• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

[NIEOFICJALNY] KONKURS

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
Na wstępie chciałabym podziękować IG za stworzenie idealnych warunków do rozwoju "przedsiębiorczości" w grze. Niedobory określonych produktów bardzo sprytnie zostały uzupełnione nadprodukcją innych (zestaw iglicowy czy budynki eventowe). To było bardzo roztropne posunięcie, z którego IG ani myśli sie wycofywać (sama zgłosiłam pomysł o zmianę bonusów z zestawu iglicowego, ale na samym zgłoszeniu temat przepadł z informacją "badamy sprawę") ->> czyli wszystko gra i buczy.

W rezultacie mamy 80 stron ofert zwojów i 0 pozostałych surowców... zupełnie nie wiem dlaczego... Ale zostawmy już te zwoje. Prawdziwą wisienką są żywe towary. O tu to się dopiero Ig popisało. Poezja...
[odrobina teorii dla mniej zorientowanych: żywe towary to dodatkowy surowiec w grze dostępny w późniejszych rozdziałach (od żywiołaków wzwyż). Do jego produkcji potrzebne są określone zwykłe towary i ziarna. Przykładowo: aby otrzymać 5421 mydła w 3h produkcji mydła potrzebuję 3,3k eliksiru. Żywe mają taką wredną właściwość, że się rozpadają. Standardowo jest to 10% ubytku, ale ten rozpad jest specyficzny. O ile ilość żywych się zmniejsza, to towar "nie wyparowuje", bo do magazynu wraca surowiec potrzebny do wyprodukowania określonego towaru. Bazując na moim przykładzie mydła, to wprawdzie ubędzie mi 542 mydełka, ale dostanę 542 eliksirki po rozpadzie... czyli trochę jednak więcej niż zużyłam do produkcji. Co więcej rozpadowi ulega nie tylko towar wyprodukowany (czyli fizycznie zdjęty z danej manufaktury), ale surowce zalegające w magazynie (niezaleznie od źródła ich pozyskania). Co to oznacza? Im więcej towarów mam w magazynie tym więcej mi się rozpada, ale i więcej towarów zwykłych mi w tym magazynku z automatu zalega.]

W związku z tym chciałabym ogłosić konkurs na najbardziej zaradnego handlowca.

Oczywiście w każdym konkursie jest nagroda :) Nie może być inaczej i w tym. Proponuję abyśmy kolegialnie wybrali laureata i uroczyście wręczyli mu trofeum o dumnej nazwie Złotego Buraka :)

Domyślam się, że konkurencja może być ostra... nagrodą pocieszenia Złotej Cebuli nagrodzimy wyróżnienia

Mam nadzieję, że zgłosicie swoich kandydatów :) Zapraszam wszystkich do zabawy

Ze swojej strony chciałabym zgłosić następujące kandydatury
ofki 1.png ofki 3.png
ofki 4.pngtrzeba docenić tutaj zacięcie, bo wystawienie deficytowych grzybków z bez mała 50% przebitką robi wrażenie. To sie chyba nazywa lichwa
Ale żeby nie było to jest to zorganizowana akcja. Tu nie ma przypadku... Koledzy tez bardzo skutecznie też działaja na rynku skupując deficytowe towary
bizmut 2.pngofki mydło 1.png
ofki bizmut.png
i zbijając bardzo skutecznie cenę niezbyt chodliwych towarów akurat. To się nazywa chyba spekulacja dla odmiany...

Moim zdaniem takie poświęcenie sprawie zasługuje w pełni na docenienie i wyróżnienie

gdyby jakiś mod wpadł na genialny pomysł, aby interweniować to polecam skierować swoją energię na komunikację z centralą, bo osobiście mam dość tej sytuacji na rynku. I chyba nie tylko ja. A jak osoby, których nicki sa widoczne na fotkach czują się dotknięte czy inaczej urażone, to zachęcam do refleksji przy wystawianiu ofert... bo mnie ten syf na rynku drażni. I z przyjemnościa podpisze sie pod kazdym postem piętnującym takie zachowanie... bez wzgledu na przyzwolenie ze strony ig
 

Proqrator

Rozbójnik
Na S3 mamy z grzybkami podobnie. Nie pamiętam nazwy tej osoby. Ale zapchany cały rynek tego typu ofertami
 

DeletedUser2262

Guest
Biorę na siebie ciężkie baty - i też mi się ta sytuacja nie podoba. Mam w bonusie bizmut i trzeba jakoś funkcjonować. A nie stale się wymieniać wg tego schematu. Ale sytuacja już od dawna się nie zmienia....
PS Dlaczego nie ma lepszych ofert na rynku? - wtedy te w/w na obrazkach zniknęłyby daleko w tyle na n-tej stronie.

Konia z rzędem temu kto zmieni stosunek wymiany towarów w proporcji 1:1 w towarach t4/t5/t6
 

DeletedUser174

Guest
@Mighty Garoth nie mam pretensji do Ciebie osobiście. Masz okazję i cierpliwość - Twoje świete prawo z tego korzystać. Zresztą nie jesteś jedynym ;) jak doskonale wszyscy wiemy. Problem tylko w tym, że inni tracą i trzeba ten mechanizm przerwać wreszcie jakoś

To ig zrobiło nam ten pasztet i musi mieć jakiś sygnał, żeby zjeść wreszcie tą żabę. Po sygnalizowanych przez nas jaskólkach dostalismy tylko zdawkowe "badamy temat". ..
 

Ethel

Rozbójnik
no cóż... ten sposób radzenia sobie nie przysparza sympatii ze strony innych graczy... chociaż normalnie nic do Ciebie nie mam Mighty Garoth- to jak musiałam dziś wydać 190k bizmutu za halucynogenne grzybki 120k aby odblokować valloriany- to delikatnie mówiąc- nie myślałam o Tobie najcieplej ;)
 

DeletedUser2262

Guest
no cóż... ten sposób radzenia sobie nie przysparza sympatii ze strony innych graczy... chociaż normalnie nic do Ciebie nie mam Mighty Garoth- to jak musiałam dziś wydać 190k bizmutu za halucynogenne grzybki 120k aby odblokować valloriany- to delikatnie mówiąc- nie myślałam o Tobie najcieplej ;)
Ja też miałem ten sam problem - bo jak już nadmieniłem tez jestem beneficjentem nieszczęsnego BIZMUTU - i żeby mieć inne towary (mydło i grzybki) muszę handlować - bo stale byłbym w ciemnej d.....e za przeproszeniem. Czekałem Cierpliwie długi czas aż coś się zmieni. Normalnych ofert Bizmutu - podobnie jak i Tobie nikt nie ściągał, a jak potrzeba było na CITO - no to zawsze ten sam efekt.

Ja osobiście zapraszam do wystawiania konkurencyjnych ofert to takiego poziomu że rynek się wyklaruje i będzie oscylował w zakresie +/-10% i co najwyżej takie powinno być ograniczenie.

Pokornie przyjmuję proponowaną przez @kikimora nagrodę, nie mam zamiaru się bronić i osobiście też mi nie fajnie wystawiać takie oferty, ale ciągle być w plecy też nie jest dla mnie przyjemnością.
 

Nusion

Kapłan
Ja zupełnie omijam problem takich ofert (chociaż wiem, że istnieje). Jeśli czegoś potrzebowałam, to przeglądałam kurs i wystawiałam korzystniejsze oferty trzygwiazdkowe. Schodzą bardzo szybko i nie trzeba sobie zaprzątać głowy tym, co tam wisi. Ktoś powie, że tracę wtedy na tym, bo płacę więcej? Teoretycznie tak, ale wystawiając ofki dwugwiazdkowe, które wiszą kilka dni i się rozpadają, też przecież tracę, a dodatkowo muszę czekać czasem i kilka dni, aż zejdą, na co nie ma gwarancji. Działało to dobrze nawet na becie, gdzie biedne mam miasteczko i z braku miejsca, żywych manu mam ilości symboliczne.
Żeby nie było, takie dziadowskie oferty są dla mnie zupełnie nie do przyjęcia, ale że nie mam na to wpływu, to tam po prostu nie zaglądam.
A więc na pewno można sobie poradzić w każdej sytuacji bez lichwiarstwa.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Ja zupełnie omijam problem takich ofert (chociaż wiem, że istnieje). Jeśli czegoś potrzebowałam, to przeglądałam kurs i wystawiałam korzystniejsze oferty trzygwiazdkowe. Schodzą bardzo szybko i nie trzeba sobie zaprzątać głowy tym, co tam wisi. [..]
1a.png
1b.png

Oferty 3* z bizmutem 38/77 stron --------(616 ofert)
Oferty 3* z grzybkami 0/ 5 stron -----(35 ofert)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Problem jest natury systemowej i jestem przeciwny pietnowaniu jakichs konkretnych osob, co Kiki zrobila w swoim pierwszym poscie, pomimo jej pozniejszych zaprzeczen ;)

@Mighty Garoth, a nie myslales o handlu ze znajomymi spoza bractwa ? Na s1 nie moge w tym uczestniczyc ze wzgledu na obrana strategie (postoj i calkowity brak zywych), ale dam Ci przyklad z s3. Czesto sie zdarza, ze o mozliwosc wymiany pytaja mnie znajomi z innych bractw, a poniewaz mam tam potezne zapasy, umawiamy sie na jakas wieksza akcje i wymieniam im to 1:1. Gdybym potrzebowal zywych na s1, to nawet gdyby akurat nikt z bractwa nie byl zalogowany, to tez mam mozliwosc napisac do kilku znajomych graczy z innych bractw, ktorzy pomogliby mi uplynnic jakis niechodliwy towar, np. bizmut czy aksamit. Plusem takiego handlu po znajomosci jest to, ze nie trzeba przeplacac ani czekac, poza tym jakies "dziwne" ofki na rynku ogolnym nie denerwuja innych graczy. Nie masz takich znajomych (moze wystarczyloby zapytac) ? To tez by bylo jakies rozwiazanie.

Przy slabej dostepnosci danego towaru (np. Grzybkow) czasem wrecz pozyczalem dana ilosc (lub to ode mnie pozyczano), ktora trzeba bylo zwrocic po kilku dniach w tym samym towarze (w tym przykladzie rowniez w grzybkach). Wtedy na spokojnie moglem sciagac te grzybki na zwrot pozyczki z rynku, wystawiajac ofki z niewielka tylko strata, bo nie zalezalo mi juz na czasie.
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
jak musiałam dziś wydać 190k bizmutu za halucynogenne grzybki 120k aby odblokować valloriany- to delikatnie mówiąc- nie myślałam o Tobie najcieplej
@Ethel, dlaczego? Ja myślę, że powinnaś raczej podziękować @Mighty Garoth, lub temu, od kogo kupiłaś, za to, że miałaś możliwość szybszego odblokowania technologii. W końcu nie ma przymusu korzystania z tego rodzaju ofert. Ja, gdy potrzebuję jakiegoś surowca T3, to wystawiam ofertę z małą prowizją dla kupującego i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby w ciągu 24h ktoś mi nie wymienił i to nawet w przypadku, gdy wystawiam towar mniej chodliwy, a chcę ten bardziej poszukiwany.
Myślę, że większość graczy, którzy nie zajmują się "spekulacją", nie wystawia samemu ofert z nadmiarowymi surowcami, ale chętnie zdejmuje takie oferty innych graczy, które nie są dla nich stratne, pomagając w ten sposób innym. Ja też tak robię, że jak mam trochę nadmiaru jakiegoś surowca. Więc nie trzeba korzystać z tych "spekulacyjnych" ofert, tyle, że wtedy najprawdopodobniej będzie trzeba trochę dłużej poczekać na wymianę. A jak chcesz "express", to musisz zapłacic extra :)
Oczywiście może być tak, że na s2 (bo o tym rynku mówię) jest trochę lepiej niż na pozostałych serwerach, ale trudno mi uwierzyć, że nikt by Ci nie wymienił po korzystniejszym kursie niż 120 za 190. Wystawiałaś ofertę?
Powyższe nie oznacza, że nie ma problemu na rynku żywych towarów, ale skupianie się akurat na graczach, którzy "spekulują", to jest próba usuwania skutków, a nie przyczyn.

Co do zwojów, to tutaj pełna zgoda, ich podaż została tak napompowana, że popyt na rynku praktycznie przestał istnieć. Właściwie nawet gracze, którzy nie mają manufaktur zwojów, mogą być samowystarczalni, a to już kładzie jeden z filarów gry.
 

Nusion

Kapłan
@Mighty Garoth, przecież napisałam
przeglądałam kurs i wystawiałam korzystniejsze oferty trzygwiazdkowe
Z naciskiem na korzystniejsze

Jeśli sprawdzę kurs aktualny i widzę, że wiszą 3-gwiazdkowe powiedzmy 1,02 to ja wystawiam 1,03. Jeśli wystawię takie same, to wiadomo, że nie zejdą od razu :)
A tak to moje schodziły zawsze na pniu, albo powiedzmy w ciągu godziny czy dwóch.
 

DeletedUser174

Guest
Ostatnio straciliśmy naprawdę dobrego gracza między innymi z powodu frustracji sytuacja na rynku żywych. To już naprawdę przestaje być śmieszne.

To że gracze sobie jakoś radzą.... A jakie mamy wyjście? Tylko czy tu coś nie zostało postawione na głowie?

O zwojach to nawet nie chce gadać. Jak producenci jedwabiu i kryształów wystawiają Zwoje z prośbą o swoje bonusowe towary to autentycznie coś tu jest nie tak...
 

Ethel

Rozbójnik
nie no... o wystawianiu ofert dwóchgwiazdkowych to nawet nie myślę - bo to z góry jest skazane na porażkę- że ekspresowo chcę? wolne żarty- jak ofeta jednogwiazdkowa czeka 2 dni i nic- to człowiek nie ma wyjścia i kupuje za lichwę
 

DeletedUser2262

Guest
@Mighty Garoth, przecież napisałam

Z naciskiem na korzystniejsze

Jeśli sprawdzę kurs aktualny i widzę, że wiszą 3-gwiazdkowe powiedzmy 1,02 to ja wystawiam 1,03. Jeśli wystawię takie same, to wiadomo, że nie zejdą od razu :)
A tak to moje schodziły zawsze na pniu, albo powiedzmy w ciągu godziny czy dwóch.
Z całym szacunkiem @Nusion BIZMUT tak nie schodzi i w najbliższym czasie sie nie zapowiada żeby zszedł, chyba że ktoś ze znajomych Ci ściągnie.
 

gural92

Wędrowiec
Najlepsze co można zrobić to poprosić ludzi z bractwa którzy mają w bonusie towary deficytowe aby dostawili tych manufaktur kosztem zwykłych czy innych żywych. Nawet jak na jakimś etapie braknie ci zwykłych to jestem pewien że bractwo wspomoże wiedząc że im ściągasz offki które normalnie bardzo ciężko schodzą. Przykładowo ja mam na s1 atrament i grzybki i zamierzam przynajmniej po 5 sztuk tych manu postawić albo i więcej a wywalić całkiem manu kauczuku i kilka zwykłych.
 

Tajniakos

Paladyn
Z całym szacunkiem @Nusion BIZMUT tak nie schodzi i w najbliższym czasie sie nie zapowiada żeby zszedł, chyba że ktoś ze znajomych Ci ściągnie.
@Mighty Garoth Ja sobie radzę w ten sposób, że produkuję bizmut na 4 manufakturach. Zbieram np 700k i wystawiam ofki 2,3 bizmutu za 2k mydła czy grzybków i uwierz, żeschodzą jak ciepłe bułki i nigdy nie mam dłuższego przestoju.
 

DeletedUser2262

Guest
@Mighty Garoth Ja sobie radzę w ten sposób, że produkuję bizmut na 4 manufakturach. Zbieram np 700k i wystawiam ofki 2,3 bizmutu za 2k mydła czy grzybków i uwierz, żeschodzą jak ciepłe bułki i nigdy nie mam dłuższego przestoju.
Ale nie tak jak Nusion napisała (współczynnik 1,03) 2,06K bizmutu za 2K mydła czy grzybków. Jeśli Ci odpowiada taka forma, żeby zawsze być w tym towarze stratnym, no to ok. Ja takich warunków nie akceptuję i mi (myślę że nie tylko mi) to ciąży i nie chcę dostawać po tyłku. Oferty na rynku są przecież dobrowolne, nikt nie każe ich ściągać i każdy może wystawić korzystniejsze i wybrać te które mu odpowiadają albo czekać aż ktoś zgarnie to co jest wystawione, czy się mylę? @tajniakos . Co innego gdyby ktoś faktycznie bawił się na rynku w spekulacje to byłoby to już nieczyste zagranie.
Ponad to też nie jest tak że wystawiam same ofki z przebiciem, bo więcej ofert mam wystawionych z trzema gwiazdkami.
 

Tajniakos

Paladyn
Jeśli Ci odpowiada taka forma, żeby zawsze być w tym towarze stratnym, no to ok. Ja takich warunków nie akceptuję i mi (myślę że nie tylko mi) to ciąży i nie chcę dostawać po tyłku.
@Mighty Garoth Mimo, że wystawiam ofki takie a nie inne to tracę z pewnością mniej niż bym ściągał oferty z kosmiczną przebitką i tak troszkę tracę ja a nie inni gracze.
każdy może wystawić korzystniejsze i wybrać te które mu odpowiadają albo czekać aż ktoś zgarnie to co jest wystawione, czy się mylę? @tajniakos . Co innego gdyby ktoś faktycznie bawił się na rynku w spekulacje to byłoby to już nieczyste zagranie.
Różnica jest w sposobie i, że tak to nazwę w systemie wystawiania ofert. Co innego jak taką ofertę wystawi się sporadycznie a co innego gdy u kupca u tych osób widzi się już tylko oferty tego typu a idzie to wyłapać bardzo szybko odwiedzając kupca :)
Zresztą szeroko było to omawiane w tym wątku:
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Ale nie tak jak Nusion napisała (współczynnik 1,03) 2,06K bizmutu za 2K mydła czy grzybków. Jeśli Ci odpowiada taka forma, żeby zawsze być w tym towarze stratnym, no to ok.
1,03 to był taki przykład, wystawiam zawsze wyżej, niż kurs na rynku, czasem i 1,3, byle szybko zeszło. I zawsze schodzi. Jeśli towar jest deficytowy, to wiadomo, że będę "stratna", jeśli chcę go kupić na "już". Ale czy wystawianie bezgwiazdkowych ofek ne generuje strat? Wiszą dniami i tygodniami zanim ktoś je zdejmie, a w międzyczasie się rozpadają i to też jest strata. Dla mnie byłoby większą stratą, gdybym czekała na potrzebny surowiec kilka dni i przez to nie zrobiła rozbudowy, badania, czy co tam jeszcze.
 

DeletedUser2262

Guest
@Mighty Garoth Mimo, że wystawiam ofki takie a nie inne to tracę z pewnością mniej niż bym ściągał oferty z kosmiczną przebitką i tak troszkę tracę ja a nie inni gracze.

Różnica jest w sposobie i, że tak to nazwę w systemie wystawiania ofert. Co innego jak taką ofertę wystawi się sporadycznie a co innego gdy u kupca u tych osób widzi się już tylko oferty tego typu a idzie to wyłapać bardzo szybko odwiedzając kupca :)
Zresztą szeroko było to omawiane w tym wątku:
Ok, zróbmy taki test, ja pozmieniam sobie te ofki na rynku i spotkamy się tutaj za jakiś czas, zobaczymy czy na rynku coś w tym temacie się zmieni? ;)
 
Do góry