• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone "Obracanie" budynków - lustrzane odbicie

Status
Zamknięty.

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Nie raz i nie dwa było mówione, że nie da się i nie będzie się dało obracać budynków ze względu na formę ich projektu, a także strategiczne założenia gry. Ale nic nie powinno stać na przeszkodzie, by wprowadzić możliwość zmiany strony, w którą budynek jest zwrócony dzięki lustrzanemu odbiciu.

Przyglądałam się budynkom z zestawu w moim mieście stwierdziłam, że fajnie wyglądałyby fontanny ustawione symetrycznie, stąd pomysł. Zresztą, jak wygląda większość miast, każdy wie - klony tych samych budynków stojące obok siebie. Jasne, jak ktoś chce, to może kombinować, żeby to jakoś urozmaicić, ale prawda jest taka, że większości się nie chce ustawiać wszystkiego artystycznie i tak, żeby jednocześnie nie stracić na tym miejsca. Wiem, że taka opcja lustrzanego odbicia to pierdoła i niewiele zmieni, ale może choć trochę urozmaici zabudowę.
 

DeletedUser626

Guest
Zapytałam i dostałam odpowiedź - Nie można tak po prostu odbić grafiki - jest ona renderowana dla wszystkich budynków z tym samym kątem padania światła, trzeba by więc przestawić model i wyrenderować od nowa wszystkie grafiki w grze. Nie przejdzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry