• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Orki czy Leśne Elfy

H U Z A R

Wędrowiec
Cześć. Zwracam się z prośbą dla obeznanych z tematem, czy opłaca się przejść po Orkach do Leśnych Elfów.
Chodzi mi o to czy w Elfach będzie lepszy bilans mojego miasteczka niż obecnie po Orkach.
Z góry dziękuje ze objaśnienie mi tego tematu.
 
Jesli chodzi o szeroko pojeta wydajnosc miasta, to Lesne elfy sa pod wieloma wzgledami o wiele wydajniejsze od Orkow.
Koszty w turniejach i w Iglicy rosna wprawdzie o kilkanascie % w porownaniu do Orkow, ale rosnie takze produkcja surowcow, a predkosc szkolenia wojska wzrasta az o ponad 60%. To pierwsza epoka, w ktorej wojska zaczyna wystarczac na wszystko - zarowno na Iglice, jak i na turnieje na niezlym poziomie. Przy czym w Lesnych Elfach koszty w surowcach sa jeszcze na tyle niskie, ze wciaz mozna stosowac ekonomiczny lub ekonomiczno-wojskowy styl gry, jesli ktos taki preferuje.

Po skonczeniu Orkow odblokowany zostaje tez cud "Swiatynia Wesolych Grzybkow", dzieki ktoremu mozna w koncu rozwiazac problem ze zbyt mala grupa szkoleniowa, z ktorym gracze maja do czynienia we wczesniejszych epokach.

Lesne Elfy sa tez bardzo wydajne pod jeszcze jednym wzgledem, o ktorym nie mozna zapominac - w tej epoce bardzo mocno wzrasta wydajnosc budynkow eventowych w porownaniu do poprzdnich epok, szczegolnie tych z gatunku pop/kul, co pozwala na o wiele bardziej wydajne zagospodarowanie miejsca w miescie. Ten skok wydajnosci budynkow eventowych pomiedzy Orkami a Lesnymi Elfami jest naprawde potezny, o wiele wiekszy, niz kiedykolwiek wczesniej czy pozniej w grze.

Tak pod kreska uwazam Lesne Elfy za jedna z najbardziej wydajnych, najlepiej zbalansowanych i najprzyjemniejszych epok w calej grze. Wlaciwie do dzis Lesne Elfy pozostaly moja ulubiona epoka. Wracajac do Twojego pytania, czy oplaca sie przejsc z Orkow do Lesnych Elfow, dla mnie odpowiedz jest tylko jedna - tak, jak najbardziej sie oplaca :)
 

H U Z A R

Wędrowiec
Dzięki wielkie za objaśnienie mi tematu. Rzeczowo i konkretnie. Nie ma zatem na co czekać, przechodzę !
 

xEasyRiderx

Rycerz
Dodam tylko że w Leśnych Elfach po zbadaniu koszar było kiedyś przed wejściem zmian w turniejach jedno z najlepszych miejsc postojowych w grze gdzie warto było się zatrzymać na jakiś czas aby podnieść sobie poziomy cudów oraz nazbierać surowców i fantów aby przeskoczyć szybko kilka kolejnych rozdziałów. Dlatego nie masz co się zastanawiać i wchodzić śmiało w ten rozdział
 
Do góry