• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

Poziomek

Rycerz
Myślę, że może zmienisz zdanie w późniejszych rozdziałach bo ja z chęcią bym taki jeszcze sobie dostawił, a dlaczego?
jak na budynek 4x4 dający w 17 rozdziale:
-4930 :elf:
-9860 :culture:
128k :supply:
-52k many
-4760 ziarenek
-4PW
Nawet biorąc pod uwagę zbiory po 48h to i tak nie wygląda to najgorzej :)
o ile dotrwam do tej kroniki to moze moze , teraz jednak nie, dlaczego?
a) nie uzbieram wystarczajacej ilosci artefaktow w tej czesci iglicy (pewnie skonczy sie na (4-6)
b) mam dosc niska kronike a tu jest to zwyczajnie nieoplacalne
 

Koval92

Kapłan
Teraz jak juz mam artefakty do budynku, którego drugiej bazy stworzyć nie mogę to lecą na każdym piętrze!

Półtora iglicy i 3 artefakty stonehenge
Wcześniej 6 iglic i 2 feniksowe
Dzięki IG Pocałujcie sie w pompę za takie coś
 

Charlene

Szef kuchni
Jest tylko
o ile dotrwam do tej kroniki to moze moze , teraz jednak nie, dlaczego?
a) nie uzbieram wystarczajacej ilosci artefaktow w tej czesci iglicy (pewnie skonczy sie na (4-6)
b) mam dosc niska kronike a tu jest to zwyczajnie nieoplacalne
Szczerze mówiąc, to nie bardzo widzę sens Stonehenge dla graczy, którzy są przed rasami albo w tych początkowych rasach, ponieważ sprawdziłam co ono daje i nie jest to szałowe w porównaniu z innymi budynkami ewolucyjnymi. Problem polega na tym, czy warto go ciągnąć przez wszystkie rozdziały, skoro podejrzewam, że powstaną dużo lepsze budynki. Kiedyś był fajny, ale teraz zaczyna tracić w porównaniu z nowymi ewolucyjnymi. Mimo wszystko bazę i artefakty bym trzymała, bo nigdy nie wiadomo, czy się kiedyś jednak nie przydadzą.
 

blazius1

Paladyn
Jeśli chodzi o nowe artefakty, to wygląda to następująco:
S1-1
S2 główne-1
S3- 3
Tak jak przewidywałam-najszczęśliwsze jest dla mnie S3, ale tam Stonehenge mi nie potrzebne.

Tyle się mówiło o rachunku prawdopodobieństwa ,a Ty nadal umiesz przewidywać i mówisz o szczęściu! :cool: I to w Iglicy.

Czy będą kolejno wszystkie artefakty w Iglicy? Cały czas twierdzę, że niektóre. Te, które opłaci się IG tam umieścić.
IMO Iglica musi być dochodowa. Od reformy trudności turniejów jest najważniejszym elementem gry (dla IG).
 

Charlene

Szef kuchni
Tyle się mówiło o rachunku prawdopodobieństwa ,a Ty nadal umiesz przewidywać i mówisz o szczęściu! :cool: I to w Iglicy.

Czy będą kolejno wszystkie artefakty w Iglicy? Cały czas twierdzę, że niektóre. Te, które opłaci się IG tam umieścić.
IMO Iglica musi być dochodowa. Od reformy trudności turniejów jest najważniejszym elementem gry (dla IG).
Ślepa nie jestem i widzę pewne zależności. To tylko gra, która jest w określony sposób zaprogramowana i po pewnym czasie to wychodzi, bez zbędnych ideologii.
 

Miliarder

Wędrowiec
Nagrody sa za slabe aby gracze w poczatkowym stadium rozwoju zaprzatali sobie glowe Iglica.Iglica jest dla graczy zaawansowanych .W slabszych bractwach kazdy pisze ze mu szkoda wojska na takie nagrody.Straty wielkie potem turniej ciezko zrobic a zysk niewspolmierny do kosztow.
 

Poziomek

Rycerz
zawsze mozna zmienic bractwo :p a nowi gracze mysle ze maja teraz zdecydowanie latwiej , bo maja np forumowe poradniki. I nikt nie kaze grac im od razu pod iglice, ale mozna pogodzic i rozwoj i turniej i iglice. Dodatkowo jak w kazdym bractwie sa osoby w wyzszych kronikach i jesli im zalezy aby nowe osoby zostaly z nimi, to wysuplanie po 10-20tys surowca kazdego tieru aby taki swiezak zrobil pare iglic na 2 pietro to nic wielkiego, a robiac to ma szanse na bycie bardziej doswiadczonym na zdobycie mlotkow pomocnikow a moze przy szczesciu budowli +diamencikow.
wystarczy jak jest w poradnikach napisane - odpalac boosty do iglicy i turnieju w momencie kiedy wyskoczy info o turnieju wtedy robisz to i to za jednym razem.
 

Charlene

Szef kuchni
Nagrody sa za slabe aby gracze w poczatkowym stadium rozwoju zaprzatali sobie glowe Iglica.Iglica jest dla graczy zaawansowanych .W slabszych bractwach kazdy pisze ze mu szkoda wojska na takie nagrody.Straty wielkie potem turniej ciezko zrobic a zysk niewspolmierny do kosztow.
Nie opowiadaj takich rzeczy, bo jeszcze ktoś z początkowych rozdziałów weźmie to na serio. Iglica jest szczególnie ważna dla tych początkujących graczy, ponieważ to źródło czasówek oraz katalizatorów, których dostęp został ograniczony. Owszem Iglica i turniej są na początku wyzwaniem, bo trzeba poczekać na lepsze jednostki i nauczyć się grać wojskiem, ale wystarczy wystawiać odpowiednie wzmocnienia oraz dostosować styl gry np. mieszany. Ja do Krasnoludów tylko negocjowałam w Iglicy a do turnieju dawałam wojsko. Robiąc od zawsze max w Iglicy dostawałam przyśpieszacze, które szły na dodatkową produkcję wojska. Nie robisz Iglicy- nie masz czasówek - nie robisz więcej wojska - brakuje na turniej.
 

BlossomValvi

Łucznik
Jeszcze dorzuce dwa aspekty
- diamenty :) które bardzo mogą ułatwić pare rzeczy na początku
- iglice jak ktoś robi wojem w 3/4 epoce to jest świetna nauka walki pod turnieje
- bonus jak wyżej pisza robienie negocjacjami iglicy na początku jest relatywnie śmiesznie tanie i łatwe (ograniczona liczba towarów) wiec kiedy się nauczyć jak nie teraz?

Z doświadczenia miałem w bractwie takiego marudę, nie ma zasób, woja, czasu i nie umie grać w iglicy - 3 iglice i się naumial teraz ciężko go oderwać od robienia za każdym razem calutkiej - gracz ze środkowych epok nie początkowych
 

Miliarder

Wędrowiec
Grajac w silnych bractwach Iglicowych mozna owszem wyhaczyc sporo przyspieszaczy i diamentow pod warunkiem ze bractwo zrobi CALA Iglice.Bedac w slabszym bractwie z graczami w wstepnej fazie rozwoju zrobienie calej Iglicy w pojedynke jest nic nie warte.Ale tu przeciez na forum graja sami swietni gracze i oni maja najwiecej do powodzenia w tym temacie .
 

Poziomek

Rycerz
ale kto ci kaze siedziec w slabszym bractwie? jest mnostwo bractw - wiele z nich pomaga wspiera surowcem i rada, ma graczy na wysokich kronikach - i maja wolne miejsca. uwierz mi nie tak latwo znalezc osobe nawet nowa ale zapalona do gry aktywna . Wiem bo sam co jakis czas szukam takich osob gdy sie miejsca zwalniaja. Jak widac tacy nowi poczatkowi czy jak ich nazwac gracze wola siedziec w bractwach typu 'na luzie' bez spiny ' nie zmuszamy do niczego - bo jest im tam zwyczajnie dobrze, ale przez to sa i beda ciagle w tyle.
 

BlossomValvi

Łucznik
Źle na to patrzysz, czy będąc w bractwie czy też nie robiłem minimum 2 piętra w iglicy, niezależnie od poziomu rozwoju miasta
Długofalowo:
- koszta negocjacji 2 pięter to mniej niż 40% z 3 pięter (średnio, bo oczywiście mogą się trafić kiepskie tygodnie)
- owszem moje dwa małe miasta czysto iglicowe nie rozwijąją się (nie mam nawet ochoty brnąć przez epoki) za to mam tam skumulowane mnóstwo przyspieszaczy, magicznych budynków i innych (np po kilkanaście krasnali, pw z AM itd)
- moje główne miasto zgarnia wszystkie diamenty, bo tak :)

Będąc w bractwie wspieram innych więc wiem ile kosztują iglice na różnych poziomach ;) dla mnie na wysokim poziomie to betka bo w zamian mam złoto. Podstawą jest zmiana postrzegania iglicy, moje założenia od początku jej istnienia;
- jest to maszynka do produkcji diamentów (czyli nie zużywamy ich do jej przechodzenia)
- jest to generator przyspieszaczy (ale główny to AM)
- darmowe budynki magiczne - zwłaszcza że pozwala to zaoszczędzić na schematach

Powyższe punkty są to materiały premium, trudne do zdobycia w inny sposób. Dlatego koszt młotków, złota, towarów czy wojska (wojsko to pochodna młotków) są pomijalne, jedynem ograniczeniem jest pomysł jak je zdobyć (np. wstąpić do sensownego bractwa ;) ) nawet jeśli przepalałem tygodniową produkcję towarów (w tym żywych) w iglicy to i tak byłem zadowolony z tej 100 diamentów

Ponownie patrzę na tą grę długoterminowo, moje plany sięgają rok+, wieć w skali roku 52*100 diamentów to mam wymaksowane AM i Kwaterę (a 100 diamentów... raczej średnią tygodniowa przy 3 światach to 1000)

Druga sprawa iglica to taki szyb naftowy dla Akademii Magi (masz poradniki @chris07070707 jak robić, co to jest system naczyń połączonych itd). Z tego co daje iglica spokojnie możńa robić 1-2 mistyczne skrzynie tygodniowo w AM z nich szansa na 500 diamentów lub 50 pw lub 8x8h przyspieszaczy jedno z tych nader często wpada (2 skrzynie tygodniowo - średnio 1 taka nagroda w tydzień)

Ponownie 500 diamentów, 64h lub 50pw - jedno tygodniowo. Przypominam tydzień to 168h więc 1/3 tygodnia mogę dostać w gratisie, dlatego niektórzy rozwijają się szybciej (aktywni) niż reszta (bierni)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Pora na podsumowanie artefaktów do Stonehenge:
S1- 7 (feniksa 4, więc mamy progres :p)
S2 główne -4(feniksa 4, czyli norma :D)
S3 -10(feniksa 7, zostało miastem szczęśliwym)
 

R Y C E K

Wędrowiec
Nagrody?
Żadnej skrzynki na piętro,nawet niebieskiej jak w ubiegłym tygodniu.Jest sens tracenia towarów na te wątpliwej jakości scrole i ledwo zwrot przyśpieszaczy zużytych na przejścia?
 

Charlene

Szef kuchni
Nagrody?
Żadnej skrzynki na piętro,nawet niebieskiej jak w ubiegłym tygodniu.Jest sens tracenia towarów na te wątpliwej jakości scrole i ledwo zwrot przyśpieszaczy zużytych na przejścia?
Jeśli dla Ciebie nagrody nie są warte Twojego trudu to sobie odpuść :) Ja dzisiaj w 2 miastach też nie dostałam super nagród i tak bywa, pojawią się lepsze edycje i gorsze. Jeśli Ci nie są potrzebne przyśpieszacze, katalizatory i diamenty to nie ma sensu się męczyć. Iglica jak była tak jest i lepiej, żeby Twórcy przez marudzenie graczy nie zaczęli w niej bardziej grzebać, bo to się może skończyć tragicznie.
 

djmags14

Rozbójnik
Iglica jak była tak jest
Tak, pojawiła się po wielu miesiącach (czytaj kilku latach) istnienia gry. I po tym czasie już nie znikła (no może na jeden tydzień). Natomiast kilkukrotnie była modyfikowana i to w rozmaitych aspektach. Inaczej mówiąc IG mocno przy niej grzebało. Teraz nadal grzebie wprowadzając lub usuwając nagrody.

lepiej, żeby Twórcy przez marudzenie graczy nie zaczęli w niej bardziej grzebać, bo to się może skończyć tragicznie.
W czym miałaby objawić się ta tragedia? Co najwyżej część graczy całkowicie sobie odpuści udział w loterii. Kiedyś iglicy nie było i dało się grać. Teraz IG może grzebać, ale chodzi o to, aby bardziej nie grzebało? I po to jest forum, aby się nie odzywać?

Ogólnie ilość aktywnych graczy osiągających wyższe piętra w iglicy wrasta co widać np przy ilości odznak bractw, ale ogół graczy ma delikatnie mówiąc kiepskie doświadczenia.
 
Do góry