby kupić dodatkowe blue hause za schematy ... a więc mieć ich więcej ... Ja jestem na tak :D
 

Koval92

Kapłan
Zauważcie, że ostatni zgłoszony do teamu gry przez moderatorów pomysł, został zgłoszony prawie 5 miesięcy temu.

Od 5 miesięcy nie ma potwierdzenia "zgłoszone" na żadnym z pomysłów z pierwszej strony tego działu.
 
Do góry