• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Odblokowanie prowincji z mapy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś aby prowincje z mapy pozwalały na dalszą ekspansję miasta?

  • tak - cały czas gra polegała na tym, że im więcej odkrywasz na mapie tym więcej masz w mieście

  • Nie. Musisz kupić diaxy żeby dalej grać. Nie kupisz - masz przes*ane

  • Popieram Katalonię


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Zrzut_ekranu_2017-10-25_o_21.36.57.png

Pomysł na grę ^^
Z prowincji mogę tylko jeden kwadracik 5x5 do tego co widać dodać. Bo mam 448/457
Więcej już nie. Tako każe ELVENAR.
Proponuję odblokowanie tej wartości. Żeby można było dalej odblokowywać z mapy i mieć radość z gry. Niech będzie 10 jak było , albo i 11. Albo nawet 12 - ale niech będzie ta opcja, żeby ekspansja miasta pozostała.
 

DeletedUser1496

Guest
Jestem za, pisałam też w innym wątku już na ten temat.
Przydałoby się bardzo :)
 

DeletedUser1470

Guest
Jeszcze tak niedawno to ja bylam ta nowa... jakis rok temu ale ten czas minoł i nawet nie zdązylam mrugnąc, teraz jestem w topce swojego bractwa i boje sie za za chwile dopadna mnie Frustracje Fredka!!! co do tej gry... a mialam takie wielkie plany.... poznalam fajnych ludzi i mialam nadzieje ze to znajomosci na wiele lat ale jak widac w elvenarze też istneje "emerytura".... szkoda ze tak szybko... 2 lata to max co tu mozna osiągnac...
 

DeletedUser110

Guest
I nic w temacie? Zostało mi 24 kwadraciki, niemożliwe do wykorzystania. Po co dalej podbijać/negocjować prowincje? Po co dalej grać?
OK: najeżdżając na ekspansje za diaksy, pokazuje mi, że mam ich do wykorzystania 27. Bo ani jednej nie wykupiłem. Pierwsza za 450 diaksów. Da się to zrobić, jak będzie nowa rasa (diamenty za ostatnie zadanie i skrzynkę). Ale druga pewnie już kosztuje z 1000 diaksów?
No i niech zgadnę: w nowej rasie będzie jedna ekspansja z badań. Góra dwie.
 

DeletedUser174

Guest
ale ludziki będą już chodzić po mieście. I nie bedą na siebie wpadać! To jest ważniejsze niż jakieś tam głupie blokady na ekspansje. Co Wy sobie myślicie, ze oni tam w IG zmartwień innych nie mają? Ludziki na siebie wpadały i musieli zażegnać kryzys... nie mogli przecież marnować czasu na takie coś jak expy

a ja muszę się do czegoś przyznać :( Mam wyłączoną animację i nie mogę w pełni docenić trudu naszych drogich zbawców elvenaru... no chyba się rzucę w przepaść depresji z tego powodu
 

Midi67

Rozbójnik
I nic w temacie? Zostało mi 24 kwadraciki, niemożliwe do wykorzystania. Po co dalej podbijać/negocjować prowincje? Po co dalej grać?
OK: najeżdżając na ekspansje za diaksy, pokazuje mi, że mam ich do wykorzystania 27. Bo ani jednej nie wykupiłem. Pierwsza za 450 diaksów. Da się to zrobić, jak będzie nowa rasa (diamenty za ostatnie zadanie i skrzynkę). Ale druga pewnie już kosztuje z 1000 diaksów?
No i niech zgadnę: w nowej rasie będzie jedna ekspansja z badań. Góra dwie.


No właśnie.... za chwilę IG rzuci jakiś event z badziewnymi nagrodami Gracze rzucą się jak wygłodniałe ... na ... i zapomną o tym co ważne.... tak to wygląda na polskich serwerach...( pokazały to Przygody Bractw v.2) i źle rokuje, niestety nie rozumieją tego gracze z TOP-ki - bo nowych to częściowo rozumiem.... przed nimi wiele miesięcy gdy do momentu:
- zakończenia możliwości pozyskiwania nowych ekspansji,
- zakończenia drzewka badań
- utrudnień wprowadzanych przez IG ....

ale co tam.... akpa lepiej się załaduje :) i wszyscy będą HAPPY a IG nadal będzie śmiała sie Nam w oczy wprowadzanymi aktualizacjami....
 

DeletedUser110

Guest
@Dragomira pisała, że ilość postów w wątku nie przyspiesza realizacji. OK. Ale w tym wątku się w ogóle nie wypowiedziała.
Dragusiu, czy jest szansa na odblokowanie choć kilku ekspansji z mapy?
 

DeletedUser626

Guest
Taki pomysł jest już zgłoszony, mogę więc oznaczyć ten temat, ale projektanci mają swój plan dotyczący tego ile ekspansji jest/będzie dostępnych w grze, kiedy się pojawią kolejne. Nie pojawią się w postaci nagród eventowych (raczej...), będą się dalej pojawiać w badaniach, mapa natomiast jest kwestią otwartą - jeśli według projektantów ekspansji z badań będzie za mało, to dodadzą kolejne do mapy, jeśli nie to nie. Podobne pomysły co jakiś czas się pojawiają, więc projektanci są całkowicie świadomi tego, że chcielibyśmy więcej ekspansji niż nam dają.
 

Deleted User - 172852

Guest
Hmmm... Z każdym nowym rozdziałem nasze budynki rosną czy, jak kto woli, zabierają więcej miejsca. Czyli, idąc za tokiem myślenia IG, dojdziemy niebawem do punktu, w którym nie da się bardziej czegoś rozbudować bez wyburzenia czegoś innego. Niesamowite, jak można zarżnąć grę w tak prosty sposób :)
 

DeletedUser1447

Guest
Hmmm... Z każdym nowym rozdziałem nasze budynki rosną czy, jak kto woli, zabierają więcej miejsca. Czyli, idąc za tokiem myślenia IG, dojdziemy niebawem do punktu, w którym nie da się bardziej czegoś rozbudować bez wyburzenia czegoś innego. Niesamowite, jak można zarżnąć grę w tak prosty sposób :)


Wydaje się, że w założeniach początkowych nie przewidzieli sukcesywnej ekspansji budynków, oraz nakładających się kolejno wymagań jakie stawiają, co do kultury/populacji jaka jest niezbędna w ich utrzymaniu. Sęk w tym, że zwiększając non stop mapę doprowadzi się do momentu, gdzie ludziom zacznie się ciąć komputer - już wiele takich opini było na forum, ja sam odczuwam podczas klikania pomocy jak nagle wtyczka zabiera ponad 1GB pamięci na utrzymanie samego elvena.
 

DeletedUser1174

Guest
Albo dodać ekspansje, albo zmniejszyć budynki wraz z wprowadzeniem nowej rasy, tertio non datur :)

PS. Guzik prawda że zwiększanie mapy miasta ma wpływ na prędkość gry. Zły kod ma wpływ i stara wersja softu.
 

DeletedUser110

Guest
Rzadko, bo rzadko, ale faktycznie czasami podniesienie poziomu budynku go zmniejszało, pamiętam że tak było z Rezydkami z poziomu 15 na 16. Koszary też w pewnym momencie robiły się trochę mniejsze, bodajże we Wróżkach.
Ale mimo to uważam, że zablokowanie ekspansji z mapy na poziomie dwóch całych pasków i dwóch kwadratów to bardzo niefajnie ze strony IG
 

Deleted User - 172852

Guest
Jak ktoś gra ludziem, to mu czasem budynki maleją. Elfy nie znają takich czarów :)
Ale sukcesywne zmniejszanie budynków od nowego rozdziału to bardzo dobry pomysł :) Wtedy kolejne ekspansje nie byłyby aż takie potrzebne :)
 

DeletedUser1447

Guest
PS. Guzik prawda że zwiększanie mapy miasta ma wpływ na prędkość gry. Zły kod ma wpływ i stara wersja softu.

No cóż, jeśli dla Ciebie i Twojego komputera dodanie kilkudziesięciu dodatkowych grafik i animacji nie ma wpływu na prędkość (ja bym określił to "płynność", ale my chyba o tym samym??) gry, to chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. Skoro kilkanaście/dziesiąt małych wiosek nie zacina się w jakikolwiek sposób,natomiast czasem dwa większe księstwa potrafią przyciąć mi grę...

ale owszem, guzik by mi się przydał bo mi odpadł w spodniach :)


Jak ktoś gra ludziem, to mu czasem budynki maleją. Elfy nie znają takich czarów :)
Ale sukcesywne zmniejszanie budynków od nowego rozdziału to bardzo dobry pomysł :) Wtedy kolejne ekspansje nie byłyby aż takie potrzebne :)

Ponownie rezydencje 2x3?
 

DeletedUser1174

Guest
No cóż, jeśli dla Ciebie i Twojego komputera dodanie kilkudziesięciu dodatkowych grafik i animacji nie ma wpływu na prędkość (ja bym określił to "płynność", ale my chyba o tym samym??) gry, to chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. Skoro kilkanaście/dziesiąt małych wiosek nie zacina się w jakikolwiek sposób,natomiast czasem dwa większe księstwa potrafią przyciąć mi grę...
ale owszem, guzik by mi się przydał bo mi odpadł w spodniach :)
Ponownie rezydencje 2x3?

Są gry, gdzie w czasie rzeczywistym, na ogromnej trójwymiarowej mapie odbywją się bitwy trzech armii po 300 graczy każda, każdy gracz na koniu, do tego jeszcze krajobraz, pogoda, efekty wizualne rzucanych zaklęć i szereg innych bajerów - mój laptop radził sobie z tym doskonale. W Elvenarze niestety malutka, statyczna mapka w interakcji z jednym graczem, wysiada. Oczywiście główną przyczyną jest brak lokalnego klienta instalowanego na komputerze, niemniej jednak, zacinanie się takie, jak obecnie nie jest winą wielkości mapy.
 

DeletedUser110

Guest
Wobec zapowiedzi związanych z nową rasą Żywiołaków i zapotrzebowania na nowe towary, a co za tym idzie - konieczność postawienia nowych manufaktur - utrzymanie blokady ekspansji to bardzo nieładne zagranie. I do tego tylko jedna ekspansja z badań.
Pomijam tu już zupełnie konieczność postawienia nowej osady z przemysłem rasowym.
Nie napiszę, ale chyba wszyscy czytający telepatycznie "słyszą" co mam do powiedzenia w tym temacie.
#$^%@#$!&%
 

DeletedUser110

Guest
Na pewno kiedyś dodadzą pasek prowincji na południe od gór, po lewej stronie mapy - tak myślę.
Bardzo śmieszne :mad:
A gdyby dodali po 5 pasków z każdej strony, to co by to pomogło?
Póki nie będzie odblokowania ekspansji z posiadanych prowincji, to gra zmierza w stronę wspomnianych kiedyś przeze mnie gier Upjersa - niby darmowa, ale tylko do pewnego momentu. Chcesz się rozwijać dalej?

//skasowany wpis po niemiecku//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Chcesz się rozwijać dalej? BEZAHLEN BITTE!!!
Gdybym nagle trafił duuużą kwotę w totka i stwierdził, że wydam sobie te parę k złotych to i tak nie mogę mimo wydanych pieniędzy kupić wszystkich możliwych ekspansji.
Skończywszy niziołki mogę kupić tylko 24 ekspansje, za chwilę ta liczba spadnie do 23.
Co za niedopatrzenie ze strony Inno:)
Zwłaszcza, że nie mogę kupić tych najdroższych.
Działa to zresztą w drugą stronę, gdy ktoś przed niziołkami kupił sobie wszystkie możliwe to okazuje się, że niziołkowych wykorzystać nie może.
A to dopiero musi wkurzać:)
 

jakub357

Łucznik
Jak kiedyś liczyłem, to na wszystkie ekspansje premium trzeba wydać kilka tysięcy złotych. Zaraz policzę jeszcze raz...

Jest 27 ekspansji premium, które łącznie kosztują 133.050 diamentów. Żeby zdobyć tyle diamentów, musielibyśmy kupić ~17 pakietów po 200zł (dokładnie 16,63), czyli wydać 3.400PLN.

Ja na grę z ogromnym trudem przeznaczyłbym 20zł. Co dopiero 200zł, a co dopiero 2-miesięczna wypłata. Z czego żyć? Tu jest Polska, nie Niemcy, gdzie dla nich tyle pieniędzy to połowa miesięcznej wypłaty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry