• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Oddzielne, dodatkowe miejsce na budynki z eventów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1496
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś posiadać dodatkowe miejsce poza miastem na budynki eventowe

  • tak

    Głosy: 6 60,0%
  • tak, ale kolejne elementy powierzchni nie powinny być nagrodą w Przygodach, tylko ....

    Głosy: 1 10,0%
  • nie

    Głosy: 3 30,0%
  • jest mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    10

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Chciałabym tutaj przedstawić pierwszą z moich propozycji (mam jeszcze drugą :)) sposobu na znalezienie miejsca w mieście, ponieważ wydaje mi się, że jest jakiś techniczny problem z dołożeniem kolejnego paska z ekspansji i badań.
Można byłoby dołożyć zupełnie poza terenem miasta miejsce, gdzie ustawiałoby się tylko budynki z eventów, oczywiście należałoby zostawić możliwość budowania drogi i dać możliwość połączenia z ratuszem w mieście, bo niektóre eventowe budynki tego wymagają. (np. przez doprowadzenie drogi z ratusza do konkretnej kratki w mieście i rozpoczęcie budowy drogi na tym nowym terenie również od konkretnego wskazanego przez IG miejsca)
Kolejne "kawałki" tego miejsca na kulturę, populację, manę etc. mogłyby być nagrodą za zrobienie trzeciej mapy w Przygodach i mogłyby być dostępne dopiero od któregoś rozdziału, niekoniecznie od początku gry.
Również ograniczenie możliwości postawienia budynków tylko z naszych "magazynków", zapobiegłoby możliwości wykorzystania tego terenu pod normalną zabudowę.
Oczywiście nie traktujmy tego jako zastępstwa pomysłu ekspansji za schematy, bo tamten pomysł jest bardzo dobry i chciałabym, żeby był jak najszybciej wprowadzony w życie.
Mój pomysł uważam za dobry, ponieważ pozwoliłby na zaoszczędzenie miejsca w mieście, a daje IG możliwość zrobienia dodatku do gry, który może nie wprowadzi tysiąca niespodziewanych utrudnień, jak to ma miejsce w każdej kolejnej aktualizacji.
Chciałbym tutaj jeszcze dopowiedzieć, że przy tym rozwiązaniu eventy mogłyby być atrakcyjne dla wszystkich graczy, niezależnie od rozdziału. Poza tym niektóre budynki są naprawdę śliczne i ja np chciałabym mieć możliwość ich zachowania.
Dołączam oczywiście ankietę.
Proszę o opinie :)
Pozdrawiam
Belgariada :)
 

jakub357

Łucznik
Nie.
Cała frajda polega na ciasnocie, kombinowaniu z miejscem i puzzlowym charakterze gry.
Każdy rozporządza tym co ma, oraz stara się rozszerzać włości swego królestwa czy to dzięki zdobytej wiedzy, czy zajętych terytoriów, lub najcenniejszego towaru - dijamentów.
To właśnie konieczność mądrych decyzji, też poprzez zmianę zabudowy i budynków, może przynieść większe bogactwo.

Jestem jednak skłonny przychylić się do pomysłu, gdyby te ww. budynki były jak graficzne odpowiedniki Cudów w tle - czyli nie byłaby to samowola gracza, lecz z góry zaplanowane miejsce. To byłyby jakieś budynki koronne, trudne do zdobycia i niezmiernie ważne; w końcu nie zajmowałyby miejsca, a dawałyby miastu bonus. Fajnie by było, gdyby Budynek Społeczności Elvenar, był takim czymś - idealnie się do tego nadaje.
 

DeletedUser1496

Guest
Szkoda, bo uważam że to dobry pomysł i ... sposób na lepszą organizację miasta, szczególnie w dwóch ostatnich dostępnych rozdziałach. Poza tym, nie napisałam żeby to był "prezent" i chciałabym, żeby to rozwiązanie było dostępne dopiero od pewnego poziomu gry.
Też mam frajdę, w "pewnym sensie" z szukania miejsca w mieście pod rozbudowę. Nie jest tajemnicą, bo wielokrotnie to pisałam, że jestem urzeczona wręcz grafiką tej gry, chciałabym móc cieszyć się niektórymi budynkami z eventów troszkę dłużej, albo w ogóle mieć szansę na ich postawienie.
Myślę, że pomimo dość dokładnego opisu - jak miałoby to wyglądać - nie zostałam dobrze zrozumiana.
Szkoda, ale cóż - takie życie.
Myślę, więc, że w takim razie temat można zamknąć.
Pozdrawiam
 

jakub357

Łucznik
@Belgariada przepraszam, jeśli wyraziłem się zbyt przygniatająco, że chcesz rezygnować ze swojego pomysłu. Nie miałem tego na celu. Szczerze doceniam Twoje pomysły, a tego zabrakło w moich wypowiedziach.
Mówiłem o tym, że jestem z tym pomysłem, w takiej formie w jakiej przedstawiłaś, na nie - ponieważ nie ma to absolutnie szans przejścia, nawet z poziomu forum, bo zbytnio zaburzałoby to balans gry; a do tego, nie sądzę aby twórcy dali specjalne miejsce na budynki eventowe, jak dla nich jest problemem dać jedną ekspansję 5x5 więcej z badań...
Po prostu przedstawiam sprawę bardzo konkretnie, bo wypowiadamy się tutaj w miarę rzeczowo na temat pomysłu samego w sobie, a nie pomysłu stworzonego przez kogoś.

Zobacz też proszę, że starałem się stworzyć pewien wariant Twojego pomysłu, który ma możliwość przejścia do twórców; więc też chętnie bym rozmawiał o tym.
 

DeletedUser1496

Guest
@jakub357, to nie tak, nie jestem urażona :) ... mój post powyżej to raczej wypadkowa różnych wpisów w różnych wątkach, ale pewnie i tak łatwo się domyślić o kim piszę, a nie będę nikogo wskazywać palcem ;)
Są święta i mam mniej czasu, więc rzadziej zaglądam.
Uważam, że mój pomysł byłby do zrealizowania, bo można zastosować taką "informatyczną sztuczkę", chociaż sama jestem jedynie użytkownikiem komputerów i różnych oprogramowań i nie umiałabym tego zaprogramować, ale wiem że są takie możliwości. Ale o co mi chodziło:
Z jednej strony - technicznej - to wydaje mi się, że dołożenie kolejnego paska ekspansji - mogłoby spowodować "posypanie się" tej gry. Tak przypuszczam na podstawie ilości błędów, które wyskakują przy każdej aktualce. Na to, żeby IG zrezygnowało czy też oddało ekspansje za diamenty w jakikolwiek inny sposób - raczej nie liczę i w to nie wierzę.
Dlatego próbowałam znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie. Mój pomysł jest do zrealizowania, bo te ekspansje nie zajmowałyby głównego miasta, można byłoby je dołożyć prawie jak mapę tzn w sensie rozwiązania technicznego.
Z drugiej strony - nie byłoby to łatwe do zdobycia ani za darmo - po jednej ekspansji za zrobienie trzeciej mapy w Przygodach, a dostępne np dopiero od poziomu rozdziału Elfów.
Oczywiście graczom w niższych rozdziałach i biorącym udział w Przygodach te ekspansje by się zbierały, ale wykorzystać mogliby je dopiero w elfach czy nawet później.
Ograniczenie możliwości stawiania budynków w tym miejscu jedynie z magazynu, zapobiegłoby możliwości wykorzystania tego terenu na rozbudowę analogiczną do miasta, mogłyby tam stać jedynie nagrody z eventów - oczywiście zwolniło by to miejsce w mieście, ale skoro wymagania gry rosną a miejsca nie przybywa to jest jakieś rozwiązanie.
Czemu chcę zrezygnować z mojego własnego pomysłu?
Podejściem niektórych graczy jestem po prostu zniechęcona, ale na pewno nie Twoim :)
@kikimora ma rację - wymagania rosną, budynki "obowiązkowe" zajmują miejsce, a ekspansji coraz mniej.
Nie chciałam tylko narzekać, szukałam więc alternatywy ... z tym że chyba naprawdę dam sobie spokój z podrzucaniem pomysłów. I tak nie ma realnej szansy na ich realizację, a i wśród grających jak widać zdania są podzielone.
Pozdrawiam wszystkich :)
Ale Ciebie @jakub357 szczególnie i cieszę się, że wróciłeś na forum :)
 
Do góry