• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Opcja "Ukryj/Pokaż budynki"

Czy podoba Ci się sugestia?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

PrzemoOoO

Wędrowiec
Nie mam pojęcia czy podobny temat nie był już zgłaszany, jednak nie będę walczył z porządkiem na forum i napiszę własny.
Jak wielu z nas gra zarówno poprzez aplikację jak i przez przeglądarkę to w obu przypadkach są pewne plusy. Grając na telefonie, dosyć użyteczną opcją wydaje się być możliwość ukrywania budynków w trybie ich przenoszenia. Domyślam się, że ta opcja ma służyć uproszczeniu korzystania z aplikacji, jednak bardzo pomaga to w zmienianiu układu budynków w naszych miastach; widać dokładnie którędy prowadzą drogi, budynki nawzajem się nie zasłaniają, widzimy gdzie mamy wolną przestrzeń itd. - A może by dodać taką opcję do wersji przeglądarkowej? Jeśli jakimś cudem ta sugestia dotrze do osób decyzyjnych, to myślę, że ułatwi nam to "przemeblowania" w miastach :)
 

Tolka1345

Zwiadowca
TAK:) jestem za ,bo głownie gram na kompie, używam fonka tylko do udzielania pomocy sąsiedzkiej na mapie. A tak przy okazji mogli by zmienić w końcu ten podgląd własnych cudów na taki z widocznym poziomem i ilością pw/aw, było to już tu zgłaszane a ja cały czas czekam aż się zmieni :D
 

Elik2

Zwiadowca
Oczywiście że na TAK to by nam bardzo ułatwiło życie i to trochę niesprawiedliwe bo ja grając prawie tylko i wyłącznie na kompie nawet o tej opcji nie wiedziałem :eek: Jak najbardziej popieram :D
EDIT: możesz jeszcze dodać jak to dokładnie działa dla takich żółtodziobów jak ja :p
 
Ostatnia edycja:

PrzemoOoO

Wędrowiec
EDIT: możesz jeszcze dodać jak to dokładnie działa dla takich żółtodziobów jak ja :p

Tak to wygląda w aplikacji
37ccc6cddf31e.png
 

Deleted User - 198835

Guest
TAK
Gram tylko i wyłącznie na kompie i jestem w ostatnim rozdziale - przemeblowywałem częściowo moje miasto - totalna masakra mimo , że mam sporo wolnego miejsca w mieście , ale wielkość budynków w tym cudaków jest tak masakrycznie duża , że utrudnia każde przestawianie budynków , nawet częściowe
 

LadyAkima

Wędrowiec
Popieram. Ja na początku grałam tylko na PC (lubię manualną walkę), ale od dłuższego czasu korzystam głównie z aplikacji, bo wiele rzeczy jest na niej prostsze - przestawianie budynków, łapkowanie sąsiadów, nawet głupie odrzucanie zadań idzie na apce dużo szybciej.
 

Jadek

Wędrowiec
Też jestem na Tak :) Bardzo przydatna funkcja na apce, bez niej, w moim przypadku, przebudowa miasta praktycznie byłaby niemożliwa. Przy dużej ilości mikroskopijnych elementów czy większych budynkach jest wręcz niezbędna, zwłaszcza w sytuacjach gdy szukamy jednej wolnej kratki aby dopasować domek. Nadmienię, być może nie wszystkie osoby wiedzą, że istnieje inny, uproszczony patent, na przestawienie domku na apce. W zwykłym trybie gry, przy widocznych budynkach, należy wybrany domek wskazać palcem, chwilę przytrzymać, trzymając przeciągnąć, a w cudowny sposób zacznie lewitować, co umożliwi jego ustawienie w innym miejscu. Najlepiej wybrany budynek, przed przestawieniem, ustawić na środku górnej części ekranu wyświetlacza, aby omyłkowo domku nie skasować symbolem $ który pojawi się na dole ekranu. Im dalej od tego symbolu przy przebudowie miasta tym lepiej. Wszelkie zabawy z przebudową robimy rozważnie, w sposób przemyślany, nie klikamy na oślep, bardzo łatwo na apce o przypadkowe "podwójne" kliknięcie i skasowanie budynku, mimo że najczęściej pojawia się monit o potwierdzenie jego usunięcia. To tak informacyjnie dla osób mniej obeznanych z obsługą gry, aby nie bolało gdy przypadkiem stracimy ukoffany domeczek ;)
 
Ostatnia edycja:

Ak1raGM

Wędrowiec
Wciąż jestem na etapie "początkującego", ale zaczynałem grę na telefonie i gdyby nie opcja "Ukryj/Pokaż budynki" jest szansa, że odbiłbym się od tej gry. Wydaje mi się, że zarządzanie miejscem i odpowiednie rozłożenie miejskich elementów to istotny element rozgrywki i nie wyobrażam sobie robić tego w trybie przeglądarkowym.
 

aacc

Wędrowiec
Ciekawe czy to kiedyś będzie - też jestem zdecydowanie ZA. Budynki zasłaniaja "dziury" a obrócić ekranu się nie da...
 

xEasyRiderx

Rycerz
czyli nadal jedynym wsparciem dla rozbudowy miasta będzie city planner na elvenarchitect.com
To bardzo fajne i dobre narzędzie nie wiem czemu wielu graczy boi się go używać, możliwe że tylko dla tego bo trzeba nauczyć się nim posługiwać jak każdym innym programem :)
W architekcie możemy planować sobie rozbudowę miasta na długo przed zapisać sobie link no i kiedy nadejdzie czas mamy jak znalazł gotowca na ułożenie miasta w innej rasie.
 

Poziomek

Rycerz
To bardzo fajne i dobre narzędzie nie wiem czemu wielu graczy boi się go używać, możliwe że tylko dla tego bo trzeba nauczyć się nim posługiwać jak każdym innym programem :)
W architekcie możemy planować sobie rozbudowę miasta na długo przed i zapisać sobie link no kiedy nadejdzie czas mamy jak znalazł gotowca na ułożenie miasta w innej rasie.
Jak powstanie wersja z jezykiem polskim to pewnie bym korzystal - a tak musze myslec jak co przetlumaczyc , wyszukac.
 

Serengeti

Szef kuchni
Jak powstanie wersja z jezykiem polskim to pewnie bym korzystal - a tak musze myslec jak co przetlumaczyc , wyszukac.

No bez myślenia to w tej grze może być trudno :p

A serio to warto sobie zrobić ściągę jak się co nazywa :) Te nazwy nie zawsze są oczywiste i nie tłumaczą się jeden do jednego.
Można sobie też na idavis podejrzeć angielskie nazwy budynków, które kojarzysz po wyglądzie, a jak z czymś będziesz miał problem to dawaj znać :)

Edit: Aha, i jeszcze taka podpowiedź, że na architekcie budynki w menu (oprócz eventowych) są dokłądnie w tej samej kolejności co w grze w menu budynków :) można je więc w ten sposób też zidentyfikować :)
 
Do góry