• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Obniżenie ludności w budynkach +15

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser701
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz obniżenia ludności w budynkach +15


  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser701

Guest
Witam proponuje przy kolejnej aktualizacji obniżyć ludność dla budynków +15 bo taka ilość jak jest obecnie za wysoka ponieważ brakuje miejsca na nową rezydencje itd. co za tym idzie jest temat o zmniejszeniu czasu zwiadu brakuje prowincji aby odkryć ekspansje za długo to trwa wszystko , stoimy z rozbudową woski.
Zapraszam do dyskusji i głosowania w ankiecie
Pozdrawiam kwachupce
 

DeletedUser449

Guest
Tak, pod warunkiem że kolejną rasą będą gnomy. Przynajmniej to wyjaśniłoby lepszą skuteczność przy mniejszym zapotrzebowaniu na siłę roboczą :)
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie widząc jak drastycznie zwiększa się koszt w ludności to faktycznie trochę się można za głowę złapać. Z tym, że rośnie też wielkość tych budynków i tu jest poważny problem. Co gorsze nie ma motywacji poza nudą do levelowania budynków z prostego powodu, Od bodajże 11 lub 13 poziomu wydajność wszelakich budynków produkcyjnych w przeliczeniu na pole spada zamiast rosnąć, co jest bez sensu. Dodatkowo koszty negocjacji drastycznie idą do góry (po 15-20 tysięcy określonego towaru na jedną negocjację to jakieś jaja), a nie da się walczyć bo są oddziały niemożliwe do pokonania. Jaki jest i będzie efekt? Ludzie usuną wszelkie budynki militarne (Zbrojownie), które zwrócą masę ludności i miejsca na manufaktury. Bo aspekt militarny w późniejszych etapach gry robi się kompletnie niegrywalny.
 

DeletedUser449

Guest
Produkcja w przeliczeniu na pole tylko rośnie. Czy liczyłeś produkcję w przeliczeniu na pole zajmowane nie tylko przez samą manufakturę, ale i przez mieszkańców/kulturę?
Nie sądzę, by ktoś usuwał budynki militarne, chyba że posiada ogromny nadmiar wojska. Wraz z kolejnymi rasami będą nowe ulepszenia jednostek. Tak samo warto mieć rozbudowane manufaktury, nigdy nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie rozwój gry. Sam rozwój rezydencji czy nowe budynki kulturowe mogą poprawić ten aspekt gry, sprawiając dokładnie ten efekt, o który prosi autor tematu.
 

DeletedUser192

Guest
zagłosowałem na NIE. to darmowa gra - a jak w takiej chcesz dużo fajnych budynków to kup ekspansje premium.

ja celowo nie będę ulepszł na 17 poziom warsztatów czy zbrojowni bo szkoda mi na to ludzi. no i ciągle pluje sobie w brodę że zrobiłem marmur aż na 18, na 16 by mi starczył. sam nie wiem czy trzymać marmury na 18 czy podnieść na 19 i zredukować ilość - muszę policzyć.

każdemu polecam zamiast na ślepo podnosić policzyć ile zyskasz na rozbudowie.
 

DeletedUser13

Guest
zagłosowałem na NIE. to darmowa gra - a jak w takiej chcesz dużo fajnych budynków to kup ekspansje premium.(...)
Wybacz, ale to najgłupsze zdanie jakie mogło paść w tym temacie. Ja kupuje cały czas ekspansje za diamenty. I też borykam się z tym problemem. Co mi poradzisz? Daj w "łapę" programistom, to Ci bonusowo pozwolą zagospodarować przestrzeń powietrzną nad miastem? Litości... :rolleyes:
 

DeletedUser192

Guest
Wybacz, ale to najgłupsze zdanie jakie mogło paść w tym temacie. Ja kupuje cały czas ekspansje za diamenty. I też borykam się z tym problemem. Co mi poradzisz? Daj w "łapę" programistom, to Ci bonusowo pozwolą zagospodarować przestrzeń powietrzną nad miastem? Litości... :rolleyes:

nie żadne "litości" tylko gracze muszą sobie uświadomić, że miasto nie jest z gumy i że trzeba planować/liczyć przed budowaniem.

a co po obniżce kosztów w ludziach/domkach przez devsów ? kolejne płacze że znowu mało miejsca na 10 zbrojownie i 15 manufakturę tego samego rodzaju ? błędne koło.

obecny system wg mnie jest OK bo nawet darmowy gracz bez problemu pomieści przyzwoitą liczbę potrzebnych budynków (zbrojownie, manufaktury, warsztaty), a u gracza płacącego to bonusowe wykupione miejsce nie daje aż takiej super przewagi - ot ma wszystkiego więcej, a i tak tempo rozwoju zależy w największej części od wykorzystywania cogodzinnego przyrostu PW.
 

DeletedUser13

Guest
Niestety Fjuczers, Elvenar to nie FoE i jeszcze raczkuje, a więc ma sporo niedociągnięć. I takie tematy właśnie pozwalają o nich porozmawiać ;)
 

DeletedUser192

Guest
no to pisz w czym problem, na co brakuje, co kosztuje za dużo w przeliczeniu na wydatek w ludziach, do tego dorzuć jeszcze jakieś porównania (bo chyba różne manufaktury u różnych ras inaczej kosztują i produkują) i będą mieli się devsi mieli nad czym zastanawiać.

ale ja nie widzę takich komentarzy. widzę tylko jedno wielkie "zróbcie taniej!"

ja napisałem jak sobie radzę z brakiem ludzików - nie podnoszę wszystkiego na maxa. surowców starcza na badania i rozbudowę + robienie zapasów, walka leci bez kupowania obecnie (ale brak balansu walki to inny temat), a z budowaniem nigdzie mi się nie spieszy. gdybym domków dostawił to by pewnie weszło jeszcze po kilka manufaktur/zbrojowni - ale nie widzę sensu ich budować.
 

DeletedUser449

Guest
Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem - TUTAJ lekkie ułatwienie.
Produktywność to produkcja na jedną kratkę. Oznacza to produkcję budynku dzieloną przez rozmiar manufaktury, a także rozmiar rezydencji i budynków kulturowych proporcjonalnie do ich bonusów (trzeba uzupełnić mini-tabelkę rezydencja + kultura). Czyli tak naprawdę jedyny liczący się czynnik. Populacja / Rozmiar a już szczególnie Populacja / Produkcja to wskazanie, że winę za to ponoszą pracownicy.
PS: Arkusz oczywiście działa tylko dla manufaktur. W przypadku innych budynków zacznie się krzaczyć.
 

DeletedUser449

Guest
Podbijam temat.
Jakie są szanse na zainteresowanie administracji tym tematem? Już po pobieżnej analizie wyników uznałem, że aby ulepszanie manufaktur miało ekonomiczny sens, na najwyższym poziomie każda z nich musiałaby stracić co najmniej dwie setki pracowników - tylko po to by zrównać się opłacalnością z budynkiem na 11/12 poziomie. Można oczekiwać że budynek 15, a już zwłaszcza krasnoludzka manufaktura 19 poziomu będzie bardziej opłacalna.
@Fjuczers
Dokładna analiza? Jest 18 manufaktur o 6*19+12*15=294 poziomach, których produktywność zależy od kilkudziesięciu budynków kulturowych i 2x17 poziomów rezydencji. Trudno oceniać manufakturę 7 poziomu w oderwaniu od realiów, czyli od możliwych w danym punkcie rozwoju budynków.
W dodatku wszystko powinno być sporządzone w języku angielskim.
Bardzo dokładne i rzetelne porównanie zajęłoby wiele godzin. Trzeba nie tylko wskazać potrzebę zmiany, ale i udowodnić konieczność proponowanego rozwiązania.
Mniej dokładne?
Manufaktura stali 19 poziomu z 1418 elfami przy rezydencji 17 poziomu i świątyni świętego ognia ma produktywność ~12,73. Przy tych parametrach najwyższą produktywność ma 14 poziom budynku, wynosi ona ~13,86.
Aby manufaktura stali osiągnęła produktywność rzędu ~13,91, musiałaby mieć 1200 elfów, czyli o 218 mniej.
Na ten temat można dalej dyskutować, ale trzeba by mieć z kim. Najlepiej z kimś od strony administracji. Są chętni?
 

Deleted User - 34008

Guest
Brakuje nam jednej ważnej informacji - jak będą wyglądały rozbudowy manufaktur wraz z nadejściem nowych gości. Jeżeli zostanie pominięty taki "próg" jak ma to miejsce na poziomach 6-10-16 (marmur - elfy ) to może się okazać, że się wszystko zbalansuje.
Już mieliśmy przykład gdy wchodziły "cuda", jak ważna jest ilość informacji.
 

DeletedUser449

Guest
Nie wiem jakie informacje sprawiły, że cuda stały się przydatne. Są dalej kwestionowane. Przynajmniej trzy z nich. Ale to inny wątek.

Tymczasem na betę już zawitały wróżki, ale nawet one nie potrafią zaczarować manufaktur tak, by produktywność budynków sprostała wyższym wymaganiom. Nie tylko niewiele zmieniają w produkcji najbardziej powszechnych towarów (stal, drewno, marmur), ale powiększają owy problem o rzadkie towary.
Z drugiej strony, może akademia magii ma sprostać temu zadaniu? Nowe manufaktury są bez wątpienia większe, dzięki czemu to zaklęcia stają się bardziej przydatne. Pozostaje jeszcze kwestia optymalizacji samej akademii magii, która wbrew pozorom nie pozwala osiągnąć najwyższej produkcji na minutę, a bez dodatkowych źródeł reliktów ilość zaklęć jest ściśle ograniczona.

Osobiście nie korzystam z akademii magii, co sprawia że zamiast rozwijać budynki na 19 poziom, wolę posiadać je na 14 poziomie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry