• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Nowy element gry: Tworzenie

Sorcha

Rycerz
Nie do końca ale podobnie. Teraz starzy wyczyszczą sobie inwentarze. Nie tyle dla zabawy tylko żeby uporządkować inwentarze.

Potem poczekamy na nowe śmieci z eventu zimowego. Potem przyjdzie czas na wyrzucenie nowych śmieci.

I Renowację mamy gdzieś pod koniec zimy. Najszybciej.

Oczywiście będzie co upować. Stare budynki eventowe czekają na Renowację.
Z powodu tej nowej zabawki poczekają niestety pół roku dłużej.
No nie do końca w samej rzeczy ;)! Tworzenie jest przydatne dla tych co mają przepełnione inwentarze, bo ci co mają niewiele "śmieci" muszą uważać, żeby nie pozbyć się podczas tego procesu czegoś potrzebnego. Czegoś co można postawić, ale chwilowo, nie ma się miejsca. Poza tym, @blazius1 jeśli liczysz na Renowację pod koniec zimy to gratuluje optymizmu, przecież wszyscy (taką mam nadzieję, chociaż głównie ci z ostatnich rozdziałów) czekamy na trzeci żywy towar i kolejną gościnną Rasę. Żywiołaki pojawiły się właśnie luty 2018 (jeśli dobrze pamiętam) to czemu nowa rasa nie miała by się pojawić rok po nich zwłaszcza jeśli Amunowie byli na jesieni, wychodzi pół roku na rasę! Co do tematu to tworzenie wygląda ciekawie, ale usuwanie śmieci, żeby było opłacalne to trzeba ich trochę mieć, to takie np mroczne latarnie czy jednorożce to drobnica, chyba że się zbierało od kilku eventów, to wtedy tak.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1953

Guest
czar renowacji przyda się przecież również do podbicia budynków już postawionych. Wielu graczy ma budynki postawione jeszcze zanim zacząłem w to grać :p
 

blazius1

Paladyn
Na nic tak nie czekam jak na ten czar. Nawet na nową rasę nie czekam. Rasa jak będzie na prima aprilis to świat się nie zawali.
Przebąkiwano że Renowacja będzie jeszcze w tym roku. Niestety okazało się to nieprawdą.

Jest coś innego, za chwile event który potrwa do Nowego Roku.
 

Sorcha

Rycerz
Na nic tak nie czekam jak na ten czar. Nawet na nową rasę nie czekam. Rasa jak będzie na prima aprilis to świat się nie zawali.
Przebąkiwano że Renowacja będzie jeszcze w tym roku. Niestety okazało się to nieprawdą.

Jest coś innego, za chwile event który potrwa do Nowego Roku.
@blazius1 tu muszę Ciebie rozczarować, wszystko na to wskazuje, że ten zimowy event, który dostarczy materiału do nowej opcji tworzenia, nie potrwa do Nowego Roku jak twierdzisz, ale się skończy po Świętach. Na serwerze testowym jest od 19 listopada do 20 grudnia, to na serwerach na których my gramy będzie od 26 listopada (poniedziałek) do 27 grudnia (czwartek). Przecież jak się później o tydzień zacznie to i o tydzień później skończy, logiczne. Myślę że nie będzie żadnych ekstra dni skoro grafika jest wybitnie świąteczna, ale to już inny temat.
 
Przebąkiwano że Renowacja będzie jeszcze w tym roku. Niestety okazało się to nieprawdą.
Napisz to samo 31 grudnia, a byc moze Twoja wypowiedz bedzie wtedy prawda. A byc moze nie.
Ale na razie jest po prostu... nielogiczna. Poza tym co ma event do
zaklecia renowacji ? Jakby nie mozna bylo wprowadzac aktualizacji w trakcie trwania eventu lub
tuz po nim.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Ale z Was marudy. :p To, że zaraz będzie zimowy event, nie znaczy, że nie wprowadzą Renowacji jeszcze w tym roku. Nieco ponad 2 tygodnie temu była wiadomość (nie na naszym forum), że wciąż planują dotrzymać terminu, może więc warto dać im jeszcze ten miesiąc, zanim zaczniemy wieszać na nich psy za kolejną rzecz. ;)
 

Sorcha

Rycerz
Coś czuje, ze kto im dalej (i dłużej jest w tej grze) tym bardziej mu zależy na tej Renowacji, chociaż powiem że tym tworzeniem to mnie zaskoczyli bo w odróżnieniu od zaklęcia Renowacji, które jest na razie w sferze (czystych);) domysłów z tworzenia może korzystać każdy kto ma Akademię Magii. Tworzenie też nie wiadomo było, kiedy będzie. Termin na serwer live się pojawił jak na testowym już było to testowane, a nie dopiero w fazie projektu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Te tworzenie to coś z czego skorzysta każdy gracz na każdym etapie z różnym stażem w grze. Jak na razie to widzę jeden duży mankament: losowanie co 8 godzin (szkoda, że nie np co 4 ale jak widzę jest to sposób na wydrenowanie diamentów od graczy więc nic się tu nie zmieni). Ponadto rzecz wytworzona blokuje slot w losowaniu. Trzeba ją odebrać by w następnym ten slot się czymś zapełnił. A tak nie powinno być. Niemniej to przemyślany system (jak braknie ci reliktów do czaru katalizator to sobie go wytworzysz - no jak trafisz akurat w losowaniu ale nie ma tutaj ślepej uliczki).
W sumie to przydałaby się opcja zwiększenia ilości:
np trafiasz kawałek runy. Wybierasz. Zwiększasz ilość np x8 (masz odpowiednią ilość komponentów). Czas x8 i klikasz ok. Obecnie tworzenie to fajna opcja ale mocno ograniczona. Oby się zwiększyły możliwości.
 

DeletedUser174

Guest
@Rithven czy ja dobrze rozumiem że chcesz sobie craftować relikty i runy vel odłamki? ręce opadają...
 

Sorcha

Rycerz
@Rithven czy ja dobrze rozumiem że chcesz sobie craftować relikty i runy vel odłamki? ręce opadają...
@kikimora o co tobie znowu chodzi? relikty mam w przepisach, a mam Akademię Magii "dopiero" na poziomie 2. Proszę zrzut na dowód:
AkadMagii-Receptury.png

Także nie wiem, w czym rzecz, bo akurat wykorzystanie nieużywanych reliktów mogłoby się przydać, skoro ich tworzenie już jest. Przecież to tym co maja setki nieużywanych reliktów, powinno na tym zależeć, a nie tym co grają od niedawna lub dopiero weszli w rasy gościnne. Na ilość odłamków nie narzekam;), uprzedzając twoje ewentualne pytanie!
 

DeletedUser1775

Guest
Jak na razie to widzę jeden duży mankament: losowanie co 8 godzin (szkoda, że nie np co 4 ale jak widzę jest to sposób na wydrenowanie diamentów od graczy więc nic się tu nie zmieni). Ponadto rzecz wytworzona blokuje slot w losowaniu. Trzeba ją odebrać by w następnym ten slot się czymś zapełnił. A tak nie powinno być. Niemniej to przemyślany system (jak braknie ci reliktów do czaru katalizator to sobie go wytworzysz - no jak trafisz akurat w losowaniu ale nie ma tutaj ślepej uliczki).
Jak dla mnie to te 8h, to za mało, mogłoby być nawet raz na dobę* ;) Mam akademię na 2lvl i np. pierwszego dnia miałam fajną recepturę na klatkę 1x1 850 kultury i... niestety nie do wykorzystania, bo była za ileś tam fragmentów(bez problemu) i jedno zaklęcie, którego produkcja zajmuje mi kilkanaście godzin...
Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, to nie wrzucanie i odbieranie, a tworzenie, więc dla mnie zrozumiałe jest, że wkładam składniki w postaci zaklęć i fragmentów i czekam, aż mi się to wytworzy ;) I tu tym bardziej, gdyby czas obowiązywania receptur był dłuższy, nie trzeba by było czekać na zwolnienie slotu :)
A że to sposób na drenowanie diaksów, to rzecz oczywista :D

* to takie moje odczucie, po niecałych 2 dniach, możliwe że zmieni się to za jakiś czas, gdy już w inwentarzu będą zaklęcia, chociaż nie - te zaklęcie to zabawka i sposób na recykling, więc zmiana receptur co 4h.... raczej niepotrzebna...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1953

Guest
jagienkaa opcja dopiero co weszła i dlatego 8h było za mało. Każdy gracz zainteresowany opcją tworzenia wytworzy sobie pewną ilość czarów do craftowania i jak pojawi się coś na czym mu będzie zależało to z miejsca sobie to wytworzy.
Sorcha- Kikimora ma na myśli to, że poświęcanie budynków/czarów/ szybkich bonusów by uzyskać kilka run/odłamków jest delikatnie mówiąc nieopłacalne
 

visit0r

Paladyn
jagienkaa opcja dopiero co weszła i dlatego 8h było za mało. Każdy gracz zainteresowany opcją tworzenia wytworzy sobie pewną ilość czarów do craftowania i jak pojawi się coś na czym mu będzie zależało to z miejsca sobie to wytworzy.
Sorcha- Kikimora ma na myśli to, że poświęcanie budynków/czarów/ szybkich bonusów by uzyskać kilka run/odłamków jest delikatnie mówiąc nieopłacalne
oplacalnosc ma wiele aspektow, mozna przyjac ze nie masz tego czego potrzebujesz a za to jakies tam jednorozce ktore dali wczoraj dla przykladu, jestes w stanie poswiecic cos co sobie lezy nieuzywane co pozornie ma wieksza wartosc aby uzyskac cos co uzyjesz od razu mimo nizszej wartosci pozyskanego przedmiotu
 

Sorcha

Rycerz
@jagienkaa Dla mnie też 8h to za mało, ale z innego powodu, wyobraźcie sobie Ty i inni, że znajdujesz coś w recepturach co jest potrzebne (szybki bonus, Strumień "młotków" lub monet) ale brakuje katalizatorów, które się robią dłużej niż okres zmiany receptur. Przykładowo: Mam przepis na Strumień "Młotków" 100%, pierwszy składnik to nie problem jak się ma co odczarować i zbierze się jakoś potrzebna ilość Fragmentów Zaklęć(tak się nazywają). Gorzej jak na wymaganą ilość Łączących Katalizatorów (drugi składnik) muszę czekać kilka dni, receptura zmieni się kilkanaście razy.
Wniosek: Najpierw zrobić zapas Łączących Katalizatorów, a potem patrzeć co można z tego tworzyć! Najlepiej by było rozbudować Akademię Magii, i tu wchodzą diamenty, nie każdy może, nie każdy chce itp.To już inny temat, zależy od stylu grania.

Interesuje mnie tylko czy każdy ma takie same receptury, czy każdy może ma inne? Przecież nie u każdego zmieniają się o północy, to nie hurtownik;)!
 

visit0r

Paladyn
@jagienkaa Dla mnie też 8h to za mało, ale z innego powodu, wyobraźcie sobie Ty i inni, że znajdujesz coś w recepturach co jest potrzebne (szybki bonus, Strumień "młotków" lub monet) ale brakuje katalizatorów, które się robią dłużej niż okres zmiany receptur. Przykładowo: Mam przepis na Strumień "Młotków" 100%, pierwszy składnik to nie problem jak się ma co odczarować i zbierze się jakoś potrzebna ilość Fragmentów Zaklęć(tak się nazywają). Gorzej jak na wymaganą ilość Łączących Katalizatorów (drugi składnik) muszę czekać kilka dni, receptura zmieni się kilkanaście razy.
Wniosek: Najpierw zrobić zapas Łączących Katalizatorów, a potem patrzeć co można z tego tworzyć! Najlepiej by było rozbudować Akademię Magii, i tu wchodzą diamenty, nie każdy może, nie każdy chce itp.To już inny temat, zależy od stylu grania.

Interesuje mnie tylko czy każdy ma takie same receptury, czy każdy może ma inne? Przecież nie u każdego zmieniają się o północy, to nie hurtownik;)!
z rozmowy w bractwie wynikalo ze mielismy rozne receptury w tym samym momencie
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Nowe możliwości są całkiem fajne i pozwalają wyczyścić schowki z zalegającego badziewia ;) , moim zdaniem uczciwie by było gdyby dodano jakąś ilość "fragmentów zaklęć" przy kasowaniu budynku kulturowego z terenu miasta... obecnie budynek postawiony za zasoby przy wyburzeniu zwraca ich część ( oczywiście ze stratą ), gdy skasuje coś "zdobycznego" to tylko tracę... np. ludki i kulturę... a mogły by w to miejsce wpadać fragmenty zaklęć do ponownego użycia ;) , budynek nawet najgorszy w schowku - ma jakąś wartość przy kasacji... ten sam budynek skasowany z mapy miasta już nie... a szkoda. Pozdrawiam.
 

visit0r

Paladyn
Nowe możliwości są całkiem fajne i pozwalają wyczyścić schowki z zalegającego badziewia ;) , moim zdaniem uczciwie by było gdyby dodano jakąś ilość "fragmentów zaklęć" przy kasowaniu budynku kulturowego z terenu miasta... obecnie budynek postawiony za zasoby przy wyburzeniu zwraca ich część ( oczywiście ze stratą ), gdy skasuje coś "zdobycznego" to tylko tracę... np. ludki i kulturę... a mogły by w to miejsce wpadać fragmenty zaklęć do ponownego użycia ;) , budynek nawet najgorszy w schowku - ma jakąś wartość przy kasacji... ten sam budynek skasowany z mapy miasta już nie... a szkoda. Pozdrawiam.
wystarczy ze po latach blagan w koncu wprowadza opce przetwarzania budynkow postawionych w miescie ;)
 

DeletedUser174

Guest
@kikimora o co tobie znowu chodzi? relikty mam w przepisach, a mam Akademię Magii "dopiero" na poziomie 2. Proszę zrzut na dowód:
View attachment 604

Także nie wiem, w czym rzecz, bo akurat wykorzystanie nieużywanych reliktów mogłoby się przydać, skoro ich tworzenie już jest. Przecież to tym co maja setki nieużywanych reliktów, powinno na tym zależeć, a nie tym co grają od niedawna lub dopiero weszli w rasy gościnne. Na ilość odłamków nie narzekam;), uprzedzając twoje ewentualne pytanie!
relikty nie "mieszkają" w inwentarzu, więc na ich palenie nie ma co liczyć raczej. A szkoda :D chociaż czy oby na pewno... wrażenia pierwszych dni są słabe - kuperka nie urywa jednym słowem. Nie wiem czy będzie mi się chciało później zaglądać co tam jest nowego. Bajerowe jest. Użyteczność... cóż czas pokaże. Na ten moment nie czuję potrzeby nastawiania budzika bo się przepisy zmienią. Wątpię by to się zmieniło.
A podniecenie żeby produkować relikty lub runy a już tym bardziej uszkodzone odłamki mogę skomentować tylko płaczem... ze śmiechu. tak, ta wiadomość może mnie zabić.

@visit0r nie zgodzę się z Tobą odnośnie definicji opłacalności. Ale faktem jest, ze towar jest tyle warty ile klient jest skłonny za niego zapłacić. Jak ktoś zamiast zrobienia kilku konfliktów na mapie/turnieju woli sobie wytworzyć relikty/runy... wolny wybór. Tylko w mojej bardzo subiektywnej ocenie głupi.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@kikimora Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ;) Tworzenie nie jest zamiast robienia konfliktów. Wszystko wymaga czasu, jak komuś brakuje reliktów do 700% czy odłamków run do cudu, to nie ma nic złego w tym, że sobie dodatkowo je dorobi. Co z tego, że jak pogra kolejne 3 miesiące, to już będzie miał więcej, niż mu potrzeba, jeśli w tej chwili mu to pomoże.

Jakiś czas temu na czacie bractwa pisaliśmy o budynkach z eventu i ja utrzymywałam, że jeden z nich jest najlepszy spośród dziennych, bo daje dużo many - opinia osoby z rozdziału Leśnych Elfów. Kolega z końca drzewka nie podzielał mojej opinii, bo już nie miał takiego zapotrzebowania na manę/miał inne, lepsze jej źródła i nie potrzebował do tego stawiać nowych budynków. To normalne, że dla osób z różnych stadiów rozwoju miasta różne rzeczy mają wartość.


A co do 8h... Na początku planowali dać odświeżanie co 48h, więc cieszcie się, że zmienili zdanie. ;p Jakby było częściej, byłoby łatwiej o przeoczenie interesującego przepisu. Druga rzecz - na zrobienie samych zaklęć trzeba czasu, a nie każdy chce inwestować w podniesienie Akademii Magii powyżej 2 poziomu.
Jedyna zmiana, którą bym chętnie powitała, to dorzucenie fragmentów za usunięcie stojącej budowli eventowej, powiedzmy 1/3 pełnej, inwentarzowej ilości.
 

Sorcha

Rycerz
A podniecenie żeby produkować relikty lub runy a już tym bardziej uszkodzone odłamki mogę skomentować tylko płaczem... ze śmiechu. tak, ta wiadomość może mnie zabić.
A po co mam produkować, gracze, w innych wątkach wnioskują, żeby pozbywać się na przykład odłamków run z tych Antycznych Cudów których nie zamierza się budować, a dostaje się je w turniejach. można przecież zbierać tylko wybrane a resztę można by było "przerabiać". Poza tym tak jak mówi @Lisha punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (w konkretnym rozdziale) ;)!
 
Do góry