• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Okna produkcyjne budynków w 15-18 rozdziale

Status
Zamknięty.

Charlene

Szef kuchni
Chciałabym bardzo poprosić osoby, które są w tych rozdziałach o zrobienie screenów ze środka budynków osady- co i z czego produkują. Przeszukałam strony, które znałam, ale brak takich informacji a są mi potrzebne( takie tam moje wyliczenia ;))

Elvenary - Akademia, Atelier, Uprawy, Fabryka, Skarbiec Mądrości
Ambasady- Ambasada Krasnoludów i Wróżek, Festyn Piwa, Herbaciarnia, Krąg medytacyjny
Kupcy z Unuru- wszystkie statki
Duch współpracy- Centra żywiołów

Dziękuję za pomoc :)
 

Wewe1

Zwiadowca
18 rozdział
Gildia kupców na 18lvl
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-09-04-19-23-45-206_com.innogames.elvenar.jpg
    Screenshot_2021-09-04-19-23-45-206_com.innogames.elvenar.jpg
    555,9 KB · Wyświetlenia: 39
  • Screenshot_2021-09-04-19-23-34-295_com.innogames.elvenar.jpg
    Screenshot_2021-09-04-19-23-34-295_com.innogames.elvenar.jpg
    550,7 KB · Wyświetlenia: 39
  • Screenshot_2021-09-04-19-24-04-151_com.innogames.elvenar.jpg
    Screenshot_2021-09-04-19-24-04-151_com.innogames.elvenar.jpg
    556,9 KB · Wyświetlenia: 27
  • Screenshot_2021-09-04-19-23-55-789_com.innogames.elvenar.jpg
    Screenshot_2021-09-04-19-23-55-789_com.innogames.elvenar.jpg
    548,7 KB · Wyświetlenia: 25

BlossomValvi

Łucznik
Elvenarowie są rozpisano na gemsach:


Weź tylko pod uwagę ze obcięli wymagania w badaniach o polowe na produkcje z Upraw i Fabryki (było po 10k jest po 5k)

a jeśli potrzebujesz danych produkcyjnych to na elvenarchitects wszystko jest (produkcja bazowa - każdy poziom portalu to +20% oraz bonus z pszczółki jak ktoś ma)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Elvenarowie są rozpisano na gemsach:


Weź tylko pod uwagę ze obcięli wymagania w badaniach o polowe na produkcje z Upraw i Fabryki (było po 10k jest po 5k)

a jeśli potrzebujesz danych produkcyjnych to na elvenarchitects wszystko jest (produkcja bazowa - każdy poziom portalu to +20% oraz bonus z pszczółki jak ktoś ma)
Poprosiłam o screeny - te dane nie są tymi których potrzebuje, zarówno na gemsach jak i architekcie.
//
18 rozdział
Gildia kupców na 18lvl
Te odznaki to się tak same z siebie produkują? Mi są potrzebne okna produkcyjne - czas, koszty np.
F5361714-7E49-48D1-9891-5D5A1B955321.jpeg
Z Konstruktów znalazłam na blogach, ale dalej lipa - nie mam nigdzie tych okien :(
Dlatego poprosiłam osoby, które są w danym rozdziale bo mogą zrobić bieżące screeny produkcji.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlossomValvi

Łucznik
Ja nie wiem, ale jak do tej pory wszystkie epoki przeliczalem z architektów biorąc pod uwagę podpowiedzi z gemsow…

np Akademia:

Pierwszy poziom 4 okna w dwóch mamy 3h produkcje 500 sztuk z odpowiednim kosztem, dwa pozostałe okna produkcja 7h 775 sztuk itd

czyli to samo co na screenach tylko w formie tabeli same wartości

portal czy tez pszczółka nie wpływa na koszta tylko daje bonus do ilości produkcji (za darmo) % zaokrągla się do pełnej wartości i tyle

Ps Jak dalej nie trafia to, d001 engine z twojego lewego gornego screena:

Różnice wynikają ze portal był na 4 poziomie (160% produkcji) a d001 na pierwszym, brak pszczółki
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
U mnie
Ja nie wiem, ale jak do tej pory wszystkie epoki przeliczalem z architektów biorąc pod uwagę podpowiedzi z gemsow…

np Akademia:

Pierwszy poziom 4 okna w dwóch mamy 3h produkcje 500 sztuk z odpowiednim kosztem, dwa pozostałe okna produkcja 7h 775 sztuk itd

czyli to samo co na screenach tylko w formie tabeli same wartości

portal czy tez pszczółka nie wpływa na koszta tylko daje bonus do ilości produkcji (za darmo) % zaokrągla się do pełnej wartości i tyle
Nie ufam gemsom- jak do tej pory ich wartości są nie adekwatne do moich możliwości, ponieważ mi bez problemu wychodzi o połowę mniej budynków niż podają.Myślałam, że na forum będzie szybciej ale muszę zrobić rundkę po sąsiadach, ew bractwie i poprosić o te konkretne screeny. W przypadku Konstruktów te informacje ogromnie ułatwiły mi nastawianie produkcji, dlatego potrzebuje dalszych.
 

BlossomValvi

Łucznik
U mnie
Nie ufam gemsom- jak do tej pory ich wartości są nie adekwatne do moich możliwości, ponieważ mi bez problemu wychodzi o połowę mniej budynków niż podają.Myślałam, że na forum będzie szybciej ale muszę zrobić rundkę po sąsiadach, ew bractwie i poprosić o te konkretne screeny. W przypadku Konstruktów te informacje ogromnie ułatwiły mi nastawianie produkcji, dlatego potrzebuje dalszych.
Bo podpowiedzi z gemsow są tylko … podpowiedziami ;) - trzeba je dostosować do potencjału miasta i stylu gry

Dlatego screeny kogoś bez komentarza są bezwartościowe jak u mnie sama pszczółka daje 24% darmowej produkcji
 

Charlene

Szef kuchni
Bo podpowiedzi z gemsow są tylko … podpowiedziami ;) - trzeba je dostosować do potencjału miasta i stylu gry

Dlatego screeny kogoś bez komentarza są bezwartościowe jak u mnie sama pszczółka daje 24% darmowej produkcji
Nie wiesz o co mi chodzi :( Pszczoła nie ma dla mnie znaczenia, mam ten sam bonus i co z tego, jak jeszcze muszę wiedzieć ile mi np. many czy innych wynalazków pożre produkcja danych surowców, jak rozplanować cykle i ile mi budynków będzie potrzebne. Mam już ograniczoną ilość ekspansji i nie mogę ich postawić tak sobie, więc mam ułożone osady do przodu a teraz chce przeliczyć ich wydajność, czy dadzą radę.
Architekt nie pokazuje mi w ogóle tabel budynków osady, tak samo jak stopni ewolucyjnych, dlatego padło pytanie na forum, żeby mieć te dane.
 

Proqrator

Rozbójnik
Kupcy z unuru czy jak im tam ( nie lubię ich)
IMG_20210905_001928.jpgIMG_20210905_001903.jpgIMG_20210905_001844.jpgIMG_20210905_001720.jpgIMG_20210905_001622.jpgIMG_20210905_001655.jpg

Nie mam w mieście dużych statków. Produkcję miały podobnie jak małe, tylko odwrócone produkty wymagane do produkcji. Mały piratów robi perły z kluczy, a duży perły z tych krewetek.
Usunąłem duże już jakiś czas temu. Mogę się co do nich mylić.

IMG_20210905_002805.jpg

Na 4 poziomie - 5k elvenarinu zero w zamian za: 70k many, 7k ziarna lub po 1520 żywego z trzeciej grupy
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Kupcy z unuru czy jak im tam ( nie lubię ich)
View attachment 4319View attachment 4320View attachment 4321View attachment 4322View attachment 4323View attachment 4324

Nie mam w mieście dużych statków. Produkcję miały podobnie jak małe, tylko odwrócone produkty wymagane do produkcji. Mały piratów robi perły z kluczy, a duży perły z tych krewetek.
Usunąłem duże już jakiś czas temu. Mogę się co do nich mylić.

View attachment 4325

Na 4 poziomie - 5k elvenarinu zero w zamian za: 70k many, 7k ziarna lub po 1520 żywego z trzeciej grupy
Bardzo dziękuję :)))))
 

Charlene

Szef kuchni
Proszę. Jeśli zbierzesz dane do duchów współpracy i zrobisz jakieś wyliczenia to chętnie przegladne ;)
Jasne, jak ich ogarnę to Ci napiszę, ale z tego co słyszałam to nie ma co szaleć z ilością centrów, ponieważ mocnym stoperem jest portal, w którym produkcja (jest z surowców centrów) trwa tylko 2h chyba, że ktoś faktycznie wchodzi co 2h do gry, albo ma masę czasówek. Akurat Ducha współpracy nie liczyłam pod kątem pw, żeby zobaczyć ile czasu Twórcy na niego przeznaczyli a ja zakładam u siebie takie normalne tempo(poza Ambasadami bo 8 miesięcy to jednak przydługo :p)
 

Ovocko

Rycerz
Jasne, jak ich ogarnę to Ci napiszę, ale z tego co słyszałam to nie ma co szaleć z ilością centrów, ponieważ mocnym stoperem jest portal, w którym produkcja (jest z surowców centrów) trwa tylko 2h chyba,

Dodaj do tego jeszcze, że produkuje się po 1 odznace, więc jakikolwiek bonus z gildii nie działa. po 3 centra wystarczą, ale po 2 robi się mało.
Półprodukty też są w na tyle małych ilościach, że gildia niewiele zmienia (ot, 1 więcej po podciągnięciu o 6 poziomów)
 

Charlene

Szef kuchni
Dodaj do tego jeszcze, że produkuje się po 1 odznace, więc jakikolwiek bonus z gildii nie działa. po 3 centra wystarczą, ale po 2 robi się mało.
Półprodukty też są w na tyle małych ilościach, że gildia niewiele zmienia (ot, 1 więcej po podciągnięciu o 6 poziomów)
Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ robiłam wyliczenia i jeśli ktoś ma Gildię na 40% to potem przy portalu na 4 poziomie (razem 200%) wyjdą 2 odznaki(gdybam i czekam na potwierdzenie tej teorii)
EDIT: obalona, gdyby odznaki były robione w innym budynku niż portal, to byłby ten bonus, ale Twórcy celowo zrobili je w portalu, żeby bonus nie działał.
Poza tym produkcja odznak na 3/4 badań nie jest w ogóle problematyczna, jedynie przy końcowych badaniach wymuszony jest postój, ale bez przesady. Trzeba tylko wiedzieć co i kiedy nastawiać. Prosiłam o screeny do konkretnych rozdziałów i budynków, więc jeśli chcesz pogadać o 18 rozdziale, to jest do tego inny temat.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Na początek, można korzystać ze wszystkich źródeł, co kto lubi, ale jako że to pomocna dłoń to trzeba wyjaśnić parę rzeczy dla szukających wiedzy.


Ja preferuję architektów, nie kryję się z tym, własnie robiłem obliczenia dla Kupców (mnóstwo many będzie potrzebne) i dla przykładu Centrum Handlowe:

TC.jpg

Od razu wszystko widać, łącznie z tym że dopiero od 3 poziomu mamy odblokowane wszystkie sloty oraz z tym ze trzeba doliczyć półprodukty do podniesienia portalu

Tego też nie rozumiem:
Architekt nie pokazuje mi w ogóle tabel budynków osady, tak samo jak stopni ewolucyjnych, dlatego padło pytanie na forum, żeby mieć te dane.

Jak tam wszystko jest:
Lista.jpg

Ewolucyjne też są (opcja w rogu):
Evo.jpg


PS statki dla Kupców:

MS.jpg

Po resztę proponuję samemu zajrzeć do źródła
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Na początek, można korzystać ze wszystkich źródeł, co kto lubi, ale jako że to pomocna dłoń to trzeba wyjaśnić parę rzeczy dla szukających wiedzy.


Ja preferuję architektów, nie kryję się z tym, własnie robiłem obliczenia dla Kupców (mnóstwo many będzie potrzebne) i dla przykładu Centrum Handlowe:

View attachment 4339

Od razu wszystko widać, łącznie z tym że dopiero od 3 poziomu mamy odblokowane wszystkie sloty oraz z tym ze trzeba doliczyć półprodukty do podniesienia portalu

Tego też nie rozumiem:


Jak tam wszystko jest:
View attachment 4340

Ewolucyjne też są (opcja w rogu):
View attachment 4341
Nie mam w ogóle takich tabelek, nie działa u mnie filtr ani nie mogę wybrać stadium, dlatego prosiłam o screeny okien- czy to tak trudno zrozumieć? Szkoda, że nie zechciałeś mi ich tutaj wstawić i to naprawdę przykre, że nie można liczyć na pomoc. Jest tylko udowadnianie jaki to każdy jest fajny i mądry a jak trzeba zadziałać to nagle cisza. Poprosiłam o pomoc sąsiadów z Elvenarami i Ambasadami, szybciej można dostać pomoc od zupełnie obcych ludzi, niż wyjadaczy forum.
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie mam w ogóle takich tabelek, nie działa u mnie filtr ani nie mogę wybrać stadium, dlatego prosiłam o screeny okien- czy to tak trudno zrozumieć? Szkoda, że nie zechciałeś mi ich tutaj wstawić i to naprawdę przykre, że nie można liczyć na pomoc. Jest tylko udowadnianie jaki to każdy jest fajny i mądry a jak trzeba zadziałać to nagle cisza. Poprosiłam o pomoc sąsiadów z Elvenarami i Ambasadami, szybciej można dostać pomoc od zupełnie obcych ludzi, niż wyjadaczy forum.

Tak, przynajmniej dla mnie było to niezwykle trudno zrozumieć jeśli piszesz:

Poprosiłam o screeny - te dane nie są tymi których potrzebuje, zarówno na gemsach jak i architekcie.

i w ten deseń, tzn nie zródło złe tylko nie widzisz w nim danych o które pytasz.

Jeśli jeszcze ci brakuje jakiegoś budynku to daj znać w wolnej chwili skopiuję dane.

dla reszty:
- linki powinny działać bo testowałem je przed pisaniem na forum w Chromie i Firefoxie (stacjonarnie)
- smarfon to Safari (iOS) i Chrom (Android)

Wszystkie dane są w obu wersjach, jedynie filtrowanie budynków nie działa w smartfonach, ale za to wewnętrzny filtr ewolucyjnych już tak
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Zamykam wątek, ponieważ autorka już znalazła to, czego szukała.
 
Status
Zamknięty.
Do góry