• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Nowy element gry: Tworzenie

Koval92

Kapłan
Nie wiem jak z wyciąganiem diamentów za kasę, ale jeśli ktoś był sprytny to nałapał sobie studni życzeń podczas ostatniego eventa. Ja zgarnąłem 9 studni bo oszczędzałem walutę eventową i raz już mi poleciało 25 diamentów z 6 studni jednocześnie. I wcale nie musiałem poświęcać wszystkiego innego w evencie bo pierwszy zestaw budynków też uzbierałem. Zależy jakie się ma priorytety. Są tacy, co poszli na max żeby zgarnąć nagrody główne i mają teraz 0 studni, a inni mają prawie 200 szans w każdej studni zdobyć diamenty przez 100 dni.
 

visit0r

Paladyn
Nie wiem jak z wyciąganiem diamentów za kasę, ale jeśli ktoś był sprytny to nałapał sobie studni życzeń podczas ostatniego eventa. Ja zgarnąłem 9 studni bo oszczędzałem walutę eventową i raz już mi poleciało 25 diamentów z 6 studni jednocześnie. I wcale nie musiałem poświęcać wszystkiego innego w evencie bo pierwszy zestaw budynków też uzbierałem. Zależy jakie się ma priorytety. Są tacy, co poszli na max żeby zgarnąć nagrody główne i mają teraz 0 studni, a inni mają prawie 200 szans w każdej studni zdobyć diamenty przez 100 dni.
dla mnie poprzedni ewent dal 14 studzienek co sie dzis w promocji przelozylo na 2 magiczne rezydencje
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak z wyciąganiem diamentów za kasę
Nigdzie nie napisałem, że za kasę - może sformułowanie wyciągnięcie nie było najbardziej trafne - chodzi o wydawanie diamentów na rozbudowę akademii, sporo graczy wolało kupić ekspansję lub podnieść kwaterę. Niemniej i tak trochę na tym zarobią - początkujący gracze rzuca się jak sądzę na rozbudowę akademii - wcześniej niektórzy nawet jej nie stawiali.
Jest też taka możliwość, że jednak kiedyś wprowadzą zaklęcia renowacji - więc, żeby nie było co upgradować (bo będzie za fajnie) wymyślili sobie mechanizm do wyczyszczenia inwentarza.
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to te 8h, to za mało, mogłoby być nawet raz na dobę* ;) Mam akademię na 2lvl i np. pierwszego dnia miałam fajną recepturę na klatkę 1x1 850 kultury i... niestety nie do wykorzystania, bo była za ileś tam fragmentów(bez problemu) i jedno zaklęcie, którego produkcja zajmuje mi kilkanaście godzin...
Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, to nie wrzucanie i odbieranie, a tworzenie, więc dla mnie zrozumiałe jest, że wkładam składniki w postaci zaklęć i fragmentów i czekam, aż mi się to wytworzy ;) I tu tym bardziej, gdyby czas obowiązywania receptur był dłuższy, nie trzeba by było czekać na zwolnienie slotu :)
A że to sposób na drenowanie diaksów, to rzecz oczywista :D

* to takie moje odczucie, po niecałych 2 dniach, możliwe że zmieni się to za jakiś czas, gdy już w inwentarzu będą zaklęcia, chociaż nie - te zaklęcie to zabawka i sposób na recykling, więc zmiana receptur co 4h.... raczej niepotrzebna...
niby tak...ale gdyby czas losowania był dłuższy to okazałoby się, że przez tydzień nic ciekawego nie zobaczysz. Jakby był szybszy to po prostu szansa na zobaczenie czegoś ciekawego rośnie. Kwestia przygotowania się do wytworzenia czegoś.
A i istotne jest to:
Czy ktoś ma rozpiskę wszelkich "dobroci" które możemy zobaczyć? Niektóre wydają się być dość ciekawe (dla mnie, na moim etapie rozwoju) ale ciągle szkoda mi wydawać zebrane surowce na coś co może być tylko dobre, bo za chwilę pojawi się coś bardzo dobre.

a co do blokowanego slotu...mam wrażenie, że nic nie wytworzyłaś. Po prostu zobacz jak to działa. Mnie oburza wolny obrót losowania i jeszcze niepełny bo zablokowany slot bo nie odebrałem przedmiotu wytworzonego.
 

blazius1

Paladyn
Dobrze napisane.
W/g mnie jeżeli ktoś nie ma zamiaru używać intensywnie opactwa lub skończył drzewko badań może rozważyć tworzenie katalizatorów.
(...)
Nie zmienia to faktu, że biorąc pod uwagę czas produkcji katalizatora podchodziłbym do tego bardzo ostrożnie.

Cała idea ma na celu wyciągnięcie diamentów na rozbudowę akademii do maksymalnego poziomu, co oczywiście warto zrobić niezależnie od craftingu.
Rzecz w tym, że większość graczy tego nie zrobi dla samych zaklęć (pomimo, że to jest bardzo, bardzo opłacalne) - mimo wszystko świecidełka z craftingu bardziej zadziałają na wyobraźnię, niż jakieś zaklęcia, które i tak wypadają z pomocy i turniejów ;)

I nic dodać nic ująć.
Dopiero trzeba było pomachać świecidełkiem, żeby ludzie odczuli potrzebę dokupienia poziomów Akademii.
Ludzie wyciągają teraz kasę, za coś, co warte było tej kasy już poprzednio, gdy świecidełka nie było.
Wyrazy uznania dla projektanta zakładki Tworzenia.
Dobrze pomyślana nowinka z punktu widzenia IG bo przychody z gry wzrosną (na chwilę?), a wpływ na grę praktycznie zerowy.
 

DeletedUser1953

Guest
z mojego punktu widzenia gracza, który nie za bardzo ma w inwentarzu cokolwiek zbędnego. Hasło - poświęcić coś nieistotnego w zamian za coś co się przyda - nie ma racji bytu
natomiast korzystam i będę korzystał z opcji tworzenie
daje ona możliwość uzyskania budynków na których mi zależy, a już niedostępnych nigdzie indziej w grze od wielu miesięcy
czyli budynki dodatkowo produkujące wojsko - Tereny Stratega Orków i Valloriański duch walki.
Z mojego punktu widzenia
poświęcam coś co ma dla mnie mniejszą wartość żeby uzyskać coś co ma tę wartość większą
traktuję to też jako inwestycję
zapłacę czarującymi podarunkami za budynek
wojskiem z budynku podbiję więcej prowincji w turnieju na którym między innymi wpadną mi czarujące podarunki
 

DeletedUser

Guest
Mnie oburza wolny obrót losowania i jeszcze niepełny bo zablokowany slot bo nie odebrałem przedmiotu wytworzonego.
Mnie oburza, jak ktoś zakłada 25 kont w tym 24 push accounts i robi z nich bractwo.
Ale de gustibus non est disputandum.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm z tym tworzeniem to dużo szumu o"nic """" jedyna dobra rzecz to to że wreszcie można coś usunąć z inwentarza bez wystawiania tego w miasteczku gdzie i tak miejsca niema
 

Sorcha

Rycerz
Ja właśnie jak tak się zastanowić to część budynków z inwentarza, mogę odczarować tylko dlatego, że nie miałem ich gdzie wstawić. bo drobnicy to świadomie nie wstawiałem (chociaż miejsce było). Czyli tak jakiś pożytek jest, ale dla każdego inny ;), jak zawsze (zależy w jakim się jest rozdziale).
 

DeletedUser3033

Guest
hmm a na jakim rozdziale jest miejsce ?
bo ja już doklepałem do elfów i jak go nie było tak niema tak z ciekawości bo może przeskocze szybko ?
 

Sorcha

Rycerz
hmm a na jakim rozdziale jest miejsce ?
bo ja już doklepałem do elfów i jak go nie było tak niema tak z ciekawości bo może przeskocze szybko ?
Miejsce teoretycznie jest po wejściu do nowego rozdziału w każdej rasie gościnnej, jak tylko sprzedasz budynki rasowe z rasy, którą co dopiero się skończyło. Przez jakiś czas masz mnóstwo wszystkiego: monet, "młotków" oraz miejsca na przebudowę swojego miasta. Tylko, że jeśli nastawiasz budynków zrobionych przy pomocy tworzenia, czy jakiś innych cudaków to zabraknie tobie miejsca na budynki rasy, którą właśnie rozpoczynasz. A im dalej tym mniej miejsca na nowe ekspansje. Czyli opcja odzyskiwania miejsca w tym wypadku, jak ktoś proponował przy pomocy odczarowywania już stojących budynków to nie jest taki zły pomysł. Ale co by się stało wtedy z balansem gry? Pytanie do dłużej ode mnie grających!
 

DeletedUser3033

Guest
balans gry ?
wszystko w grze ma spowolnić gracza nie nom wolniej to już tylko można się cofać
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Patrząc na to, że wczoraj nam dali 10 zaklęć i 1000 fragmentów, to balans zdecydowanie by nie ucierpiał, gdyby dali nam jakiś % pełnej wartości przy sprzedaży budynków eventowych - dostaliśmy 100:1, a niektóre przepisy wymagają 300:1, inne 150:1, więc dodatkowe kilkadziesiąt fragmentów za budynek (postawiony) niewiele by zmieniło w praktyce, a graczom dałoby jakieś minimalne poczucie "wynagrodzenia", z braku lepszego słowa.
 

Sorcha

Rycerz
A czemu nie dali, mogliby dać jak nie event to jakąś rekompensatę za spóźnienie. Tworzenie jest przydatne ale jak masz pusty inwentarz (głównie brak budynków do odczarowania) to tylko jest taka nowinka, możesz tylko katalizatory robić, ale właściwie bez drugiego składnika po co?
 

DeletedUser2264

Guest
Nie do końca ale podobnie. Teraz starzy wyczyszczą sobie inwentarze. Nie tyle dla zabawy tylko żeby uporządkować inwentarze.

Potem poczekamy na nowe śmieci z eventu zimowego. Potem przyjdzie czas na wyrzucenie nowych śmieci.

I Renowację mamy gdzieś pod koniec zimy. Najszybciej.

Oczywiście będzie co upować. Stare budynki eventowe czekają na Renowację.
Z powodu tej nowej zabawki poczekają niestety pół roku dłużej.
mam podobne podejrzenia..
 

blazius1

Paladyn
Renowacja to duża poprawka. Prawdopodobnie nie tylko istotnie zmieni balans w grze ale i taktykę dużych graczy. Takich poprawek nie wprowadzą podczas dużego eventu. Poczekamy jeszcze trochę.

Cieszcie się tworzeniem na razie.
 

Sorcha

Rycerz
W Tworzeniu czy jakby tego nie nazwać, dostałem ciekawa propozycję Tereny Stratega Orków (rozmiar 2x4) ale aż za 1200 fragmentów i 8 katalizatorów, zastanawiam się czy warto, bo tyle bym nazbierał. Patrząc po ilości wygenerowanej ilości Mgły wizji (19 sztuk) to najlepszy budynek jaki mi się trafił, zwłaszcza, że Stratega Orków nie mam zbadanego. Poradzicie coś, @Lisha , ktokolwiek kto ma ten budynek?
 

DeletedUser174

Guest
W Tworzeniu czy jakby tego nie nazwać, dostałem ciekawa propozycję Tereny Stratega Orków (rozmiar 2x4) ale aż za 1200 fragmentów i 8 katalizatorów, zastanawiam się czy warto, bo tyle bym nazbierał. Patrząc po ilości wygenerowanej ilości Mgły wizji (19 sztuk) to najlepszy budynek jaki mi się trafił, zwłaszcza, że Stratega Orków nie mam zbadanego. Poradzicie coś, @Lisha , ktokolwiek kto ma ten budynek?
to chyba zależy od sytuacji
o ile grasz elfami moim zdaniem nie warto (pewnie zaraz dostane jakimś gromem:oops:). Strateg nie jest jakoś wybitnie lepszy od golema i z powodzeniem można sobie poradzić bez tego wynalazku
u ludzi kanonier jest bardzo słaby i tu już można pomyśleć o tym jak o inwestycji

należy jeszce pamiętać, ze ilości jednostek są symboliczne. Chociaż darowanym jednostkom w zbroję się nie zagląda... czy jakoś tak :D

a masz coś sensownego do wylosowania za Mgłę? u mnie jest skała... jakoś nie przebieram nóżkami by dostać to coś... miałam kiedyś. Wykasowałam tuż po odebraniu nagrody
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Sorcha Jeśli zależy Ci tylko na Mgle, to jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych, co możesz zrobić. Jeśli jednak chcesz zrobić coś użytecznego, to zadaj sobie pytanie:
- czy opłaca Ci się stawiać ten budynek?
- czy nie lepiej dojść do mistycznego obiektu wolniej, ale korzystając z tych przepisów, które faktycznie chcesz wykorzystać dla rozwoju miasta?
 

Sorcha

Rycerz
@Sorcha Jeśli zależy Ci tylko na Mgle, to jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych, co możesz zrobić. Jeśli jednak chcesz zrobić coś użytecznego, to zadaj sobie pytanie:
- czy opłaca Ci się stawiać ten budynek?
- czy nie lepiej dojść do mistycznego obiektu wolniej, ale korzystając z tych przepisów, które faktycznie chcesz wykorzystać dla rozwoju miasta?
Faktycznie masz racje chyba mi się nie opłaca a Stratega będę miał prędzej czy później. Zresztą szkoda fragmentów jakbym nie miał gdzie tego wstawić. @kikimora jeśli interesuje Ciebie co mam w Mgle wizji to proszę:
8x Pomocnik 8h , 35x PW po 40 % i 20 % na Skała Venara II. Teraz pytanie może @Lisha a ktoś z Was zna odpowiedź: Czy jak zmieni się receptury, zmieni się obiekt w Mgle Wizji czy dopiero jak się go wykorzysta (tzn. po napełnieniu paska)?. Podsumowując co stanie się pierwsze (zmiana bo zmieniły się receptury) czy zmiana bo się odebrało obiekt za 100 Mgiełek Wizji. Oczywiście to drugie może nigdy nie nastąpić jak nie odczarowujemy;)!
 
Do góry