• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Osady

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3669
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3669

Guest
Witajcie,
Mam pytanie odnośnie materiałów osady. Czy materiały z poprzedniej osady będą potrzebne w następnej osadzie? Czy mogę wyburzyć np. Kopalnie granitu?
 

DeletedUser3033

Guest
hmm wszystko zależy czy te kopalnie ci się jeszcze do czegoś nie przydadzą np: do zadanek z krasnali
ale tak możesz usuwać rasy gościnne
ale upewnij się czy masz już wykonane ostatnie zadanko z krasnali a poznasz to po tym jak będziesz mogła wybudować portal wróżek
dokładnie nie pamiętam ale będzie zadanko usuń kopalnie granitu lub miedzi a później zadanko usuń portal


poprawiłam Kiki ;) Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
@Nika86 chyba już ktoś o to pytał, ale powtórzę. Materiały z poprzedniej rasy gościnnej (zaczynając od krasnoludów) w następnej rasie przydadzą się tylko to budowy dróg. Oczywiście dopóki się nie skończą, po zburzeniu portalu nie można podejrzeć ilości posiadanych surowców z poprzedniej rasy gościnnej.
 

DeletedUser3816

Guest
ale upewnij się czy masz już wykonane ostatnie zadanko z krasnali a poznasz to po tym jak będziesz mogła wybudować portal wróżek
Bzdura.
1. Po przejściu do kolejnej rasy gościnnej, da się odrzucić zadania z "nieprzewijalnej" linii, dotyczące rasy poprzedniej.
2. Można mieć kilka portali, nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć portal krasnoludzki i wróżkowy jednocześnie.
3. Zadania nie mają wpływu na możliwości budowy czegokolwiek - tylko badania mają na to wpływ.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm masz racje powinienem dodać jak przejdzie do zadanka wybuduj portal wróżek
może i bzdura ale ale bzdura to pomijanie zadanek z razy gościnnej pomiń to zadanko za diamęciki ;)
twoja odpowiedz to czemu miała służyć ?
ja celowo napisałem by się upewniła czy jej te budyneczki już nie są potrzebne np: do budowy drogi itp.itd.
a zwłaszcza nie pomijała zadanek bo jak usunie a ''puzniej'' dostanie zadanko by coś wyprodukować z tej rasy to budowa się zacznie od nowa ;)
to co napisałeś fakt tak jest ale nie chciałem mieszać i przytłaczać natłokiem informacji
a nom jedyne zadanka jakie ja pomijam to te z poza rasy gościnnej ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3816

Guest
Napisałem, że zadania z rasy gościnnej można pomijać, a nie 'jest wskazane' pomijać. Sam również pomijam te, których nie chce mi się robić, wymagających zrzucenia bomby atomowej na miasto, lub sprzeczne z moją taktyką gry. Usuwanie poprzedniej rasy ma sens dopiero po zbadaniu portalu/głównego budynku następnej rasy (aby sprawnie odhaczać zadania typu "posiadaj x jakichśtam budynków" lub "usun portal"). Z kolei zadania na produkcję rasową nie są do szczęscia niezbędne, i jak najbardziej można je pomijać. To samo dotyczy zadań na rozbudowę 'zwykłych' budynków.
Drogi warto zmieniać w trakcie robienia rasy, a nie w trakcie jej zmiany, wtedy nie ma problemu z towarami.
BTW, można podejrzeć ile posiada się towaru z innych ras, stawiając właściwy portal.
 

visit0r

Paladyn
z osobistego doswiadczenia mam drobną rade przed skasowaniem portalu, wiele osob pomija badania powiekszenia oddzialu gdzie tylko jest to mozliwe, na wszelki wypadek przed kasacja portalu wyprodukowalem sobie tyle surowca danej rasy aby wystarczylo na ominiete w danej epoce zadania, w przypadku gdy bedzie trzeba sie cofnac o kilka epok i zrobic jakies zalegl beadanie nie trzeba stawiac portalu, surowce juz sa, wrzucasz PW i klikasz zbadaj ;)
 
Do góry