• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Nowy element gry: Tworzenie

Warte wspomnienia sa tez Tereny Stratega Orkow, ktore szczegolnie
dla grajacych ludzmi moga byc bardzo przydatne.
Stratedzy Orkow produkowani w tym budynku sa swietnym (i jedynym)
zamiennikiem dla slabych Kanonierow. Ilosc produkowanych
jednostek nie powala moze na kolana, ale ciezkie, strzelajace jednostki
nie sa potrzebne w kazdym turnieju, wiec zdazy sie ich troche uzbierac.
Stratedzy przydaja sie tez grajacym rasa elfow. Nie sa wprawdzie lepsi od
Golemow, ale za to produkowani sa poza zwykla kolejka.
Poza tym Tereny Stratega Orkow daja tez calkiem przyzwoita ilosc kultury,
np. w Lesnych Elfach daja o ok. 65% wiecej kultury na kratke, niz Wierzba.
 

Sorcha

Rycerz
@chris07070707 myślisz, że Tereny Stratega Orków są dla grających Elfami przydatne? Na Elvenargems widziałem, że może tak być w niektórych turniejach, ale skoro tak jak @kikimora twierdzi można się bez nich obyć, to chyba jedyna zaletą ich jest brak wymaganych zasobów do ich tworzenia.
 
Ostatnia edycja:
@chris07070707 myślisz, że Tereny Stratega Orków są dla grających Elfami są przydatne? Na Elvenargems widziałem że może tak być w niektórych turniejach, ale skoro tak jak @kikimora twierdzi można się bez nich obyć, to chyba jedyna zaletą ich jest brak wymaganych zasobów do ich tworzenia.
Dla grajacych Elfami sa o tyle przydatne, ze nie dziela kolejki szkolenia z Koszarami,
Obozem Najemnikow i Terenami Treningowymi. Majac 2-3 takie budyneczki o wielkosci
2x4 mozna liczyc na pokazny zastrzyk darmowych oddzialow niezaleznie od zwyklego
cyklu szkolenia w budynkach wojskowych.
Piszac "pokazny" mam na mysli to, ze turniejow wymagajacych tego typu jednostek
nie ma zbyt wiele, wiec przez tydzien do trzech zdazy sie "wyszkolic" calkiem pokazna
liczba oddzialow, ktore beda jak znalazl na turnieje, w ktorych potrzebne sa wlasnie
ciezkie strzelajace jednostki.
Co do sily i przydatnosci Strategow Orkow w walce u grajacych Elfami mozna
powiedziec, ze na pierwszych dwoch gwiazdkach w niczym nie ustepuja Golemom,
a wrecz maja nawet troche nizsze straty. W pozniejszych rundach wyglada to juz
odwrotnie. Ale rzeczywiscie jest tak, ze grajacy Elfami spokojnie moga sie obyc
bez Strategow. Przydatnosc Terenow Stratega Orkow zalezy u Elfow od stylu gry,
mi osobiscie szkoda by bylo poswiecac 8 kratek w miescie tylko na produkcje
niewielkiej ilosci oddzialow, bez ktorych moge sie obejsc. Tyle, ze Tereny daja tez
calkiem sporo kultury, jak juz wspomnialem, wiec z powodzeniem sluza u mnie jako
zamiennik budynkow kulturowych z drzewka (Wierzby), a darmowe
oddzialy sa dodatkowa wisienka na torcie i pasuja do mojego stylu gry.
Dla kogos innego lepsza kulturkowa "zapchajdziura" bedzie chocby zwykly kodeks
czy jakis niewielki budynek eventowy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Bardziej doświadczeni i gracze na poziomach X i powyżej jeśli brali (biorą) udział w event'ach pozostałe budynki z listy tworzenia przedstawiają zbyt mały bonus przypadający na jedną kratkę.
Zakładam, że bardziej chodziło Ci o sumaryczny bonus, bo w przeliczeniu na kratkę te budynki w niczym nie ustępują eventowym a wręcz są od wielu lepsze.
Na przykładzie populacji na 1 pole (dla rozdziału 11) :
- z tworzenia: jednorożec 180 , klatka 198
- obecny event : 2 najlepsze budynki z populacją:
- gwiazdka 256 (to jest akurat ewenement - jeden z najlepszych budynków grze pod tym względem, jest na 6 miejscu na architekcie http://www.elvenarchitect.com/buildings/population/ ),
- kwatery Yeti : 195,
- 5 pozostałych ma mniej populacji na pole

@chris07070707
Świadomie pominąłem te budynki ( produkujące strategów i strażników ) - w/g mnie produkcja jest za mała, żeby to miało wpływ na grę.
Co prawda biorąc pod uwagę, że strateg odblokowuje się dopiero na orkach, a kanonier nadaje się na pewno do wielu rzeczy , tylko nie do walki, to na początkowych rozdziałach dla ludzi może to mieć sens (ciężkie strzelające są dla ludzi pierwszym wyborem tylko w 2 turniejach, więc kilka oddziałów można w międzyczasie wyprodukować)

Odnośnie strategów - po upgradzie (niziołki) te jednostki już nie ustępują za bardzo golemom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Stratedzy nie są tacy źli, zwłaszcza że dużo więcej ich wchodzi do oddziału, dla mnie znacznie lepsi są Valloryjscy strażnicy, ponieważ są dużo szybsi od entów (plus atak o zasięgu 2 pól) w niektórych kombinacjach obniżają mocno straty.
 

Koval92

Kapłan
Ponawiam pytanie o to czy ktoś wylosował 500 diamentów?

947ab6b5a7b52.png



:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Dodam że z 1 skrzynki wylosowałem Skałę Venara II (również 20% szansy)
 
Ostatnia edycja:
Do góry