• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nierówne traktowanie w sprawie prezentów z maili

Koval92

Kapłan
Jako osoba, która ostatnio co event dostaje 100 esencji/płatków z maila, który przychodzi w momencie rozpoczęcia eventu, pragnę się wstawić za osobami z mojego bractwa jak i z całej społeczności, do których w ogóle nie dochodzą maile od was. Moja koleżanka MagnoliaR od 2017 roku nie otrzymuje od was żadnego maila, pomimo tego, że na wasze polecenie zmieniała go już kilkukrotnie, aby rozwiązać problem. Zdaję sobie sprawę, że 100 esencji nie zmienia zbyt dużo, ale tu chodzi o równe traktowanie graczy. Gdy na jesień zgłaszali do was problem, przyznaliście im 100 esencji w ramach wynagrodzenia straty. Podczas eventu zimowego i karnawału nie przejęliście się już problemem, pomimo wspomnianej zmiany maila, nic dalej do nich nie przychodzi. Tym razem nie wywalczyli już żadnej rekompensaty.

Nie trafia zupełnie do mnie argument o losowości wysyłanych maili - Ja i parę innych osób dostajemy te dodatkowe esencje/płatki zawsze - ci co ich nie dostają, nie dostają ich nigdy. Nie spotkaliśmy się z osobą, która by raz dostała, a raz nie. To nie jest losowe.

Jeżeli ma tak być, że potem w bractwie mam się głupio czuć, że dostałem coś po raz dziesiąty a ktoś po raz dziesiąty nie dostał, to może lepiej skończcie z wysyłaniem tych maili, albo uwzględniajcie ich reklamacje i przyznawajcie im to, co tracą. Pomóżcie im, proszę. Dziękuję.
 

Midi67

Rozbójnik
faktycznie DZIWNE, ja gram prawie 3.5 roku i nie otrzymałem NIC na e-mail a chyba w tym okresie było sporo szans na wylosowanie mojego maila, widzę losowość IG różnymi drogami chodzi.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Może powinni bardziej rozważyć jakieś inne medium społecznościowe do tego rozsyłania, niż mail, np. zaimplementować "gift codes" czyli kody upominkowe, podawać kod np. na twitterze lub facebooku lub instagramie i ci, którzy mają tam konta i obserwują, będą sobie mogli ten kod wpisać w grze i odebrać 100 esencji czy coś takiego. Takie kody dały by też możliwość dawania aktywnym graczom drobnych prezentów z jakichś okazji np. z okazji świąt bożego narodzenia czy czegoś takiego kod na 50-100 diamentów, ważny powiedzmy tydzień czasu, a jednocześnie nie były by wysyłane bezpośrednio w grze, tylko wymagały by uważnego śledzenia tych mediów społecznościowych.
 

chelsea

Wędrowiec
Wydaje mi się, że bonusy na mailu otrzymują te osoby, które wydają realną kasę na diamenty ;)
 

jakub357

Łucznik
Wydałem trochę pieniędzy i dostaje e-maile za każdym razem. Chociaż nie wiem, czy rzeczywiście ma to ze sobą związek?
 
Po zmianie adresu e-mail pol roku temu maile dochodza do mnie bez problemu,
wczesniej bywalo z tym roznie. Raz nie dostalem go na 100%. Ustawienia w grze
byly prawidlowe, sprawdzilem folder spamu, bez rezultatu. To, ze e-maile nie
dochodza nie znaczy, ze nie zostaly wyslane, jest calkiem prawdopodobne, ze
niektore z nich sa filtrowane na serwerach e-mailowych i nie trafiaja nawet do
spamu na koncie uzytkownika. To, ze support nie chce w takich sytuacjach pomoc
to inna sprawa. Mozliwosci techniczne pewnie maja, ale zajmujac sie indywidualnie
kazdym przypadkiem byliby pewnie zawaleni robota. Co nie zmienia faktu, ze ten
temat wraca jak bumerang i czasu bylo mnostwo, by cos z ta powtarzajaca sie
sytuacja zrobic, bo zbyt dobrego wrazenia to nie robi.
 

DeletedUser4131

Guest
No to ja się też wypowiem - skoro wątek jest o moim przypadku - gram od 2017 roku - wtedy grałam w kratkę - co parę dni,czasem raz na tydzień wchodziłam na grę - wtedy też maile z bonusami dostawałam (konto na WP), nawet nie w spamie,było normalnie w odbiorczej. Ostatni mail z bonusem dostałam w grudniu 2017 roku. Potem już nic - a dodam ,że mniej więcej od tego czasu zaczęłam grać czynnie - tzn codziennie. Pisałam pod koniec zeszłego roku do supportu - jak podał już na początku Koval - wtedy usłyszałam,że maile są wysyłane LOSOWO i nie zawsze trafiają do wszystkich - dodam jeszcze,że sprawdzałąm skrzynkę wielokrotnie i w spamie i przez opcję wyszukiwanie,nie anulowałam subskrypcji (nadal dostaje maile z forge of empire w którą swego czasu również grałam a jest produkcji również InnoGames). Wtedy napisałam supportowi że to mocno nie fair i że ciekawe,że tak losowo wysyłane jest,że kiedys dostawałam a teraz w ogóle i że mi przykro,bo (i tutaj do jednej wypowiedzi wyżej nawiązanie - od czasu czynnej gry dokonywałam zakupu diamentów za duże kwoty mniej więcej raz na miesiąc), więc wydaję na grę całkiem sporo a jestem omijana. Wstawił się za mną nasz mag i również napisał do supportu zaraz po mnie - i wtedy otrzymałam odpowiedź,że przyznano mi 100płatków i na które konto mają zostać wpłacone).
Potem identyczna sytuacja miała miejsce przy KARNAWALE. Znów nie dostałam nic wiec znów napisałam do supportu - wtedy już nie byli tacy mili. Odpisali,że nie będą zdradzali algerytmu systemu przyznawania bonusów :D i że przykro im ale nic nie poradzą.
Za radą znajomych z bractwa weszłam w ustawienia - okazało się,że wszystko jest jak trzeba. Więc zmieniłam adres emailowy z wp na gmail - gdzie praktycznie nie dostaje reklamowego spamu. I co? znów minęło kilka miesięcy od poprzedniego eventu - i znów większa część zawodników dostaje gratisy - ja nie. Z mojej strony zrobiłam wszystko co mogłam, i przykro to mówić,ale jesli support nic nie pomoże to kto ma pomóc?
Moim zdaniem to nieładne traktowanie - nie dość,że nie pomogli to nawet nic nie poradzili. Efektem tego jak się mocno zirytuje juz diamentów nie zakupię nigdy - a moze nawet zrezygnuje z gry. Ale przeciez za mnie przyjdzie inny gracz - wiec po co dbać o starego? Taką filozofię wyznaje zaplecze Elvenar?
 

DeletedUser3975

Guest
Koval92... milo, że wstawiłeś się za koleżanką mimo iż jesteś niejako wybrańcem/szczęściarzem ;)
Również jestem podobnego zdania, że maile/wszelkie "graty" należą się każdemu aktywnemu użytkownikowi Świata Elvenar.
Ta losowa loteria jest krzywdząca dla większości graczy, którzy widocznie nie mają szczęścia albo system jest upośledzony.

Zupełnie nie rozumiem takiego/olewczego podejścia do ludzi, czysty bezsens. Co im szkodzi dać wszystkim po równo i tym samym sprawiedliwie? Przecież nic nie tracą, a zyskają - zadowolenie graczy, zmotywuje ich to do pozostania w trybach gry i rozwoju miast, do rozpowszechniania Elvenar po znajomych, a nie rezygnacji z jej kontynuacji.
Z tego co wyżej czytam, mają nas w czterech literach, przykre...

Wydaje mi się, że bonusy na mailu otrzymują te osoby, które wydają realną kasę na diamenty ;)

Nie wydałam ani złotówki i nie zamierzam. Nie będę inwestować w grę, która swoje dzieci traktuje po macoszemu :eek:
 

Koval92

Kapłan
Proszę zapoznać się z tym artykułem https://support.innogames.com/kb/Elvenar/pl_PL/617/Dlaczego-nie-otrzymałem-biuletynu-o-wydarzeniach
I proszę sprawdzić w ustawieniach konta - Opcjie Użycia Danych.

Sprawdzali to 20x, żaden z tych punktów wskazanych u góry w linku supportu nie dotyczy problemu.

Mają zaznaczone, mail zmieniali, bo wy im kazaliście, w spamie nie mają, maila nie mają pełnego.

Jeżeli raz uwzględniliście im odwołanie, to wygląda mi na to, że dopisaliście punkt w stylu "reklamacji nie uwzględniamy", aby pozbyć się problemu bez rozwiązywania go.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3711

Guest
z automatu w czasie trwania eventu bonusy powinny być przyznawane na konto każdego gracza ,który zalogował się do gry , a nie przypisywać tego do maila
 
z automatu w czasie trwania eventu bonusy powinny być przyznawane na konto każdego gracza ,który zalogował się do gry , a nie przypisywać tego do maila
Z tym bylby problem, bo bonus dostaje sie na osobe, a nie na miasto.
Mamy 3 serwery, w obecnym systemie z bonusem w e-mailu gracz
sam moze (a raczej musi) zdecydowac, na ktorym serwerze chce
ten prezent otrzymac. To znacznie lepsze niz np. noworoczne czy
swiateczne prezenty w postaci Jednorozcow, ktore trafiaja do inwentarza
w tym miescie, w ktorym gracz zaloguje sie jako pierwszym. Sensownym
rozwiazaniem byloby przyznawanie prezentu w grze, ale po uprzednim
ogloszeniu na trabce z np. dwudniowym wyprzedzeniem. Wtedy gracz
dalej sam moglby decydowac, w ktorym miescie chce go otrzymac.
 

visit0r

Paladyn
Z tym bylby problem, bo bonus dostaje sie na osobe, a nie na miasto.
Mamy 3 serwery, w obecnym systemie z bonusem w e-mailu gracz
sam moze (a raczej musi) zdecydowac, na ktorym serwerze chce
ten prezent otrzymac. To znacznie lepsze niz np. noworoczne czy
swiateczne prezenty w postaci Jednorozcow, ktore trafiaja do inwentarza
w tym miescie, w ktorym gracz zaloguje sie jako pierwszym. Sensownym
rozwiazaniem byloby przyznawanie prezentu w grze, ale po uprzednim
ogloszeniu na trabce z np. dwudniowym wyprzedzeniem. Wtedy gracz
dalej sam moglby decydowac, w ktorym miescie chce go otrzymac.
ale to wymaga zrobienia ogloszenia w trąbie, ile to pracy ;( a tak automat albo wysle maila albo i nie
 

djmags14

Rozbójnik
Ja zgłosiłem fakt braku maila z nagrodami. Otrzymałem odpowiedź, że mam złe ustawienia w grze co oczywiście nie jest prawdą. Aby było ciekawiej dostaje na maila spam z subskrypcją (od Elvenera), ale nagród już nie. Jedna wielka ściema i zlewanie graczy. Albo na zasadzie "nagród na odczepne", albo "mijania się z prawdą". Smutne takie podejście :(
 
Do góry