• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odzyskanie artefaktów przy sprzedaży budynku ewolucyjnego

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3983
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3983

Guest
Coraz więcej osób staje przed koniecznością sprzedaży jakiegoś budynku ewolucyjnego z braku miejsca w mieście,moja propozycją jest aby przy takiej sprzedaży mozna było odzyskać artefakty które posłużyły do jego podniesienia, za wszystkie sprzedane budynki coś się dostaje,młotki,złoto a za te budynki jest dokładnie zero,a przecież zazwyczaj poszło na nie 9 artefaktów które same sprzedane dają sporo fragmentów.
 

Nusion

Kapłan
Moim zdaniem nie ma szans.
Można by tym sposobem zaoszczędzić renowacje na niektórych budynkach, które można wytworzyć w akademii. Można by sprzedać przestarzały budynek ewolucyjny, artefakty wróciłyby do inwentarza, w akademii pojawiłby się aktualny, tworzymy, stawiamy, ewoluujemy i mamy budynek z obecnego rozdziału bez użycia renowacji ;) Raczej nam takiego gratisa nie dadzą :)
Na razie wstrzymam się od głosu
 
Ostatnia edycja:

LeonARTo

Wędrowiec
Raczej nie ma szans żeby takie coś weszło w życie bo wtedy eventy robione by były po macoszemu. Bo po co się męczyć z nowym eventem jak można sprzedać budynek sprzed roku, który był np. zrobiony 3-4 rasy wcześniej i w dodatku nie był podnoszony renowacjami ;)
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Tez narazie sie wstrzymam
Zobacze co inni mysla o tym
Ale raczej tez tak mysle ze nie daja nam takich latwych gratisow:D
 
@Nusion mnie uprzedzila, bo zglosilbym dokladnie te same zastrzezenia :)

Poza tym pomysl wydaje mi sie malo przydatny. Jesli ktos decyduje sie na usuniecie budynku ewolucyjnego, to jest bardzo malo prawdopodobne, ze kiedykolwiek jeszcze raz go postawi (nawet zakladajac, ze wytworzy go sobie w Akademii), wiec po co mu te artefakty ? Uniwersalnych artefaktow i mozliwosci zamiany jednych na inne nie mamy, wiec jedyna realna korzyscia z odzyskania artefaktow bylaby mozliwosc przepalenia ich na fragmenty. A tych i tak mamy pod sufit z Iglicy, wiec tak naprawde korzysc z odzyskiwania artefaktow bylaby bliska zeru...

Gdyby chodzilo tylko o mala przydatnosc pomyslu tez wstrzymalbym sie od glosu, by nie psuc statystyk ankiety, Sam bym na takim mechanizmie nie skorzystal, ale to jeszcze nie powod, by byc przeciw. Niestety ze wzgledu na zastrzezenia @Nusion, z ktorymi w pelni sie zgadzam, glosuje na nie.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Nusion @chris07070707 macie oczywiście rację jest jednak moim zdaniem druga strona medalu. Są budynki ewolucyjne które ktoś postawił ponieważ się pomylił lub był niedoinformowany jakie postawić na przykład feniksy czy miśki a teraz by chętnie zamienił na innego ptasiora lub miśka. Te budynki masz dostępne w akademii magi.
Choć to pewnie szukanie dziury z mojej strony ponieważ to taki wyimaginowany przypadek :)
Wolę się jednak wstrzymać od głosu w ankiecie.
 

Tajniakos

Paladyn
Poza tym pomysl wydaje mi sie malo przydatny. Jesli ktos decyduje sie na usuniecie budynku ewolucyjnego, to jest bardzo malo prawdopodobne, ze kiedykolwiek jeszcze raz go postawi (nawet zakladajac, ze wytworzy go sobie w Akademii), wiec po co mu te artefakty ? Uniwersalnych artefaktow i mozliwosci zamiany jednych na inne nie mamy, wiec jedyna realna korzyscia z odzyskania artefaktow bylaby mozliwosc przepalenia ich na fragmenty. A tych i tak mamy pod sufit z Iglicy, wiec tak naprawde korzysc z odzyskiwania artefaktow bylaby bliska zeru...
Ja tak samo wstrzymam się od głosu. Zgadzam się z Tobą w 100% Myślę, że z powodów, które są podane w powyższych postach, nie ma szans na wprowadzenie takiego udogodnienia. Tym bardziej, że w trakcie eventów istnieje możliwość wyprodukowania sobie jednego artefaktu w zamian za dwa z ewentu wcześniejszego..
Zakładając czysto hipotetycznie, że pojawia się feniks, który działa porównywalnie jak ognisty. Wystarczyło by zdobyć 4 artefakty w evencie a 5 brakujących przerabiamy z 10 artefaktów po usuniętym feniksie burzy. Na takim ewencie twórcy za wiele by nie zarobili, dlatego szanse na wprowadzenie takiego udogodnienia w moim odczuciu jest skazane na porażkę.
 

BlossomValvi

Łucznik
Jak wyżej, bardzo małe szanse by ktokolwiek sie pochylił nad tym pomysłem, ponadto jak wspomniano cel jest niejasny - jeśli mam odzyskać artefakty by je przerobić na fragmenty to czemu propozycją nie jest od razu sprzedaż budynku za fragmenty?

Dużo sensowniejsze jest to co @Koval92 pisze, możliwość schowania i tam ewentualnego rozłożenia na fragmenty (jak ktoś chce).
Ponownie jak przy cudakach, nie trafia do mnie argument że za dużo kodowania - jeśli tak to niech nie robią aż tyle badziewnych budynków tylko kilka ale na przykład różne artefakty dają inne bonusy,
W uproszczonej wersji niech co roku jest szansa na zdobycie/ podniesienie tego samego, przecież różne budynki są potrzebne na różnych etapach gry i wcale bym nie pogardził kolejną chatką piernikową a tak mam golema którego produkcja czarodziejek nic mi nie daje bo to mięso armatnie
 

Koval92

Kapłan
Oni coś mówili jak ostatnio pisaliśmy o teleportach, że każdy rozdział by musiał mieć po 10 wersji każdego budynku, więc z rozdziałem 17 już za rogiem to by każdy ewolucyjny musiał mieć 170 "osobnych" wersji zaprogramowanych do teleportowania jako osobne budynki.

Chociaż by umożliwili na 1 i 10 poziomie każdy...
U mnie leżą artefakty 2 do chatki a 3 chatki nie ma i to jest problem z tymi budynkami i artefaktami właśnie. Albo budynki są już bez możliwości podnoszenia jak Stonehenge, albo artefakty leżą bez celu.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ale w czym problem :) w pandemii się nudzili to wysmażyli poprawkę do turnieju i serio napisać 170 wersji do budynku to nie aż taki problem zwłaszcza ze to powtarzalna robota poza linkami do grafik... większy problem to rozrost kodu tym niemniej maja zasoby i wiedzę by sobie z tym poradzić

Zreszta to nie nasz problem :) tak jak pisze nie musieli aż tyle różnych budynków wymyślać, starczyłoby kilka (np. cztery, jeden na kwartał) ale sensowne tzn lepsze niż budynek ewentowy i powtarzalne co roku to by
a) każdy gracz miał szanse go mieć
b) nie żal było wyrzucić bo jest szansa na odrobienie

Ok już kończę bo to nie ten wątek, to po prostu kolejny przykład „grzechu” zaniechania przez iG. Mieli jakiś pomysł zaczęli go wdrażać i gdzieś po drodze siadło (zbyt mocarne zwierzaki) i teraz mamy takie niewiadomo co

Podobnie jak z zestawem iglicowym, kompletnie zaburzył gospodarkę towarami (Ja zacząłem skupować zwojami mój bonusowy...) ale do tej pory iG nie dorobiło zestawow/miksu towarów/losowości towaru
 
Do góry