• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Nowy element gry: Tworzenie

DeletedUser

Guest
Uszkodzone odłamki run... biorę każdą ilość ..znaczy się: będę tworzył każdą ilość ..
 

Hassano

Łucznik
No tak odnośnika w strone opisywanego wydarzenia niema ale jest z wydarzenia tutaj :)
Pytanie 1.
Czy będzie studnia życzeń w budynkach które moge stworzyć?
Pytanie 2.
Czy gdy wybiore budynek który chce stworzyć to zmieniają sie nagrody czy jak będzie tam studnia to moge ją wybierać aż braknie surowców do tworzenia?
 

Koval92

Kapłan
Szkoda, że już postawionego syfu z poprzednich eventów nie można rozłożyć, tylko to, co jest w inwentarzu. Ewidentnie ukłon w stronę starych graczy. No ale lepsze to, niż nic. Nadchodzi kolejny beznadziejny event 30 dniowy więc będzie duży przemiał. Wolałbym stworzyć garść 10-20 diamentów z tych fragmentów, niż te budyneczki które mało dają itd.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@hassano
2. Lista przedmiotów, które możesz stworzyć, zmienia się co 8h. Jest szansa, że po tym czasie któryś z nich znowu będzie na liście, ale częściej raczej cała 5 będzie inna. Ponadto, każdą rzecz z listy możesz stworzyć tylko raz, aż do końca odliczania tych 8h. Potem ta rzecz, jak pisałam, albo zniknie z listy, albo znowu na niej będzie i będziesz mógł ją stworzyć drugi raz.

Studni nie widziałam i wątpię, żeby się pojawiła. Jeśli już, to będzie w skrzynce jako jeden z Mistycznych Obiektów, które masz szansę wylosować ze skrzynki za 100 Mgły Wizji.

@Koval92
Dużo osób na forum bety proponowało, żeby i stojące w mieście budynki dawały fragmenty po usunięciu, więc może się rozwinie w tym kierunku
 

DeletedUser2015

Guest
pomysł fajny, zobaczymy jak będzie z wykonaniem :)
jeszcze tylko wymyślcie coś na zalegające odłamki run do Cudów i będę bardziej niż zadowolony :D
 

DeletedUser3642

Guest
Mam 2 pytania:
1. Gram mobilnie, czy w takim razie będę miała możliwość tworzenia?
2. Mam Akademię na 3 poziomie, jak to wpłynie na tworzenie?
 

DeletedUser1763

Guest
Mam 2 pytania:
1. Gram mobilnie, czy w takim razie będę miała możliwość tworzenia?
2. Mam Akademię na 3 poziomie, jak to wpłynie na tworzenie?

1. Tak
2. "Rozbudowując Akademię Magii będziesz otrzymywać więcej Fragmentów Zaklęć podczas odczarowywania przedmiotów z inwentarza. Bonus wzrasta, aby na 5 poziomie Akademii Magii podwoić swoją wartość w stosunku do poziomu 1."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dwa pytania powiązane z tematem:
1. Co z czarem renowacji? Nie tak dawno robiliście (IG) wielki rebalans budynków ewentowych by przygotować się na przyjście tej modyfikacji, były gorące obietnice itd (w związku z tym że rebalnas obniżył statysyki budynków dla wielu graczy). A zamiast tego wrzucacie coś nowego co w ogóle nie było zapowiadane, więc aktualnie to traktuję jako zapchajdziurę, że coś sie robi w kodzie gry bo dawno nie było zmian
2. Czy jak wejdzie czar renowacji będzie w powiązany z Akademią Magii i mechaniką Tworzenia? Wiecie ma w nazwie "czar" ;)

PS. Mam wersję 1.67 na apce i na przeglądarce, w żadnym z nich nie mam opcji Tworzenia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Mam 2 pytania:
1. Gram mobilnie, czy w takim razie będę miała możliwość tworzenia?
2. Mam Akademię na 3 poziomie, jak to wpłynie na tworzenie?
Tak, będzie na apce tylko musisz zainstalować najnowszą jej wersję, gdy tworzenie już będzie dostępne. Co do akademii, to każdy poziom powyżej pierwszego daje bonusy, pewnie będzie coś w stylu poziom 2 - 25%, poziom 3- 50%, poziom 4 - 75%, poziom 5 - 100% albo blisko tego, bo wiadomo, że poziom 5 daje +100% do tych fragmentów uzyskanych z rozbierania budynków i czarów.
 

DeletedUser1953

Guest
Na chwilę obecną są gracze z dużym stażem - Ci mają wiele tzw złomu i dla nich opcja może być interesująca
Zastanawiam się czy dla graczy, z krótszym stażem też ta opcja się do czegokolwiek przyda.
Osobiście jestem w sytuacji że zbędnych budynków w sakwie prawie zupełny brak. Czy będzie można korzystać z tworzenia bez poświęcania budynku? np palić wyłącznie czary
Kolejna sprawa jak będzie wyglądać sytuacja gdy już gracze pozbędą się zalegającego złomiku? opcja będzie ale... bezużyteczna?
Pojawiły się w nagrodach eventowych opcje szybkich bonusów i budynków czasowych - te opcje skutecznie eliminują problem narastania w inwentarzu zbędnych budynków. studnie/punkty handlowe/ biblioteki czy monumenty antycznej wiedzy z eventu na event będzie trzeba zastępować nowymi.
Podsumowując tworzenie wydaje się być elementem, którym gracze z dłuższym stażem się pobawią wyczyszczą sakwy i stanie się on martwy
Ciekawszym rozwiązaniem byłoby takie że do tworzenia potrzebny byłby przepis który dopiero trzeba zdobyć czy to w turnieju czy to w formie nagrody na PB lub w eventach. Po zdobyciu przepisu można go wykorzystywać dowolną ilość razy. Przepis docelowo miałby każdy budynek który pojawił się już jako nagroda eventowa.
W takiej sytuacji gdyby któremuś z graczy udało się przyfarcić i uzyskać przepis na ciekawy budynek mógłby być zainteresowany losowaniem w eventach nagród słabych z przeznaczeniem na spalenie i stworzenie budynku pożądanego. szansa na wylosowanie przepisu zależałaby od unikatowości budynku ( zwykły, rzadki, legendarny itp)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Do palenia można wykorzystać wszystko, co jest w inwentarzu - zaklęcia, szybkie bonusy, budynki.

Podejrzewam, że skoro wiadomość została przetłumaczona z angielskiego, to info o opcji tworzenia na apce nie zostało przefiltrowane przez fakt, że angielska wersja jest jedyną poza betą, w której to weszło. Słabo ze strony tłumacza, ale czego można się spodziewać po automacie...

Co do poziomu akademii, dokładnie tak jest, jak pisze Koval. Na 1 poziomie dostaje się standardowe 100% z palenia, a potem rośnie co poziom o 25%, aż do 200% na 5 poziomie.


Co do pomysłu kybebe na zdobywanie przepisów do wielokrotnego wykorzystania, jestem przeciwna. W tym momencie mamy blisko 100, o ile się nie mylę, i nie są powalające. To jest obosieczne ostrze. Dostaniesz 1 przepis czy 2 na tydzień i będziesz robić przez tydzień na zmianę np. 5 reliktów i 2 szybkie bonusy na monety? No chyba nie. Żeby to działało, musieliby całkowicie przerobić obecny system i to tak, żeby to się opłacało obu stronom. A jak ktoś dostanie przepis na studnię, to co? Koniec, będzie robił tylko studnie, niezależnie od tego, co dostanie, co doprowadzi do nadużycia. Ok, to wyrzucić studnie z listy przepisów. I tutaj już sorry, ale wolę obecny system, gdzie jest szansa na wylosowanie diamentów jako Mistycznego Obiektu ze skrzynki.
 
Mysle, ze najpierw trzeba odczekac i zobaczyc, jak tworzenie bedzie sie sprawdzalo w praktyce. Nie mam tu na mysli dnia ani nawet tygodnia, tylko powiedzmy miesiac. Jesli o mnie chodzi, dopiero po takim dluzszym czasie ocenie, czy nowe zaklecie jest
u mnie przydatne, czy bardziej oplaca mi sie tworzyc w akademii zwykle standardowe czary. I dopiero wtedy bede zglaszal ewentualne pomysly zmian. Z dotychczas zgloszonych pomyslow tylko ten zgloszony przez graczy z bety mi sie podoba, by mozna bylo "rozkladac" rowniez budynki juz stojace w miescie. Zaklecie wchodzi moim zdaniem w idealnym momencie, tuz przed duzym eventem, wiec inwentarz troche sie zapelni.. Zawsze wpada tez troche niepotrzebnych rzeczy, wiec prawie kazdy bedzie mial okazje wyprobowac tworzenie i przy okazji zadbac o srodowisko, przyczyniajac sie do utylizacji "smieci" ;)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
teraz ludzie wywala co maja poupychane w inventory, wprowadza renowacje i zonk, a takie ładne budynki miałem ;(
 

DeletedUser1030

Guest
Podoba mi się nowa opcja. Wreszcie te tęczowe jednorożce na coś się przydadzą, zamiast siedzieć w worze bezczynnie.

Jedyne niedociągnięcie, jakie mi przychodzi do głowy, jest takie, że długo się naszukałam maleńkiego guziczka, dzięki któremu mogłam przejść do recyklingu śmieci we fragmenty zaklęć ;) Powinno być w jakimś bardziej eksponowanym miejscu.

Podoba mi się pomysł, by móc przemielić stojące już w mieście budynki.
Czy to przydatne, fajne i czy będę korzystać - potworzymy, zobaczymy ;)
 

DeletedUser3543

Guest
a czy nie byłoby wspaniale dodać w końcu opcji przebudowy? w FoE już jest od kilku miesięcy
 

blazius1

Paladyn
Teraz to już zwątpiłem we wprowadzenie Zaklęcia Renowacji jeszcze w grudniu. To była kompletnie pusta obietnica, składana,gdy już projektowali inną mechanikę, która porostu opóźni wprowadzenie Renowacji.

Niby też jakiś ukłon dla starych graczy, ale po co nam tyle ukłonów?

Starzy czekają na konkretną Renowację. Nie na ukłony.

Takie bajery niech projektują dla nowych, żeby ich przybywało. To niestety nie jest narzędzie dla nowych.
 

DeletedUser174

Guest
Teraz to już zwątpiłem we wprowadzenie Zaklęcia Renowacji jeszcze w grudniu. To była kompletnie pusta obietnica, składana,gdy już projektowali inną mechanikę, która porostu opóźni wprowadzenie Renowacji.

.
niekoniecznie...
co bardziej niecierpliwi przetrzebią sobie magazyn na te "coś" w sumie nawet nie wiadomo po co. Ot dla fanu. A jak wprowadzą zaklęcie to będzie zonk bo nie będzie czego upować :D przemyślana strategia
 

blazius1

Paladyn
Nie do końca ale podobnie. Teraz starzy wyczyszczą sobie inwentarze. Nie tyle dla zabawy tylko żeby uporządkować inwentarze.

Potem poczekamy na nowe śmieci z eventu zimowego. Potem przyjdzie czas na wyrzucenie nowych śmieci.

I Renowację mamy gdzieś pod koniec zimy. Najszybciej.

Oczywiście będzie co upować. Stare budynki eventowe czekają na Renowację.
Z powodu tej nowej zabawki poczekają niestety pół roku dłużej.
 
Do góry