• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrodzenie Fenixa

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 198835
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Deleted User - 198835

Guest
Witajcie :)
Ktoś z mojego bractwa ma tego fenixa w magazynie a raczej dwa - z tego co zrozumiałem z 3 rozdziału , a chciałby dowiedzieć się jakie wartości będzie miał w 14 rozdziale
Gdzie można by było znaleźć informacje dotyczące tego budynku i profitów z każdego rozdziału które można z niego uzyskać ?
A może ma ktoś tego fenixa z 14 rozdziału i mógłby pomóc ? :)
Kolega gra na telefonie , ale zawsze my grający na kompie możemy go w bractwie wspomóc ;)
Dziękuję Wam za pomoc ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
Chodzi dokładnie o Odrodzenie Feniksa - nie ma on poziomów ewolucyjnych
 

Lanariko

Szef kuchni
Odrodzenie feniksa to nazwa eventu. A sam budynek to Popielaty feniks
W linku od @Wojtek90 możesz sobie wybrać ewolucje, na której nagrody chcesz zobaczyć.
1659859619393.png
 

Deleted User - 198835

Guest
Ten feniks NIE jest ewolucyjny
Klops - zobaczymy , co odpisze kolega , bo może to być ten - te ichne przetłumaczenia z oryginału na Polski są zawsze jakieś inne , niż z te co pojawiają się w tłumaczach internetowych
//
Kolega gra na telefonie a sami wiecie , że twórcy jakoś inaczej tłumaczą i tłumaczenie z oryginału na przeglądarkę może być inne niż na wersję mobilną - na telefonie ma określone to jako Odrodzenie Feniksa , to budynek nie ewolucyjny - 2 sztuki z 3 rozdziału w magazynie a chce się dowiedzieć ile będzie kultury w 14 rozdziale
\\
Klops dobrze podał - to ten właśnie feniks
Dziękuję wszystkim za pomoc :) ;)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moim zdaniem z zadnej epoce nie oplaca sie marnowac zaklec renowacji na "zwykle" budynki, czyli kulturowe i pop/kul.
Lepiej zachowac renowacje na budynki ewolucyjne, zestawy itp. Z kazda nastepna epoka tych zaklec potrzebujemy coraz wiecej, bo zazwyczaj tych budynkow w miescie sukcesywnie przybywa :) Z mysla o tym najlepiej by bylo juz dosc wczesnie pomyslec o zgromadzeniu jakigos zapasiku zaklec renowacji, a budynki pop/kul po prostu sukcesywnie wymieniac w kolejnych ewentach po zmianie epok, nawet na obiektywnie ciut gorsze.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Moim zdaniem z zadnej epoce nie oplaca sie marnowac zaklec renowacji na "zwykle" budynki, czyli kulturowe i pop/kul.
Lepiej zachowac renowacje na budynki ewolucyjne, zestawy itp. Z kazda nastepna epoka tych zaklec potrzebujemy coraz wiecej, bo zazwyczaj tych budynkow w miescie sukcesywnie przybywa :) Z mysla o tym najlepiej by bylo juz dosc wczesnie pomyslec o zgromadzeniu jakigos zapasiku zaklec renowacji, a budynki pop/kul po prostu sukcesywnie wymieniac w kolejnych ewentach po zmianie epok, nawet na obiektywnie ciut gorsze.
Zgoda poza budynkami rzadko spotykanymi tj. Skala venara, chatka many czy wielka aukcja na te budynki nie szkoda poświecić renowacji
 

Deleted User - 198835

Guest
Proszę o zamknięcie tematu
Pytanie było o budynek , odpowiedź się znalazła i to wszystko o co w temacie chodziło
Dalsze dyskusje będą na temat indywidualnej polityki gry , co nie należy już do tematu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pytanie było o budynek , odpowiedź się znalazła i to wszystko o co w temacie chodziło
Dalsze dyskusje będą na temat indywidualnej polityki gry , co nie należy już do tematu :)

Troche nie zalapales :)
Raczej nie udziela sie rad doswiadczonym graczom z kilkuletnim stazem, wiec rada nie byla skierowana ani do Ciebie, ani do Twojego kolegi. Zauwaz prosze, ze napisalem jak najbardziej ogolnie. Po prostu przy pomocy takich niewinnych offtopow mozna "przemycic" przy okazji wskazowke dla mlodszych stazem graczy, skoro okazja sama sie nadarza. A warto wspominac co jakis czas nawet o rzeczach pozornie najbardziej oczywistych. Ostatnio np. okazalo sie, ze pewien znajomy gracz z juz calkiem sporym stazem doznal objawienia, kiedy dowiedzial sie o istneniu skrotow klawiszowych :)
 

Deleted User - 198835

Guest
W sumie nie pomyślałem o tej opcji , chociaż kolega akurat nie gra za długo i jemu taka wskazówka przydała by się , chociaż , jak się pyta ile będzie miał profitów a nie stawia na pałe , to widać , że już coś kuma
Ale bardziej mi chodziło o to , że sam temat wykończył się , a ja sam nie kojarzyłem budynku , dlatego się pytałem tutaj
A poprzedni mój wpis był ze strachu bardziej , żeby nie rozgorzała dyskusja na niektóre drażliwe tematy w których nawet doświadczeni gracze nie ze wszystkim się zgadzają - ogólnie nie ma sprawy , ale co do szczegółów już sprawa ma się ciut inaczej w zależności kto na to patrzy :)
A co do niektórych budynków kultura-ludki to zgadzam się z Tobą , bo tych słabszych nie warto trzymać - ja już jak widzę kulturę z ludkami , to jak ludków jest mniej niż 800 na kratkę , to badziew a kultury trzeba jeszcze więcej , żeby opłacało się go postawionego rozbudowywać
Ja gracz gospodarczy mam sporo budynków kultura z ludkami , bo stoją zamiast rezydki dając tyle samo ludków co ona na kratkę , albo niewiele mniej , ale rezydka zabiera kultury , a wtedy trzeba dostawić budynki kulturowe a tak , to nie dosyć , że nie potrzeba dostawki , to jeszcze powstaje pożyteczna nadwyżka kultury a i z łapkowania jest dodatkowej
 
Skroty klawiszowe kiedys byly bardzo pomocne w warsztatach i manufakturach, bo dzieki nim mozna bylo znacznie szybciej startowac w nich produkcje. Obecnie mamy mozliwosc startowania produkcji we wszystkich warsztatach i manufakturach na raz, wiec tu skroty klawiszowe nie graja juz tak wielkiej roli. Ciagle graja jednak role w budynkach rasowych. W najwiekszym skrocie chodzi o to, ze po kliknieciu myszka na dany budynek, zamiast startowac dana produkcje myszka, mozna wystartowac ja klawiszem na klawiaturze. Piersza produkcje w danym budynku startuje sie jedynka na klawiaturze, druga dwojka itd. Po co sie to robi ? Poniewaz startowanie produkcji sama myszka idzie stosunkowo wolno. Trzeba kliknac na odpowiedni budynek, poczekac az sie otworzy okienko z dostepnymi produkcjami, najechac kursorem na odpowiednia produkcje, kliknac ja, potem kliknac nastepny budynek itd.
Jesi uzywa sie zarowno myszki, jak i klawiatury, idzie to kilka razy szybciej. Klika sie myszka na dany budynek, trzymajac juz palec na odpowiednim klawiszu na klawiaturze. Jeszcze nie zdazy sie otworzyc okienko z dostepnymi produkcjami, a juz mozna wybrac produkcje klawiszem, w tym samym czasie najezdzajac juz kursorem myszki na nastepny budynek i potarzamy cala operacje. Jesli budynki stoja niedaleko siebie, np. w rzedzie, to przy odrobinie wprawy, plynnosci i koordynacji mozna w 3 sekundy wystartowac produkcje nawet w 10 budynkach.
Bede niedlugo przechodzil rase, gdzie dosc czesto bede musial startowac produkcje w 60-70 budynkach rasowych i bez tych skrotow klawiszowych wystartowanie produkcji we wszystkich bedzie trwalo zapewne przynajmniej minute, a ze skrotami od 15 do 20 sekund. Jesli robi sie to co godzine w dwoch wioskach, to roznica jest kolosalna :)
 

Serengeti

Szef kuchni
Skroty klawiszowe kiedys byly bardzo pomocne w warsztatach i manufakturach, bo dzieki nim mozna bylo znacznie szybciej startowac w nich produkcje. Obecnie mamy mozliwosc startowania produkcji we wszystkich warsztatach i manufakturach na raz, wiec tu skroty klawiszowe nie graja juz tak wielkiej roli. Ciagle graja jednak role w budynkach rasowych. W najwiekszym skrocie chodzi o to, ze po kliknieciu myszka na dany budynek, zamiast startowac dana produkcje myszka, mozna wystartowac ja klawiszem na klawiaturze. Piersza produkcje w danym budynku startuje sie jedynka na klawiaturze, druga dwojka itd. Po co sie to robi ? Poniewaz startowanie produkcji sama myszka idzie stosunkowo wolno. Trzeba kliknac na odpowiedni budynek, poczekac az sie otworzy okienko z dostepnymi produkcjami, najechac kursorem na odpowiednia produkcje, kliknac ja, potem kliknac nastepny budynek itd.
Jesi uzywa sie zarowno myszki, jak i klawiatury, idzie to kilka razy szybciej. Klika sie myszka na dany budynek, trzymajac juz palec na odpowiednim klawiszu na klawiaturze. Jeszcze nie zdazy sie otworzyc okienko z dostepnymi produkcjami, a juz mozna wybrac produkcje klawiszem, w tym samym czasie najezdzajac juz kursorem myszki na nastepny budynek i potarzamy cala operacje. Jesli budynki stoja niedaleko siebie, np. w rzedzie, to przy odrobinie wprawy, plynnosci i koordynacji mozna w 3 sekundy wystartowac produkcje nawet w 10 budynkach.
Bede niedlugo przechodzil rase, gdzie dosc czesto bede musial startowac produkcje w 60-70 budynkach rasowych i bez tych skrotow klawiszowych wystartowanie produkcji we wszystkich bedzie trwalo zapewne przynajmniej minute, a ze skrotami od 15 do 20 sekund. Jesli robi sie to co godzine w dwoch wioskach, to roznica jest kolosalna :)

Wow! Niech ci bogowie w diamentach wynagrodzą! :D

Czasem nie trafię myszką w tę produkcję, którą chcę, co przy jednokliku produkcji daje konieczność mozolnego anulowania po jednej w całej baterii manufaktur, bleh... W cyferkę na klawiaturze łatwiej będzie trafić :D
 

BlossomValvi

Łucznik
Skroty klawiszowe kiedys byly bardzo pomocne w warsztatach i manufakturach, bo dzieki nim mozna bylo znacznie szybciej startowac w nich produkcje. Obecnie mamy mozliwosc startowania produkcji we wszystkich warsztatach i manufakturach na raz, wiec tu skroty klawiszowe nie graja juz tak wielkiej roli. Ciagle graja jednak role w budynkach rasowych. W najwiekszym skrocie chodzi o to, ze po kliknieciu myszka na dany budynek, zamiast startowac dana produkcje myszka, mozna wystartowac ja klawiszem na klawiaturze. Piersza produkcje w danym budynku startuje sie jedynka na klawiaturze, druga dwojka itd. Po co sie to robi ? Poniewaz startowanie produkcji sama myszka idzie stosunkowo wolno. Trzeba kliknac na odpowiedni budynek, poczekac az sie otworzy okienko z dostepnymi produkcjami, najechac kursorem na odpowiednia produkcje, kliknac ja, potem kliknac nastepny budynek itd.
Jesi uzywa sie zarowno myszki, jak i klawiatury, idzie to kilka razy szybciej. Klika sie myszka na dany budynek, trzymajac juz palec na odpowiednim klawiszu na klawiaturze. Jeszcze nie zdazy sie otworzyc okienko z dostepnymi produkcjami, a juz mozna wybrac produkcje klawiszem, w tym samym czasie najezdzajac juz kursorem myszki na nastepny budynek i potarzamy cala operacje. Jesli budynki stoja niedaleko siebie, np. w rzedzie, to przy odrobinie wprawy, plynnosci i koordynacji mozna w 3 sekundy wystartowac produkcje nawet w 10 budynkach.
Bede niedlugo przechodzil rase, gdzie dosc czesto bede musial startowac produkcje w 60-70 budynkach rasowych i bez tych skrotow klawiszowych wystartowanie produkcji we wszystkich bedzie trwalo zapewne przynajmniej minute, a ze skrotami od 15 do 20 sekund. Jesli robi sie to co godzine w dwoch wioskach, to roznica jest kolosalna :)
I tutaj ponownie wchodzi cała na biało apka bo ona ma masowa produkcje dla rasowych ;) tak jak miała od początku dla zbrojowni

Dlatego jeśli ktoś ma możliwość polecam korzystać z obu platform

Edit:
Krótki przegląd kilku scenariuszy:
- budowanie:
— precyzyjne - apka bo ma super interfejs uproszczonego widoku
— szybkie (np pod PB) - przeglądarka bo myszka można szybciej budynek ustawic
— usuwanie budynków czasowych - przeglądarka bo w momencie sprzedazy widać informacje czy już jest przeterminowany

- produkcja, bezapelacyjnie aplikacja od początku dostała masowe produkcje dla większości typów (towary, zbrojownie i rasowe)

- zbiory:
— łatwiej mi na apce z uwagi na większe i wyraźniejsze ikony nad budynkami (by coś nie przegapić)
— wyjątek to zróżnicowana produkcja pod PB czy ewent, myszka daje podglad co tam jest wyprodukowane bez zebrania

- walka:
— automat to apka dużo szybciej idzie i tak do 50+ prowincji nie przymula, powyżej czasem się zdarzy ale podejrzewam ze zależy od pory gry
— manual tylko i wyłącznie przeglądarka
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry