• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

nowy TURNIEJ ELIKSIROW - dyskusja

eliksir.jpg

Na eliksirach przeciwnik wystawia przede wszystkim ciezkie jednostki, lekkie strzelajace i lekkie.

Szczegolnie w poczatkowych prowincjach dobrze powinny sie spisywac nasze ciezkie strzelajace, czasem ze wsparciem lekkich strzelajacych.
Na niektorych mapach i przy niektorych kombinacjach przeciwnika dobrym wsparciem dla ciezkich strzelajacych beda Kaplani/Kwitnacy Magowie II-III, kiedy bedziemy miec do czynienia z przewaga ciezkich i lekkich jednostek u przeciwnika. Trzeba uwazac na lekkie strzelajace przeciwnika, ktore moga zaszkodzic naszym jednostkom magicznym z dystansu. Wtedy lepszym wsparciem dla ciezkich strzelajacych beda nasze lekkie strzelajace. W niektorych walkach najlepszy bedzie wrecz sklad 5x lekka strzelajaca. Zaawansowani gracze powinni byc w stanie zrobic jakies 20 prowincji bez wzmocnien na samym Feniksie, u poczatkujacych/srednio zaawansowanych bedzie pewnie potrzebne jedno-dwa wzmocnienia zdrowia. Jesli ktos nie zamierza sie pchac powyzej 20 prowincji, wydaje mi sie, ze wzmocnienia ataku dla lekkich strzelajacych i magicznych nie beda potrzebne, wystarczy sam Feniks Ognia.

Eliksiry beda sie calkiem niezle nadawac do robienia wysokich wynikow. Na automacie wystarczy walczyc prawie samymi lekkimi strzelajacymi na bardzo wzmocnionym ataku (5-6 oswieconych). To pozwoli eliminowac lekkie strzelajace przeciwnika na samym poczatku walki i to jednym uderzeniem. To z kolei sprawi, ze nasze lekkie strzelajace zdaza sie tez zajac lekkimi jednostkami przeciwnika, zanim dojdzie do walki wrecz. Ciezkie jednostki przeciwnika zostana na deser i nie beda stanowic zadnego zagrozenia. Szczegolnie dobrze do tego sposobu walki bedzie sie nadawac Zwiadowca II-III.

Na manualu mozliwych sposobow walki w celu osiagniecia wysokiego wyniku bedzie wiecej. Mozna (jak wyzej) walczyc lekkimi strzelajacymi z kilkoma wzmocnieniami ataku (wtedy wzmocnienia zdrowia beda graly drugorzedna role i nie potrzeba ich wiele), ale mozna tez bedzie walczyc ciezkimi strzelajacymi ze wsparciem lekkich strzelajacych lub magicznych. Wtedy z kolei to wzmocnienia zdrowia beda graly pierwszoplanowa role.
 

gamin

Rozbójnik
@chris07070707 zalaczona grafika jest Twojego opracowania ? chetnie zobaczylbym takie zestawienie dla kazdego turnieju :)
Czy te proporcje sa stale miedzy turniejami i kazdy eliksir bedzie mial taka dystrybucje jednostek?
 

Nusion

Kapłan
@chris07070707 zalaczona grafika jest Twojego opracowania ? chetnie zobaczylbym takie zestawienie dla kazdego turnieju :)
Czy te proporcje sa stale miedzy turniejami i kazdy eliksir bedzie mial taka dystrybucje jednostek?
To jest grafika z bety od gracza Dony KLIK, w każdym turnieju będzie tak samo. Ja ją spolszczyłam i "naprawiłam", bo mnie denerwowała nieprawidłowa kolejność jednostek w grafice z bety :D Teraz kolejność jest tak jak w grze ;)

1605729228375.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry